The Last Kingdom

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Last Kingdom

Post by tigermaster » Sun May 01, 2022 6:12 pm

Догледах го най-после. На финала се разчувствах съвсем сериозно. Сериалът си има бъговете и те не са малко, обаче, в крайна сметка, не се сещам за друг сериал, който в продължение на седем години да ми е предизвиквал такива емоции.
Съдбата е всичко.
Дано няма повече сезони, онеже оттук нататък могат само да го развалят.
Утред си върна крепостта. (Това не е спойлер, всеки го знае.) Боговете застанаха на негова страна. Етелхелм си получи заслуженото. Крал Едуард най-после осъзна в какво келеме се е превърнал. Крал Константин само дето не изкрещя "Нак Мак Фигъл!". Цялата история приключи достойно - въпреки че има някакви малки вратички за продължения.
И да, на Етелхелм приказките в седмия и осмия епизод са ЗОМГ.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Last Kingdom

Post by tigermaster » Thu Mar 09, 2023 1:23 pm

Трейлър на продължението:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Last Kingdom

Post by tigermaster » Mon Apr 17, 2023 4:36 pm

^Гледах го.
Хареса ми, обаче не знам доколко ще допадне на човек, който не харесва сериала поне колкото мен.
Лошото - темпото е още по-скорострелно от това в сериала. В този филм има сюжет за цял сезон, сплескан в под два часа, и, макар че работи добре, се усеща претупано понякога. Другият проблем е, че Утред и дружината му би трябвало да са на по 60+ години вече, само че актьорите са на по трийсет-четирийсет и си изглеждат на толкова. Важни герои от сериала просто ги е хванала липсата, без никакво смислено обяснение къде са изчезнали и какво им се е случило. Сменили са актрисата на кралица Едгифу. Предполагам, че новата е сестра на предишната - с едно и също фамилно име са, обаче не си приличат достатъчно и в началото не зацепих, че става дума за същия образ. Битките са по-малко, отколкото очаквах.

Хубавото обаче натежава. Като човек се е привързал към Утред и хората около него... Ами, приятно е човек да ги види отново в действие. Александър Дреймон все така е абсолютна сила в главната роля. Финан и Ситрик са симпатични, Пирлиг - също. Искам да видя Арнас Федаравициус в главна роля в екшън. Този пич като се развърти в битка, е страхотен. Темпото все пак е скоростно, което е хубаво - не ни се губи времето, а разказаната история е интересна. Актьорските изпълнения като цяло са страхотни. Младежът в ролята на Етелстан е направо велик - надявам се да получи хубави роли и в бъдеще. Успели са да натъпчат филма с модерни woke теми, без да пречат на героичното псевдоисторическо фентъзи, което се очаква от тази поредица. В смисъл, съвсем буквално историята тръгва заради интернализираната хомофобия на един от главните образи.
И да, клането на финала - за пореден път го има проблема, че главните герои се хвърлят в битка без шлемове (така е и в книгите обаче, поне докъдето съм ги чел), обаче ако човек е харесал баталните сцени в сериала, ще хареса и тази - а и е доста приятно намигане към битката от първия епизод в първия сезон, което май е минало покрай ушите на доста народ.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: The Last Kingdom

Post by Delegat » Tue Apr 18, 2023 11:28 am

Не е баш псевдоисторическо (още по-малко пък фентъзи), битките, кралете и кралиците са си баш исторически. В смисъл има доволно количество романизиране, но като цяло фактите са си точни.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests