The Wheel of Time

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Moridin » Sun Nov 21, 2021 8:30 pm

Първо, предлагам да направим темата безспойлерна, така и така всички пишещи ще гледаме явно, а пък @трубадур и без това чете спойлерите.

Изгледах 2.5 епизода и като цяло смятам, че е доста повече на плюс :heart:
Жената на Перин - тотално добра идея, защото рандъм пацифизмът на Перин в книгите, предизвикан от убийство в самозащита, е пълен булшитец на квадрат. За съжаление, изпълнението е лошо. Първо, както @aiva казва, прекарахме около 20 секунди с нея и аха аха да разберем каква е ситуацията, нали. Второ, и Сандерсън е прав, че са пресолили манджата - не се преживява току-така подобна история, а сериалът видимо няма да има времето да даде на Перин да преживява каквото и да е. И като казах Сандерсън - и според мен интрото на Моарейн е ОК (като изключим жената дракон). Можех тотално да пропусна обаче водевила с червените седайки.

Семейството на Мат - повече ми допадна, голям праз, че в книгите Абел бил едикакво си. Имаме двама герои с драми, еми логично и третият да е :mrgreen: А и ми хареса осцилацията с него - ту крадец, ту пък краде за сестрите, ту пък после пак камата и т.н. И като казвам кама, тая сцена с ножката, дето я даде на Перин, тотално не я разбрах.

Баал'замон е леко ъндъруелминг, но ако е някакъв скрит в тайна мегаизвестен актьор ще е баси якото :mrgreen:
Пейсингът наистина оставя да бъде желано, а някои режисьорски решения са дупка - тръгването на Моарейн с дечинята под предлог "ами един от вас е драконът, айде" беше laughable, а изместването на разказа за Манедерен по време на разходка с кон - тотално не. После намериха да кастнат някъф тъп лодкар и да ни занимават с потъването на лодката, но не намериха да кастнат Мордет. АЙДЕ ДЕ. Сцените с вълците също оставят доста да бъде желано. И последното ми оплакване е от отрязаните ръце на седайката при Валда - what the ACTUAL fuck - тук вече наистина ще мрънкам, ако ще претендират, че трябва да жестикулират, за да преливат.

Като изключим тия дребни бозици, всъщност сериалът е доста приятен, production values са огромни, актьорите кефят неистово (дори Нинив като поведение, въпреки че си остава 99% мискастната за разлика от всички останали).

Това за Лоиал можех да не го виждам, @Matrimе :(

п.п. бонус анимациите са ужасни бтв, както и повечето бонус кънтент изобщо
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Sun Nov 21, 2021 8:46 pm

Жената на Перин - тотално добра идея, защото рандъм пацифизмът на Перин в книгите, предизвикан от убийство в самозащита, е пълен булшитец на квадрат.
Каква самозащита, утрепа два Бели плаща, защото те се осмелиха да убият вълк, който ги нападна от засада. :) Шегата настрана, но продължавам да не виждам какво толкова е лошото Перин да не обича да убива дори дори и да няма травматизиращо минало. Повечето хора не обичат да убиват, все пак.
И последното ми оплакване е от отрязаните ръце на седайката при Валда - what the ACTUAL fuck - тук вече наистина ще мрънкам, ако ще претендират, че трябва да жестикулират, за да преливат.
Според Сандерсън Белите плащове използвали вилняк (forkroot). Което не обяснява обаче защо седайките не ги смачкат веднъж завинаги, тази билка е безполезна в открита битка. Вече имахме сцена с преливане без жестикулиране - като Егвийн получаваше урок от Моарейн, но като знае човек Холивуд, в битките сигурно ще ръкомахат като италианци по време на футболен мач.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Mon Nov 22, 2021 12:00 am

Съвсем в друга насока са ми забележките, и чаках, чаках другите мнения. Но айде сега...
Актьорите си влизат ролите, връзват се с представата ми.

Други неща, явно са правени за рандъм зрители. Според мен прескочиха и ламираха епизоди които са забити в главите на феновете. Примерно намирането на камата. Бейрлоб всъщност къде беше? Или енаоред в сюжетната линия. С това съдържание са до никъде в книгата. С три серии от 8.

Хубаво е, че е различен стила. Щеше да ми хареса още повече ако масовите сцени бяха максимално не cgi

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Marfa » Mon Nov 22, 2021 9:05 am

Аз съм със смесени чувства, по-скоро клонящи към отрицателния спектър.

Да започнем с повече от абсурдното допускане, че Драконът може да е евентуално Драконица. Шантавото посвещаване в Женския кръг, изискващо да преплуваш бурна река, без да се удавиш. ОК, това е препратка към сайдар, за челите книгите е ясно, но все пак е нелепо. Мултикултурното дайвърсити ми дойде по-нелепо, отколкото очаквах да е. Една от силните черти на книгите е наличието на множество раси и етноси, всеки със собствени характеристики, докато тук във всяко село има негри, индийци, китайци, скандинавци и общо взето само извънземни липсваха. Например оная мраколюбка, дето погна Ранд и Мат, си беше чиста представителка на Морския народ с все халката на носа и хилядата обици.

Странното криволичене на историята. Още в самото начало Моарейн изтърсва "дай да идем до онова забито село Емондово поле, щото се говори, че там има четирима таверени". wtf?! От урва на урва и от век на век се носи слухът за наличието на таверени на майна си Райна, а самите таверени си нямат хал хабер какви са, що са.

Съответно доста самоцелна е и идеята за смяната на бекграунда на героите. Защо трябваше да женят Перин за очевидно психически нестабилна булка? Защо таверенът Мат, за когото всички говорят, е син на селския пройдоха и съпругата му алкохоличка? Как тъй произходът на Нинив е забулен в тайна? За да мислим, че може да е драконицата? Ами това, дето старата Мъдра била напъдена от Бялата кула, понеже била от село? Сега, ние знаем, че седайките са по природа умствено увредени женища, но все пак чак толкова ли?!

Не разбирам и решението седайките да бродят с униформи. А в същото време Моарейн примерно се опитва да мине инкогнито пред Белите плащове. Че то само заради роклята трябваше да ѝ отсекат ръцете и да я запалят (поредното wtf впрочем).

Мат намира камата в Шадар Логот... ОК, искат да пропуснат Мордет и прочее, но той просто си стана, отиде в съседната сграда и удобно си намери кама просто така.

Ами мраколюбката, която ги погна с меча през селото? Те тези хора не трябваше ли да се крият какви са? Как така се втурна да ги коли с тоя меч?

А бе... Не ми хареса кой знае колко. Твърде много недомислици за вкуса ми. Пак ше си го гледам де. Може пък да задобрее нататък.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Moridin » Mon Nov 22, 2021 10:17 am

За жената на Перин и семейството на Мат сме писали по-горе, според мен са си адекватни, ако и не задължително най-добрите решения :) За Мордет и мен ме е яд, но предполагам, че пазят зрителите от твърде много объркване - то това е объркано и в книгата бтв - тъкмо си схванал кои са лошите и изведнъж някакви други лоши, дето не били от същата фракция, а вече нямат и значение. В супер тайнствен на теория град, дето никой не знае за него, но всъщност са гигантски руини. И т.н.

Мраколюбците по спомени и в книгата скачат на Мат и Ранд на моменти.
Нинив също по спомени и в книгата не се знае рождението ѝ, имаше някаква врътка там, ма съм позабравил. Или пък дали не беше, че тя уверяваше Ранд, че си е от Емондово поле? :D

Ениуей, това дето определено най-много ме подразни дотук, са Туатан - не знам на какви гъби са били сценаристите, ама тез изглеждаха крайно досадни, досадЕни и като цяло неебателни - точно обратното на истинските Туатан. Рязането на Илиас също не ме направи щастлив, но е очаквано, след като го нямаше в каста.

Иначе за мултиетническите села съм съгласен, тотален булшитец.
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Marfa » Mon Nov 22, 2021 10:24 am

Нинив уверяваше Ранд, че си е от село. Иначе самата тя си спомняше как баща ѝ я учил да дебне из горите, като била малка, и така успя да проследи Лан и Моарейн. Мраколюбците нападаха Ранд и Мат, ама не така на ачика, а тайно си ги дебнеха. И нищо не оправдава същестуването на Лайла Айбара плюс селските прошляци за родители на Мат все пак!

Оф, да, забравих Туатан. Бяха ги докарали като някакви клошари, тотално незапознати с концепцията за къпането като такова.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Mon Nov 22, 2021 12:43 pm

Не сме доволни, разбира се. Мордет, казахте и Илиас. Въобще профанизиране. И за мен - това че не се почна с Пролог.
Книгата е достатъчно популярна и продавана за да се цели сериала към рандом фентъзи фенове и гледачи на сериали.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Mon Nov 22, 2021 2:03 pm

Книгата е достатъчно популярна и продавана за да се цели сериала към рандом фентъзи фенове и гледачи на сериали.
Всяка адаптация е насочена предимно към хора, които не са запознати с оригинала. А като става дума за високобюджетни адаптации е хептен така.
Ами мраколюбката, която ги погна с меча през селото? Те тези хора не трябваше ли да се крият какви са? Как така се втурна да ги коли с тоя меч?
Цялата работа с Мраколюбката беше дъното. Първо, нямаше никаква нужда нито да флиртува с Ранд и Мат, нито да ги гони с меч из цялото село. Спокойно можеше да им даде стаята и да изчака да дойде мърдраала (който каза, че била повикала по незнаен начин, може би по телефона :)). Второ, тирадата й за Ишамаел и скапания свят беше тотално WTF. Светът бил лош и тя затова помагала на вселенското зло да спечели?!? И Ишамаел казва точно кой е и колко Дракона е победил на някакви рандъм Мраколюбци?

При Туатан дъното беше настояването гостите да кажат дума по дума формулата, че не знаели песента. Това да не ви е кралски двор, че да трябва да се влиза церемониално?
Ами това, дето старата Мъдра била напъдена от Бялата кула, понеже била от село? Сега, ние знаем, че седайките са по природа умствено увредени женища, но все пак чак толкова ли?!
Има надежди предишната Мъдра да е послъгала, защото май Сюан си е с рибарски произход и в адаптацията, но пък може и да е what you see is what you get и да са направили наглед невъзможното - да направят седайките още по-неадекватни.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Demandred » Mon Nov 22, 2021 2:35 pm

Точно Mordeth пък въобще не ми липсваше на мен, сцената с него в Shadar Logoth е за мен е една от най-слабите в цялата книга и прави това, че Мат все пак реши да вземе кинжала, тотално нелогично.

А какъв е проблема с актрисата на Нинив точно? За мен тотално го докарва като излъчване, има си нужния поразяващ поглед.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Ambartanen » Mon Nov 22, 2021 2:50 pm

Ми изгледах трите епизода и всъщност останах много доволен. Навсякъде покрай мен хората яко се оплакват от някакви дребни работи и се фокусират върху разликите с книгите като негативи все едно не трябва 90% от тая история да се преправи, за да става за нещо. Белите плащове носели непрактично чисти дрехи в гората... ми that's the fucking point, показва ги като in control, организирани и стоящи не на място. Даже сцената с яденето на птицата (това всъщност от книгите ли е взето? стоеше ми смътно познато) много ми хареса, въпреки че беше супер стилизирана и преувеличена. Големите очевидни пръстени, цветни дрехи според Аджата и така нататък може да са очеизбождащо очевидни за хора чели книгите, но за новите хора са не само нужни ами недостатъчни. Разпитах двама познати гледащи сериала без да знаят нищо за книгите и те двете дори не бяха разбрали, че има различни видове Аез Седай все още. Color coding will be absolutely required.
Moridin wrote:
Sun Nov 21, 2021 8:30 pm
И последното ми оплакване е от отрязаните ръце на седайката при Валда - what the ACTUAL fuck - тук вече наистина ще мрънкам, ако ще претендират, че трябва да жестикулират, за да преливат.
Мислех, че движенията не са нужни, но помагат на концентрацията/тренировката? Плюс вероятно е доста по-трудно да се фокусираш като са ти отрязани ръцете. Иначе не знам как очаквате правенето на магия да няма физически аспект- това е визуална среда и няма как да получим впечатляващи сцени с преливане, в които магьосника стои неподвижно и гледа разфокусирано в точка.

Иначе мнението ми се припокрива почти напълно с твоето и най-големият ми проблем засега е в прибързания пейсинг. Как Моарейн ги подкара от селото в края на първи епизод, разказването на историята за Манетерен, влизането в Шадар Логот, срещата на Перин с вълците- все много прибързани и силно страдащи от това сцени. Засега май се очертава всеки епизод да има песен и с тях също имам сериозен проблем- самите изпълнения са добри, но стоят като кръпки и ако ги изреже човек от епизода, не бих разбрал че липсва нещо.

Промените с Мат, Перин и Нинив според мен не само са добра идея, но са абсолютно нужни. И тримата са невероятно плоски в първите няколко книги и трябва нещо от самото начало, което да ги отличи от другите. Изпълнението от друга страна... там е рано да се каже. Промените при Перин ми се виждат добра идея но слабо изпълнение, Нинив засега нямам никаква идея накъде я бутат. Промените при Мат от друга страна са добра идея и добро изпълнение- дават му истинска причина да иска да се върне различна от мрънкане, дават разбираема причина да грабне златен нож и като цяло му дават нещо повече като основа за градене на характер от "разглезен тийнейджър." Видях обаче, че вече е рекастнат за втори сезон, което ми е странно, защото актьорът според мен се справя добре.

Засега от тях Егвийн всъщност най-много ме кефи и ако не знаех историята, щях да си мисля, че тя е най-важния герои. Също не разбирам какъв е проблемът на хората, че Ранд и Егвийн правят секс. Две Реки е представено като матрилинейно общество в сериала и е напълно нормално в такава ситуация на никого да не му пука особено за "предбрачен" секс.

Драмата с мраколюбката беше нелогична ако се замисли човек, но самото изпълнение ми хареса. Тя беше харизматична и аз сериозно не помнех, че се появяват мраколюбци толкова рано, та ме изненада. От друга страна аз щях да мрънкам защо бащата на Ранд оцелява пък то и в книгите оцелявал, аз просто не помня :oops: Иначе най-дъното в цялата работа е злодеите ти да се казват Darkfriends, което е на нивото на следобедни детски за осемгодишни, ама това явно са решили, че нямат как да го избегнат. Поне никой не си чекне устата в опит да накара мърдраал да звучи заплашително :roll:

П.П. Значи моите драми с прайм се оказаха някакви growing pains, където съм си плащал за прайм да гледам неща и съм спрял да мога... през немския сайт. Сега ако си плащам само за прайм видео на американския амазон, мога да гледам неща без да получавам доставка. Това надали на някого му е особено интересно, но съм много разочарован колко тъпо са направили transition-а.

П.П.П.
Ами това, дето старата Мъдра била напъдена от Бялата кула, понеже била от село? Сега, ние знаем, че седайките са по природа умствено увредени женища, но все пак чак толкова ли?!
Е, айде сега. Това е супер очевиден сетъп, че са я тествали и не е била достатъчно силна да стане Аез Седай. Сега в някакъв момент Нинив ще трябва да reconcile-не тази си ненавист към Аез Седай с очевидния факт, че нямат никакъв проблем да приемат нея или Егвийн.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Moridin » Mon Nov 22, 2021 3:03 pm

Demandred wrote:
Mon Nov 22, 2021 2:35 pm
Точно Mordeth пък въобще не ми липсваше на мен, сцената с него в Shadar Logoth е за мен е една от най-слабите в цялата книга и прави това, че Мат все пак реши да вземе кинжала, тотално нелогично.

А какъв е проблема с актрисата на Нинив точно? За мен тотално го докарва като излъчване, има си нужния поразяващ поглед.
Абе имаш точка за Мордет, тъпичък е в книгата, но също така е съществена част от историята и образа на Фейн. Ако Фейн е просто мраколюбец, половината му крийпинес заминава, и няма никакви причини да се дърви на Отстъпници.

Нинив ми е .... shallow toxic sexism trigger alert ... просто е никаква, брат. Някакси най-много ми се разминава с очакването за недостъпна чепата красавица :mrgreen: и е твърде ниска. и тази безобразна ШУБА. не.
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Mon Nov 22, 2021 3:16 pm

Иначе не знам как очаквате правенето на магия да няма физически аспект- това е визуална среда и няма как да получим впечатляващи сцени с преливане, в които магьосника стои неподвижно и гледа разфокусирано в точка.
Има все пак някаква златна среда между стоене неподвижно и гърчения все едно доджва куршуми в стил Матрицата и размахване на ръце като за световно. :)
Белите плащове носели непрактично чисти дрехи в гората... ми that's the fucking point, показва ги като in control, организирани и стоящи не на място.
Но сериалът очевидно очаква от нас да ги вземем насериозно като заплаха, което е трудничко да стане с тия безумно непрактични одежди и липсата на брони.
Разпитах двама познати гледащи сериала без да знаят нищо за книгите и те двете дори не бяха разбрали, че има различни видове Аез Седай все още. Color coding will be absolutely required.
Няма как да разберат като досега не е ставало дума за това. Като инфодъмпнат здраво за Сини, Червени и т.н., ако зрителите още са объркани, вече ще можем да си говорим има ли нужда от color coding от глава до пети или не.
Промените при Мат от друга страна са добра идея и добро изпълнение- дават му истинска причина да иска да се върне различна от мрънкане,
За какъв му е причина да иска да се връща като това няма да стане? Да не говорим, че напусна без секунда колебание.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Demandred » Mon Nov 22, 2021 3:23 pm

Moridin wrote:
Mon Nov 22, 2021 3:03 pm
Demandred wrote:
Mon Nov 22, 2021 2:35 pm
Точно Mordeth пък въобще не ми липсваше на мен, сцената с него в Shadar Logoth е за мен е една от най-слабите в цялата книга и прави това, че Мат все пак реши да вземе кинжала, тотално нелогично.

А какъв е проблема с актрисата на Нинив точно? За мен тотално го докарва като излъчване, има си нужния поразяващ поглед.
Абе имаш точка за Мордет, тъпичък е в книгата, но също така е съществена част от историята и образа на Фейн. Ако Фейн е просто мраколюбец, половината му крийпинес заминава, и няма никакви причини да се дърви на Отстъпници.

Нинив ми е .... shallow toxic sexism trigger alert ... просто е никаква, брат. Някакси най-много ми се разминава с очакването за недостъпна чепата красавица :mrgreen: и е твърде ниска. и тази безобразна ШУБА. не.
Другото е до вкус, обаче "твърде ниска" не знам откъде го измисли, актрисата е видимо по-висока от описанието на Нинив в книгите.

А Мордет очаквам да се появи в следващите епизоди и да е част на историята на Фейн. Въпреки че аз лично бих махнал Фейн/Мордет изцяло от адаптацията, винаги ми е бил скучен и не ми се вписва добре в сетинга.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Ambartanen » Mon Nov 22, 2021 3:30 pm

Еми сцената с преливането в първия епизод не знам дали могат да я защитя. Имаше готини моменти в нея, но не се получи съвсем. Твърде очевидно трябваше да е някакъв невероятен show stopper, а продължи малко прекалено дълго и ефектите варираха от наистина добри (светкавицата примерно) до очевиден зелен екран (срутването на сградата). Та, да, надявам се това да стане по-добро с времето. Другите много по-малки моменти на преливане досега (не само Моарейн, също Ранд и Егвийн) бяха по-бързи, но изпипани.

Аз нямах проблем да ги взема насериозно плащовете. Очевидно YMMV, но да си имаш някаква изпипана униформа е стандартен визуален език за плашещо организирани и компетентна зла организация. Никога не съм чувал някой да се оплаква колко изгладени и лъснати са нацистките униформи във филми примерно.

Color coding-а се надявам да стане по-малко нужен с времето. Скоро ще инфодъмпнат за синята и червената Аджа и тогава ще е важно да си гледал Моарейн в синьо и "лошите" в червено. Въпросът е, че "огромен пръстен = Аез Седай" може да е нужно, докато публиката разбере какво всъщност значи да си Аез Седай.

Това с напускането си беше проблем сам по себе си. Особено докато Моарейн беше буквално до бащата на Ранд, който дума не обели като й чу речта. Защо му е нужна причина да се връща... ми не знам, ама не му ли е това драмата и в книгата? На мен лично да има малки сестри, за които се чувства длъжен да се грижи и с чиито нужди оправдава пред себе си краденето, го прави доста по-лесен за разбиране и съчувстване.
Въпреки че аз лично бих махнал Фейн/Мордет изцяло от адаптацията, винаги ми е бил скучен и не ми се вписва добре в сетинга.
Аз лично съм чел само 1-10та преди много време и 12та като излезе. В тях поне всичко с Шадар Логот и Фейн така и не се превърна в нещо смислено. Не знам в последните две книги какво е станало, но това е много време да влачиш сюжетна линия в сериал.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Mon Nov 22, 2021 3:55 pm

Аз нямах проблем да ги взема насериозно плащовете. Очевидно YMMV, но да си имаш някаква изпипана униформа е стандартен визуален език за плашещо организирани и компетентна зла организация. Никога не съм чувал някой да се оплаква колко изгладени и лъснати са нацистките униформи във филми примерно.
Ако бяха компетентни щяха да носят брони и одежди, с които няма да се препъват през пет минути. :P
Защо му е нужна причина да се връща... ми не знам, ама не му ли е това драмата и в книгата?
Съвсем не. Хич няма никакво желание да се връща да "дои кравите", as he puts it.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests