The Wheel of Time

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Wheel of Time

Post by tigermaster » Mon Nov 22, 2021 11:13 pm

Гледах и третия епизод.
Значи, Том е страхотен. Беше ми странно това струните на китарата му буквално да са парчета канап, а да звучат така, но това да е проблемът. Хубав глас има, и точно така си го представях едно време да звучи, докато четох книгите. Калайджиите ми бяха смешни. Перин ми идва прекалено ревлив нещо, обаче така са му постлали образа, та деанам. Мраколюбката като тръгна да търчи с катаната по улиците, ме напуши толкова смях...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Ambartanen » Wed Nov 24, 2021 10:48 am

Ако сериалът се окаже популярен, май The Man Who Can't Forget ще се превърне в тазгодишната Toss A Coin To Your Witcher откъм брой кавъри.



Аз не мога да реша какво точно мисля за нея. Готино изпълнение, ама е много кратка и... не разбирам каква точно й е идеята :oops: Смисъл за Луз Терин е, ама само до там разбирам. Надявам се да я надградят по някакъв начин.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: The Wheel of Time

Post by Ghibli » Wed Nov 24, 2021 1:56 pm

Добре де, никой ли няма проблем с това, че Том Мерилин пее безобразно фалшиво?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Demandred » Wed Nov 24, 2021 2:26 pm

Amazon Prime Video’s series adaptation of Robert Jordan’s best-selling The Wheel Of Time fantasy novels has come out of the gate strong.

“We can firmly say that Wheel of Time was the most watched series premiere of the year and one of the Top 5 series launches of all time for Prime Video,” Amazon Studios head Jennifer Salke told Deadline about the debut, acknowledging that the company — like most streamers — “try to figure out how transparent we are going to be in the future” with ratings.

Prime Video is among the SVOD platforms that do not disclose viewership data but Salke revealed that “there were tens and tens of millions of streams” for The Wheel Of Time in the first three days of its release, with the US, India, Brazil, Canada, France, Germany as the top countries.

In an encouraging sign for The Wheel Of Time‘s longevity, the series’ first three episode made available at launch also logged some of the highest completion rates on the service ever, Salke added. Additionally, according to third party TV-I, The Wheel of Time was the #1 series on social across all releases last weekend and is the biggest Amazon Original series on social this year.
https://deadline.com/2021/11/the-wheel- ... 234879517/
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: The Wheel of Time

Post by Vash » Wed Nov 24, 2021 3:09 pm

Ghibli wrote:
Wed Nov 24, 2021 1:56 pm
Добре де, никой ли няма проблем с това, че Том Мерилин пее безобразно фалшиво?
Като самия сериал, фалшиво, но от сърце :lol:

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Wheel of Time

Post by трубадур » Wed Nov 24, 2021 5:30 pm

Мас ефект, удри :mrgreen:

Иначе за чий им е да ги правят тия анализи, амазон имат 5 продукции на кръст, филмовата им платформа бачка на загуба и ще е така дълго време, тя е за престиж повече и да я има, за да попречат на нетфликс да дирижира еднолично стрийминга. Като се вземе предвид, че нещата им са масово нишови и тази години например извън Invincible, нямат нищо високопрофилно, ако точилото не им беше на върха щеше да е бая плачевно. Специално за него имаха реална рекламна кампания и всичкото. Някой случайно да е чул нещо за i know what you did last summer сериала? Повечето им продукции споделят съдбата му.

Като натрупат реален каталог тогава ще се говори, засега ще са си на The Boys, колелото и другата година властелина. Останалото е за награди и пране на пари.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Thu Nov 25, 2021 9:34 pm

За мен и по специално първи епизод всички сцени могат да бъдат защитени от гледна точка на книгата с изключение на първия разговор между Нинив и Моарейн, макар, че теоритично и той може.

Обаче липсата на Пролог е голяма щета.

А иначе, нищо не ме убеждава че подход по-строго по книгата би загубил неутрални или такива които не са чели книгата. И не говоря за мултиетническия състав, който е преекспониран, макар че това все пак са героите, около които основно се върти книгата от началото до края и просто няма как всички да са белички. Не мисля, че ако бяха щяхме да го възприемем добре или по-добре, само че са отишли в другата крайност.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Moridin » Thu Nov 25, 2021 10:32 pm

Пролога няма да го видим, но частично присъства в анимацията за Разрушението на света
Както няма да се уморя да казвам, този с Били Зейн си беше 100% супер и без това :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Fri Nov 26, 2021 12:19 am

Каквото видяхме досега, вероятно ще е подобно и до края на сезона, тъй като е вече сниман и монтиран.

Все по-очевидно става, че хората чели книгата като цяло са обидени. Мисля, че това е точната дума. Изглежда и те са основната публика. Не мисля, че сериала ще набира скорост. Книгата наистина е предостатъчно добре продавана, и логиката сериала да не заложи на читателите нещо я няма.

Намирисва на експирименти.

Аз лично с месеци май дори не съм си пускал филм или сериал, а изобщо този закъсня с години и не съм от хората, които го дочакаха с нетърпение. По-скоро нетърпението ми от преди години стана отегчение и дори не мога да се подразня истински. Плюс, че не съм имал особени очаквания.

С една дума сериала, щеше да е ОК, ако не бях чел книгата и не знаех, че въобще не трябва адаптация различна от това да скъсяват и изрязват сцени. А може би по-лошото е, че имаше и сцени, които на второ място са ненужни, а на първо обезмислят продължителни, макар и епизодични нишки. Т. е. засега е една - секса между Ранд и Егвийн.

Иначе, четейки коментарите в замунда ми се струва, че се завъртат същите спорове каквито са били преди 10-15 години, по принцип.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Fri Nov 26, 2021 11:43 am

Четвъртия епизод удари дъното. Поне засега това е дъното.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Moridin » Fri Nov 26, 2021 11:45 am

Не съм го гледал още, но в интернет масово го спрягат за най-добрия досега, подозирам, че твоето мнение се базира на това, че има промени спрямо книгата
This is it. Ground zero.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Ambartanen » Fri Nov 26, 2021 11:55 am

С очакванията, с които подхождат някои фенове към шоуто, не съществува начин да останат доволни.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Yan » Fri Nov 26, 2021 1:01 pm

Доста приличен епизод, въпреки че:
Spoiler: show
- опитите да вкараме мистерия кой е Дракона, като първо насочим вниманието към Мат, а после към Нинив са доста слабичики и откровено дразнещи
- Арам и катуна - начи само златни зъби му липсват на Арам, за да вървят с тая прическа от Fresh Prince of Bel Air епохата
- две сестри шийлдват Логаин - really? Вторият по сила след Преродения Дракон? Явно все пак не са имали достатъчно пари...
- Лиандрин и Нинив диалога - wtf?
- Гелдан беше като от евтина продукция на Hallmark
Нещата, които ми харесаха:
Spoiler: show
- Flashback-a с Логаин. Все така си изглежда като клошар от латино теленовела, но тази част от епизода беше яка. Логаин си вярва, че е Дракона и показа благородство и харизма. Destined for glory
- Том Мерлин е много добре кастнат, въпреки че му се наложи да прави поредния инфодъмп
- Мат е много добър и ми е бая интересно как ще го замести новия пич във втори сезон
- Нинив преля и плитката и се разплете - върнах си го да го гледам три пъти :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Още съм на кантар и го гледам от научен интерес, но за сега положителното надделява
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Fri Nov 26, 2021 2:10 pm

На мен по-скоро не ми хареса, въпреки ниските ми очаквания. Битката с "армията" на Логаин (която лесно би се побрала в един автобус) имаше нелоши моменти, но начинът, по който е показано преливането просто не ми харесва и това. Като Лиандрин и Моайрейн вдигнаха ръце в позиция гард като боксьори ме напуши смях. Но в интерес на истината и повечето битки в Game of Thrones ми се видяха скучни и тази е по-хубава от битката във финала на първия сезон на Вещера. Но силно ми се ще някой да наложи вето на идиотщини като dual axe wielding. Ако ще е десет историци да се закълнат, че е имало войни, които успешно са се били с две брадвички пак няма да повярвам. :lol:

Но като цяло засега седайките са някакви, как да се изразя, лелки. Не заради възрастта им, а излъчването им. То ясно, че Джордан се е поолял твърде много с неземните красавици и сложните им тоалети, но сериалът залита твърде много в другата посока. Нищо чудно, че Нинив не се впечатли особено. Само Лиандрин всява повечко респект, нищо че в книгите има дълбочина на пощенска марка. Сюан изглежда добре в трейлъра, да видим дали тя няма да пооправи положението. Засега седайките са по-смехотворно некомпетентни и от в книгите, там поне имаше период в началото, в който изглеждаха що-годе компетентни.
Spoiler: show
Съгласен с Ян за мистерията за Дракона. Сигурно е яко за непосветените, но като знаеш отговорът доста от опитите за заблуда на зрителите изглеждат недодялани. Особено като Том след наглед около ден пътуване с Ранд и Мат отсече, че Мат сигурно вече полудява от Покварата. Интересно дали ще направят Нинив чак толкова по-силна от Логаин или ще кажат "Ами той човекът малко се обърка". И въобще това AoE Healing накрая ми дойде в повече.

Логаин като се измъкна от клетката, Моарейн отиде и преспокойно го запита "Защо трябва да вярвам, че ти си Дракона" все едно това е интервю за работа и имаше каквато и да е причина да мисли, че той няма да се опита да я очисти начаса.

Чудя се Ранд и Мат откъде намериха коне? Том е пътувал с три броя или ги свиха отнякъде?

Арам се държи така все едно всеки момент ще предложи на Егвийн един джойнт и ще я води да карат сърф.

В Геалдан има все пак войници с брони, Белите плащове да си взимат поука. :)

Моарейн уж се води по пророчество, което казва с точност кога е роден Драконът, но се тюхкаше половин минута "къде са селянчетата" и премина към новата си теория "Логаин е Драконът", в следващия епизод вече ще е Нинив сигурно, като видят Лоиал може и него да заподозре както върви.

На кого точно се моли Лан? Никакви религии не са споменали досега.

Споменаха Биргит, само да посмеят да не я включат в сериала.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Demandred » Fri Nov 26, 2021 5:27 pm

За мен пък това беше най-добрия епизод досега, въпреки че в книгите Логаин ми е доста досаден и надценен. Доста промени при адаптацията, но повечето бяха на място. Алваро Морте беше страхотен. Пак имаше доста инфодъмпинг в диалога, но ми се видя малко по-елегантно поднесен от в предишните епизоди. Екшънът накрая също беше доста приличен.
Spoiler: show
Аз нямам проблем с това, че две седайки стигат да поддържат щита на Логаин, това, че в книгите има нужда да са по 6 или дори 13 винаги ми се е струвало доста прекалено. Че Ранд или Логаин са много по-силни от средната седайка е факт, но не са чак 6 или 13 пъти по-силни. А и Нинив примерно е почти толкова силна колкото Логаин, обаче по две жени със средна сила успяват да я заслонят няколко пъти по време на поредицата.

За мен основният проблем сюжетно беше колко спокойни бяха Лан и Моарейн, след като изгубиха повечето от кандидатите за Преродения дракон и как вместо да тръгнат да ги търсят, останаха в лагера на седайките.

Том пък прекалено бързо реши, че Мат може да прелива, но пък актьорът си изигра страхотно сцените.

Сцената, в която Ила обясни the Way of the Leaf, беше много силна за мен, чудесна актьорска игра. Арам е дори по-досаден от първообраза си, което е трудно да се повярва, дано няма много екранно време оттук нататък.

Финалът, колкото и cheesy да беше като концепция, тотално сработи за мен.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 14 guests