Crazy Ex Girlfriend

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by penzata » Tue Sep 17, 2019 9:59 am

Amelia wrote:
Tue Sep 17, 2019 9:26 am
Санта Ана песничката е супер и не съм си я сложила в списъка, само щото е разпиляна из епизода.
Заради това тази песен е толкова яка (бих казал гениална, дори), защото тя "копира" структурата на целия сезон.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Tue Sep 17, 2019 10:03 am

Нда, супер са я направили по тоя начин, но не ме кефи сглобена за самостоятелно слушане. Затова просто преизгледах епизода или отделни сцени от него няколко пъти вече.

Ти докъде стигна сега?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by penzata » Tue Sep 17, 2019 10:16 am

Да, ако се гледа самостоятелно, особено от някой, който не е гледал епизода, точно тази песен ич не работи, защото е извадена драстично от контекст. Но аз като си навързвам набързо в тиквата наратива между отделните сегменти и мога да си я слушкам и сглобена. :mrgreen:

Вчера приключих с втори сезон, който ми попречи да си сърчвам томбове в Райз-а на Ларата :lol: , ама след Santa Ana Winds, човек как да не изгледа още някой друг епизод.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Tue Sep 17, 2019 10:57 am

Хубу, пиши тук вчепетления по следващите сезони. Песента зза зоопарка е в началото на 3ти сезон нейде.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Tue Sep 17, 2019 1:22 pm

Ся следва една от най-яките песни в сериала - Let's genert about men :mrgreen:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Xellos » Tue Sep 17, 2019 6:03 pm

Хубави песнички, ама за останалото човек се чуди как още не сме изчезнал вид :mrgreen: Поне според факта, че го зарязах и гледам конкретни линкове на песни тука, има надежда да е останало нещо мъжко в мене :mrgreen: .
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Wed Sep 18, 2019 1:38 am

Не знам някой гледал ли е изпълнението на Рейчъл на Poor Unfortunate souls като the most evil thing on land a middle school girl, но е гениално
https://youtu.be/zGN2FGtBzh8

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Fri Sep 20, 2019 12:51 pm

Абе хората, гледали сериала, каква мислите, че е причината Джош да е най-скучният от мъжките персонажи (макар да е по интерсен от новия Грег)? Това сценаристки проблем ли е, актьорски ли е, или е нарочно?

Според мен, Винсент е прекрасен в тая роля на абсолютно захаросан love interest и е най-добрият танцьор. Струва ми се, че е нарочно и че е преобръщане на ромком представите, където обикновено женския love interest е супер зле, плюс че той е нещо супер идеализирано, особено в първите 2 сезона, защото го виждаме през очите на Ребека. В първи сезон и втори до 4ти примерно, дефакто Грег е наравно с Пола по главност, а след това, Натаниел поема тая роля.

Вие как мислите?

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Demandred » Fri Sep 20, 2019 1:05 pm

Определено е нарочно, Винсент играе много добре, но героят е нарочно написан да е посредствен пич (освен като външен вид), който се носи по течението и се държи като 16 годишен бро през повечето време.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Sat Sep 21, 2019 2:04 pm

И аз така мисля,

Впрочем песните стават още по-гениални, ако се слушат непосредствено след слушането на песните, които пародират. Снощи слушах Piano Man и след това си пуснах what'll it be и се сцепих от смях. Като What'll it be успява да е по-малко condescending от оригинала. :lol:

Thinking Out Loud и Let's have intercourse също.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Roland » Mon Sep 23, 2019 7:28 pm

Аз съм на средата на първи сезон и засега кефи ужасно много.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Tue Sep 24, 2019 12:42 am

Коя ти е любимата песен засега? :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Roland » Tue Sep 24, 2019 6:34 pm

Litz wrote:
Tue Sep 24, 2019 12:42 am
Коя ти е любимата песен засега? :mrgreen:
Хммммм... The Sexy Getting Ready Song определено е горе в класацията. Иначе Face Your Fears вероятно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by penzata » Fri Oct 04, 2019 12:04 am

Първата една трета от шапката на трети сезон е доста яка, с един джеймс-бондовски вайб, но останалите две трети са като падане от много високата една трета. Разбирам, защо е такава шапката, но това е мнението ми и за целия сезон. Изгледах го доста бързо, но веднага след като го приключих почти нищо не си спомнях. Да, главната сюжетна линия - ясно, но от всички останали малки детайли, каквито имаше в предходните два сезона, и развитие на персонажи нямах и помен. Песните бяха по същия начин. Изключая Зуу песньовката и Мирикъл ъф Бърта (Пола просто няма слаба песен), не мога да се сетя за конкретна от този сезон, въпреки че знам, че имаше и хубави, но повечето бяха вяли. Суицидната депресия в първите епизоди беше смазваща (което от само себе си я прави яка, защото бе представена добре), но всичко останало бе някакво, никакво.

Това, което най ми хареса (както и преди) беше Трент епизода, който е епичен, а Трент е баси феноменално якия бритчед. Шапката на епизода с него беше убийствена. :heart:

За сметка на това, изгледаните 7 епизода от 4-ти сезон са кой от кой по-яки. Всяка една песен е великолепна по толкова много параграфи и чудесно показва различните психични състояния на Ребека. Няма празно досега в този сезон. Развитието на всички персонажи е супер, песните са чудни (тази на бретцелите е мада-фака), шапката е (освен най-добрата) :heart: . Баси, само заради тези 7 епизода си заслужаваше да изгледам всичкото драг досега.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Sat Oct 05, 2019 1:50 pm

@penzata брецелите е гениалнаата песен. Хвана ли това, че
Spoiler: show
прическите им са като на Саймън и Гарфънкъл :mrgreen:
Мен от същия епизод и Dont be a Lawyer ме цепи.

Не знам някой видял ли е отрязаната песен I'm so happy for you https://www.youtube.com/watch?v=nSTJ9xwNV0M

Според мен в трети сезон има яки песни. Let's generalize about men, Where's rebbeca bunch, на Джош Гробан песента, Диагнозата и тая с котките. buzzing from the bathroom, но верно са по-малко от колкото в другите сезони.

Мен ми е интересно @Roland кво мисли за обяснението на името на White Josh :lol:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests