The Wheel of Time

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: The Wheel of Time

Post by aiva » Mon Dec 20, 2021 10:07 am

В последния епизод Нинив си гушна плитката! Не беше баш да я дръпне, но поне я направи нещо, което не се случва достатъчно често и Егвийн хич не обръща внимание на своята. А уж си подложиха за това с обясненията от първия епизод по време на женската церемония за плитката, че е да им напомня нещо си там.

Иначе аз изгледах първите 3 епизода отново и на второ гледане пак си ми харесват, даже някои неща повече. Обръщам повече внимание на музиката сега, като ми е позната, и съответно е по-надъхваща. Примерно отварящата мелодия присъства в някакви по-епични сцени или подсвиркването на Падан Фейн го има преди повечето злокобни моменти. Битката от първи епизод, като очакваш какви ще ги върши Моарейн, не е толкова странно и даже е епично.

Другото е колко красиви са първите няколко епизода - напълно се възползват от факта, че действието е на открито в гората и няма нужда от сетове. За съжаление нямат много такава възможност нататък.

И омг, за Перин и чувствата му към Егвийн нещата са супер ясно заложени в първия епизод и че за това му се цупи жена му, аз просто тотално съм ги игнорирала, понеже си знам, че няма как да е това. Нечелите книгите не са обременени с такива проблеми. Иначе самият Перин е тотално различен този първи епизод - усмихва се, говори, споделя клюки за войната, не се цупи... въобще друг човек е! Но след тази история с жена му няма как да е същото после. Попрецакаха го като герой, нищо не остава от него освен мъка и страдание нататък.

Бтв, последните няколко епизода къде изчезна отстъпникът, дето го сънуваха всички в началото? Почти го забравих накрая... Направих пауза след 3-ти епизод, ще гледам и останалите накуп да видя какво още съм изпуснала, барем и те ми харесат повече на второ гледане.

И една скоба за бойната бременна сцена - много беше нереалистична, както сте писали и по-горе, но пасва по тон на танците на седайките. Нарочно не са гонили реализъм според мен и ако подходиш с тази нагласа, си беше супер сцената.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Wheel of Time

Post by tigermaster » Tue Dec 21, 2021 1:01 am

Matrim wrote:
Fri Dec 17, 2021 1:33 pm
Здрав екшън, но с реализъм кръгла нула, интересно ми е какво ще каже tigermaster.
Ами...
Хареса ми битката, какво да кажа. Ако ще търсим реализъм - такъв няма изобщо, дори ако пренебрегнем факта, че жена, тръгнала да ражда, се движи така, обаче беше динамично и нямах усещане, че противниците й се редуват кой да я напада. Ако ще има някаква сериозна критика, тя е, че за пореден път в холивудски бой с остри неща броните за нищо ги нямат. Пробиваха ги като някакви нормални дрехи. А и другото - не съм сигурен, че изобщо е възможно да нанесеш два удара в различни посоки едновременно и с двата да уцелиш целта, ако нямаш луд късмет или не си знаеш хореографията предварително - но поне беше зрелищно, та не се оплаквам.

Това да е проблемът обаче. Битката ми хареса. За жалост, след нея епизодът умря от глупост. Имало твърде много мрак в Мат, затова нямало как той да е Преродения Дракон, който Дракон обаче може да е толкова прегърнал мрака, че да се съюзи с Тъмния. Ъгх. Толкова ли е трудно в сценария на един от най-скъпите сериали за тая година да се видят очевидни противоречия като това, преди да се стигне до филмирането им? Да не говорим пък за любовните трепети, на които беше отделено прекалено много време и които ме утрепаха от скука. (В тая връзка - не познах. Очаквах Нинив да види Лан гол да се къпе в някое изворче и така да се започне, а тя го видя гол да се преоблича. Така де... Жалко, че между двамата никаква химия няма.)
А и книгата за последно я четох нейде в гимназията, та очевидно не я помня добре, обаче защо Мин си я представях по-млада?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Tue Dec 21, 2021 9:20 pm

The Wheel of Time channeled itself a primo spot on Nielsen’s U.S. streaming chart ranking the Top 10 original series for the week of Nov. 15.

With just a few days of eligibility for this measuring period, Prime Video’s already-renewed fantasy saga adaptation (which bowed on Nov. 19) debuted at No. 1 with 1.6 billion minutes viewed across its first three episodes — making it the second most-watched Prime Video original since Hunters (in February 2020).

Nielsen notes that Wheel of Time is attracting a “slightly older audience profile” than most streaming titles, with 65 percent coming from the 35-64 age range, and the highest concentration of 50-64 of any show on this latest list.
Маркетингът явно е бил ефективен, да видим как ще е положението по-нататък. Колкото и да мрънкам, не ща да го спират, поне има какво да обсъждаме.

И да, броните биваха пробивани даже и от хвърлени ножове, не само от копията - тъпо, а и ненужно, при положение че така и така ножът нямаше да стигне да Тигрейн.

Мин е по-млада в книгите, но на фона на другите промени това си е бял кахър.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Thu Dec 23, 2021 7:00 pm

Интересни слухове се носят за финала на сезона, ако и една трета от тях са верни ще има здрав nerd rage.

Междувременно изтече и първата картинка със сеанчанците:
Spoiler: show
Image
And a million ball gag memes were born. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: The Wheel of Time

Post by aiva » Fri Dec 24, 2021 11:51 am

Нещо, което осъзнах тези дни, е какъв точно ми е проблемът с Мат. Не актьора, а самия герой. Като цяло, не мисля, че показаха достатъчно добре какъв ефект имаше камата върху него или че дори тя имаше някакъв голям ефект и проблем за героя, освен че го направи просто по-раздразнителен. Няколко пъти се сопна на някого и накрая беше болен, но си беше все Мат, нямаше кой знае какъв контраст. И мисля, че това се дължи (поне частично) на липсата на визуален контраст - това е сериал все пак, трябва да разчита на visual cues. От самото начало Мат е раздърпан, брадясал и рошав за разлика от Ранд и Перин. В началото може би са искали да наблегват, че животът на Мат в Две Реки е по-труден, но това ни е показано и по друг начин и не е чак толкова важно като историята с камата. Мисля си за първата сцена на Мат и Ранд в Тар Валон и как Ранд е гладко избръснат дори след месец на пътя, за разлика от раздърпания Мат. И колко по-силна щеше да е тази сцена, ако в първия епизод Мат също беше по-чистичък и спретнат и постепенно след сдобиването с камата еволюира до визията си от шоуто. И може би това дори би послужило като намек, че след като Моарейн го изцерява, той все още е раздърпан, демек нещо все още не е наред, има някакви последствия. 

Не знам, малко рандъм мисли, породени от случайното попадане на headshot на актьора, от когато ги обявиха, и ми се прииска да бях видяла един така изглеждащ Мат поне за малко.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Fri Dec 24, 2021 1:37 pm

Трудно е да се опише колко е зле финалът на сезона. Един пример:
Nynaeve to Lan: It wasn't you who I tracked. It was her [Moiraine]. She has a tell.

Чакам Нинив да почне да учи и Мат как да хвърля зарове или Юно как да псува.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Roland » Fri Dec 24, 2021 3:56 pm

Matrim wrote:
Thu Dec 23, 2021 7:00 pm
Интересни слухове се носят за финала на сезона, ако и една трета от тях са верни ще има здрав nerd rage.
Я раздуй.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Fri Dec 24, 2021 4:39 pm

Те спойлърите вече са навсякъде из нета и критиките валят, но щом искаш:
Spoiler: show
В общи линии, вместо Ранд да изтрепе тролокската армия и така да покаже нагледно защо Драконът е важен в тая история, Нинив, Егвийн, сестрата на Агелмар и две буквално безименни статистки си спретнаха кръгче и унищожиха армията като стой та гледай. Това стана след като оставиха цялата шиенарска армия да измре, обаче, защото явно чакаха да се стъмни, че да не личи какъв евтинджос е цялата битка. Нинив прегоря ли, умря ли, не стана ясно, но Егвийн я излекува без много да се церемони. Нямам нищо против Нинив и Егвийн да имат по-голяма роля отрано, но не виждам какво има да учат повече в сериала като всичко си правят и без никой да ги е учил.
Моарейн я усмириха или й сложиха щит като на Ашмодеан, защото Ишамаел е Bond villain, който не пожела да я убие по някаква причина. Фейн и той пощади Перин, защото трябвало да има баланс между доброто и злото, но сви Рога, който през цялото време бил заровен под трона във Фал Дара.
Луз Терин се появи в началото за флашбак - две минути разговор с шефката на жените Айез Седай и никой даже и не спомена Войната на Силата. Не знам какво точно са разбрали нечелите книгите от цялата работа.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Ambartanen » Fri Dec 24, 2021 7:45 pm

Ох, този епизод беше трагичен в почти всички отношения, но нищо не беше толкова зле, колкото тоталния провал в конфронтацията на... където и да бяха. Тоя цитат от редит добре описва ситуацията:
Moiraine: "We're here"
Rand: "Where are we?"
Moiraine: shrugs "Fuck if I know"
Значи ако не бях чел книгите, нямаше да имам никаква идея какво се случи там- кой е Ишамаел, какво се случи с Моарейн, как планът й не просто се провали, ами счупи Печат и т.н.

Иначе ме кефи как Перин е толкова безличен, че просто го сложиха във финалната сцена на Мат без да пренапишат и една реплика.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Sat Dec 25, 2021 1:32 am

Сякаш съм малко учуден, че все още има коментари по сцените. Сериала още към средата премина червената линия и дори и актьорите изглеждат като загубили желание. Като се вземе под внимание, че всеки аспект е около дъното ми се струва, че целенасочено го преебаха. Това ми заключение всъщност се потвърждава най-вече от изключително слабите специални ефекти и костюми, щото за другите неща от немай къде можеше да се приеме, че е просто некадърност.

User avatar
Nevincho
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Thu Dec 16, 2021 11:00 am

Re: The Wheel of Time

Post by Nevincho » Sat Dec 25, 2021 1:43 am

coldie wrote:
Sat Dec 25, 2021 1:32 am
Сякаш съм малко учуден, че все още има коментари по сцените. Сериала още към средата премина червената линия и дори и актьорите изглеждат като загубили желание. Като се вземе под внимание, че всеки аспект е около дъното ми се струва, че целенасочено го преебаха. Това ми заключение всъщност се потвърждава най-вече от изключително слабите специални ефекти и костюми, щото за другите неща от немай къде можеше да се приеме, че е просто некадърност.
Определено е така. Но защо някой би метнал ей така 80 мил. в канала? Все пак основната идея на такива продукции е печалбата. Амазон не се славят като някакви добри самаряни :)

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: The Wheel of Time

Post by alshu » Sat Dec 25, 2021 1:59 am

Nevincho wrote:
Sat Dec 25, 2021 1:43 am
Но защо някой би метнал ей така 80 мил. в канала?
Перат пари от мръсен бизнес?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Wheel of Time

Post by трубадур » Sat Dec 25, 2021 10:01 am

В голямата картинка на тоя тип бизнес 80 милиона не са много. За властелина се говори, че ще има инвестиция къде милиард за 5 си сезона общо. Ако искаш да си в бизнеса със стрийминг и ще се бориш със свои заглавия годишните бюджети са в милиарди. Нетфликс се очаква, ако продължават в тоя дух следващите години да си праскат едни 15-18 милиарда като стой та гледай. Тази година правиха планове да са 17, та да. Само те си знаят дали са ги похарчили.

Колелото изглежда страда от проблема, с който много адаптации се сблъскват в днешно време. Не се правят от компетентни фенове, а от кариерни гъзолизци, които се домогват до жеални позиции и са на правилното място, като се реже баницата. Само че тук нямат кавил, който все пак бидейки основният маркетинг коз и е фен на неговото си предаване, успява да упражнява някакъв контрол върху самозабравили се драскачи, които смятат, че могат да го направят по-добре от оригинала.

User avatar
Nevincho
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Thu Dec 16, 2021 11:00 am

Re: The Wheel of Time

Post by Nevincho » Sat Dec 25, 2021 12:50 pm

трубадур wrote:
Sat Dec 25, 2021 10:01 am
В голямата картинка на тоя тип бизнес 80 милиона не са много. За властелина се говори, че ще има инвестиция къде милиард за 5 си сезона общо. Ако искаш да си в бизнеса със стрийминг и ще се бориш със свои заглавия годишните бюджети са в милиарди. Нетфликс се очаква, ако продължават в тоя дух следващите години да си праскат едни 15-18 милиарда като стой та гледай. Тази година правиха планове да са 17, та да. Само те си знаят дали са ги похарчили.

Колелото изглежда страда от проблема, с който много адаптации се сблъскват в днешно време. Не се правят от компетентни фенове, а от кариерни гъзолизци, които се домогват до жеални позиции и са на правилното място, като се реже баницата. Само че тук нямат кавил, който все пак бидейки основният маркетинг коз и е фен на неговото си предаване, успява да упражнява някакъв контрол върху самозабравили се драскачи, които смятат, че могат да го направят по-добре от оригинала.

Вероятно е така. Но не са и малко. Има хитови фентъзи сериали с мизерен бюждет. Дива работа да имаш готова история с която може да си топ в следвашите 5 години и да се издъниш така.. Странно е и друго как някакви хора се прехласват по епизодите, как обичали всяка минута и персонажите което ме кара да губя вяра в умствения капацитет на човечеството.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Sat Dec 25, 2021 3:14 pm

Значи ако не бях чел книгите, нямаше да имам никаква идея какво се случи там- кой е Ишамаел, какво се случи с Моарейн, как планът й не просто се провали, ами счупи Печат и т.н.
Какъв Ишамаел, това е Man at the Eye of the World. Така го нарича шоурънърът в интервю. И други бисери има там:
​ Yeah, what we wanted to do with that story is, in the very first episode, you see Nynaeve saying to Egwene, "I think you could be a healer someday, I think you could be like me," and so to have that payoff come back around at the end where Egwene really is like Nynaeve and is doing what Nynaeve would have done in the same situation, we thought was really nice
Ама естествено, че Егвийн може да прави всичко каквото и Нинив може. Както върви скоро ще бие и Мат на зарове и ще се дуелира успешно с Лан.

Друг весел момент беше как в началото на епизода се опитваха да ни убедят колко е глупав планът на Луз Терин, минути след това Моарейн искаше от Ранд да направи същото, само че сам самин и без никакво обучение. Даже и уточни, че иска от Ранд да затвори Тъмния за още 3000 години. Защо не завинаги, Моарейн, не бъди такава минималистка? :P
Иначе ме кефи как Перин е толкова безличен, че просто го сложиха във финалната сцена на Мат без да пренапишат и една реплика.
Не се бях сетил затова, но като го каза доста се набива на очи. Сега май Перин и Лоиал ще играят ролята, която Мат играе във "Великия лов". Мат явно ще скипне направо към приключенията си от трета книга.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Yan and 16 guests