The Wheel of Time

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Thu Sep 05, 2019 9:19 pm

Roland wrote:
Thu Sep 05, 2019 9:17 pm
coldie wrote:
Thu Sep 05, 2019 9:09 pm
Надъхан красавец е, но аз Лан си го представям малко по-различно.
Еми ще трябва да им пишеш, че не си си го представял точно така, за да го рикастнат :neutral:
Не казвам, че не става. Има грубост в него. Като че ли ми се вижда прекалено младолик за Лан.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Fri Sep 06, 2019 5:26 pm

Не мога да се примиря, че Нинийв е черна. Да беше примерно Егвийн, ок как да е. Но то дори името на Нинийв е взето от английската митология на ранното средновековие.

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Re: The Wheel of Time

Post by LightOne » Sun Sep 08, 2019 8:42 pm

coldie wrote:
Fri Sep 06, 2019 5:26 pm
Не мога да се примиря, че Нинийв е черна. Да беше примерно Егвийн, ок как да е. Но то дори името на Нинийв е взето от английската митология на ранното средновековие.
Имаш проблем с черната Нинив, щото било от английската митология на ранното средновековие.
Аха.
Викаш, да беше примерно черната Егуинивиър, дето хич няма общо с английската митология от ранното средновековие... Добре поне, че не са пипнали Синята Моргана. #coldie'slogic :yay:
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Roland » Sun Sep 08, 2019 10:02 pm

Аз пък приемам правото на Колди да не може да се примири. Нека му.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Marfa » Tue Sep 10, 2019 3:11 pm

А пък аз съм съгласна с Колди и можете да си го запишете някъде. Онея в Две Реки са бели. Не са някакъв рандомляк от негри, индийци/цигани и каквото там е Мат. Некви такива по-дребни, мургави, тъмнокоси и чернооки, нещо като испанци и италианци. Това в момента е напълно излишно и всъщност вече взе да става досадно. Никва нужда няма Егвийн да е от Пенджаб, при условие, че ония от Морския народ са си пълнокръвни индийци. Никва причина няма Нинив да е от Етиопия, а Перин да наминава през сериала по път към снимките на Черната пантера. Това е точно толкова нелепо, колкото Скарлет Йохансон да се направи на Тюон.

P.S.
Лан кърти :heart:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Tue Sep 10, 2019 6:44 pm

Marfa wrote:
Tue Sep 10, 2019 3:11 pm
А пък аз съм съгласна с Колди и можете да си го запишете някъде. Онея в Две Реки са бели. Не са някакъв рандомляк от негри, индийци/цигани и каквото там е Мат. Некви такива по-дребни, мургави, тъмнокоси и чернооки, нещо като испанци и италианци. Това в момента е напълно излишно и всъщност вече взе да става досадно. Никва нужда няма Егвийн да е от Пенджаб, при условие, че ония от Морския народ са си пълнокръвни индийци. Никва причина няма Нинив да е от Етиопия, а Перин да наминава през сериала по път към снимките на Черната пантера. Това е точно толкова нелепо, колкото Скарлет Йохансон да се направи на Тюон.

P.S.
Лан кърти :heart:
Са... не знам дали не ме "работиш", но и така да е, долу-горе си права. В ролята на Матрим всъщност може да се впише някой "игрив" италиано-испанец.
За циганите не е толкова просто. Джордан вярва в преражданията. Ранд е всъщност потомък на Таутан. Или по-точно през преражданията си е бил Таутан.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Roland » Tue Sep 10, 2019 7:11 pm

Супер просто решение, ако този проблем е непреодолим за някой: не гледайте сериала 8-)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Wheel of Time

Post by трубадур » Tue Sep 10, 2019 7:52 pm

Roland wrote:
Tue Sep 10, 2019 7:11 pm
Супер просто решение, ако този проблем е непреодолим за някой: не гледайте сериала 8-)
и после викаш на другите тролове smh my head

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: The Wheel of Time

Post by The Dragon » Tue Sep 10, 2019 8:01 pm

Roland wrote:
Tue Sep 10, 2019 7:11 pm
Супер просто решение, ако този проблем е непреодолим за някой: не гледайте сериала 8-)
Опитвахме се кажем това на един форумец тук за играта на ендър, но той пищеше на умряло. За него беше много важно да участва в бойкоти и т.н. ... как се казваше.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Roland » Tue Sep 10, 2019 11:15 pm

трубадур wrote:
Tue Sep 10, 2019 7:52 pm
Roland wrote:
Tue Sep 10, 2019 7:11 pm
Супер просто решение, ако този проблем е непреодолим за някой: не гледайте сериала 8-)
и после викаш на другите тролове smh my head
Еми в един момент просто няма нужда от аргументи повече. Както немалко хора споделиха, тоя разговор сме го водили твърде много пъти и нито играчите, нито мненията им са се променили :) Така че оттук нататък всеки сам си решава дали кастингът му чупи впечатлението от сериала твърде много, че да го гледа.

The Dragon wrote:
Tue Sep 10, 2019 8:01 pm
Roland wrote:
Tue Sep 10, 2019 7:11 pm
Супер просто решение, ако този проблем е непреодолим за някой: не гледайте сериала 8-)
Опитвахме се кажем това на един форумец тук за играта на ендър, но той пищеше на умряло. За него беше много важно да участва в бойкоти и т.н. ... как се казваше.
Ох, на батко тролчето. Наистина ли ще се опиташ да ме провокираш да ти обяснявам разликата между хомофобия и разнообразие в кастинг? Носталгия ме хваща само при мисълта :oops:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: The Wheel of Time

Post by The Dragon » Tue Sep 10, 2019 11:28 pm

Понеже каста на WoT така се е получил, а не е бил движен от идеология нали?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Roland » Wed Sep 11, 2019 3:05 am

The Dragon wrote:
Tue Sep 10, 2019 11:28 pm
Понеже каста на WoT така се е получил, а не е бил движен от идеология нали?
О, вероятно е движен от идеология. Но някои идеологии са по-добри от други ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Marfa » Wed Sep 11, 2019 9:25 am

Е кое точно му е доброто на тая идеология, да ме прощаваш? Всъщност що за идеология е тая? И до тоя момент какво точно е донесла, освен възход на крайно десни движения? Сериала ще реша дали да го гледам, най-вероятно ще му дам някакъв шанс, но това не пречи подобни решения да са крайно нелепи. Има случаи, в които те са оправдани или работят. Оправдани са, когато става въпрос за класически театрални, оперни и балетни постановки: ако се изключи "Отело", практически няма смислен главен негърски персонаж. Ако се изключат "Мадам Бътерфлай" и "Турандот", практически няма никакви азиатски персонажи. А има гениални артисти, певци и танцьори от всички раси. Така че аз лично нямам проблем с черна Жизел или негърка в ролята на Чо-чо сан. Само че тук става въпрос за съвременно произведение, адаптирано за сериал, в наши дни, в което произведение има огромно расово разнообразие, което засяга всички герои. Имаме индоподобни, азиатоподобни, негроподобни, европеиди и всякакви. Съвсем нарочно описани така. Няма нито една причина в некво средновековно село в Пиринеите, дето вижда външен човек веднъж на петилетка и най-голямото пътуване, осъществявано от местен жител (с изключение на Там ал Тор), да е чак до съседното село, да се прескачат негри, цигани, бели, а може би и китайци. И честно, от цялата работа наистина много ми писна. Това започва да става много грозно, а освен това е напълно безсмислено. Просто няма никаква причина да се постъпва така.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Moridin » Wed Sep 11, 2019 9:48 am

Личи, че си изпуснала последните 1-2 години във форумната комуникация :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Marfa » Wed Sep 11, 2019 10:23 am

Ми това ми е мнението и няма да се извинявам за него.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests