The Mandalorian

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Tue Nov 12, 2019 9:11 pm

The Mandalorian почва с доста мехав епизод, а не е като да не е едно от нещата, на които дисни+ да разчитат най-много, интересно, у моята територия го нема зася, влизам в половината от европа, дето явно не им трябва.

Как да е - най-дразни фенсървисът от най-смотан тип, еднаква технология от планета до планета, нарочно паянтови кукли, очевидна пластмаса за броня, некадърни ефекти и всичко това е доста пошло при 100 милиона продукция, да се пънеш да изглеждаш като нещо отпреди 40 години, където са се опитвали да е възможно най-достоверно за тогавашните възможности. Т.е. типично по дисни вместо да надграждат, повтарят, за да доят носталгия. А и ако искат усещането на оригиналите да бяха запазили и цветовете им, вместо да бичат почти директно в на Роуг Уан палитрата. Как да е.

От друга страна има потенциал, не се взима насериозно (то и от горния абзац няма как да е така, като разчита на опиасания махленски подход), главният е пич, ако дадат малко повече време на сцените да дишат ще е по-добре, все пак е спагети уестърн в космоса, а "Имало едно време на запад" почва с 50 минути как едни чакат влак и ги тормозят мухите, та може да дават малко по-бавно. Екшънът е абсолютна нелепица, само че без размаха на Десперадо например, а просто е тромаво, но поне хвърчат приемливи лавчета, а и отново - изглежда сякаш нарочно го раздават като произволен епизод на дърта фантастичен сериал.

Камеотата са яки, особено пичът, който дава основното баунти на нашия беше мега яката изненада. Дано има по-голяма роля. Но съм мега мех, пак е най-доброто стар варс под шапката на дисни след роуг уан, но ебаси... липсва ми лукас, там поне немеше лабаво и треснята беше на 10, освен това явно желаеше да постигне нещо голямо.

пп. Музиката е повече Конан Варварина отколкото Стар Варс, демек нямам оплаквания там.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

The Mandalorian

Post by трубадур » Tue Nov 12, 2019 11:37 pm

Image



БЕГЛИ СПОЙЛЕРИ



Ненужно бръщолевене против на дисни дистрибуцията:
Spoiler: show
The Mandalorian почва с доста мехав епизод, а не е като да не е едно от нещата, на които дисни+ да разчитат най-много, интересно, у моята територия го нема зася, влизам в половината от европа, дето явно не им трябва.
За епизода:
Spoiler: show
Как да е - най-дразни фенсървисът от най-смотан тип, еднаква технология от планета до планета, нарочно паянтови кукли, очевидна пластмаса за броня, некадърни ефекти и всичко това е доста пошло при 100 милиона продукция, да се пънеш да изглеждаш като нещо отпреди 40 години, където са се опитвали да е възможно най-достоверно за тогавашните възможности. Т.е. типично по дисни вместо да надграждат, повтарят, за да доят носталгия. А и ако искат усещането на оригиналите да бяха запазили и цветовете им, вместо да бичат почти директно в на Роуг Уан палитрата. Как да е.

От друга страна има потенциал, не се взима насериозно (то и от горния абзац няма как да е така, като разчита на опиасания махленски подход), главният е пич, ако дадат малко повече време на сцените да дишат ще е по-добре, все пак е спагети уестърн в космоса, а "Имало едно време на запад" почва с 50 минути как едни чакат влак и ги тормозят мухите, та може да дават малко по-бавно. Екшънът е абсолютна нелепица, само че без размаха на Десперадо например, а просто е тромаво, но поне хвърчат приемливи лавчета, а и отново - изглежда сякаш нарочно го раздават като произволен епизод на дърта фантастичен сериал.

Камеотата са яки, особено пичът, който дава основното баунти на нашия беше мега яката изненада. Дано има по-голяма роля. Но съм мега мех, пак е най-доброто стар варс под шапката на дисни след роуг уан, но ебаси... липсва ми лукас, там поне немеше лабаво и треснята беше на 10, освен това явно желаеше да постигне нещо голямо.
пп. Музиката е повече Конан Варварина отколкото Стар Варс, демек нямам оплаквания там.


Roland wrote:
Tue Nov 12, 2019 11:02 pm
@трубадур не съм ти чел още поста, щото знам, че неизбежно ще ми излази по нервите, а няма да мога да видя епизода до довечера, но плс или отвори нова тема тук, или пиши в тая във филмовия форум, щото неизбежно ще има доста за коментиране и е хубаво все пак да не е цялата ни комуникация в ЕДИН топик ;)

Тва е всичко от сериалната обща тема. Аз лично се съмнявам голяма част от форума да го гледа, ама знам ли :mrgreen:

Според мен има мегдан да излезе накрая нещо прилично, ще видим :dunno:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: The Mandalorian

Post by Litz » Tue Nov 12, 2019 11:41 pm

у моята територия го нема зася, влизам в половината от европа, дето явно не им трябва.
Искаш да кажеш, че в Европа има други държави освен инбред айлънд, Ирландия, Франция, Германия, Италия и Испания? Сериозно ли?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Mandalorian

Post by tigermaster » Wed Nov 13, 2019 1:57 am

Аз, разбира се, го изпиратствах това. Даже не знам дали имам намерение да го гледам, обаче трябва да се сийдва, за да го изтеглят повече хора.
Лол.
Всъщност, трейлърите не изглеждаха толкова зле. Като прецъках епизода набързо, и музиката взе, че ми хареса. Другото засега няма да го коментирам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Mandalorian

Post by Roland » Wed Nov 13, 2019 5:44 pm

Допадна ми доста, ама не е особено експлозивно начало определено. Надявам се епизодът в петък да е малко по-наситен със събития, че един Тайка-бот пролет не прави.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: The Mandalorian

Post by Dr. Horrible » Thu Nov 14, 2019 10:12 am

Аз пък се радвам, че живея в страна, в която няма нужда да се абонирам за хиляда платформи, а си имам всичко в замундата :D

Иначе епизодът беше върховен, адски много ми хареса! Това действително е най-доброто Star Wars нещо, излизало от 30 години насам. Сетинг, костюми, създания, изобщо всичко е точно такова, каквото се надявах. Всичко е направено с уважение към старите филми - без преповтаряне или самоцелно отричане. Просто е страхотно. Докато го гледах се замислих колко хубаво би било, ако всички хора, работели по старите филми, можеха да седнат и да изгледат The Mandalorian, да видят как наследството им се продължава по качествен начин, като се внасят нови концепции... Просто беше неистов кеф за мен. Атомсферата беше плътна, героят беше много интересен. Надъха ме за вселената. Показа ми защо обичам този свят и защо в него има потенциала за интересни истории. Много, много съм доволен.

И началната сцена ми хареса, и моментът с обяздването на "коня", и особено финалните минути.
Spoiler: show
На чисто тематично ниво обожавах моментите с Мандалориеца и робота. Видя се как Мандалориецът изпитва остра неприязън към тези машини, как ги избягва трайно, но въпреки категорично настояваше нещото да не самоунищожи, изпитваше състрадание, така контрастно с рационалността на дроида... Беше чудесно. И после, когато все пак го уби лично, за да запази живото бебе. Бебето беше страхотен туист, много много искам да видя какво ще стане с него.
Изобщо, във възторг съм и нямам търпение за следващата серия. Просто страхотно! И пълно с иконични реплики!

I have spoken.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: The Mandalorian

Post by alshu » Thu Nov 14, 2019 6:05 pm

Аз пък не бях чак толкова впечатлен.
Фавро, не Фавро, това си е типичен Дейвид Фелони проект (включително homage-те към разни жанрови заглавия)...което пък означава, че може да се развие в нещо яко.

Та за който не е гледал Star Wars The Clone Wars или Star Wars Rebels може да дойде малко, като добра изненада на фона на някои от игралните филми, но същите хора могат и по-добре от гледна точка на сценарий.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Mandalorian

Post by Ambartanen » Thu Nov 14, 2019 11:58 pm

Някак си очаквах много повече от този първи епизод след всичкия хайп. Може хората да го наричат homage ако искат, ама всичко изглеждаше шокиращо евтино. Очаквам такова качество от рандъм пилотен епизод на сериал на сай фай, който е направен за буквално 2% от бюджета на това нещо. Повечето костюми бяха евтини, битките бяха абсурдно тромави, повечето ефекти бяха доста грозни, мандалорианците с техните шлемове изглеждат откровено комично и всичките добри актьори бяха скрити под грим, CGI и каски, така че далеч не можеха да компенсират доста скучния сценарии и банален диалог. Общо взето пилотът въобще не си свърши работата да ме убеди, че тоя сериал ще си заслужава гледането.

Всичко това е въпрос на очакване де- аз си мислех, че ще гледам някакъв добър сериал, а явно трябва да очаквам евтин шлок. Може би с правилните очаквания ще излезе нещо умерено забавно от този сериал, но всеки случай ще изчакам да се събере цял сезон и малко консенсус на критични мнения преди евентуално да си губя времето с повече епизоди.

П.П.
Spoiler: show
Йей, бебе клониран йода. Поне него го бяха направили да изглежда готино, макар да се видя за част от секундата. Ама моя въпрос е злият спейс нацист какво е пушил та реши, че може да се наложи мандалориана да убие бебето, защото може би няма да е способен да го плени? Щото освен ако аз не съм пропуснал нещо, това беше безумно тъпа инструкция.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: The Mandalorian

Post by Dr. Horrible » Fri Nov 15, 2019 7:32 am

Много странно, на мен пък изобщо не ми изглеждаше евтино. Дори напротив, всички неща, за които говорите - броните, корабите, битките - ми изглеждаха страхотно. Да, разните технологии ми се струваха стари и очукани, но това идеално ми пасна в историята на вселената, точно тези хора да имат достъп точно до такава техника...

И аз смятам за много интересно решението да не покажат героят без маска. Придава идентичност на сериала. Каквото и да си говорим, човешкото лице е много въздействащо - погледа, изражението, всичко. Затова по много филми, където героите трябва да носят маски, включително марвелските, често не носят маски. Харесва ми идеята Mandalorian да е различен. Имаше един момент, когато показваха отблизо каската на героя, с перфектно съчетание на осветление и музика и наистина се получи чудесен емоционален ефект... Ако просто я бяха свалили и бяха показали лицето, щеше да е лесно и елементарно.
Spoiler: show
Аз не мисля, че това беше клониран Йода, а просто бебе от същата раса. И явно не се знае точно какви сили има и колко опасно може да бъде или пък кой друг може да е готов на всичко, за да го плени живо, та да дадат на Мандалорианеца инструкции, че при нужда може да го убие.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Mandalorian

Post by трубадур » Fri Nov 15, 2019 9:41 am

@Ambartanen ми разбира болката. И мен това ме дразни, защото имат бюджета да са много над това, а те кретат, за да мине сякаш е правено през 70-те години. И като нарочно се пънеш да изглеждаш зле, пак е зле без значение, че имаш ресурсите и уменията да не си. Всичко е нарочно пластмасово и преповтаряне на технологии, показани в оригиналната трилогия, както казах, е много смотано всичко да е еднакво от планета до планета.

Дисни им мина номерът с епизод 7, където разчитаха на носталгия, ама докога мислят да карат по тоя начин? Особено пък с история и тип герой, които няма нужда да са тясно свързани с филмите и как изглеждат те. Дано само началото е било такова и натам си блъскат по по-оригинален начин.

И пак - га лукас беше начело имахме клонираните войни на Генди Тартаковски като допълнително забавление към филмите. Мое ли да разполагаш с такива пари, каквито имат сега тия чиляци и да не си разюздят въображението?

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Mandalorian

Post by penzata » Sun Nov 17, 2019 11:34 pm

Баси, аз толкова много скука и безидейност на едно място, които имаше в тези два епизода, отдавна не съм виждал, имайки предвид мащаба на вселената и бюджета. Мандалоренецът е абсолютен калъф и добре, че бяха всичките чиляци, около него, да му спасяват гъза постоянно, че отдавна да си е взел, къвто е абен на брус. Да не говорим, че той чисто егоистично подходи към робота да не се самоунищожава, просто щот е абен и някой трябва да му помага; после ич му не е, да му свети маслото. Баси дисонанса има в персонажа му.

Ще му дам още малко шанс, само и единствено, заради нещото в края на първи епизод, което реално ми е единственото интересно нещо. И Вернар Херцог.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Mandalorian

Post by tigermaster » Sun Nov 17, 2019 11:43 pm

Image
Трябва да го гледам това.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: The Mandalorian

Post by Ghibli » Mon Nov 18, 2019 11:30 am

Аз не бях особено заинтересована да го гледам, ама си промених мнението заради Вернер Херцог :mrgreen:

Дизайнът на продукцията не ми е проблем. Цветовете бяха много измити, но това се оказа проблем на пиратската версия, която гледахме. Засега от два изгледани епизода се набива на очи разводнеността на сюжета. Имаме цели два епизода, а събитията в тях могат да се опишат с едно не особено дълго или завъртяно изречение.
penzata wrote:
Sun Nov 17, 2019 11:34 pm
Да не говорим, че той чисто егоистично подходи към робота да не се самоунищожава, просто щот е абен и някой трябва да му помага; после ич му не е, да му свети маслото. Баси дисонанса има в персонажа му.
Точно тук няма никкаъв дисонанс: като трябваше да избира между дроида и едно бебе, изходът беше ясен. Както видяхме, героят има проблем с дроидите. Но дори да не беше дроид в същата ситуация, а някакъв биологичен ловец на глави, предполагам, че пак щеше да го застреля, защото това беше бебе!, нямаше как да е по-преувеличено.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Mandalorian

Post by трубадур » Mon Nov 18, 2019 12:08 pm

Penzata както обикновено говори с думите на боговете и е прав, но бебето го опази освен, че е бебе, а и защото плащат повече, ако е живо. Втори епизод още не ми се гледа, просто първият ми беше някак достатъчен за момента, та не знам натам как са се развили нещата и говоря само спрямо първия. Претрепването на робота си беше в реда на нещата, проблемът е, че беше най-якият персонаж и с него можеше да има прилично количество качествен бъзик по-натам. Дано го върнат :mrgreen:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Mandalorian

Post by penzata » Mon Nov 18, 2019 3:57 pm

Супер лесно нави робота да сплитнат кинтите, ама не можа да го "навие", че бебето е по-скъпо живо. Заеби тоя бот.
Еле и тъпия сценарий, заради който нищо неподозиращ и незакачащ никого носорог си взе, просто те така. Барабар с яйцето. Баси жалкия сценарий.
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests