The Wheel of Time

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Marfa » Tue Dec 28, 2021 9:42 am

Shamajotsi wrote:
Tue Dec 28, 2021 12:05 am
За баталиите в осми епизод, извинението, което видях на съответните събредити, е че продукцията е пострадала на два пъти от Ковид локдауни - в следствие на което не са разполагали със статисти за въпросните бойни сцени.
Ми тогава The Wonder Girls да се бяха линкнали още в началото и да ги бяха опукали, преди тролоците да отнесат Фал Дара.

А бе да го еба. Аз не разбрах за къв чеп им е тоя Дракон, като си се оправят съвсем добре и без него, а той има точно нула участие в събитията. И понеже имам навика да се вторачвам в маловажни неща, сеанчаните за кой дявол си образуваха цунами на пуст бряг? За да удавят момиченцето посредством трийсетметрова вълна ли?

Майтап няма, нищо не разбрах. Какво и защо ЛТТ искаше да му прави на Тъмния и що оная лелка примирено сви рамене с думите "ми няма да стане, ма щом тъй си решил..."? Защо Ранд трябваше да ходи в Окото, след като това, което стана там, можеше да си стане буквално навсякъде другаде? Въобще кво беше тва Око? Какво правеше, защо беше важно? Поне скапаният Рог да се беше оказал там, че да имаше някакъв смисъл от него. След като кръг от две необучени жени, една с нищожна сила и две неизвестни були може да опатка цяла гигантска тролокска армия, какъв им е проблемът и що просто седайките не нахлуят в Погибелта и не унищожат изчадията? Какво беше счупеното нещо от куендияр и какво за Бога е куендияр? Като стана дума, какво въобще е таверен? В целия сериал така и не беше обяснено. Тоест, знам, че е печат и знам кво е таверен, разбира се, но ако не бях чела книгите, как се очакваше да разбера?

Въобще, всичко е вгъзъ. Снощи изгубих един час време за тая глупост. А можех да си гледам Вещерът и да не се занимавам с щуротии.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Moridin » Tue Dec 28, 2021 10:36 am

Marfa wrote:
Tue Dec 28, 2021 9:42 am
Shamajotsi wrote:
Tue Dec 28, 2021 12:05 am
За баталиите в осми епизод, извинението, което видях на съответните събредити, е че продукцията е пострадала на два пъти от Ковид локдауни - в следствие на което не са разполагали със статисти за въпросните бойни сцени.
Ми тогава The Wonder Girls да се бяха линкнали още в началото и да ги бяха опукали, преди тролоците да отнесат Фал Дара.

А бе да го еба. Аз не разбрах за къв чеп им е тоя Дракон, като си се оправят съвсем добре и без него, а той има точно нула участие в събитията. И понеже имам навика да се вторачвам в маловажни неща, сеанчаните за кой дявол си образуваха цунами на пуст бряг? За да удавят момиченцето посредством трийсетметрова вълна ли?

Майтап няма, нищо не разбрах. Какво и защо ЛТТ искаше да му прави на Тъмния и що оная лелка примирено сви рамене с думите "ми няма да стане, ма щом тъй си решил..."? Защо Ранд трябваше да ходи в Окото, след като това, което стана там, можеше да си стане буквално навсякъде другаде? Въобще кво беше тва Око? Какво правеше, защо беше важно? Поне скапаният Рог да се беше оказал там, че да имаше някакъв смисъл от него. След като кръг от две необучени жени, една с нищожна сила и две неизвестни були може да опатка цяла гигантска тролокска армия, какъв им е проблемът и що просто седайките не нахлуят в Погибелта и не унищожат изчадията? Какво беше счупеното нещо от куендияр и какво за Бога е куендияр? Като стана дума, какво въобще е таверен? В целия сериал така и не беше обяснено. Тоест, знам, че е печат и знам кво е таверен, разбира се, но ако не бях чела книгите, как се очакваше да разбера?

Въобще, всичко е вгъзъ. Снощи изгубих един час време за тая глупост. А можех да си гледам Вещерът и да не се занимавам с щуротии.
Това са преувеличаваници все пак.

ЛТТ е ясно какво искаше - да отиде със Стоте етаири и да затваря Тъмния. Сцената се развива преди това и е интерпретация по "The Strike at Shayol Ghul". Бебето беше леко излишно, също Драконът нямаше нужда да бъде "прероден", но иначе супер сцена.

Окото на света в тази версия беше един от печатите на затвора на Тъмния. Не е голяма загуба, доколкото оригиналното Око и без това е доста присадено в книгата (знаем, че в по-ранни драфтове е трябвало да има няколко Очи=печати, но Джордан се е отказал от това). Аз лично страдам основно за липсата на Агинор и Балтамел, но и без тхя може.

Рогът си беше тотално окей развитие - абсолютно все тая дали го пази Шиенар или е в Окото. Сега, струваше си да се развие малко как Агелмар би искал той да надуе Рога, след като така и така ще се мре - и изобщо Агелмар беше много тъп образ в сериала. Но иначе - сцената с Фейн беше готина.

За унищожаването на 20К тролоци и мърдраали от петте необучени дивачки съм съгласен, това беше тотален ВТФ, съживяването на Нинив - още по-зле и то напълно излишно.

Иначе куендияр не е печат, а материалът, от който са направени печатите ;)
Цунамито беше тъпичко определено, освен ако идеята е, че ще прескочи брега и ще погълне разните селца на Томанова глава.

Та - доста тъпотии в сериала, но последният епизод не беше кой знае колко по-тъп от досегашните. За мен седми си остава най-дразнещ :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Wheel of Time

Post by tigermaster » Tue Dec 28, 2021 12:57 pm

Moridin wrote:
Tue Dec 28, 2021 10:36 am
Та - доста тъпотии в сериала, но последният епизод не беше кой знае колко по-тъп от досегашните. За мен седми си остава най-дразнещ :mrgreen:
Седмият поне имаше една читава екшън сцена - което не може да се каже за осмия, а и там цялата грозотия на ефектите лъсна особено силно.
А и проблемите с локдауни и корони може и да обясняват липсата на мащаб в уж огромната битка, обаче не оправдават нито грозните ефекти, нито сценарното изпълнение, дето и аз като @Marfa накрая се чудих защо петте кифли не изтрепаха тролоците по-рано, вместо да жертват толкова народ за нищо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Marfa » Tue Dec 28, 2021 12:57 pm

Знам кво е куендияр и знам кво е печат все пак. Представи си, че не си чел книгите и гледаш фенфика. Какво би разбрал? Моарейн върти нещо в ръцете си и вика въх, счупи се, значи туй ще е първата, а не последната битка. Колкото до ЛТТ и лелката - стана ли ясно защо реши да подхваща бран срещу Тъмния? Може би заради бебето, да расте в свят без Тъмен, защото иначе нямаше друга обективна причина - видяхме няква готина мирна реалия с летящи коли, потънали в зеленина сгради и прочее, не личеше нещо да ги застрашава. Оттам нататък и дума не отстъпвам. Нямаше грам причина станалото в Окото да не стане където и да е другаде. А ако е имало обективна причина, то тя не беше показана. Няма никакъв смисъл от Дракона, щото докато си лежеше из коренищата, две необучени патки и три неизвестни пометоха всичките пълчища и свършиха цялата работа. Което пък кара човек да се замисли защо дадоха всички тия свидни жертви на Логаин под формата на грозна и трътлеста леля и впоследствие на окаяния ѝ стражник. Така де, некви рандъм моми попиляха десетки хиляди тролоци и мърдраалите им, цял отряд обучени седайки не можеха да се справят с уж заслонен лъжедракон. Каквото и да им е минавало през главите на шоурънърите, на мен ми се струва, че са взели GoT, изгледали са последните сезони след книгите и са си казали: фендъмът реве, че така не се прави, я да им покажем как НЕ се прави наистина!

Значи, от една страна зрителите не могат да разберат нищо, ако не са чели книгите - там са описани таверените, куендиярът, що е то Печат на затвора на Тъмния, Войната за Силата и прочее, от друга страна ставащото практически няма общо с книгите, така че ако са ги чели, да забравят и да се подготвят за нещо ново. И като цяло е толкова тъпо, че чак се възхитих.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Tue Dec 28, 2021 3:14 pm

За мен това, че Нинив и компания изнесоха цяла армия не е чак такъв проблем на фона на останалите глупости. Нинив явно са я направили още по-силна отколкото в книгите, вероятно и Егвийн ще е така, защото някой ще ревне, че е сексистко Ранд да е по-силен от тях. Да речем, че Амалиса яко е качвала Summon Lightning в свободното си време. То и в книгите имаме кралицата на Манедерен, която сама унищожи далеч по-голяма армия. Но там поне има огромни негативни последствия в дългосрочен план - цялата държава си го взе, тук умряха някакви третостепенни герои и Нинив бе мъртва или на прага на смъртта минута-две. Лечителските способности на Егвийн са далеч по-голяма подигравка според мен. А да, и това, че чакаха да се стъмни и всички мъже да си го вземат преди даже да се свържат в кръг, камо ли да направят нещо полезно.
ЛТТ е ясно какво искаше - да отиде със Стоте етаири и да затваря Тъмния.
Не е обаче ясно защо. Това е като да направиш флашбак, в който Сталин или Чърчил взима някакви тежки решения през юли 1941 г. и в него никой да не спомене, че се води война. И да е предназначен за хора дето не са чували за Втората световна. Даже и в кратките разяснителни анимационни филмчета (които се придържат много повече по книгите от самия сериал) и дума не става за Война за силата, което ме навежда на мисълта, че може да няма такова нещо в сериала въобще. Което би било безумно, разбира се, но не чак толкова неочаквано с оглед на всички други глупости. А и да я споменат след две-три години или когато там се наканят, толкова народ вече ще е решил, че ЛТТ е идиот, който си търси белята безпричинно.
Сега, струваше си да се развие малко как Агелмар би искал той да надуе Рога, след като така и така ще се мре - и изобщо Агелмар беше много тъп образ в сериала.
Няма как да стане това, в Шиенар явно са съвсем окей с идеята да чакат Дракона преди да надуят Рога щом го споменаха съвсем небрежно пред Перин. Това, че с Дракона плашат децата въобще не бива да ни притеснява, логиката е желязна. :P
Изгледах и последния епизод и, ако трябва да съм честен, заглождва ме подозрението, че този сериал е някаква перачница за пари.
Слуховете за огромния бюджет да преди всичко на базата на някакъв документ за данъчен кредит или каквото там се води, в който Амазон са писали колко са похарчили за снимките в Чехия. И понеже знаем, че Амазон са мошеници от световна величина, не е изключено да са послъгали леко.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Ambartanen » Wed Dec 29, 2021 2:51 am

Marfa wrote:
Tue Dec 28, 2021 12:57 pm
Нямаше грам причина станалото в Окото да не стане където и да е другаде. А ако е имало обективна причина, то тя не беше показана.
Ами аз ако правилно разбрах какво се случи там, Ишамаел прати сънища на Сюан, която убеди Моарейн в план да пратят Дракона да прелее в ангреала, който ангреал счупи Печата. Защо Сюан и Моарейн си мислеха, че това ще направи нещо хубаво, не ми е ясно. Дали всъщност Моарейн разбра, че Ишамаел ги преметна, също не ми е ясно.

Иначе аз епизода го гледах на телефон и изобщо не си личеше колко са зле ефектите. Може би трябва да го препоръчам, защото всички други са фрапирани колко зле изглеждали тролоците пък аз нищичко не успях да видя :mrgreen: Иначе в първия епизод (който си го гледах на екран) изглеждаха добре, но се играеха от статисти с практически ефекти и малко CGI сложен отгоре. Ако тук е трябвало да ги направят изцяло CGI, това може да обяснява защо изглеждат толкова по-зле.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Thu Dec 30, 2021 11:22 pm

Те които не са чели книгата ще гледат някакъв сериал, ама тези които са я чели какво ли ще разберат?

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Thu Dec 30, 2021 11:36 pm

Ambartanen wrote:
Wed Dec 29, 2021 2:51 am
Marfa wrote:
Tue Dec 28, 2021 12:57 pm
Нямаше грам причина станалото в Окото да не стане където и да е другаде. А ако е имало обективна причина, то тя не беше показана.
Ами аз ако правилно разбрах какво се случи там, Ишамаел прати сънища на Сюан, която убеди Моарейн в план да пратят Дракона да прелее в ангреала, който ангреал счупи Печата. Защо Сюан и Моарейн си мислеха, че това ще направи нещо хубаво, не ми е ясно. Дали всъщност Моарейн разбра, че Ишамаел ги преметна, също не ми е ясно.

Иначе аз епизода го гледах на телефон и изобщо не си личеше колко са зле ефектите. Може би трябва да го препоръчам, защото всички други са фрапирани колко зле изглеждали тролоците пък аз нищичко не успях да видя :mrgreen: Иначе в първия епизод (който си го гледах на екран) изглеждаха добре, но се играеха от статисти с практически ефекти и малко CGI сложен отгоре. Ако тук е трябвало да ги направят изцяло CGI, това може да обяснява защо изглеждат толкова по-зле.
И според мен в първия епизод за тролоците използваха статисти. Което беше як подход, изпълнението не беше много ОК, костюмите също не убедиха, но бюджета е 80 милиона, и всички сцени изискващи повече костюми и/или нестатични ефекти не са повече от няколко минути за всички епизоди. Целенасочено преебаха всичко, каквото и да говорят форумните капацитети по амазонски маркетинг.

Ишамаел наистина изпраща сънищата, но се очакваше мисля, че бяха Белтамел и Агинор и то тоя го игра Белтамел, а за Мин кво да кажем.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: The Wheel of Time

Post by aiva » Fri Dec 31, 2021 2:09 pm

Дали всъщност Моарейн разбра, че Ишамаел ги преметна, също не ми е ясно.
Абе, това въобще Ишамаел ли беше? Никъде не го споменават май в последния епизод по име или като отстъпник, винаги говорят за the dark one. Ако не си чел книгите, оставаш с впечатлението, че това си е the dark one :unsure:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Wheel of Time

Post by трубадур » Fri Dec 31, 2021 2:19 pm

Аз съм ги чел и аз останах с впечатлението, че си е баш саурон тва, а не дясната му ръка :ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Moridin » Fri Dec 31, 2021 3:46 pm

То бая тъпо се получи. От една страна естествено е Ишамаел. От друга страна наистина не се предполага да го знаеш. Но всички ревюиращи вече оспойлиха по някаква неясна причина, а още по-неясно защо в X-RAY този излиза като Ishamael (The Man) ?!?!?!
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Fri Dec 31, 2021 3:51 pm

Ако не си чел книгите, оставаш с впечатлението, че това си е the dark one
Да, Моарейн даже и не каза на Ранд, че това не е Тъмния и го остави да се "пенсионира" с впечатлението, че си е свършил работата. Subvert expectations!

Отстъпниците са споменати точно веднъж в тоя сериал, нормално е хората, които не са чели книгите да не се сетят, че това е Отстъпник.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Roland » Fri Dec 31, 2021 4:00 pm

Moridin wrote:
Fri Dec 31, 2021 3:46 pm
То бая тъпо се получи. От една страна естествено е Ишамаел. От друга страна наистина не се предполага да го знаеш. Но всички ревюиращи вече оспойлиха по някаква неясна причина, а още по-неясно защо в X-RAY този излиза като Ishamael (The Man) ?!?!?!
Да, в кредитите в IMDB е Ишамаел, но в сериала веднъж не му дадоха името. Въобще, толкова зле сценарий...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: The Wheel of Time

Post by The Dragon » Sat Jan 01, 2022 8:14 pm

aiva wrote:
Fri Dec 31, 2021 2:09 pm
Дали всъщност Моарейн разбра, че Ишамаел ги преметна, също не ми е ясно.
Абе, това въобще Ишамаел ли беше? Никъде не го споменават май в последния епизод по име или като отстъпник, винаги говорят за the dark one. Ако не си чел книгите, оставаш с впечатлението, че това си е the dark one :unsure:
Все пак Ишамаел в книгите беше луд и си мислече че е Тъмния. А и понеже беше винаги обвит в сянки и огън, не си спомням специално в окото на времето дали ставаше ясно, кой какъв е.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Roland » Sat Jan 01, 2022 8:15 pm

Е то в Окото изобщо не е той там, а са други Отстъпници.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 17 guests