Crazy Ex Girlfriend

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by penzata » Fri Sep 06, 2019 11:08 am

Amelia wrote:
Thu Sep 05, 2019 10:04 pm
@penzata На мен най-силното Lonely Island усещане ми идва от I go to the zoo, сякаш. Хвърли му един поглед - не е от спойлещите клипове:
https://www.youtube.com/watch?v=UEhTmETAt9A
Абсолютно! :lol: :lol: :lol: Просто още не съм стигнал до нея.
Баси гадните хора сте - ще я подновявам тая чикия. :roll:

Още в първата песен на Пола се вижда, че е егати гласището.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Fri Sep 06, 2019 1:32 pm

Хората, гледали сериала вие какво мислите за факта, че сериала е излчван по CW и е 45, вместо да речем Showtime, Amazon etc и да е 30?

Според мен тва е главно в плюс на сериала, щото вместо да ни показват цици, задници и тн и фокусът да е "Какво скандално нещо да направим ся тука" , с ограниченията на CW е трябвало да бъдат по-креативни и да им се даде структура, вместо да мислят как да са по-скандални. Отделно тия 15 минути отгоре им дават време за б-историята всеки епизод, щото ако всичко беше около Ребека, не знам дали аз щях да го издържа.

От друга страна CW го стигматизира доста и не получава номинациите дето ги заслужава. Особено Рейчъл заслужава номинация за Ели повече от Апългейт в Dead To Me тая година примерно, а преди няколко със сигурност повече от Ейми Шумър(втф?????), ама CW бидейки нетуърка на Ривърдейл няма шанс. Което е малко като Гилмор Гърлс (CW again), дето никой не ги бръснеше за слива, ама са Ейми Шърман-Паладино, като пише за Амазон и целият каст е изпономиниран.

Та откъм content, мисля че не страда, а печели, но откъм recognition мисля определено губи. Вие какво мислите?

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by penzata » Fri Sep 06, 2019 6:55 pm

The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Fri Sep 06, 2019 10:13 pm

penzata wrote:
Fri Sep 06, 2019 11:08 am
Абсолютно! :lol: :lol: :lol: Просто още не съм стигнал до нея.
Баси гадните хора сте - ще я подновявам тая чикия. :roll:
Еми ако не ти понася чекията не я подновявай - може да прочетеш синопсис на сезоните някъде и просто да си гледаш клиповете. Иначе, красивият пич от песента за зоопарка се появява във втората половина на втори сезон и е от основните лов интерести на Ребека. За мен тоя човек рестартира сериала, след няколко кошмарно скучни епизода, дето се въртяха основно около женския каст.

@Litz и на мен липсата на голотии не ми пречи - за разлика от Натаниел мога да функционирам и без да знам как изглеждат зърната на Ребека (they're probably straightforward nipples) и наличието на сутиени и панталони в секс сцените ме дразни съвсем малко, предвид това, че тук сексът не е сложен за да е възбуждащ, а за да е комичен или кринджи. Напоследък взе да ми пописва от безцелно развяване на цици и пишоци по екрана - в повечето случаи е ненужно и изглежда като жалки претенции за еджинес. ХБО, Старз и прочее успяха да направят от секса в телевизията най-скучното и mundane нещо на планетата. Май последният як секс, който гледах беше в първи сезон на Outlander, щото това си е порнак за лелки и съответно сексът има литературна стойност за сюжета и е красиво и въздействащо заснет (на главният като му правиха свирка за първи път, беше ебаси ударната еротика, без да се вижда почти нищо). Всъщност точно в този ПеГе формат според мен CEG работи най-добре, щото доставя скандални изпълнения с ПеГе методи и това изисква майсторство и е доста яко.

По принцип нямам много високо мнение за CW покрай други техни продукти, които съм гледала (Супернатуралното, примерно), но се радвам, че са дали повече артистична свобода на Рейчъл Блуум. Така че, да, предполагам от това е пострадал малко, макар че Рейчъл и хореографката са печелили Еми-та за него. Мисля, че няма номинации за последния сезон, защото той е някакъв странен. Смяната на фокуса към психиката на Ребека и опитите ѝ да се стабилизира ментално, а не към crazy girlfriend клоунадите ѝ с разните и лов интерести, може да не пасне на всеки. Мъж ми едва изтърпя 4ти сезон - стана му интересно чак към края, като се върнахме на ромкомката с тримата мъже на Ребека. За мен пък точно това изместване на фокуса е супер ценно, но предполагам твърде малко хора осъзнават колко добре и сериозно е направено това в сериал, който до този момент е бил няква романтична комедия там.

Сериалът се вмества много добре в 45 минути - мисля, че с 30 щеше да е по-зле положението.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by penzata » Sat Sep 07, 2019 11:02 am

Amelia wrote:
Fri Sep 06, 2019 10:13 pm
Еми ако не ти понася чекията не я подновявай - може да прочетеш синопсис на сезоните някъде и просто да си гледаш клиповете. Иначе, красивият пич от песента за зоопарка се появява във втората половина на втори сезон и е от основните лов интерести на Ребека. За мен тоя човек рестартира сериала, след няколко кошмарно скучни епизода, дето се въртяха основно около женския каст.
Вярно, че песньовките може да се слушат самостоятелно, но така някак им се губи криндж/синистър чара, извадени от контекст.

Стигнах до средата на втори сезон, и да, има доста влачещи и скучни епизоди, но става, защото вече харесвам тези персонажи, за разлика от първата половина на първи сезон, която доста влачеше откъм гледане, докато не дойде втората половина на сезона с психопатските изпълнения на Ребека и Пола, и на ма мен изрода Трент :hihi: (покрай него , наистина се вижда колко психически неадекватна е Ребека). Та, така, де, зарибиха ме тия чиляци, готене са, та ще си ги гледкам. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by трубадур » Sat Sep 07, 2019 11:18 am

Я не мисла, че ше мом, минутите се усещат, а и хуморът мяза на 30 Рок, само че по-калпав. В 30 рок, заради 22-те минути на епизод нещата трябваше да са рейзър шарп. Нещо, което Тина Фей вече не може да прави бтв. Освен това чисто житейските проблеми на привидно опаричени хора е къде-къде по-добре изпипано в Боджак, който също ми писна. Як е тоя тип сериал от време на време, но след като мъчим последните 3 епизода на Боджак вече цяла година, става ясно колко не съм в настроение за крейзито. Обаче песента за подготовката преди среща беше доста яка. Единственото място, където наистина се смях. Камеото на Нипси Хъсъл също беше епично.

Вярно че от 1 епизод не може да се съди, в крайна сметка и 30 Рок почна паянтово в началото, но бързо се оправи. Просто вече нема време за нищене на всичко, пръкнало се по телавизора, да не говорим, че май доста хора му обърнахме внимание в тоя форум, заради изведнъж ударното включване на 3-ма човека тука. Допреди тая тема не подозирах, че това нещо съществува, и нямах никаква идея коя е ребека, въпреки участието й при бил най.

пп. комедия, която разчита на диалог, а не на голотии и простотия винаги е по-висока летва. Не случайно 4-те сезона на черното влечуго са епохални, с тва на ум, обезкосмен фул фронтал не ребека не би бил игнориран, даже приятно би било

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by tigermaster » Sat Sep 07, 2019 12:17 pm

Заради последните коментари на Лиц и Амелия може и аз да седна да го погледна тоя сериал най-после :) Ама ще видим, де - а и време да имам, че последните три-четири месеца от живота ми, всъщност, вървят бая бурно.
Само да кажа, че отдавна ми е втръснало от телевизионна голотия, независимо от контекста, а и, изключая "Sense8", май в нито един сериал голите сцени не са ми харесвали.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Sat Sep 07, 2019 4:18 pm

@Amelia мен голотията отдавна ме дразни. В Чернобил примерно беше тотално ненужна и бях втф.
CXG е сериал, който лесно може да стане непоносим, ако им бяха дали пълна свобода. We tapped that ass е прекрасна песен и работи чудесно с всичките инуендота, ама е точно на границата и работи. I gave you a UTI и Let's have intercourse също.

Oh My God I think I like you също би фейлнала епично според мен.

Принципно липсата на цензура е готино нещо, но повечето криейтъри не знаят как да я ползват. Всичко требе да е ултра сексуално, ултра голотии и ултра цинично. За тва и Мис Мейзъл ми хареса, защото имаш едни цици появили се веднъж и тва е.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by трубадур » Sat Sep 07, 2019 4:28 pm

Litz wrote:
Sat Sep 07, 2019 4:18 pm
В Чернобил примерно беше тотално ненужна и бях втф.
да фок? депа са намерили място за тва... освен ако не е некви медицинско и въпреки това пак... баш у тая история да намърдаш голотии си е мега, остави на хбо-то да са пълни ботове

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Sat Sep 07, 2019 4:36 pm

трубадур wrote:
Sat Sep 07, 2019 4:28 pm
Litz wrote:
Sat Sep 07, 2019 4:18 pm
В Чернобил примерно беше тотално ненужна и бях втф.
да фок? депа са намерили място за тва... освен ако не е некви медицинско и въпреки това пак... баш у тая история да намърдаш голотии си е мега, остави на хбо-то да са пълни ботове
Ми миньорите са голи по едно време и виждаш около 50 пениса. Аз до ден днешен не разбирам смисъла на тая сцена. Наистина.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by aiva » Sat Sep 07, 2019 8:48 pm

И аз мисля, че непоказването на голотии си е напълно на място в контеста на сериала по същите причине като Амелия. Аз поне не си спомням секс сцена, която да се предполага да е откровено секси.
От друга страна, за цензурата на думичките.. в youtube има цензурирани и нецензурирани версии на песните и за някои песни мисля, че единият вариант е по-добър, за други другият. Обикновено клоня към нецензурираните, но не винаги, така че го има и това, че може би щяха да се олеят, ако нямаха някакви ограничения.
Колкото до CW, на мен това нищо не ми говори, понеже не следя кой какво прави и какво означава това съответно. Замундичка от малка ме е разглезила и сега често се ядосвам на нетфликс, че нямат неща, които били на нещо си друго там и тн :oops:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Mon Sep 09, 2019 4:21 pm

Гледах Pitch Perfect снощи ци ми е странно как може да обожавам Скайлър там, а да ме дразни тук :neutral:

Разликата между What'll it be и reprise-a е доста очевидна.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Fri Sep 13, 2019 9:33 am

@penzata , Пензич, докъде стигна, кака?

На мен кретените ми липсват доста и обмислям четенето на фенфикове.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by penzata » Fri Sep 13, 2019 11:52 am

все още средата на втори сезон. стои си в застой. :mrgreen:

А и имам Офиси, Майндхънтъри, Карнивали и Прийчър чикии за гледане. Кога ще дойде време за Рефн нинам. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Fri Sep 13, 2019 3:21 pm

Аз rewatchнах няколко епизода от първи сезон и чак сега забелязвам, че Ребека не може да пее в реалния живот, а само във фантазиите си. И тва ми стана мило, щото аз много обичах театъра и филмите и ходих на актьорско, нищо че бях ултра бездарна като актриса, но и аз си представях някакви етюди и идеи. Смешното беше, че етюдите дето ги мислих аз, за разлика от талантливите актьори не ги питаха като съдържание. Последно правихме някаква документалка с едни пичове и единият, който се занимава с тва ми каза, че имам мега добрите идеи за едитинг. Та тва е доста relatable. :mrgreen:

@Amelia гледай Fleabag. Общо 4 часа да са двата сезона макс и главната героиня има dissociative episodes като Ребека На мен ми една идея too white for London, ама се преживява.

Ако си настроена по-приключенски, предлагам Jane The Virgin, който също се ебава брутално с теленовели и романтични tropes, супер латино Флорида, както трябва да бъде, подигравка с религията, смесено с доста добро разглеждане на женската сексуалност, по един малко по-нежен(?) начин от клеймото, доста яки стъдове и богинята, която е Петра и много, ама наистина много як, grief storyline. Но е леко по-женско, бидейки ебавка с теленовелите.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests