The Last Kingdom

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Last Kingdom

Post by tigermaster » Mon Aug 24, 2020 12:50 pm

Ами какво да кажа, Сигтригр влетя в екрана буквално като изваден от някоя песен на Amon Amarth, с все метълските крясъци - за което чисто сценарно си има причина, бтв, обаче в началото беше смешен. После като тръгнаха да показват колко гениален тактик е, псувах тъпотията на противниците му, дето на моменти имах чувството, че сами му се хвърлят да ги убива. Прекалено лесно му се получаваха нещата.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last Kingdom

Post by трубадур » Mon Aug 24, 2020 1:00 pm

tigermaster wrote:
Mon Aug 24, 2020 12:50 pm
Ами какво да кажа, Сигтригр влетя в екрана буквално като изваден от някоя песен на Amon Amarth, с все метълските крясъци
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

нямам търпение, бтв то селяци от тогавашна британско-скандинавска реколта, всичко е интелектуална леш :mrgreen:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: The Last Kingdom

Post by Litz » Sat Sep 05, 2020 11:55 pm

трубадур wrote:
Sun Aug 23, 2020 12:45 pm
@Litz почнах 4-ти сезон, до средата съм, ужасен е :mrgreen:
ама обоснови се - доста мяза на мтв версия на викинги омесени с лудио макс естетика, ама ми е интересно кое на теб ти бърка в здравето

за грима и прическите ли ме питаш тук?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last Kingdom

Post by трубадур » Sun Sep 06, 2020 11:00 am

Litz wrote:
Sat Sep 05, 2020 11:55 pm
трубадур wrote:
Sun Aug 23, 2020 12:45 pm
@Litz почнах 4-ти сезон, до средата съм, ужасен е :mrgreen:
ама обоснови се - доста мяза на мтв версия на викинги омесени с лудио макс естетика, ама ми е интересно кое на теб ти бърка в здравето

за грима и прическите ли ме питаш тук?
цо, демек да

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Last Kingdom

Post by tigermaster » Wed Feb 09, 2022 2:43 pm

DESTINY IS BRUTAL!


Трейлър на петия сезон.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last Kingdom

Post by трубадур » Wed Feb 09, 2022 3:01 pm

Баси, явно требе се догледат няколкото епизода от 4 сезон, дето ми висят. Спрях баш нейде преди да се появи блек металиста, за който ме предупреди. А и от тоя трейлър никой не ми говори нищо извън на утред бфф-а, сестра му и гаджето.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last Kingdom

Post by трубадур » Sat Mar 12, 2022 1:45 pm

@tigermaster 5 сезон, гледаш ли го? Аз покрай другата тема сигурно ще чекна викинги първо, барабар с последния сезон на волкинг дед, ама нещо ми се догледа утред и ко. и тия дни викам да зобна оставащите ми епове от 4 сезон, ама да чуя и някво мнение за пети преди това, ако случайно си успял да го провериш.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Last Kingdom

Post by tigermaster » Sat Mar 12, 2022 1:49 pm

Още не. Ще го загледам, като имам време да го превеждам - сега имам три сериала и една книга на главата, та е малко сложно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: The Last Kingdom

Post by Litz » Wed Mar 30, 2022 11:43 pm

Първи епизод е егати простотията. Освен Етелстан, който е прекрасно евтино копие на Тимати, друго хубаво нещо няма.

Начи всичко около Брида смърди. Самата актриса вече вика Ютред, вместо Утред.

Но фейловете около нея
Spoiler: show
Как се очаква да повярваме, че група изпечени чистокръвни датчани и воини ще последват без проблем трътлеста нехаризматична саксонка с дразнещ глас и тя ще им е главатарката. Мега зле.
Сутринта пък ебаси тактика уж
Spoiler: show
отваря вратата на некви напълно непознати.
Втф?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Last Kingdom

Post by tigermaster » Thu Mar 31, 2022 1:36 am

Сега го изгледах и аз и съм на подобно мнение. Реално, епизодът ми хареса. Цялата атмосфера на нещото ми липсваше, обаче...

Като цяло, подборът на актьорите е мега. И в предишния сезон правеше впечатление - малкият Утред изглеждаше точно като да е син на главния герой, Стьора ако я поставиш между майка й и баща й, изглежда, все едно наистина е тяхна. И тук - Етелстан толкова много прилича на баща си, че не е реално, Етелуиърд е одрал кожата на майка си и дядо си, Ронгвалдр изглежда почти като близнак на Сигтригр - даже трябваше да проверя дали не ги играе един актьор. Па и добре се справят всичките, да им се ненадеваш.

От другата страна обаче е пълното деноминиране на втората половина на предишния сезон. Не знам дали идва от книгите, обаче когато важен образ там е умрял, да се окаже жив изведнъж е малко... ъгх. Това, че Сигтригр го развиваха толкова време като гениален тактик, а се хвана в капан, дето и Ноби Нобс щеше да го избегне... Бойната сцена в началото всъщност ми допадна, обаче нападнатия защо просто не го застреляха?

А това, че Брида беше събрала толкова следовници, донейде го отдавам на директна магия. Едната поличба директно накъм фентъзи отива.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Last Kingdom

Post by tigermaster » Sun Apr 03, 2022 9:18 pm

Третият епизод е бая готин, бтв. Една конкретна смърт ме изненада. Най-после - по-сериозен екшън, и Утред се държи като Утред, а Сигтригр почти успява да измие срама от първия епизод.
И за първи път в тоя сериал казаха, че правят квадрат за дуел, и го показаха. В тая връзка - дуелът между Брида и Стьора не ми хареса. И двете са имали по-добри екшън сцени, а и, колкото и да е, в сравнение с повечето телевизионни фентъзита този сериал гони някакъв реализъм в бойните сцени, а тук - явно за да го проточат, като се започнаха някакви пируети и връткания... Дано няма повече такива по-натам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Last Kingdom

Post by tigermaster » Thu Apr 14, 2022 3:34 pm

Стигнах до петия епизод на новия сезон най-после. Все така ми харесва и все така ми идва да критикувам доста.

Една от причините, поради които Бърнард Корнуел не ми е по-любим автор, е, че е прекалено еднообразен и когато човек му хване похватите, започва да ги забелязва навсякъде - или поне из книгите му, които съм чел, и екранизациите на някои от другите. В конкретния случай - както се опасявах по-рано, крал Едуард е красив. Красивите по този начин мъже в книгите на Корнуел и екранизациите по правило са тотални боклуци. Младия Ода и крал Етелред в този сериал, Ланселот в поредицата за крал Артур, образът на Даниъл Крейг в един от филмите за Шарп, един от злодеите в "Арлекин"... А сега и Едуард, който, макар да има и положителни качества, в цялост е абсолютно келеме - не е много по-добър от Етелхелм, който обаче е основният злодей на сезона. В началото си помислих, че това ми впечатление се дължи на актьора, но не е така - младежът си върши работата прекрасно, просто образът му е написан гадно. Даже не толкова зле, колкото просто гадно - неуверен, манипулируем, импулсивен, същевременно жаден за власт и способен да стигне до крайности, за да я получи...

В тая връзка - една от основните теми на този сериал е как децата на главните герои страдат заради глупостта на родителите си. Това не го очаквах.
Spoiler: show
Брида буквално си уби детето от тъпотия. Единият син на Едуард замалко да бъде убит от убийци, изпратени от самия Едуард срещу невинни хора. Убийците, изпратени от Етелхелм срещу група поклонници, убиха и дъщеря му. Сина на Утред го кастрираха. Дъщеря му замалко да я заколят публично. Етелфлед чака до последно, за да обяви дъщеря си за наследница - заради което сега Елфуин и Елсуит бягат и се крият. Даже децата на Ситрик замалко да ги изколят...
И преди са се случвали такива неща, но не и в рамките на толкова малко време - това всичкото стана за четири епизода.

На другия полюс обаче са чудесните актьорски изпълнения и това, че си продължава с типичното за сериала скоростно темпо. Плюс е и фактът, че този път проявяват милост към зрителите и особено гнусното клане не влиза в кадър. Само реакцията на малкия Утред ни стигаше. На Етелхелм му желая вече ужасна смърт. Тоя е не само гаден, ами и тъп - но пък актьорът му е страхотен, та...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: The Last Kingdom

Post by Litz » Thu Apr 14, 2022 4:08 pm

@tigermaster Етелхелм има най-добрата реплика в сериала обаче. :lol:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Last Kingdom

Post by tigermaster » Thu Apr 14, 2022 6:29 pm

Litz wrote:
Thu Apr 14, 2022 4:08 pm
@tigermaster Етелхелм има най-добрата реплика в сериала обаче. :lol:
Коя това?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: The Last Kingdom

Post by Litz » Thu Apr 14, 2022 7:59 pm

В седми епизод е, няма да спойлеам, но ще паднеш :lol:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests