Crazy Ex Girlfriend

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Fri Aug 16, 2019 4:16 pm

@Moridin, що не им отрежем темичка за Крейзи екс гърлфренда, изглежда си има култ фолоуинг?
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Tue Aug 20, 2019 4:31 am

Благодарности, на който там от админите/модовете ни е сплитнал темата! :heart:

Приключих го. Страхотно беше като цяло, особено 3ти и 4ти сезон, в които сталкер клоунадата премина в едно от най-добрите представяния на психично разтсройство, които съм виждала. Рейчъл Блуум е абсолютно великолепна и като писател, и като изпълнител. Обожавам леко дрезгавия ѝ глас.

Новият Грег така и не ми влезе, щото никой не може да замени Сантино. От това, част от драмата около избора на Ребека определено пострада.

От лов интерестите в тоя джосей, най-любим ми стана Натаниел, който е може би единственият реален relationship material в целия сериал, особено откакто evolve-на. И не говоря само за това, че аз бих го взела за себе си в реалния живот, ами и за това, че е единственият правилен избор за Ребека, предвид интелекта, интересите ѝ и емоционалната ѝ нестабилност. Джош е твърде малоумен, въпреки че като evolve-на и той, успя да стане малко по-интересен. Грег пък е твърде негативен - от онези ужасни токсични лица, които не са способни на щастие. Познавам няколко такива и комуникацията с тях наистина е тежка за психиката. Смяната на актьора му много му изпорти персонажа, по-добре да не го бяха връщали.

А Ребека... Ребека е плашещо подобна на онази приятелка, за която ви разказвах (животът ѝ и разните ѝ романтични катастрофи са още по-зловещи от тея дето се случват на Ребека). И е от персонажите, от които едновременно ми е скомина и им симпатизирам. Като изключим ромком сладникавостта около това три стъда да ѝ играят по свирката все едно тя е единственото останало същество с вагина на планетата, останалата ментална кочина изглежда брутално истинска. Не мога да повярвам, че това е излязло от CW.

Песните са гениални. Това, че имаме самоосъзнат феминизъм, който небрежно се подиграва с разни политкорект тъпотии също е много яко. А вагиналният хумор е нещо, от което повече т.нар. феминистични ленти имат нужда.

Като цяло много заслужаващ си сериал, но не е за всеки. Примерно мъж ми надали ще може да понесе и 10 минути от него.

Бтв, в събота у нас имаше нърд вечеринка с колегите ми и докато мъжищата цъкаха някви бордгейми в кухнята, аз пуснах на няколко колежки първи епизод. Те гледаха, гледаха и ми казаха че не могат да повярват, че аз точно ще седна да се кефя на такива неща. След което ги сполетя Sexy Getting Ready Song и разбраха що го харесвам. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Xellos » Tue Aug 20, 2019 7:33 am

Мдаа, този сериал определено е повече за женски колектив :ninja: Ако не бяха гениалните песни нямаше да го мъча. :D


funny-picture-ron-swanson-relationship.jpg
funny-picture-ron-swanson-relationship.jpg (58.86 KiB) Viewed 3231 times
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Tue Aug 20, 2019 11:28 am

@Amelia радвам се, че избута гърлбенд епизодите втори сезон и му даде шанс. Според мен наистина си-заслужава.

А Рейчъл Блум е прекрасна. Харесва ми как открито говори за това как са правили рисърч и са се консултирали с всекви групи и вдъхновението е дошло след тея безброй много консултации вместо да си ги измисля. Харесва ми как бтв Ребека работейки върху себе си не изглежда по-добре и по-наджиджана, ами е няква размъкната и тн. Интервютата с нея са супер яки, както и видеата и извън шоуто.

И още нещо, което много ми харесва в много сериали и филми ни се представя как офис/ корпоративните джобс са злото, всички които ги работят са зле и само в ИЗКУСТВОТО или ХУМАНИТАРНАТА дейност има смисъл. В тоя сериал тва не е така, щото да Ребека има други мечти, ама ги има Хедър и Пола, на които това им доставя удоволствие.


