Авеню 5

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Авеню 5

Post by Ambartanen » Tue Jan 28, 2020 9:29 am

Вторият епизод ми хареса малко повече, но диалогът на "инженерката" започва жестоко да ми лази по нервите. Сериозно ли не могат да си позволят един физик-първокурсник да ги посъветва поне малко за научния аспект на тази научна фантастика.

lightning peregrine
Farmer
Posts: 58
Joined: Sun Dec 17, 2017 10:53 pm
Location: Sofia

Re: Авеню 5

Post by lightning peregrine » Sun Feb 02, 2020 3:50 pm

Гледах първите 2 епизода и не ми харесва. Персонажите не са приятни и са много забравими. На главния герой му забравих името. Шегите не са забавни. И научно фантастичните елементи някак не ми се получават- този кораб няма ли някакви навигационни двигатели които да коригират курса преди да са се отклонили прекалено ? Диалога на героите говори за съвсем малко отклонение. Защо никой не се опитва да оправи курсас? Виждам няколко варианта:
- Кораба няма никакви навигационни двигатели, което е сериозен проблем в дизайна
- Само пича, който умря има някаква престава как да направлява кораба, защо в такъв случай, точно той бе навън да човърка каквото там човъркаше ?

- Маневрата която направиха неправилно е толкова критична, че веднъж сгрешена, нищо неможе да се направи. Ако е така , защо точно на този безполезен екипаж е възложен да управлява кораб с поне сто човека на него?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests