Sex Education

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Sex Education

Post by Litz » Sat Feb 01, 2020 1:18 am

Amelia wrote:
Fri Jan 31, 2020 9:35 pm
Много Притеснените За Свободата На Словото И Качеството На Изкуството лица просто не гледат такива сериали и затова не са го забелязали. :lol:
Абе аз наскоро свърших риуота си на Малкълм, и втф тоя сериал е мега woke и дайвърс за времето си, и и Пиама, и Стийви са написани като хората. Освен това сериалът е супер социалистически и показва тегобата на работническата класа. А в същото време, тоя сериал е отговорен за толкова много от стилистиката на модерни комедийни сериали. Просо уау.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Sex Education

Post by Amelia » Sat Feb 01, 2020 1:38 am

Да, ама когато Малкълм излизаше Туитър не съществуваше и съответно Много Притеснените За Свободата На Словото И Качеството На Изкуството лица нямаше откъде да си научават притеснителните новини за подмолните адженди на тоя и оня и съответно не бяха Притеснени.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Sex Education

Post by трубадур » Thu Feb 13, 2020 12:00 pm

Тоя сериал ми напомня оная тема, къде се нищеше дали личи от къф пол е създателят. Е тука толкова да е ясно, че е жена повече няма накъде. Но поне разбирам как разнообразни други люде се плюнчат га хетеро бел мъж им ги пише трагедията. Още сме много в началото, но извън ЕБЕМ ТИ и великолепната работа с камера (тва на моменти може да се мери с Наркос, а онова е генгста епика насред най-красивата природа) друго зася не може да ме задържи. Но на жена ми й е смешен.

От друга страна жена като пише за жена (30 рок, крейзито) доста повече се получават нещата.

От трета тонът не нещото май и аз не мога да го набарам, щото явно се опитва да е смешно и си насилва диалозите и актьорите до безобразие, но в същото време сякаш се опитва да е по-релистично и рилейтъбъл и както казах девочето грам идея си няма кво е да си мъж и за мен е неква катастрофа в това отношение и не мога да му хвана вайба.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Sex Education

Post by Claymore » Thu Feb 13, 2020 12:10 pm

Amelia wrote:
Fri Jan 31, 2020 9:35 pm
Много Притеснените За Свободата На Словото И Качеството На Изкуството лица просто не гледат такива сериали и затова не са го забелязали. :lol:
Тру. Тая година два пъти като бях споменавал че наскоро съм гледал трети сезон на Dear White People и веднага почват да ми мелят как сериала бил антибял, reverse racism нз кво... и след два-три въпроса установявам че не са гледали дори и първия епизод или чели plot summary :lol: :lol:

А Малкълм като съм го руиочвал сега като по-възрастен, всъщност супер много фокусира върху класата на героите, дето уж в Америка няма такава нали, по начина по който в Британия. И винаги съм го усещал супер близък, нищо че нямам братя, защото със сестрите ми така сме се дракали и били, не сме си викали "здравей сестричке" и да се лигавим като в разни други американски семейни ситкоми.

@трубадур за тона си прав че е много омешан, първи сезон ми беше приятен ама забравим, според мен щом си изгледал три сезонна Странни Чекии, аз успях само първи, изтрай и изгледай и втори на Sex Education. Не с едни, ми с две гърди напред пред първи сезон е. Иначе встрани от Отис, мисля че примерно Джаксън и некви други са добре написани кат за пубери
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Sex Education

Post by Litz » Thu Feb 13, 2020 12:38 pm

А в другата тема, аз като казах, че си личи, вие ми казахте, че съм зле. Но искам да кажа, че колкото и на теория зле да са написани мъжете, тва е нищо в сравнение почти всеки женски персонаж писан от мъже. При всички положения са по-добре написани от стандартните трагично написани женки, които са некав проп там. Смисъл дори мъжете да не са реалистично представание, то поне не са някакви пропс там, дето седят само за красота. Но да много красив сериал.

@Claymore Малкълм е толкова социалистически сериал, че съм втф. Във много други сериали, това да имаш син гении, води до внезапно оправяне на немотията, докато при Малкълм това не е така. Освен това имаше една много важна сцена, в която Лоис, каза че винаги би избрала Рийз пред Малкълм, защото Малкълм ще се оправи, докато Рийз системата ще го съсипе.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Sex Education

Post by Litz » Thu Oct 07, 2021 11:52 am

Трети сезон някой?

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Sex Education

Post by aiva » Thu Oct 07, 2021 12:57 pm

Става за гледане, ама е малко мех вече. Will they, won't they историята продължава, въпреки че на Отис му дадоха друга по-интересна връзка за момент. Останалите герои станаха нещо много май, има н на брой истории, които нямат нищо общо една с друга и сякаш никой с никого не си говори. Но Адам, милият, беше сърцето на този сезон. Като цяло не съм много ентусиазирана за следващия...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Sex Education

Post by Litz » Thu Oct 07, 2021 7:42 pm

Съгласна съм. Отис и Руби бяха прекрасни заедно и израстването ѝ беше разкошно, а след това беше зарязана и стоеше в нищото.

Многото персонажи бяха факт, особено нонбайнарито на Джаксън, чието име не можах да запомня, щото цялата история на тоя персонаж беше "ПуШа ТрЕвА и СъМ нОнБаЙнЪрИ!1!1!1!1" и некси не върви. Беше като нещо принадлежащо в 5 и 6 сезон на Глий ебаси. До степен, че Хоуп дразнеше по-малко. Прийчингът беше туу мъч и оттам и Джаксън стана мега скучен. В пъти по-интересни бяха драмите му с Вивиан.

Адам наистина беше най-трогателното нещо в тоя сезон (заедно с Руби и Отис) и паралелите с баща му бяха разкошни. Някакъв катарзис между двамата е единственото заради което бих го гледала тоя сериал. Това е единственият аспект към който нямам критика.

На Ейми историята не ми се коментира. Там е трагично.

Въобще изведнъж сериалът стана твърде прийчи по много проблеми. Не че преди не са се разглеждали, но беше обвързано с историята и персонажите. Ся е просто PUBLIC SERVICE ANNOUNCEMENT 1!1!1!1! и дразни.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests