Crazy Ex Girlfriend

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Fri Sep 13, 2019 11:25 pm

@Litz , да ама на мен точно тея кретени ми липсват, или по-скоро Натаниел и Ребека ми липсват и искам closure с хепи енд и малки дечица. :mrgreen:

Иначе ще погледна нещата, дето препоръчваш. Това за девицата Джейн съм го набелязала вече, ама нямам време в момента, а и още живея във вселената на Крейзи пусито.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Sat Sep 14, 2019 12:51 am

Девицата е супер сладък сериал. Там бтв неща като финансови проблеми са наистина на преден план. И е супер яката ебавка с теленовелите и наистина доста добре се разглежда проблеми като религията, вяра и женската сексуалност спрямо двете.

Overall, обичам крейзи пусито повече. Натаниел и Ребека са прекрасни :heart:

Вчера гледах финала на първи сезон и токсичността на Грег е доста очевидна там. Грег и Хедър са готин паралел за тва, щото и тя е леѝко цинична и намира доста неща за лигави и тъпи за нея самата, но не са тъпи изначално и не ги заклеймява както прави Грег и за което-Хедър го беше скастрила. Хедър обожава позитивните и слънчеви хора, връзката ѝ с Хектор е доказателство за тва, докато Грег просто заклеймява всичко позитивно. Както и обожавам, момента със сватбата им с Хектор е един от най-красивите моменти-в тоя сериал.

При все тва гласът на Сантино е едно от най-божествените неща в тоя сериал.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Sat Sep 14, 2019 1:23 am

Сантино е великолепен певец, а и като актьор е страхотен! Толкова характер има в неговият Грег! С цялото си лице предава емоция просто. Тоя новият ми е мега безличен. Но дори Грегът на Сантино, когото оценявам като идея в сериала и който има страхотна химия с Ребека, е нещо, което не бих пожелала на никого. Толкова токсична негативност има в тоя човек! Познавам няколко такива - изсмукват живота от теб в рамките на минути. Дори психически стабилни хора не биха го издържали това, та кво остава за някой с тотално разбита психика като Ребека.

Искам спин-оф за Натаниел в animal sanctuary-то. :heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Killua » Sat Sep 14, 2019 10:43 am

Вчера най-сетне излушах десетина песни от сериала, гениални са :mrgreen:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Sat Sep 14, 2019 1:28 pm

Amelia wrote:
Sat Sep 14, 2019 1:23 am
Сантино е великолепен певец, а и като актьор е страхотен! Толкова характер има в неговият Грег! С цялото си лице предава емоция просто. Тоя новият ми е мега безличен. Но дори Грегът на Сантино, когото оценявам като идея в сериала и който има страхотна химия с Ребека, е нещо, което не бих пожелала на никого. Толкова токсична негативност има в тоя човек! Познавам няколко такива - изсмукват живота от теб в рамките на минути. Дори психически стабилни хора не биха го издържали това, та кво остава за някой с тотално разбита психика като Ребека.

Искам спин-оф за Натаниел в animal sanctuary-то. :heart:
Епизодът със сватбата на сестрата на Грег е доста тежък за гледане, щото excitement-a на Ребека през цялото време се трови от на Грег негативизма. Но неговото за разлика от това на Скайлър е написано и изиграно, така че да изглежда човешко, докато тва на Скайлър го избива на пародия.

Идеята е, че Грег за да не дразни толкова повечето му коментари трябва да са off-hand и наистина понеже репликите му са супер токсични не трябва да са по-обрани като игра, при Скайлър те са много in your face.

Но Сантино и Рейчъл имат много химия в UTI епизода.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Sat Sep 14, 2019 11:15 pm

@Amelia кефи ми как у всички теми вчмомунта има някакво джафкане а тук е идилия.

@Roland кога ще се индоктринира и той.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Sat Sep 14, 2019 11:21 pm

Лол, нали??? Аз също го чакам @Roland да вземе да се включи тука - пропуска ценния момент, в който всичките сме на една вълна и е почти като групово гледане.

@Killua , кои песни гледа и кои ти харесаха най-много?

Бтв в ретроспекция, ей това е забавно:
Amelia wrote:
Sat Aug 10, 2019 7:00 am
Оф, добре, бе, грозници, почвам Crazy Ex Girlfriend заради вас и ако не ми хареса, ще ви държа лично отговорни!!! :metal:
:lol: :lol: :lol:

Ами, грозници, благодаря, че ми надухте главата с това и ме накарахте да го гледам! Определено се чувствам по-богата душевно отпреди! :heart: :bow:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Sat Sep 14, 2019 11:43 pm

Викам вместо да се джавка там, да седне да изгледа първи сезон. :mrgreen:

Аз се влюбих от Sexy Getting Ready Song., жалко че рапъра умря наскоро.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Roland » Sat Sep 14, 2019 11:55 pm

Сори, толкова ми е акълът, ама все очаквам, че ако си добронамерен към някой, който те мрази в червата, той ще те третира нормално. Ама не, pettiness is too petty.

Скоро ще го почна, обещавам.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Demandred » Sun Sep 15, 2019 2:10 am

Днес цял ден взех да си припявам Gratuitous Karaoke Moment, бива ли да има толкова много супер catchy песни в един сериал...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Sun Sep 15, 2019 2:33 am

@Litz и аз се запалих по сериала от тази песен. :lol:

Иначе, днес конкретно съм зациклила на Where's Rebecca Bunch.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Sun Sep 15, 2019 2:52 am

Попадна ми тва ревю и да ви кажа доста ме издразни.

https://filmdaily.co/reviews/real-issue ... irlfriend/

Не твърдя, че няма проблеми, напротив има ги. Ама някои от нещата са си безумни. Като тва с еквилибриума на Ребека като е с мъж. Тва още в първи сезон ни е показано, че е привидно и че Ребека репресира сериозни проблеми. На няколоко пъти в ранните епизоди тя има проблясъци и осъзнава тва с Джош, както и разговора с Акопиан за Натаниел. Ся не знам колко трябва да си лишен от всякакви когнитивни снособности да не можеш да зацепиш, че We'lo never have problems again е иронична песен. Целите тия весели песни, когато Ребека е с мъж са критика на тва, че на много жени им се повтаря, че всичко ще-се нареди ако имат мъж.

Тва с Дарил и как хумура трябвало да се драйвва от сексуалността му е пълен решителен. Той има гениалната песен за нея, но някак си понеже целия сериал мисля, че е очевидно го виждаме през очите на Ребека не би било готино тя да намира за смешно , а за нещо което е просто част от него. Защото с come outването за сексуалност, ментал ишус и алкохолизма примерно, на съпортив хората около нас тва наистина е просто част от пейзажа, колкото и тва да е биг диъл за нас, тва не е толкова голям диър за много познати.

И тука е логично примерно на Грег да се обръща по-голямо внимание от .На Дарил сексуалността,защото той е по-важен за Ребека и алкохолизмът му лично я е афектирал , щото сексуалността на Дарил не засяга Ребека.

Не я разбирам тая критика.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Sun Sep 15, 2019 3:17 am

На Дарил бисексуалността hijack-на половината сериал, с всичките му глупости покрай бебето. Два от главните женски персонажи трябваше да излязат тотално out of character, за да правят бебе. Там е един от дразнещите за мен моменти с Ребека - тя още от първи сезон разправя, че семейството ѝ и по майчина, и бащина линия е пълно с ментал илнес и самоубийства и че не трябва да има деца по тая причина, ама явно изведнъж това ѝ се изпари от паметта, за да можем да се занимаваме с на Дарил драмата. Не виждам защо да трябва бисексуалността на Дарил да drive-ва хумора. Пичът е би, всичко е ток и жица. Ква комедия трябва да ни се прави от това??? Видяхме романтичните му връзки с лица и от двата пола - всичко е ОК там.

За психологията на Ребека съм донякъде съгласна. Личи си, че тя не е гласена като бордерлайн от първи сезон и там психичните ѝ сривове са като хиперболизирани тропове на crazy ex-girlfriend, а не като на човек с истинско психично разстройство. Там са, за да доведат комедията до криндж нива, а не за керъктър стъди. Но предвид всичко това, са се справили ОК с развитията на персонажа в следващите сезони и 4ти сезон е абсолютно великолепен в това отношение за мен.

edit: Easter eggs, с които се забавлявам:
red_blue_tie1.jpg
red_blue_tie1.jpg (43.24 KiB) Viewed 2673 times
red_blue_tie2.png
red_blue_tie2.png (474.75 KiB) Viewed 2673 times
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Sun Sep 15, 2019 8:37 am

Easter Egg-овете са наистина много яки. Аз като научих, че доктора комик е мъжа на Рейчъл и ми стана супер смешно. Кефи ме как всеки сезон имаме bathroom song :mrgreen:


Иначе Anti-Depressants are so not a big deal спечели Еми зацней-добра песен. Рейчъл и двамата пича го ззслужаваха. И тя била бременна.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Sun Sep 15, 2019 9:32 am

Ей, страхотно! :)

Песента е велика и напълно си заслужава наградата! И това за бебето е супер! :heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests