The Marvelous Mrs. Maisel

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: The Marvelous Mrs. Maisel

Post by Litz » Wed Jan 15, 2020 12:07 pm

@Demandred напълно съм съгласна с мнението ти за постъпката на Мидж. Ако искаха финала да е такъв и тя
Spoiler: show
да аутне Шай, то не трябваше да ги показват в оная сърцераздирателна сцена как тя му ближе раните. Просто няма никакъв смисъл.
Аз продължавам да го гледам де, защото е адски красив сериал и заради Рейчъл и Алекс, но някои сценарни глупости ме побъркват. Впрочем Рейчъл беше ограбена и на Емитата и на златните глобуси. Ма квото такова.

Мен проблемът ми със Софи е, че тя би могла да бъде яка, а и обожавам Джейн Линч, но на моменти имам чувството, че гледам Сю Силвестър през 60те, но Сю силвестър от четвърти сезон на Глий нататък, а не ранната.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: The Marvelous Mrs. Maisel

Post by Litz » Mon Feb 21, 2022 12:02 pm

Излязоха първите два епизода на четвърти сезон и всичко е много красиво Бла Бла, всички играят невероятно, костюми, грим етц. Но историята е абсолютно ВТФ

Начи след края на предния сезон, където Мидж се осра брутално и си беше супер виновна, сега в четвърти сезон
Spoiler: show
от нас се очаква да ѝ съчувстваме и да сме на нейна страна, че е уволнена правомерно, задето е аутнала чернокожия си шеф гей 60те години на миналия век и тя щяла да си отмъщава?
Доста трагично

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: The Marvelous Mrs. Maisel

Post by Demandred » Sun Feb 27, 2022 8:20 pm

Съвсем очаквано е това, че историята е тотално WTF, това винаги е било характерно за всички сериали на семейство Паладино.

Изгледах излезлите досега епизоди. Сериалът продължава да е приятен за гледане, сравнително забавен, визуално пиршество, обаче не само сюжетът тъпче на едно място, но и при героите не се забелязва никакво развитие. Мидж продължава да е егоистична и самовлюбена, обаче от зрителите се очаква да ѝ съчувстваме при постоянните ѝ изцепки и при привилегированите нейни терзания от рода на това как не можа да излъже да ѝ доставят млякото на вересия месеци наред. Сузи е все така посредствен мениджър, Ейб продължава да е дразнещ и досаден егоист, и т.н. Засега Сантино Фонтана е тотално wasted в ролята си.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: The Marvelous Mrs. Maisel

Post by aiva » Thu Apr 07, 2022 11:39 am

Новият сезон беше приятен и мина неусетно, но нещо много му липсваше. Както казва Demandred, историята тъпче на едно място и нищо реално не се случва. Според мен насъбраха прекалено много герои с прекалено много несвързани истории и за нищо нямаше развитие. Сантино Фонтана много ме зарадва, като се появи (original Gregg :heart: ), но ролята му е толкова никаква, че не знам защо въобще беше там. За съжаление, същото се отнася и за Лени Брус - преди всеки момент с него беше страхотен, но този сезон се появява толкова от нищото и в нищото, че по-добре да го нямаше. Мидж е тъпа коза като цяло и толкова консистентно сама саботира всяка предоставена й възможност, че даже не е интересно. Когато Софи е по-симпатичният персонаж от двете, нещо не е съвсем наред. Не ми харесва, че скараха Мижд и Сузи и честно казано не ми се гледа как се сдобряват следващия сезон. От всички май Джоул ми беше най-интересен и може би Сузи, когато е без Мидж, но и двете истории имаха нужда от повече развитие.

И последното, което не вярвах, че ще го кажа за този сериал - костюмите хич не ми харесаха. Мидж носи някакви мега странни неща понякога и почти всички шапки ми дойдоха прекалено нанагорно. Но мадамите в jiggle joint-a и техните прогресивно впечатляващи представления бяха готини. Ще ми се и тях да ги бяхме опознали малко повече, може би Мидж можеше да използва нещо от техния опит за сетовете си, вместо нейните обичайни истории, които бяха тотално не на място според мен. Иначе Мидж явно вече е майстор-комедиант и винаги е хит, една лоша вечер нямаше.

Доста негативи изписах сега, чак се чудя как останах с що-годе позитивно впечатление, докато гледах, макар и да не съм супер ентусиазирана за следващия сезон.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests