Sex Education

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Sex Education

Post by Amelia » Mon Jan 20, 2020 7:22 am

Aiva wrote:Напоследък съм забелязала, че не мога да гледам повечето филми и сериали с тинейджъри. Не знам дали проблемите им са ми прекалено далечни, за да ме заинтересоват, или драмата е too over the top или какво, но просто не става. Sex Education, при все clickbait името си, всъщност предостави една история с истински персонажи, към които се привързах и за които ми пукаше.
Litz wrote:Sex Education е адски сладък сериал, като може би е първия кийн сериал от доста време насам дето децата си изглеждат и се носят като деца.
Нещо като по-забавен съвременен Скинс ми е, въпреки че имаше доста тежки сцени и има сигурно най-правилния abortion story line евър просто.

Героите са доста сладки особено Отис е супер правилния тийнейджър и ме докарва до умиление. Мейв е доста яка еджи маца, а и тя има доста умилителни моменти. Джилиън Андерсън е богиня. Историята на Ерик също ми допадна, макар че там знаех какво ще се случи в първата му сцена, но пак беше доста сладко.
penzata wrote:@Litz , радвам се, дюд, детето порасна. Най-накрая почна да излизаш от емо пубертета.
Sex Education е много як, да.
Amelia wrote:И аз изгледах Sex Education-a, абсолютна сладурщинка беше! От хлапетата, Ерик и Лили (оная с тентакъл рейп хентаите) май са ми любимците. С Ерик верно беше ясно кво ще стане от първият момент, но being the fujoshi that I am, не се оплаквам.
Искам да видя повече от Анвар - баси красивите очи има тоя актьор.

Джилиън Андерсън беше великолепна! Ако не знаех, че е американка, нямаше изобщо да забележа проблеми с акцента ѝ.
Claymore wrote:Иначе аз минах двата налични сезони на Бари миналата седмица, доста е благ сериала. Не е съвсем постоянно, ама напипва от време на време абсурдисткия трагикомичен вайб на In Bruges. Самите екшън сцени и персонажите са супер добри, чакай само да стигнеш до втори сезон. Бил Хейдър е страхотен, ама актьора на НоХо Ханк още повече. Иначе аз по някакво стечение на обстоятелствата изгледах напоследък някакви "комедии" по 40 минути - Barry, Sex Education, по-бавничко и нарядко Crazy Ex-Girlfriend. И като цяло установявам че с това времетраене, никой от тия сериали не е главно и само комедия. То би било непосилно ако бяха, но ми подкрепя тезата че комедията е най-добре като е кратка, независимо от използвания медиум. Crazy Ex признавам и че ми върви по-бавно заради мюзикъл частта, просто си трябва да съм в особено настроение.
Amelia wrote:@Litz @aiva @penzata @Claymore

Втори сезон на Sex Education излезе току що. Аз съм на 6ти епизод и продължава да кефи!
Claymore wrote:Брех, не съм разбрал за кога е насрочен. Ама аз писал ли съм пост за него във форума? Просто щото ме изненада тага Нещо много почвам да забравям напоследък
Litz wrote:
Amelia wrote: @Litz @aiva @penzata @Claymore

Втори сезон на Sex Education излезе току що. Аз съм на 6ти епизод и продължава да кефи!


Оф знам. Аз съм на трети и засега е брутален. Отвярящата сцена на сезона беше супер яка. Ако искате да си пуснем тема. Вие шипвате ли Отис и Мейв, щото аз не.

Между другото забелязвам нещо много интересно в сцените на Адам:
Spoiler: show
Предния сезон беше сниман така, че да изглежда огромен, но тоя сезон изглежда нарочно супер смален, което напълно отговаря на състоянието му. Впрочем франсето никак не ме кефи като изваден е college stock photo for diversity quota и с няма никаква химия с Ерик
ИСкам да говоря и за сцената с Джийн в училището, където
Spoiler: show
тея келеши и се подиграваха и се държаха безумно с нея. Сериозно очаквах да я покажат как реве и е съсипана, ама е една минута по-късно тя е супер обрана и въобще неафектирана от това. БРАВО! БРАВО! БРАВО! БРАВО!
Още няколко сцени, които ме трогнаха/харесаха ми супер много:
1.
Spoiler: show
Ейми и крийпа в автобуса. Хареса ми, че тя самата не осъзнаваше, че е assault-ната и го отричаше пред Мейв. Хареса ми това, че абсолютно никой не обърна внимание и после като се прибра и се разплака беше много истинско. Като човек, на когото това му се е случвало няколко пъти искам да благодаря на създателите на тоя сериал, че показаха колко е сериозно това и как се случва посред бял ден и буквално без ти да правиш нищо. Наистина прекрасно.
2.
Spoiler: show
Джаксън, когато си счупи ръката. Бялата му майка е абсолютен психопат и самата сцена беше адски готино направена. Как той уж иска да плува, но всъщност не иска и има други интереси.
3. Лили е абсолютна богиня.

И въобще толкова е як и толкова много КАЧЕСТВО може да има с толкова дайвърс каст и сценаристи. Тоя сериал е класи над убер прехваления и ултра бял флийбег.

Иначе само на мен ли сериалът ми дава едно леко американско усещане като стилистика и цялостна визия и развитие на персонажите?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Sex Education

Post by Amelia » Mon Jan 20, 2020 7:54 am

Значи, вчера изнасилих Сашко да погледне този сериал и току що заедно приключихме и с втори сезон. Великолепен е и на второ гледане! :heart:

Лили наистина е богиня - посрахме се от смях покрай изродщините ѝ накрая. :rofl: Тя ми е от любимците. Толкова прилича и тя на едно извънземно пипало.... Бе откъде са ги изнамерили тея велики актьори? Кастингът на това е феноменален! И да, от дайвърсити гледна точка, това е един от най-добре направените сериали евър! Дори само за това си заслужава да го гледа човек!

Аз по принцип обичам всичките персонажи (без директора, който е гъз). Всичките до един са епични идиоти и някак успяват въпреки идиотията си да са ебаси relatable и умилителните човечетата. Новите също са много яки!

Дебеланата със статистиките, дето си падаше по Сер Робин Арин, ме уби просто - в някои отношения все едно себе си гледах :lol: :lol: :lol: . А Декс (Сер Робин тва) толкова прилича на първата ми евър любов - едно хлапе, което играеше Magicien Paspase в една постановка дето правихме в предучилищната в Алианса. Ахахахахахаха, велико беше това всичкото!

Тоя път ми е по-мъчно за Джаксън и Адам, отколкото за Ерик. :heart: Ерик продължава да ми е много любим и наистина и аз не виждам химия между него и Рахим (който продължава да ми мяза на тийн Тед Бънди - много е странен пича). И продължавам да се удивявам от това колко много си приличат актьорите на Адам и баща му. Ма верно все едно са си родни тея! На Джаксън драмите и развитието са супер направени и те. Бялата му майка наистина е като некво наци - така изглежда, така говори. Дано му поотпуснат юздите в следващия сезон.

Отис не го шипвам с никого, честно казано. Ола ми е яко мех (аз там яко си падам по скандинавската епохалност, която е баща ѝ, ма тя ми е леко безразлична). Мейв е твърде готина за него. Всъщност Мейв ме кефи повече в комбинация с Айзък (хлапето в инвалидната количка). Баща му на Отис е много правилно мазен и изборът на Джеймс Пюрфой за тази роля е супер добър. А Джилиън Андерсън продължава да цепи мрака с ролятана Джийн - много готин персонаж е, с всичките ѝ недостатъци и проблеми!

Ейми беше прекрасна както обикновено. God bless her heart дет се вика.
Spoiler: show
А психическия ѝ срив след срещата ѝ с чикибоеца в рейса, беше доста покъртителен и истински. Бтв, чудихме се в къщи, ако Мейв не ѝ беше обърнала внимание за това, какво наистина ѝ се е случило и не я беше накарала да иде в полицията, дали Ейми щеше да се психира така? Дали процесът на обяснение, че си виктимайзнат, не те виктимайзва още повече в крайна сметка? Как е най-правилно да се процедира в тея случаи? Там и изповедите на останалите девойки бяха доста тъжна история и доведоха до още една дискусия в къщи, в която обясних на Сашко през кво сме минавали с приятелките ми и колко ужасяващо масов е тоя проблем. Супер го бяха направили.
Бтв, Ануар продължава да ми е от гилти плежърите, въпреки че е от основните задници сред учениците. Ама всяка негова реплика е феноменална. Ебати лекето нахално! :lol: :lol: :lol:

Изобщо, ИСКАМ ОЩЕ ВЕДНАГА!!!!!!!!!!!!!!!!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Sex Education

Post by AlDim » Mon Jan 20, 2020 8:51 am

Много добро сериалче с 25+ годишни актьори, играещи 16-годишни.
Бих го обобщил като Skins, но с повече хумор и без тоновете провлачен драма булшит. Целта на този сериал е да забавлява, докато обръща внимание на много важни теми, а не да шокира нон-стоп с това колко мизерни и нещастни са персонажите.

Актьорите са страхотни от-до. Asa Butterfield е много подобрена британска версия на обичайните персонажи на Michael Cera - леко нърд, мега awkward и голям дървен философ. Emma Mackey е страхотна в ролята на Мейв. Gillian Anderson е невероятна и шведският й стъд също е доста забавен. Пюрфой владее много добре ролите на гъз и тук се справя прекрасно както винаги. Aimee Lou Wood е по-добрата версия на Hannah Murray. Най-много ме израдва Лили обаче. Tanya Reynolds е мега странна по най-правилния начин. Останалите са доста добри също. Адам и Джаксън май са с най-интересни аркове засега. Ерик ми е малко мех, честно казано.

Много добро впечатление ми направи едитинга и кинематографията бтв. На далеч по-добро ниво са от обичайното за този вид сериал.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Sex Education

Post by Litz » Mon Jan 20, 2020 12:17 pm

@AlDim за мен Отис не е толкова Майкъл Сера, а най-близкото нещо, на което ми прилича е Франки Мюниц в Малкълм.

Иначе благодаря за темата, и че ме карате да не се чувствам като луда задето не шипвам Мейв и Отис. Просто са ми толкова мех заедно и толкова сладки с отделните си приятели. Въобще аз гледах много коментари как тоя сезон бил ултра зле точно заради това, но честно на мен супер много ми хареса колко съсродоточен беще върху неромантичните връзки между тия деца, като Вив и Джаксън ми бяха най-любимито приятелство.

Зася най-големият шок за мен беше как някой хора в нета разправят, че Джийн била най-лошият родител в сериала, как абюзвала Отис :shock: :shock: и на въпросът ми как точно тя е най-лошият родител, щото го била травмирала. Начи дори самият той след сцената на асемблито, кринджна, но не мисля, че е травмиран или нещо такова. Най- много в бъдеще да кринджне леко. Но при положение, че в тоя сериал, имаме Адам, Мейв и Джаксън, който
Spoiler: show
НАРОЧНО СИ СЧУПИ РЪКАТА и искаше да продължава да се самонаранява
да се твърди, че Джийн е някаква родителка психопатка ми е ту мъч. Даже бих казала, че е сигурно най-добрият родител в тоя сериал и тва си личи от поведението на Отис, който въпреки всичките му недостатъци е супер нормален и наясно с нещата. Мрънкало е някакво, но хората с яки майки (квато е моята), сме си такива мрънкала.

@Amelia относно Ейми
Spoiler: show
Според мен с или без казаното от Мейв тя щеше да усети травмата, може би не до такава степен, но щеше да й бъде странно със Стив (който е бойфренд оф дъ фъкинг декейд) или щеше да има леко притеснение в автобуса. Не знам дали щеше да е чак така, но примерно аз когато един мастурбираше зад мен в един или един като ми хвана ръката и я облиза в гаден мръсен син тролей от хаджи димитър до бъкстон, както се пее, това че всички ми обяснява колко е нормално не ми помогна. А си ме беше страх. Или пък милионите пъти в които са ме обарвали. Слизала съм от тролеи в кучи студ от страх и специално тоя дето ме облиза го виждах и аз като Ейми навсякъде. Не се качвах в двойка а правех некви безумни маневри. Движех с таксита. После в едно такси, един идиот ми каза СЛЕД КАТО МУ ПЛАТИХ, "аре ся да ми направиш свирка". И честно не знаех, че това се класифицира като sexual assault мислех, че се лигавя и аз, но някак си това да знам, че съм била assault-ната толкова пъти, не прави травмата по-голяма. Та мисля тва дето направи Мейв за правилно. Ейми щеше да си я удари по един или друг начин и човек наистина трябва да знае за опасността. Впрочем това ми напомня как много десни мъже обичат да обясняват как Швеция и Германия и въобще западните страни биели България по sexual assault и това било много зле. Като казах, че сто про в България тия неща се случват в пъти по-често, просто НИКОЙ не ги рипортва тия неща и за тва не излизат наяве, ми казаха, да млъквам. Въобще тоя сторилайн беше много яко направен, включително и това с girl power момента, и как всички се обединиха да й помогнат да се качи в автобуса. Беше много истински момент. Дори ми хареса това със Стив, който искаше да я разбере и и да й помогне, но я тригърваше още повече и малките моменти, в които тя се опитва да му каже да бъде търпелив. И в момента в който той й каза, че му липсва да си говорят. Тоя пич е ебаси якото гадже честно.

Не знам, за мен Sex Education e в пъти по-як сериал от мега прехваления и стремящ се да е супер еджи и арт/pretentious и намсико там, Euphoria. В същото време е доказателство как може да се прави КАЧЕСТВЕНА, дайвърс и политкоректна комедия, която да е супер забавна. Въобще създателката на тоя сериал, която е някакво много младо същество, заслужава огромно овация.

Кинематографията е на страхотно ниво. Отварящата сцена с Отис беше съвършена и беше супер стилна. Говорих, за работата с камерата около Адам, където предишния сезон беше заснет като ОГРОМЕН и много по-висок от Ерик, докато този особено в армията, изглеждаше по-дребен от Отис. И после стана наравно с Ерик. Сцената в която пушеше коз с тия от армията, същото беше много красива.

П.С. когато жената на директора беше в банята се сетих за https://www.youtube.com/watch?v=ZlHf1Fc0OSg

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Sex Education

Post by penzata » Mon Jan 20, 2020 4:25 pm

@Amelia , явно ще го подновявам, че го заебах още по средата на първи сезон. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Sex Education

Post by Amelia » Mon Jan 20, 2020 10:12 pm

Еми пензич, кво чакаш, бе, кака? Аре действай и пиши тука после мъдри помисли.

Ей, Отис верно мяза на Франки Мюниц! :lol:

На Вив и Джаксън ужасно се надявам да го оставят като приятелство - страшно са сладки по този начин! :heart:

Джийн и Реми определено са травмирали сина си, дето не можеше да мастурбира, а после не можеше да прави секс, но са милиарди пъти по-добре от наркоманката на Мейв или онова фрустрирано чудовище, което отглежда Адам. Дори бялата майка на Джаксън има някво обяснение на поведението ѝ и с Джаксън нещата вероятно ще се наредят окей сега.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Sex Education

Post by Litz » Tue Jan 21, 2020 12:43 am

Приликата с Франки Мюниц и Малкълм като персонаж, са огромни, особено предвид факта че ся правих риуоч на Малкълм (и омеге тоя сериал още продължава да държи и виждам колко много неща в комедиите са променени именно заради тоя сериал). Наистина сууупер много си приличат.

Иначе Ола имаше много сладък момент с Адам примерно. Въобще не разбирам защо целия фендъм е пропищял заради
Spoiler: show
това с Отис и Мейв. Голям праз. Отис си тича много повече с кифлата да речем, отколкото с Мейв. Адски сладки са ми като приятели, но като двойка не ги виждам, наистина.
Обяснява се как тоя сезон бил супер лош и намсико. Ми мен честно казано, точно това, че за пръв път от сигурно Inbetweeners насам, имаме сериал в който се обръща повече внимание на приятелствата и не-романтичните връзки и междуличностни отношения, а не всичко е да шипване и ОТПта. Още нещо важно, според мен е яко, че за пръв път от много време насам ни се показва родители, които говорят с възрастни, за да решат проблема
Spoiler: show
Това примерно Вив да каже на майките на Джаксън, че той се самонаранява, вместо да решава да го спасява сама е супер важен момент. Това Мейв и Ейми да идат в полицията. Учителката да бъде компетентна и да взима добри решения и освен това децата да се сещат, че е доста по-добря идея да питат Джийн отколкото Отис.
Между другото, атеисти от рода на новото гадже на Ерик много ме дразнят и винаги са ме дразнили. Ся поздравления, че нали атеистът не е някакво хетеро бяло dude bro, което да се прави на еджи, ама пак дразни.


Btw, не знаех, че Отис е играл в това https://www.youtube.com/watch?v=3_UUoREECUo :shock: :shock: :shock:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Sex Education

Post by AlDim » Tue Jan 21, 2020 4:23 am

Litz wrote:
Tue Jan 21, 2020 12:43 am
Въобще не разбирам защо целия фендъм е пропищял заради
Spoiler: show
това с Отис и Мейв. Голям праз. Отис си тича много повече с кифлата да речем, отколкото с Мейв. Адски сладки са ми като приятели, но като двойка не ги виждам, наистина.
Обяснява се как тоя сезон бил супер лош и намсико. :ninja: Ми мен честно казано, точно това, че за пръв път от сигурно Inbetweeners насам, имаме сериал в който се обръща повече внимание на приятелствата и не-романтичните връзки и междуличностни отношения, а не всичко е да шипване и ОТПта. Още нещо важно, според мен е яко, че за пръв път от много време насам ни се показва родители, които говорят с възрастни, за да решат проблема
Аз шипвах Отис и Мейв много повече в първи сезон, честно казано, в този имаха по-малко качесвена интеракция. Сега имат повече main girl, main guy gotta get together vibe, който принципно дразни. Финалът на този сезон го намирам за доста добър за разлика от армията шипъри. Обаче пичът в количката мега ме дразни и тая история с триенето на съобщения беше бая дебилна. Някои хора бяха споменали, че Мейв трябва да е мега тъпа, за да не си сложи пин на телефона, но още повече няма начин да има свободен достъп до voicemail. Т.е. дори на техническо ниво, това седи супер изкуствено. За сметка на това много ме израдва пиесата, много правилна гавра е.
Между другото, атеисти от рода на новото гадже на Ерик много ме дразнят и винаги са ме дразнили. Ся поздравления, че нали атеистът не е някакво хетеро бяло dude bro, което да се прави на еджи, ама пак дразни.
Атеизмът си му беше ОК. Проблемът беше, че е мега крийпи мофо с mumbo-jumbo обсесия вместо рационален поглед към живота. :lol:

Иначе градския транспорт в България принципно е шибания. Като бях малък нърд са ме обирали няколко пъти, веднъж банда цигани с ножове, което хич не беше забавно. Поне не са ми джизвали на дънките...
В Канада бтв има бая sexual harassment от мъже (особено средностатистическия пропаднал наркоман, тормозещ касиерките ни; такива съм изхвърлял безброй пъти), но виждам много и от жени. На работа съм чувал да пускат всякакви мега крийпи сексуални коментари, за които мъж би бил уволнен доста бързо. Снощи примерно си направих подстрижка и си обръснах брадата, та днес една лелка на работа пускаше яко inappropriate коментари, последвани от "ха-ха, аз се бъзикам, нали знаеш". Преди време даже ми е обясняваше колко е доволна, че като жена може да минава метър, докато ги дрънка тия неща. По този въпрос аз учтиво й разправих историята за един колега, който все обясняваше колко е доволен, че HR не са наоколо да го чуват, докато един ден не го уволниха.
А друг колега, който се водеше прити бой, преди години една пачичка му се мазнеше нон стоп, докато е на работа, сядаше му на скута, поопипваше го и т.н. Накрая той трябваше да ни се оплаква и да й казваме да му се махне от главата. Друга пък пускаше сексуални коментари по негов адрес и той се чудеше какво да я прави, защото го сталкваше месеци наред (междувременно тя си имаше приятел, aka "her little French guy").
Друга история - някаква жена говореше с един от нашите продавачи, който е бая едър - метър и деветдесет, 150 кила, с лакът брада и директно му вика колко иска да отиде да я чука заедно с мъжа й.
Уви, wtf хора има навсякъде...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Sex Education

Post by Amelia » Tue Jan 21, 2020 9:55 am

AlDim wrote:
Tue Jan 21, 2020 4:23 am
Иначе градския транспорт в България принципно е шибания. Като бях малък нърд са ме обирали няколко пъти, веднъж банда цигани с ножове, което хич не беше забавно. Поне не са ми джизвали на дънките...
В Канада бтв има бая sexual harassment от мъже (особено средностатистическия пропаднал наркоман, тормозещ касиерките ни; такива съм изхвърлял безброй пъти), но виждам много и от жени. На работа съм чувал да пускат всякакви мега крийпи сексуални коментари, за които мъж би бил уволнен доста бързо. Снощи примерно си направих подстрижка и си обръснах брадата, та днес една лелка на работа пускаше яко inappropriate коментари, последвани от "ха-ха, аз се бъзикам, нали знаеш". Преди време даже ми е обясняваше колко е доволна, че като жена може да минава метър, докато ги дрънка тия неща. По този въпрос аз учтиво й разправих историята за един колега, който все обясняваше колко е доволен, че HR не са наоколо да го чуват, докато един ден не го уволниха.
А друг колега, който се водеше прити бой, преди години една пачичка му се мазнеше нон стоп, докато е на работа, сядаше му на скута, поопипваше го и т.н. Накрая той трябваше да ни се оплаква и да й казваме да му се махне от главата. Друга пък пускаше сексуални коментари по негов адрес и той се чудеше какво да я прави, защото го сталкваше месеци наред (междувременно тя си имаше приятел, aka "her little French guy").
Друга история - някаква жена говореше с един от нашите продавачи, който е бая едър - метър и деветдесет, 150 кила, с лакът брада и директно му вика колко иска да отиде да я чука заедно с мъжа й.
Уви, wtf хора има навсякъде...
Това е beyond disturbing по толкова много начини... :vomit: :vomit: :vomit:

И плз, наистина, вземи пусни HR оплакване срещу оная чанта, дето минавала метър щото е жена. Тотално недопустимо поведение, за което трябва да бъде пратена обратно на пазара на труда.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Sex Education

Post by AlDim » Tue Jan 21, 2020 10:05 am

Literally can't be arsed, но ако се изцепи пак, ще й тегля едно хубаво конско.

Бтв имаме и другия екстремум, в който касиерка от мюсюлманска страна (забравих откъде точно), получи "high five" от един от мениджърите, защото се справи много добре с нещо. В последствие пусна оплакване, че е била подложена на сексуален тормоз и даже мъжа й идваше да търсе възмездие. Единственото, което получи, беше подобаващо конско за нормално поведение в Канада. Накрая напусна, омерзена, че са я high five-нали.

Още един интересен момент - фейкването на sexual harassment като опит за измъкване от трудни ситуации. Има всякакви истории с малки сладки женици, които се оплакват, че някой мениджър ги е опипал, докато въпросния ги уволнява/чете им конско и т.н. застрашаващи работата разговори. Стигнали сме до момент, в който е добра идея да викаме колежки в офиса за компания за всеки случай.

Can't we just get along? :neutral:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Sex Education

Post by Litz » Tue Jan 21, 2020 3:29 pm

Много кофти. И при нас имаме една колежка дето непрекъснато е харасвана от кой да е.

Иначе ето интересна статия за ейми в спойлер
Spoiler: show
https://www.bustle.com/p/aimees-sexual- ... d-21097579
The man who assaults Aimee doesn't fit the bill of who society typically views as a sexual predator — and that's absolutely purposeful. He doesn't have a trench coat, or greasy hair, and in fact Aimee describes him as having a "kind face."
И още един цитат от създателката на сериала, защо са спряли точно на Ейми.
"Aimee was — it sounds horrible to say it — but she was the right character to do it with," Nunn explains. "Because she is such a funny, open, bright sort of person, and we watch her lose her innocence and realize that the world isn't as you know safe as she thought it was, which is something that sadly I think a lot of women can relate to."
Въобще Лори Нън е егати яката. Не е достигнала висотите на Рейчъл Блум за мен още, но това е невъзможно, но се опитва.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Sex Education

Post by Amelia » Tue Jan 21, 2020 5:57 pm

Вчера между другото изведнъж осъзнахме, че бялата майка на Джаксън е ей тая актриса:

Image

През цялото време докато я гледах, се чудех що ми е позната. :lol: :lol: :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Sex Education

Post by Litz » Wed Jan 22, 2020 1:17 pm

@Amelia това обяснява всичко. Аз също силно се надявам Вив и Джаксън да останат приятели и да не ги направят двойка, защото ми е писнало да гледам сериали в които всичко се върти около отпта. Мен честно казано майката на Джаксън ми напомня на по-нормална версия на майката на Ребека донякъде, където намесата на Вив е супер важна. Освен това, нещо което много ми хареса тоя сезон е разговорите на тийнове с възрастни. Ся аз гледам много тийн сериали, и нещо което винаги ме е побърквало е, фактът че в повечето сериали имаме ОГРОМЕН ПРОБЛЕМ ТМ, но никой не се сеща да говори с възрастен/родител/учител по въпроса и тук ми хареса, че имахме доста разговори с възрастни. Защото Джийн с всичките си недостатъци като майка е много ясно, че е ще даде в пъти по-добър съвет на асексуален тийнейджър от Отис. И ми харесва, че това е супер осъзнато.

Още нещо, което много ме израдва относно консент и пиянство и е нещо, което сме разисквали в сексистката тема:
Spoiler: show
Радва ме фактът, че след като Отис се напи като свиня и спа с Руби (кифлата), това не беше фреймнато все едно, че той я е изнасилил, защото го видяхме колко беше неадекватен самия той и че тя със сигурност е била по-адекватна. Също ми хареса въпросът му, който беше много in character за Отис, дали е имало консент или не и тя му каза, "Да споко, като се напия обичам да се забивам с нърдове. Наистина много яко беше направено и доста отговорно според мен. Сигурна съм, че Руби каквато е гаднярка, да почне да разправя как Отис я е изнасилил и се е възползвал от нея, но тя пое отговорност, което е наистина много добро решение. Щото според мен ако и двамата партньори са еднакво пияни, а в случая мъжа е още по-неадекватен няма как да говорим за изнасилване. Защото секс докато сме пияни, не означава изнасилване! Това беше много готин паралел на историята с Ейми. Защото при Руби, мацката сама трябваше да носи отговорност за постъпките си и последиците от тях и никой друг не й е виновен, включително Отис, докато при Ейми, тя с нищо не е виновна и тия неща не трябва да се случват.
Иначе аз разбрах, че актьорът на Айзък си е в инвалидна количка в истинския живот. Уау.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Sex Education

Post by Claymore » Fri Jan 31, 2020 10:47 am

Значи, за два дена го изгълтах втори сезон, и определено оправя всичките ми забележки от първи. Адам има някакво реално развитие и действие на персонажа, Ола заряза Отис, Джаксън също дръпна в сравнение с jock стереотипа... абе изобщо, страхотен сезон, с толкова тийнейджърски неща по толкова забавен начин се занимава, ако има някъде по-добре, здраве му кажи. И на Ейми цялата история с крийпа в автобуса и как я ескортираха другите мацки беше супер. Единствено ме дразни, че писателите явно още ни шипват Мейв и Отис, и въпреки че Айзък е малко гъз, предпочитам нещо интересно да стане с него и Мейв или с някой друг. Или разбира се, Мейв да си остане сама, без това да е голямото важно и да се развие персонажа й в така посока, че да осъзнае че не е лошо да си сам, просто има abandonment issues заради майка си. Много се надявам Джаксън и Вив също да останат приятели, вместо да ги ръгат в романс. А Лили още от предния сезон ми пълни душата, ама всичкия гейски шит с нея и Ола, и после тая постановка на Ромео и Жулиета ме разбиха. Хареса ми и че Ерик получи място под прожектора, щото предния сезон само се навърташе около Отис и го набиха някакви хомофоби. Ноо... гадно ми стана за Рахим, беше наистина печен и това ако беше реалния свят, връзката с Адам като объркан бисексуален със сигурност е по-лошата опция. Но пък тийнейджъри сега. На Отис и Адам бащите им обаче си остават тъжни боклуци от класа. Не знам как не съм попаднал до сега на статии пропищяващи за SJW феминаци аджендата, понеже в тоя сериал момчетата си търсят сами пътя, а бащите им са некви глави алабаш :mrgreen: Не че на Отис майка му се държи на ниво винаги, ама да
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Sex Education

Post by Amelia » Fri Jan 31, 2020 9:35 pm

Много Притеснените За Свободата На Словото И Качеството На Изкуството лица просто не гледат такива сериали и затова не са го забелязали. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests