Watchmen (HBO)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Tue Nov 05, 2019 10:04 pm

Dr. Horrible wrote:
Tue Nov 05, 2019 4:21 pm
Нито ми дреме кой е обесил ченгето, нито какви точно са тея лудости с Джеръми Айрънс...
(При изгледан само първия епизод,) вчера попаднах на края на втори по ХБО; демек сцената с Айрънс. Още в първи епизод, при неговата сцена, се прокрадна едно неестествено чувство, че гледам фрагмент от Вестворлд, но от различен ъгъл. Финалната сцена на втори епизод го затвърди - все едно гледах през призма леко по-агресивния персонаж на Антъни Хопкинс. :dunno:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Moridin » Wed Nov 06, 2019 7:59 am

@трубадур & @Roland, ако обичате да се спрете, за да не се трием, че и без това времето ми е кът :mrgreen: без "путка у 2 мнения" и без персонален хейт, моментално. Пишете на висотата на интелектуалните си претенции :mrgreen:

(п.п. сериалът е супер, Лефтовърс и Лост без да съм ги (до)гледал - и те са супер :mrgreen: , на @Amelia ѝ миришат краката :ninja: )
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Wed Nov 06, 2019 8:01 am

Moridin wrote:
Wed Nov 06, 2019 7:59 am
@трубадур & @Roland, ако обичате да се спрете, за да не се трием, че и без това времето ми е кът :mrgreen: без "путка у 2 мнения" и без персонален хейт, моментално. Пишете на висотата на интелектуалните си претенции :mrgreen:

(п.п. сериалът е супер, Лефтовърс и Лост без да съм ги (до)гледал - и те са супер :mrgreen: )
Що не отвориш тема за Уочмен да отделим част от постовете?
Явно има интерес да се обсъжда сериалът.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Moridin » Wed Nov 06, 2019 8:07 am

Много зор, както обикновено във всеки пост има писано за три сериала...
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Mon Nov 11, 2019 2:01 pm

4 вачмен беше 50 на 50, демек 50 процента липса на логика, нескопосан диалог, изливане на инфодъмпове без грам свян, противни герои, останалите 50 бяха развитие на история и разкрития, по-човешки отношения, никакъв екшън и... много нескопосан диалог. Толкова клиширани и предвидими реплики отдавна не са били сричани в продукция от сносен мащаб. Дори трансформърс не е толкова зле, плюс че там е такова безумие, че няма място за клишета.

Допълнително дразнещи са женската версия на озимандиас, на моменти аматьорски заснетите сцени и явното желание на хората зад кадър да се съзтезават с интеренет с опитите им да предугадят всяка критика и отговорът им към нея да е снизхождение и блейк. Блейк е баси пачата и заради нея ни лишиха от първия шев на полицията... то ако не бяха, няма история, ама все пак, доста сме на минус откъм симпатяги.

Добрите неща бяха реалният озимандиас и свинщините му, блъскаха историята напред, както и мистерията, на реджина кинг тоя път комуникацията с всички беше на ниво, вкл. и с екипа й, но най-вече фамилията, яката врътка с бащата как изцепи на дечурлигата истината за живота и смъртта беше приятна изненада, щото не вярвах, че ще отидат до там, а и колко бързо превключиха темата, т.е. нямаше ненужно чесане на езици. На блейк дружката не спира да е уин у всяка сцена и да носи основната комедийна нотка. Самата реджина си влезе в персонажа най-после и ми стана интересна. Как вече героите спряха да цепят басма и слагат други на мястото им, вместо да се правят на втора категория хора, щото не са баш централни персонажи ме спечели за каузата.

С други думи най-добрият епизод досега. Вече като му влезеш в ритъма на нещото и приех, че логиката се е насрала, че нямат достатъчно ресурси и талант, да го накарат тоя свят да изглежда като истински и го сложих в графата на сериали тип supernatural, само че с псувни и голотии - бива много повече. Плюс че и по-сериозният тон си е взел отпуска и имаме давене на бебета, метане на трупове с катапулти, въобще простотия до шия. Темите за расизъм и модерната им трактовка са вкарани в трета глуха и интересът е обърнат към самото действие. Дотолкова, че да се чудя дали и аз не се самонавих твърде много преди началото.... където имаше пуцане насред крави още у първи епизод. :dunno:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Watchmen (HBO)

Post by Moridin » Thu Dec 05, 2019 8:33 am

Хораааааааа хора, коленопреклонно ви са моля, следващия път за тия сериали просто отваряйте нов топик. На 18 се обърнах да чета пост по пост обратно какво да прехвърля и пак бая неща останаха да висят в една от двете теми като вметки, ама няма как.

Та за се върна на новия он-топик, вчера рекохме да наваксаме малко Уочмен и по погрешка гледахме 5ти вместо 4ти след 3тия епизод :mrgreen: май не изпуснахме нищо :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Watchmen (HBO)

Post by Roland » Thu Dec 05, 2019 6:10 pm

Изпуснали сте бая.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Watchmen (HBO)

Post by Killua » Thu Dec 05, 2019 6:15 pm

Roland wrote:
Thu Dec 05, 2019 6:10 pm
Изпуснали сте бая.
Жоро имаше предвид по-скоро, че някак не счупи историята чисто хронологично и (МОЖЕ БИ) няма да е проблем да се гледа след пети, а не че не сме изпуснали нищо. На практика въпросната мадам Трю (нали за Виетнам беше епизодът?), ако не се лъжа, я споменават точно веднъж, при това не съм сигурна дали беше в трети или пети епизод.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Watchmen (HBO)

Post by Killua » Fri Dec 06, 2019 7:55 pm

Btw знаете ли кой е от Тълса, Оклахома?
Hanson! Сега се сетих ей така...:Д

Поздравче с една от последните им песни: https://youtu.be/yQft_7B_mS8 :mrgreen:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Watchmen (HBO)

Post by Moridin » Sat Dec 07, 2019 11:34 pm

Окейййй наваксахме. Сериалът е супер, с изключение на последния епизод, в който сюжетът стана грозно мързелив, особено при Лори... Специална любов към виетнамчетата, дето рисуваха кукли на Доктора.

Какви са теориите за личността на Гейм Уордъна, май не е като другите?
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Watchmen (HBO)

Post by Moridin » Mon Dec 09, 2019 11:29 pm

ей за нищо ви не бива, докат ми обясните и те си казаха :cry:
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Watchmen (HBO)

Post by Roland » Tue Dec 10, 2019 1:02 am

Moridin wrote:
Mon Dec 09, 2019 11:29 pm
ей за нищо ви не бива, докат ми обясните и те си казаха :cry:
Е втф, той видимо беше същият актьор :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Watchmen (HBO)

Post by трубадур » Wed Dec 18, 2019 1:54 pm

Не ми ареса като цяло и финалът показа колко са важни ОГ вачмените и всичко останало каква празна дупка е. Поне ози и манхатън бяха уважени (въпреки безумията) и не беше като други модерни продължения/рибуути, където да са принизени до пръдня, ами си блъскаха накрая сюжета и бяха най-впечатляващото в сериала, както и трябва да бъде. Лори ептем я заебаха горката и през цялото време гледах на нея като на друг персонаж, от новите. От останалата сган отделните епизоди на Хуудед Джъстис и Стъкления бяха доста яки всъщност.

Музикалният избор почти във всички епизоди беше по-предвидим и досаден от филма на Снайдер, а там поне имаха извинението да ползват музиката, споменавана в комикса. Тук беше бейсик бич избор на кила. Главната се оказа мега ненужна, особено накрая и как тя баш спечели любовта на бог си е кат шамар в лицето на историята между него и Лори навремето, но поне най-после придадоха на манхатън по-човешки облик, което чакам от бая време. А и реджина кинг е страшно мискастната, но както се оказа, няма и значение коя е. От друга страна момиченцето, което я играеше на младини беше добре нацелена.

Но не може и да се отрече амбицията на сериала, опита за засукана история все пак заслужава похвали, нищо че ги изби на мързел или страх, че ако стане твърде навързано, хората ще се объркат. Така директно да спелуват не беше оценено, но и сериалът още от първи епизод е със скапан диалог, та не е като да е чак такава изненада. За мен е средна работа. Много по-грозен от филма, но с по-заплетен сюжет, ненужно дълго продължение на комикса, където директната връзка е само в последните епизоди и интересното се върти предимно около Озимандиъс и Манхатън, което прави не малка част от страничния материал да изглежда ненужен. Хуудед джъстис е в общи линии най-доброто нововъведение във вселената на вачмен.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests