Crazy Ex Girlfriend

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Sat Aug 24, 2019 10:09 pm

Наминавам да споделя, че снощи, след няколко дни облъчване с музика от CXG, обяснения как това едва ли не е сериал за онази наша шашава приятелка и изтъкване на колко рядко имаме качествени прогресивно шоута като това, Сашко седна да го гледа и опука 6 епизода накуп. Вместо да гледа рали Германия, което тече в момента. Ненам дали можете да схванете монументалността на това моичкият да не си гледа ралито, заради нещо друго, но това са фактите. :spite:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by penzata » Sat Aug 24, 2019 11:02 pm

Аве, и аз го добутах до 6-ти епизод, и сериалът е пълна дупка, но песните и Рейчъл Блум (която харесвам още от фък-ми-рей-бредбъри видеото) го правят някаква гилти плежър чикия - подобно дъвките, чопленето на семки и Армагедон. :roll:

Ай лъв май доутър е един път. :hihi:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Sat Aug 24, 2019 11:31 pm

Тва доста хора се изпозарибиха по тоя сериал начи :mrgreen:

Иначе който не е гледал секс медлито от лайфа ето го тук
https://m.youtube.com/watch?v=iFiPM8wUZhM

Умрях на препратката към гениалната ебавка c Les Mis, Buzzing from the Bathrroom

https://m.youtube.com/watch?v=ZlHf1Fc0OSg

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Demandred » Mon Aug 26, 2019 1:01 am

Тъкмо си мислех, че в последният сезон не са толкова забавни песните като преди, и стигнах до Real Life Fighting Is Awkward, която ме попиля от смях. Освен цялата останала епика е яко и че се появява хореографът на сериала Катрин Бърнс, която прави чудеса със скромния бюджет.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Thu Aug 29, 2019 10:40 am

Image

Със Сашко стигнахме до 3ти сезон и той не харесва шоуто откакто Грег си тръгна, но продължава да гледа. Аз на второ гледане го харесвам повече, щото сега улавям препратките между различни епизоди и песни и това е яко. Но гърл клуб епизодите от 2ри сезон бяха непоносими и от тях гледахме само песните в общи линии.

Btw, любимата ми сцена с Хедър:
Image
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Thu Aug 29, 2019 11:12 am

Girl групата си е тежко нещо. Единствено яко е, че УайДжо пее частта на Хедър по айфове Бтв във всеки сезон има песен за баня :mrgreen: И самите заглавия не епизоди са много показателни, които тъпите немски преводачи не са схванали и адски много епизоди на немски имат заглавие без Джош в името.

А при песните най-яркото е да се сетиш с кой изпълнител/жанр се ебават.

Аз много се кефя на Хедър и как тя е истинската противоположност на Ребека в тоя сериал. Тя е човек обичан адски много от родителите си и приеман с всичките си недостатъци и прищевки и лигавщини и да тва не е най-правилното, но тя няма нужда от валидиране от вън.. Това я прави апатична и безцелна, но е доста по-лесно поправимо от проблемите на Ребека. И виждаме, че е компетентна и връзката ѝ с Хектор е доста яка макар че бях чела коментари как тва че била с мъж било нефеминистко и квото там.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Thu Aug 29, 2019 11:31 am

Абе паралелите между персонажите са много яко направени. Хедър наистина е като permissive parenting версията на Ребека. Кефи ме как е умна и как всякви неща ѝ се отдават, също като на Ребека - то толкоз години в комюнити колиджа си е като едно харвардско образование. Кефи ме и как нейната лудост е градивна, а не деструктивна като тая на Ребека (визирам безумните ѝ спонтанни хрумки с бебето на Дарил и как се ожени за Хектор, за да има и той здравна застраховка).

Друг персонаж с яки паралели с Ребека е Натаниел - той е като по-стабилната версия на Ребека и показва как в среда, като тая, в която е израсла Ребека може да излезе и по-уравновесен и що годе лесен за оправяне екземпляр, ако въпросният е имал поне един смислен рилейшъншип (с австрийската си au-pair-ка).
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Thu Aug 29, 2019 12:23 pm

Права си. Хедър примерно няма никва нужда от мъжка валидация, но е яко как супер много се ядосваше на Грег за поведението му спрямо нея. Демек тва че тя е леко апатична, не значи че трябва да я третираш като боклук. Докато при Ребека в началото беше точно обратното.

Мен нещо, което много ме изкефи е как супер подобни хора не се понасят: Дарил и Мая, Сунил и Ребека и тн.

