Crazy Ex Girlfriend

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Wed Nov 27, 2019 1:11 am

Напълно съгласна съм с Амелия. Основната разлика идва от това, че крейзито верно не е сериал за определено малцинство, а е всеобхватен. По тая причина, колкото и як да е Флийбег, в съвременен Лондон, единственият персонаж, дето да не е бял да е некав грозноват крийп с ужасни зъби е избор.

Аз не знам за Амелия, но аз лично винаги съм имала огромен проблем със СИЛНИТЕ ЖЕНИ ТМ в разните му там филми, и обръщането на сериала на "АЗ съм СИЛНА ЖЕНА ТМ, МЪЖЕTE СТЕ ГОВЕДА, МРЕТЕ" и тва да си силна жена се изразява в това да трепеш мъже. Да си кажа, аз си умирам от криндж и fremdschämen на изцепки тип Спайс Гърлс сцената в Авенджърс, а в същото време вия от кеф на Friendtopia и Let's generalize about men. Въобще тоя тип троупс,дето са навсякъде напоследък дето жените са много силни, и икони и намсико винаги ме е дразнил много, щото го чувствам като някаква пропаганда, която иска да ми вземе парите, щото съм жена нали. При крейзито не чувствам някаква пропаганда, а виждам нещо, което е правено на загуба и с цел да прави хората по-щастливи и да репрезентира цели групи като хората и след адски много рисърч на две жени.

Но аз наистина толкова обожавам женските персонажи в тоя сериал. Всичките са толкова прекрасни. Принципно винаги съм мразила женските персонажи, особено силните жени, щото винаги съм ги чувствала като мъж с цици и без вагина, в които всичко женско липсва. Те са жени/малцинства само заради некви квоти. Тук всички са толкова добре развити, дори Наоми майката на Ребека е персонаж, на който е предадена толкова дълбочина и е толкова противоречива. Харесва ми, че жените в тоя сериал гледат и обсъждат филми, имат интреси и хобита, което е рядкост за женските персонажи в комедиите писани от мъже.

Още супер интересно е, че Пола се събира със Скот, защото на теория точно в тоя сериал няма как Пола да прости на Скот, но специално това е развито страшно добре. И децата са един път. Особено голямото е като копие на актьора на Скот.

Въобще след бременността силно се надявам Рейчъл да направи някакво турне поне до Острова да мога да я видя, защото тя е едно от най-прекрасните същества раждани евър и заслужава в пъти повече от успеха на разни холивудски актриси.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Wed Nov 27, 2019 2:35 am

Абе аз обичам ритащи задниците жени и считам, че и жените съвсем спокойно са способни на традиционно мъжки поведения (аз съм пример за това, лол). Имаме вече от поколения жени в традиционно мъжки професии. Има и разни тежко-атлетки и т.н., дето са по-силни от болшинството мъжко население и могат съвсем физически да напляскат бая мъже. Винаги са ме кефели примери на жени, които се съревновават с мъже и печелят срещу тях. Това се случва доста рядко в спортовете, но в Академията и бизнеса става все по-често срещано явления. Така че обичам да гледам такива женски персонажи. В Марвелките не са чак толкова много, реално - май само Гамора можем да я класифицираме там като по-силна и способна от мъжкия льохман, ама и тя отстъпва като се вземат свръхестествените му способности. Има разни като Джин Грей и Алената вещица, дето имат потенциал да изметат пода с мъжките персонажи, но и тях не ги усещам като кой знае колко силни - може би щото са направени досадно психически изпортени и двете. Марвелката не съм я гледала - мяза на някво Мери Сю там, така че може да се окаже еквивалентна на мъжките Мери Сю-та от Марвел (т.е. всички мъжки супергерои от Марвел, лол).

Но и това със силните жени в телевизията и киното може да се направи по най-разни начини, включително доста скапани такива. Една от любимите ми трактовки на пълнокръвен силен женски персонаж е в Бъфи, която неслучайно е неква икона на феминизма. В 5ти сезон, Бъфи се хвана с един момък (Райли) и пичът не успя да понесе това, че тя е по-силна от него и няма нужда да бъде закриляна и спасявана. Та заряза я, разби ѝ сърцето и т.н. Много яко беше направено това, щото Бъфи си го изживя като жена и щото показа колко е трудно понякога разбъзикването на джендър ролите в несвикналото ни все още общество. В анимето също има няколко каки, които изриват без да са фетишизирани твърде.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Fri Nov 29, 2019 12:10 pm

Аз имах предвид оная сцена в Ендгейм, дето всите женки си правят някаква френдтопия и почват да трепят. Много криндж ми беше.

Иначе и аз обожавам жени ритащи задници, на академично и бизнес ниво, но доста често те са писани по ебаси некадърния начин, който е "Мъжа е задник, аз съм най-компетентна, щото съм жена, не щото произведението е показало качествата ми" и това ме влудява. Супер неприятен троуп е. Иначе когато видим качествата на дадена героиня се сцепвам от кеф.

За тва ме радва, че и четирите главни жени в тоя сериал са умни и имат идеи и всяка е с различни умения и таланти. Примерно мен това, което адски много ме кефи е, че през цялото време Ребека ни е показвана като супер умна и интелигентна, въпреки глупостите които върши, а не е третирана като някаква идиотка. Пола също е супер умна и ритаща задници, а в същото време е майка на момчета. Относно Пола любимият ми детайл е, че във втори сезон и само във втори рикастват големия син Брандън, с някакъв друг и headcanona на много хора е, че във втори сезон Пола е толкова заета с Ребека и разни други неща, че дори не вижда как сина й е сменен. В трети и четвърти оригиналния пич се връща, но да забавно е. Хедър също е много умна, но по един адски чил начин. Много хора биха сметнали, че работата й е settling, но според мен това е доста як мотив, защото в много от тия бизнеси, служителите имат нужда точно от хора като Хедър. които да дават добри идеи и да правят живота на служителите си по-лек. В повечето случаи лайтмотива е "Работата ми не струва, ще си намера по-яка и по-добре платена работа и няма значение колко е зле тука". И тук това е третирано като валиден избор и е доста добре направено. Валенсия също виждаме колко е талантлива в организирането на разни събития и не е третирана като някакво тъпо бимбо. В същото време обаче тва са женски персонажи, които имат недостатъци, и това че примерно Джош е идиот донякъде, не е извинение за поведението на Валенсия и Ребека спрямо него.

Не знам, много ми е на сърцето тоя сериал и не спирам да го препоръчвам. Силно се надявам, Рейчъл и Алин и Адам пак да работят по нещо заедно, но това няма да е скоро.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Thu Dec 05, 2019 10:55 am

Сериалът е в поне две (които са ми известни) класации за най-добрите сериали на десетилетието, което е огромен успех за сериал на CW, който е неизвестен

https://www.rollingstone.com/tv/tv-list ... ty-914845/ - 22 място в класацията на Роулинг Стоун, макар че Флийбег е твърде напред, а както вече казах на мен ми хареса, но твърде много бели хора имаше и не е убер мега гениалността дето го изкарват. Още липсата на Рик и Морти е нелепа.

https://tv.avclub.com/the-100-best-tv-s ... 9672858#19 - тук е на 16 и тоя лист е по-приемлив. И самия write up е много як
It’s incredible that Crazy Ex-Girlfriend exists at all. Yet there it sits, exactly as Rachel Bloom and Aline Brosh McKenna intended: the four-season journey of Rebecca Bunch, who begins the show belting out self-deception and ends it singing a song she wrote. It’s a collection of glorious improbabilities: a feminist social-satirical musical mental-health dramedy that makes time for a Cats parody about yeast infections, and that somehow, as Netflix and HBO littered the decade with breasts, penises, and the word “fuck,” achieved breathtaking profanity on The CW. It’s also a staggering technical accomplishment, including over 100 original songs. But at its core, it’s so simple: Rebecca, who once defined herself by who she’s supposed to be, finds her way to just being who she is.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Demandred » Wed Jan 08, 2020 9:04 pm

Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Fri Jan 17, 2020 1:12 am

Тъкмо си мислех, че ще спре да прави неща щото е бременна, но Рейчъл е неуморна ве. Тоя свят не заслужава хора като нея. Мисля да си правя rewatch.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Sat Feb 01, 2020 1:43 am

@Ambartanen ето едно яко видео (ако имаш време) в защита на Натаниел, което адресира ГЕНОЦИДА НА БЕЛИТЕ МЪЖЕ>

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Sat Feb 01, 2020 2:15 am

Где е това видео, начи?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Sat Feb 01, 2020 2:16 am

Amelia wrote:
Sat Feb 01, 2020 2:15 am
Где е това видео, начи?
Много съм зле :monkey:
https://www.youtube.com/watch?v=tLtu0D88rUs

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Sat Feb 01, 2020 4:03 am

Nathaniel is love! :heart:
Но това видео за мен не адресира кой знае колко безумието за "геноцида над белите мъже". За много хора, Натаниел ще е поредното доказателство за този геноцид - гаври се с toxic masculinity тропове и както знаем, това ужасно много тригърва разни много мъжествени мъже.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Ambartanen » Sun Feb 02, 2020 10:12 am

Litz wrote:
Sat Feb 01, 2020 1:43 am
@Ambartanen ето едно яко видео (ако имаш време) в защита на Натаниел, което адресира ГЕНОЦИДА НА БЕЛИТЕ МЪЖЕ>
Ъъъ, окей? Подозирам тага е бил за Амелия.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Mon Feb 03, 2020 3:04 am

Ambartanen wrote:
Sun Feb 02, 2020 10:12 am
Litz wrote:
Sat Feb 01, 2020 1:43 am
@Ambartanen ето едно яко видео (ако имаш време) в защита на Натаниел, което адресира ГЕНОЦИДА НА БЕЛИТЕ МЪЖЕ>
Ъъъ, окей? Подозирам тага е бил за Амелия.
сори тъпа съм, но да за амелия беше

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Mon Feb 03, 2020 2:32 pm

@Amelia да те питам ти как реагира на внезапната бисексуалност на Валенсия? Мен за пръв път в сериал, тва не ме издразни никак, а даже бях "всъщност има логика". За сметка на това в Сабрина кринджвах като ненормална на
Spoiler: show
забивката между Зелда и Мамбо Лошия Акцент
,

Не знам дори защо при Валенсия това не ме издразни.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Tue Feb 04, 2020 3:50 am

Мен честно казано ме издразни, щото просто не го виждах това във Валенсия и ми беше ВТФ. Със Зелда по не ми беше ВТФ щото вещиците и уорлоците в Сабрина са масово пансексуални, та там кой кого ще ебе, зависи само от нуждите на сюжета. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Sun Feb 16, 2020 5:43 am

I GO TO THE ZOO IN SAN DIEEEEGOOOO
Image

IT'S REALLY SUCH A BETTER ZOO!
Image

MY FAVORITE'S PROBABLY THE CHEETAAAH
Image

BUT I AIN'T FUCKING WITH NO ZEBRAAAAA
Image

I KNOW THE NIGHT GUARD AT THE ZOO
Image

HIS NAME IS RON, MY MAN'S LEGIT
Image

HE KNOWS THAT I LOVE PANDA CANYON
Image

SOMETIMES HE LETS ME BOTTLE FEED THE CUB
Image

PS. Панда нема от април миналата година, освен една червена, което, as fas as I'm concerned, е false advertisement. Така че ше тряя да се задоволите с една от полярните мечици + една от, много друсаните и пълни с STD коали, което, as far as I'm concerned, компенсира липсата на пандата. А единият гепард в момента го социализират с някакво кученце, щото, оказа се, псето е най-добрият приятел и на мачката освен на човека. :heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 18 guests