The Wheel of Time

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Mon May 04, 2020 4:30 pm


User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Moridin » Wed Aug 19, 2020 9:26 pm

Getting better and better...
Spoiler: show
Image
Инак поне имат опит и не падат от небето де

edit: сменям снимката, че драгънмаунта иска верификация и на линкване.. лявата е Сюан, дясната Мин
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Wheel of Time

Post by трубадур » Wed Sep 30, 2020 12:58 pm

Още я мъча тая глупост в книжен вариант, ма ше пиша общи впечатления като приключа с на боби бой писанията преди да подпухам на брендън финала, алийците искам да мрат бтв - всите, до един, ако в някоя късна книга има техен геноцид, ще съм мното щастие, щото май не се сещам за по-малоумна фентъзи раса, а не е като да няма богат избор в баш тая насока, все пак поредицата ме овърза достатъчно по стокхолмски да ръчкам и ютуб предавания и фенски изгъзици, та това клипе доста добре идва за да даде по-ясна представа, че кастингът не е щета, ми си е даже лор френдли. :spite:

https://www.youtube.com/watch?v=sr7lDwNU770

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Demandred » Wed Sep 30, 2020 1:37 pm

Доста изсмукано от пръстите е това видео, честно казано. Колкото и умело да ги извъртат нещата, фактите не са тяхна страна. Примерно няколко пъти се споменава в книгите, че когато Егвийн е облечена като айилка, единственото, по което се отличава от айилците, е ръста и цвета на очите.
For a few moments Rand sat staring at the door after it closed behind Egwene. She had changed so much from the girl he grew up with. In those Aiel clothes she managed a good imitation of a Wise One—except for the height, anyway; a short Wise One, with big dark eyes
Instead she (Egwene) frowned at a sweaty-faced servant with thin blue and gold stripes on his cuffs, wondering whether he knew how to get where she wanted to go from here. The difficulty was, she was not exactly sure where it was she did want to go. Unfortunately, the fellow was plainly on edge with so many Aiel about. Seeing an Aiel woman frowning at him—they never seemed to notice her dark eyes, which certainly no Aiel had—and his head probably full of tales about the Maidens, he turned and ran as hard as he could.
А че айилците са малоумни, съм напълно съгласен.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Wed Sep 30, 2020 1:44 pm

По-малоумна фентъзи раса има в същата поредица - the Sea Folk. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Wheel of Time

Post by трубадур » Wed Sep 30, 2020 1:46 pm

Matrim wrote:
Wed Sep 30, 2020 1:44 pm
По-малоумна фентъзи раса има в същата поредица - the Sea Folk. :P
да си имаме уважението, даже и ти го каза в темата - so many boobs
но не съм още дето да са се появили с голяма роля, та не знам колко ще изпуши положението :ninja:

но ако ранд земе му стане нещо и бутне цялата алийска паплач у вулкан, много ще му се радвам

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Re: The Wheel of Time

Post by LightOne » Wed Sep 30, 2020 7:58 pm

Верно, човек, загубил си си времето да го гледаш, че и да го препоръчваш. Видеото е пример за ужасно и нагло манипулиране на текста от книгите и избиране да се казва само онова, което е удобно и да се игнорира онова, което е неудобното.

Що не обясниха къде спа фендъма 29 години и за толкова време този дебат не е стоял на дневен ред? Къде бляха расистите 29 години? Като взеха да изкарват за кориците, че не били одобрени от автора, що не обясниха какво правим с официално одобрения арт от Хариет, която е имала цялата власт да го променя както й скимне (публикуван и в Компаньона)? Що не обяснят защо в официалните изявления на Team Jordan по повод подкрепа на кастинга, се плямпат общи приказки, вместо да се кажат конкретни факти, за да се поправи тази фрапантна тридесетгодишна делюзия на хиляди фенове? Много удобно го забравиха. А това извъртане за доказателство, че видите ли, колко много описателни прилагателни ползвал Джордан, ама да изходят с точно противоположния извод, за да изнася на тяхното, беше брутално да си блъскаш главата в монитора. И още други, ама стига толкова за рант.

И ще продължава да се бута този продукт с мантрата, че разрешил споровете...
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Wheel of Time

Post by трубадур » Wed Sep 30, 2020 8:08 pm

А мен много не ме човърка, даже ме кефи кастингът, щото мацките са приятни за окото, а Мат е доста точно нацелен. Ранд... само на актьорски данни ще да е, оти визуално е много вгз, демек не е и расов проблемът при него, и ту би хонест, видеото бая ми спада с моите представи, та неутралност, дет се вика :lol:

Перин ми е на ръба, аз си държа на анаболна батка :spite:

И отделно, тва за мен не се чете като средновековие или английска селящина (ако това е вярно, което твърдят във видеото, че мнозина на там спадат, а ако съдим дори по нашия форум, това не е така, щото и в темата с препрочитане периодът се дърпа по-напред между ренесанс и просвещение) а докъдето съм, се зоба като започнат много изпърдян фенфикшън на властелина, преминал в сапунена опера сериал с много влачене и бомбастични финали, омешан с човешка история и микс от несъвпадащи си епохи, та дори без да се насилвам доста от народа в главата са ми каша от раси и не малко са ми от мургави до черни, с доста застъпена азиатска нишка. И дося кастинг решенията не ми бъркат толкова в здравето, далеч не е плачевността каквато е при Стражите на Пратчет...

Но и това може да се промени след като почнат да излизат костюмчетата и декорите :neutral:

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Re: The Wheel of Time

Post by LightOne » Wed Sep 30, 2020 9:48 pm

та дори без да се насилвам доста от народа в главата са ми каша от раси и не малко са ми от мургави до черни, с доста застъпена азиатска нишка
Няма и нужда да се насилваш. Народите в Колелото са изключително разнообразни на външност. Никой не е твърдял, че всички са бело-белисимо. Въпросът е, че вместо да се ползват от факта, че вселената на КНВ служи за пример за расово разнообразие, изведнъж се оказва, че това не било достатъчно разнообразно за нечии високи стандарти...

Въпросът е, че вместо да се излезе открито и да се заяви, че искат да променят "разнообразието" на материала и имат топките да го направят, то всичко живо се е втурнало да твърди, че нямало никакви промени в каста спрямо книгите и ти си долна отрепка да говориш обратното. Като че видиш ли за 29 години на непрестанно разчленяване на всяка буквичка от книгите и всяка налудничава теория по форумите, то всички, включая и "прогледналите", сме проспали "очевидния" факт. Та да се стига до заклеймяване на всекиго, който дръзне да се почеше по главата в размисъл.

Няма лошо да се кефиш на избраните актьори. Не пиша това в опит да решаваш другояче. Думата беше за линкнатото видео и пасмината овце покрай него.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Wheel of Time

Post by трубадур » Mon Oct 05, 2020 10:32 am

LightOne wrote:
Wed Sep 30, 2020 9:48 pm
Въпросът е, че вместо да се излезе открито и да се заяви, че искат да променят "разнообразието" на материала и имат топките да го направят, то всичко живо се е втурнало да твърди, че нямало никакви промени в каста спрямо книгите и ти си долна отрепка да говориш обратното. Като че видиш ли за 29 години на непрестанно разчленяване на всяка буквичка от книгите и всяка налудничава теория по форумите, то всички, включая и "прогледналите", сме проспали "очевидния" факт. Та да се стига до заклеймяване на всекиго, който дръзне да се почеше по главата в размисъл.
ту би хонест, а дали не пиша с пеесе дена закъснение :lol: , мен видеото не ме остави с това впечатление, а и страничните реакции към хората, които не бяха доволни от кастинга бяха заклеймени другаде, макар наистина във видеото нашият да почна доста самохвално, но аз това виня оня дебил хбомбергай или къвто беше там, който доста провлачи крак в ютуб средите и мнозина го копират, особено ако са руси и безполови.

От една страна фендъмът сякаш е доста бял, съдейки по видео, където намерих колелото е централна тема и май са карали малко по дифолт като се обсъждат книгите.

Аз го казах и в първото мнение, за мен видето просто представя приемлива гледна точка за кастига, който може би е по лор френдли, отколкото му се дава кредит.

Вече колко се плюят хората отстрани и се наказват едни с други с глупави думи в мрежата слабо ме вълнува. Тва си е тяхна работа. Да се заклеймяват как им дойде, дет се вика, нямам залог в който и да е от отборите.

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Re: The Wheel of Time

Post by LightOne » Mon Oct 05, 2020 9:51 pm

трубадур wrote:
Mon Oct 05, 2020 10:32 am

Аз го казах и в първото мнение, за мен видето просто представя приемлива гледна точка за кастига, който може би е по лор френдли, отколкото му се дава кредит.
Лор френдли е, щото са си избрали това, което им изнася. Ето и Демандред изкара по-горе цитати от книгите, плюс има и други подобни описания, които са пределно ясни, но им се бие игнора. Колелото преди беше критикувано за изразената си хомогенност в народите, сега изведнъж забравихме за тази критика. Джордан, когато е поискал, все е ползвал описание на цвета на кожата - изкараха списъка във видеото даже, но логиката се извъртя според ветропоказателя им. Опитаха да обясняват как Джордан нямал дума над кориците, ни гък за официално одобрения арт.
Тази манипулация ли е лор френдли?
Все още няма официално опровержение на критиката нито от Хариет, нито от Брандън, нито от другите работили с Джордан. Имат изразена една гола подкрепа, но няма кой да тропне и да каже, сори, ама спахте 29 години, време е да прогледнете истината. Нямаше такова нещо в изявленията им, ако Джордан наистина е искал точно този подход. През 2017г. аз лично съм питал Брандън Сандерсън за цвета на народа на Две Реки, а той ми даде уклончив и неясен отговор, колкото да се измъкне. (за който аз не задълбах, щото бях твърде awestruck тогава, че да асимилирам адекватно)
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Wheel of Time

Post by трубадур » Tue Oct 06, 2020 10:22 am

Отново, ти дълбаеш доста по-дълбоко и го взимаш насериозно, поне така изглежда отстрани. Не знам кой те е наранил, ама само ми го покажи :mrgreen:

Да сме честни, аз от клипчето, най се кефих на плешивия чичко, като обсъждаше цитатите, тва за кориците и страничните материали беше кек до болка, но не е и напълно лишено от смисъл, щото артът на книгите често се дирижира от издателството и докато не се докажеш като продаваем автор влиянието ти върху маркетинга е сведено до минимум.

С тва на ум обаче, не знам кви са критиките (и кой/коя е) Хариет и Брандън и квото там, има ли линк нещо ала-бала, сбрано на едно място?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: The Wheel of Time

Post by RRSunknown » Tue Oct 06, 2020 1:59 pm

Ако беше отворил форума в книжния раздел може би щеше да видиш голямото заглавие Брандън Сандерсън :
viewtopic.php?f=6&t=4253

Не мисля, че някой дълбае в темата - просто хората които обсъждат просто са чели книгите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Wheel of Time

Post by трубадур » Tue Oct 06, 2020 2:04 pm

Ясно е че говоря за линк само за тия неща свързани с точилото, ся отде ще ми доде на акъла из 29 страници да търся сигурно едно изречение, ама те.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: The Wheel of Time

Post by RRSunknown » Tue Oct 06, 2020 2:10 pm

За какво точило става дума ?

Честно - все едно пет човека много набързо пишете от един акаунт.
Още я мъча тая глупост в книжен вариант, ма ше пиша общи впечатления като приключа с на боби бой писанията преди да подпухам на брендън финала
и след 5 поста
С тва на ум обаче, не знам кви са критиките (и кой/коя е) Хариет и Брандън и квото там, има ли линк нещо ала-бала, сбрано на едно място?

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 10 guests