То и тва с майката на Ребека е много яко, щото токсично поведение не означава само да си трепеш детето или да си пекар пропаднал алкохолик. Примерно виждаме и някаква по-човешка страна като тва с баща й, но като цяло поведението ѝ е токсично и ни се показва една по-нюансирана страна на лошо родителстване. Щото доста хора биха казали "Ребека майка ѝ я е направила успешен адвокат, кво се оплаква тва са лигавщини"

А не е баш така. Харесва ми и това как Пола е лоша майка и това е отразено. Надявам се да е по-адекватна с второто си дете.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Mon Sep 02, 2019 11:04 am

Image

Image

:heart:

Je suis garbage.


Seriously, look at this adorable dork. :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Mon Sep 02, 2019 2:01 pm

Натаниел е душица. Кефи ме как сами се ебаваха с Why should we root for someone male straight and white? и как не е relatable, и накрая го направиха един от най-комплексите персонажи.

Аз обожавам актьора откак играеше стоунър и най-големият му враг беше един пич, който беше досущ Натаниел.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Mon Sep 02, 2019 8:42 pm

На второ гледане, Натаниел определено изпъква като един от най-готините персонажи и определено той ми е изборът за Ребека. Новият Грег е непоносим и все още влачи със себе си неприятните антисоциални черти на стария Грег, а Джош абсолютно никога не е имал кво да предложи на Ребека отвъд секс.

Песента за зоопарка не мога да спра да я слушам. Понеже и аз обичам зоопарка и даже имам membership за нашия, просто не е реално колко ми е кеф, че тоя великолепен стъд също обича животните. Освен това, the aquarium is a zoo for fishies. :cry: В главата ми оттук нататък аквариумите никога няма да са същите. :heart:

Tрябва да видя някой друг сериал с тоя актьор. Ше зема да го погледна тва Greek.

И понеже фенгърлщината ми към Натаниел не е единственото, заради което гледам това шоу, ето три от любимите ми не-Натаниел песни:

The Miracle of birth:
https://cxg.fandom.com/wiki/The_Miracle_of_Birth
Любимата ми песен на Пола. Такава феноменална дебилщина е с тоя текст и тая точно музика.

A diagnosis:
https://cxg.fandom.com/wiki/A_Diagnosis
Тая удря близо до вкъщи, дет се вика. Като човек, дето 5 години е чакал диагноза, разбирам до болка оптимизма и надеждата на Ребека.

Anti-depressants are so not a big deal:
https://cxg.fandom.com/wiki/Anti-Depres ... A_Big_Deal
Тая трябва да я пусна на един приятел, който е на антидепресанти и се чувстваше доста потиснат от това, че трябва да ги взима.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Tue Sep 03, 2019 12:00 am

Як детайл за Anti Depressants. Принципно в началото е мислена като за солова песен на Ребека, но после са решили да дойде от авторитетен персонаж, какъвто е Акопиан. Още един интересен факт, песента е трюбът на Ла Ла Ленд е първата мацка, която пее в Анти Депресанпс е и първата в Another day of sun. :mrgreen:

A Greek е много тийн и Скот си го бях харесала като деветокласничка.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Wed Sep 04, 2019 2:10 pm

Викам и аз да пусна лист с топ песните :lol: като съм съгласна с листа на @Amelia

Getting Bi.
https://m.youtube.com/watch?v=5e7844P77Is

Супер якия би антем просто и толкова нужен.

Greg's drinking song
https://m.youtube.com/watch?v=KqOU6oY5-Ro

Тази песен ми е супер важна като трезвеник и си я пущам като ми се припие :mrgreen:

Let's generalize about men

https://m.youtube.com/watch?v=Lu3FE7BswYI
Тая песен е перфектна от начало до край. Толкова self-aware е.

It was a shit show

https://m.youtube.com/watch?v=b-tAiOVMYFY
Яко е да имаш песен за това да сложиш край на нещо и да осъзнаеш, че не е окей за теб. Точно заради този перфектен край ми се струва, че връщането на новия Грег фейлва, щото той и Ребека вече имаха една от най-перфектните раздели евър. Знам, че е заради обстоятелствата със Сантино, но ми хареса това че разделиха Грег и Ребека по толкова як начин. В който никой от двамата не е злодеят, а просто са токсични един за друг. Скайлър е добър певец (и е чаровен в Пич Пърфект), но не смятам че това завръщане беше нужно.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by трубадур » Wed Sep 04, 2019 2:31 pm

Колко песни на епизод има тва нещо бе, секи нов пост некви нови шлагери валят

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Crazy Ex Girlfriend

Post by Litz » Wed Sep 04, 2019 2:40 pm

Между 2-3-4?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests