Crazy Ex Girlfriend

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Thu Jul 25, 2019 9:06 pm

Crazy Ex Girlfriend е страхотно сериалче, за което за съжаление не много хора са чували. Песните са невероятни, още си ги пускам да се забавялвам. Ще го проверя това Marvelous Mrs. Maisel, и то изглежда интересно :P

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Jul 26, 2019 12:10 am

aiva wrote:
Thu Jul 25, 2019 9:06 pm
Crazy Ex Girlfriend е страхотно сериалче, за което за съжаление не много хора са чували. Песните са невероятни, още си ги пускам да се забавялвам. Ще го проверя това Marvelous Mrs. Maisel, и то изглежда интересно :P
Crazy Ex Girlfriend е шедьовър и причината да не е толкова известен е, че е по The CW, така че хората автомично го отхвърлят. А Ребека е един от най-комплексните женски персонажи в телевизията и Рейчъл Блум е гений. Четвърти сезон не съм го гледала още.

Повечето песни са гениални, наистина. Maisel е. адски красив.

Пускам някои от неспойлващите, в случай че на някого му е интересно:

Sexy Getting Ready Song

Where's the bathroom

Remember that we suffered

Sex with a stranger Please dont be a murderer

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Mon Jul 29, 2019 6:36 pm

Where's the bathroom e много весела песничка. Също любима (и не-спойлеща) ми е Fit Hot Guys Have Problems Too :P

https://www.youtube.com/watch?v=rLESEq2dRVY

На мен Umbrella Academy ми беше so-so - ставаше, имаше някои скучновати неща, но пък и имаше някакви много добри попадения също. Отдавна го изгледах, но цялото нещо си заслужаваше дори и само за сцената с Number 5 и Run Boy Run :D

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Demandred » Tue Jul 30, 2019 5:22 pm

Тук е момента да благодаря на @Litz и @aiva за постовете им относно Crazy Ex-Girlfriend, заради които пробвах сериал, за който въобще не бях чувал и веднага станах голям фен. Песните са култови, но и без тях комедията е на много високо ниво.

Face Your Fears - тази песен ми е любимата засега, текстът е безумно забавен, а гаврата с конвенционалния начин на заснемане на музикалните номера в мюзикълите също е страхотна.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Tue Jul 30, 2019 10:53 pm

Радвам се, че ти харесва. Напиши ревю. :P А Рейчъл Блум е гениална.Тя има супер якия ютюб канал racheldoesstuff, където качва песни от сериала и някви неини си.

Препоръчвам и интервютата с нея. Прекрасна е просто.

А аз докато осъзная, че Грег е Принц Ханс от Фроузън ми отне доста време, щото се побърквах с тоя глас.

Персонажите са много комплексни и дълбоки, като Ребека е супер нюансирания персонаж. И ме е яд колко underappreciated е тоя сериал, щото е по CW

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Demandred » Wed Jul 31, 2019 4:28 pm

Litz wrote:
Tue Jul 30, 2019 10:53 pm
Радвам се, че ти харесва. Напиши ревю. :P А Рейчъл Блум е гениална.Тя има супер якия ютюб канал racheldoesstuff, където качва песни от сериала и някви неини си.

Препоръчвам и интервютата с нея. Прекрасна е просто.

А аз докато осъзная, че Грег е Принц Ханс от Фроузън ми отне доста време, щото се побърквах с тоя глас.

Персонажите са много комплексни и дълбоки, като Ребека е супер нюансирания персонаж. И ме е яд колко underappreciated е тоя сериал, щото е по CW
Определено мисля да напиша ревю, като го изгледам целия.

Иначе вчера прекарах твърде много време точно на ютюб канал racheldoesstuff и някои от песните вече ги знам почти наизуст. :P
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Thu Aug 01, 2019 2:03 am

@Demandred racheldoestuff е адски зарибяващ. Обожавам Ladyboss, s You can touch my boobies е епична и не разбирам обвиненията в педофилия.

Тоя сериал успява да говори за много сериозни неща, без да е прийчи или PSA-like като Глий примерно. Една от причината за това е, че за разлика от Мърфи, Блум и Макина са се занимавали да правят рисърч, разпитвали са адски много специалисти, а не е било 5 минутен гугъл сърч.

В тоя ред на мисли, Marvelous Mrs Maisel има страхотен първи сезон и втори почна ударно. А колко се радвам да видя Джейн Линч да играе лошотия, която-е добре написана.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Thu Aug 08, 2019 9:30 pm

@Demandred много готино ревю на Marvelous Mrs Maisel. И на мен тва са ми проблемите със сериала.

Как върви Crazy Ex-Girlfriend? Според мен там за разлика от Maisel, фокусът е изцяло върху Ребека. Ребека обаче е доста по-unlikable персонаж от Мидж и за някои хора това е проблем.

И имаш ли нова любима песен?

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Demandred » Thu Aug 08, 2019 11:50 pm

Няколко дена нямах време да гледам нови епизоди от Crazy Ex-Girlfriend, но днес наваксах и изгледах 6 наведнъж от втори сезон.

Никакъв проблем не е за мен, че Ребека е unlikeable, това си е acknowledged в сериала и води до неприятни последствия за нея често, а и е източник на голяма част от хумора.

В предпоследния епизод, който изгледах преди малко, имаше страхотна песен - You Go First. It Was a Shit Show няколко епизода по-рано също беше чудесна, жалко, че Сантино Фонтана е трябвало да напусне сериала толкова рано.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Aug 09, 2019 3:14 pm

Сантино, аз много страдах за него. :(

Иначе Ребека е много Уолтър Уайт тип персонаж, което не е типично за жена в комедиен сериал. Иначе скоро ще си на Let'*s have intercourse, която е най-гениалната пародия на Ес Шийрън евър.

Не знам, тоя сериал е твърде недооценен. И докато от една страна the CW са дали на Рейчъл и Алин свободата да правят каквото си искат, ако беше някъде другаде щеше да бъде по-хайпван.

И е доста тъжно, че талантливи хора като Рейчъл Блум не са и наполовина толкова известни като откровени расисти като Лина Дънам или крадци на лафчета като Шумър.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Fri Aug 09, 2019 4:23 pm

It Was a Shit Show, песен с толкова мн чувство :heart:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Sat Aug 10, 2019 7:00 am

Оф, добре, бе, грозници, почвам Crazy Ex Girlfriend заради вас и ако не ми хареса, ще ви държа лично отговорни!!! :metal:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Sat Aug 10, 2019 7:12 am

Amelia wrote:
Sat Aug 10, 2019 7:00 am
Оф, добре, бе, грозници, почвам Crazy Ex Girlfriend заради вас и ако не ми хареса, ще ви държа лично отговорни!!! :metal:
ditto :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sat Aug 10, 2019 12:33 pm

Дерзайте и дори да не ви хареса мненията са добре дошли. :mrgreen:

@aiva и аз много я обичам It was a Shit Show. Друга с много чувство е This is the end of the movie. Но Сантино (Грег) нема слаба песен тоя човек. На мен Greg's Drinking Song ми помага много.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Sat Aug 10, 2019 11:36 pm

Хахаха, тва е доста яко бе! :lol:

Песните са епохални и съм влюбена в Грег и Пола.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 14 guests