Обожавам Наоми (майката на Ребека). Супер многопластов персонаж, въпреки малкото епизоди.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Moridin » Tue Aug 20, 2019 1:16 pm

Рейчъл Блум завинаги ще остане в сърцето ми с Оная Гениална Песен (тм) и с прекрасните си гърди, но тоя сериал никога не бих си губил ценните житейски часове с него :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Ambartanen » Tue Aug 20, 2019 1:21 pm

Никога не съм гледал епизод, но съм слушал доста от песните и има страхотни попадения. Поздрав с нещо, което сигурно е някакъв спойлер :D

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by трубадур » Tue Aug 20, 2019 1:23 pm

Moridin wrote:
Tue Aug 20, 2019 1:16 pm
и с прекрасните си гърди
do tell more

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Moridin » Tue Aug 20, 2019 1:25 pm

трубадур wrote:
Tue Aug 20, 2019 1:23 pm
do tell more
https://www.youtube.com/watch?v=e1IxOS4VzKM
This is it. Ground zero.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Demandred » Tue Aug 20, 2019 2:05 pm

В този ред на мисли - Rebecca pole dance .

Anyway, aз стигнах 4-ти сезон, все така се кефя на макс, особено откакто най-скучният герой Джош е на по-заден план.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by трубадур » Tue Aug 20, 2019 2:15 pm

Не знам що очаквах тия неща да не са пеге, ама те, очаквах да не са, известно разочарование изпитва съществото ми, но песните са яки, де... особено тая за красивите и проблемите им

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Tue Aug 20, 2019 3:29 pm

трубадур wrote:
Tue Aug 20, 2019 2:15 pm
Не знам що очаквах тия неща да не са пеге, ама те, очаквах да не са, известно разочарование изпитва съществото ми, но песните са яки, де... особено тая за красивите и проблемите им
Е нема как. CW. Макар че като че ли е за по-добре, щото Showtime щяха да фейлнат като с Шеймлес.

Поздрав с две песни на сексуална тематика

https://m.youtube.com/watch?v=ZBz8wobOaoc

https://m.youtube.com/watch?v=3Uyc1Bz9lVo

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Demandred » Tue Aug 20, 2019 4:00 pm

Някои от фразите, използвани да заобиколят ограниченията на CW цензорите, са култови обаче, особено "Let me choke on your cocksuredness" в Strip Away My Conscience.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Wed Aug 21, 2019 12:56 am

Ребека като цяло е яка визуално - няква нормална човешка хубост, на която не ѝ трябва да се "джиджа", за да е готина. Актрисата е много чаровна по принцип и е от хората, дето имат достатъчно хубави и изразителни черти и без грим. Мен ме кефи как "джиджането" като цяло е сложено там като комичен елемент и даже е осмяно в, например, Sexy Getting Ready Song, която си остава една от най-яките песни евър. Или пък в епизода, в който Натаниел пребоза с разни ромкомки и впоследствие изхалюцинира, че е в ромкомка и той. Но аз трябва да кажа, че рядко забелязвам гримове и т.н., понеже наистина са ми тотално през центъра и за мен Ребека просто изглежда като някво нормално и одухотворено (на външен вид) човешко същество, а не като няква синтетична бамбина като Валенсията от първите сезони (където пък се бъзикат яко с психопатиите, дето водят до тоя външен вид, нали).

Понеже в съседната тема за Колелото на времето пак се джанкат за репрезентации, искам да изразя възторга си от това как в тоя сериал е пълно с POC, имаме гей и би персонажи, баш най-гей персонажа е най-ментално стабилния герой от цялата група идиоти, имаме азиатец като лов интерест (който бтв е гей в реалния живот и са го кастнали като хетеро стъд и никой не умря от това), имаме ненам колко на брой латиноси, от белите имаме най-различни бели (евреи, уаспове, италианци) и изобщо това, което съм видяла от Калифорния като етническа кочина е до голяма степен там, въпреки тотално идеализирания сетинг, в който всички живеят безметежно дори без пари. :heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Wed Aug 21, 2019 9:56 am

трубадур wrote:
Tue Aug 20, 2019 1:23 pm
Moridin wrote:
Tue Aug 20, 2019 1:16 pm
и с прекрасните си гърди
do tell more
Поздрав и за двамата:
https://www.youtube.com/watch?v=aZx5zfkG6oU
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Wed Aug 21, 2019 10:02 am

Имах предвид, че в първи и втори сезон се гласи повече, носи впити рокли и тва дето ти стяга тялото(не знам как се нарича) а после е по-размъкната.

Но да репрезентацията в тоя сериал е доста яко нещо и якото е, че не е само имаме бял, черен, еврейка и азиатец, а и поглед върху какво означава това как ги изгражда като хора, нещата в семейството, дори некви храни, което е доста-яко.

Имаме и различна репрезентация на родителите и тяхното поведение. Дори майката на Ребека не е чисто зло., а доста нюансиран персонаж. Пола и проекциите върху синовете ѝ също е доста яка.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests