The Wheel of Time

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Wheel of Time

Post by tigermaster » Thu Dec 16, 2021 11:46 am

Айилците нали не можеха да използват мечове?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Re: The Wheel of Time

Post by Mushu » Thu Dec 16, 2021 1:41 pm

Е стига де, какви мечове?!?

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Ambartanen » Thu Dec 16, 2021 7:40 pm

На мен ми приличат на къси копия.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Ambartanen » Fri Dec 17, 2021 10:50 am

Уелп, неизненадващо наистина бяха къси копия. Това със сигурност е най-екшън родилната сцена, която някога съм гледал. Love it.

Та сериалът изглежда има два вида епизоди- наблъскан с твърде много несвързани неща и фокусиран върху едно нещо, което е направено добре, ама защо сте избрали на това сега да се фокусирате. Този беше от първия тип.

Всяка сцена с разговор между четиримата ни "главни" героя е тотал щета по всеки възможен начин. Явно не е от актьорите, щото Нинив и Лан, Ранд и Егвийн като са насаме и се получават много по-добре нещата. Остава ни само да се радваме, че от следващия сезон се разделят и няма да трябва да имат сцени заедно вече.

И най-накрая имахме голямото разкритие кой е Дракона! Мех. Идеята да видиш предишни сцени от друг ъгъл е готина, но като много други потенциално готини идеи в този сезон, твърде прибързано изпълнена и не достатъчно добре подготвена.

Пайк естествено играе добре и визуално много добре предават напрежението/отчаяността на Моарейн. Диалогът й обаче е просто кретенски, освен едната реплика, където каза "Секи сам си преценя, ама аз прецених да го уволня, защото е антиваксър."

User avatar
Nevincho
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Thu Dec 16, 2021 11:00 am

Re: The Wheel of Time

Post by Nevincho » Fri Dec 17, 2021 12:58 pm

Сцената с раждането на Ранд не е само е най-добрата родилна сцена, но най-добрата сцена в шоуто до момента.

Иначе отново имаше супер несързани диалози между геройте и странни сцени през целия епизод. Вече съм сигурен, че освен дивотиите които се творят от сценаристите има и някакъв генерален проблем с монтажа на епизодите.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Fri Dec 17, 2021 1:33 pm

Голямо подобрение в сравнение с предишните епизоди. Когато историята не се фокусира върху някакви рандъмляци, нещата се получават много по-добре за изненада на абсолютно никого. Пак имаше доста трески за дялане, но героите задаваха въпроси, които мъчеха и зрителите и получаваха сравнително смислени отговори (с някои изключения). Любовните драми не бяха кой знае какво, но те и в книгите са дъното. Разкритието накрая беше поднесено добре, макар че лаконичната реплика "It's me" ме накара да се разсмея.

Откриващата сцена беше едновременно много яка и много facepalm-worthy. Здрав екшън, но с реализъм кръгла нула, интересно ми е какво ще каже tigermaster. За какво изобщо дадоха брони на противниците на Тигрейн като копията й минаваха през тях като през оризова хартия? Мислех, че Белите плащове са малоумни защото не ползват брони, но може би са се усетили, че въпросните не струват в тоя свят. :P

Моарейн пак носи idiot ball-а твърде често. Мат не можело да е Дракона, защото имал inherent darkness? Алоу, с Дракона хората буквално плашат децата си, все някаква тъмнина в себе си ще да е имал, а? Знам, че каза и друго на Лан, но все пак. Накрая Моарейн отпраши без да вземе и Лан по непонятна за мен причина.

Мачин Шин бе малко разочароващ. Лан като се телепортира зад гърба на Нинив за малко да се задавя от смях. Понякога монтажът в този сериал е тотално аматьорски.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Moridin » Fri Dec 17, 2021 7:13 pm

Много интересно - за мен пък твърдо най-сакатият епизод дотук. Откриващата сцена беше откровено абсурдна, но това как да е. Диалозите са катастрофа и тук някак личеше повече от обикновено. Пътищата са като вадени от трейлър на Диабло 2. Агелмар - втф?!?!? И най вече защо? Това дето Мин изпя сичко на Ранд и нищо на Моарейн, само за да каже Ранд на Моарейн... дори нз как да го коментирам.

Изобщо, много слаб епизод. Удивен съм как на баш критиците им харесва.

п.п. арабско азиатският микс на Фал Дара също ме остави безмълвен
This is it. Ground zero.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Yan » Fri Dec 17, 2021 10:25 pm

И аз съм на мнението на Мат. Но то след ниската летва на предния епизод не беше трудно да се подобри качеството.
Да видим, остана им един епизод, така че намирисва на сериозно ръшване на финала, ама каквото такова.
The Witcher остава по-добрият фенфик, а е правен сигурно с 1/10 от бюджета на Колелото.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Roland » Sat Dec 18, 2021 5:08 pm

Поредна слабявиня, но ми хареса бременната Айилка и флашбеците на предишни сцени с преливащ Ранд. Въобще, представяте ли си колко по-добър сезон щеше да е това, ако Ранд си беше главният герой както е в книгата? Вместо всичките тия кОй Е ДРакОнъТ?!1 глупости и безсмислени страдащи Стражници...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Sat Dec 18, 2021 6:12 pm

Така оплескаха работата с тая мистерия, че като гледам има немалко хора, които още не вярват, че Ранд е Драконът. Като се има предвид, че Моарейн си мени мнението за достоверността на пророчествата в зависимост от моментните нужди на сюжета, това е разбираемо.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Ambartanen » Sat Dec 18, 2021 6:29 pm

Еми разбираемо, че не вярват. Ранд е не само в твърде очевиден избор, ами не отговаря на нито едно от условията на пророчеството (защото такива няма).

Мен все пак тези странични истории със страдащи стражници, даркфрендки и свалката на Лан и Нинив супер много ми допадат. Може да не са част от първата книга, но са доста добре изпълнени. Също, @Moridin, не разбрах какъв е проблема с Фал Дара? Не помня как изглежда в книгите, но тук беше доста красива и отличаващо се от всичко друго.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Roland » Sat Dec 18, 2021 7:32 pm

Лан и Нинийв бяха може би най-добрата част от епизода всъщност. ПОНЯКОГА тия лични истории са яки. Страдащият Стражник не беше.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Moridin » Sat Dec 18, 2021 8:31 pm

Ambartanen wrote:
Sat Dec 18, 2021 6:29 pm
Еми разбираемо, че не вярват. Ранд е не само в твърде очевиден избор, ами не отговаря на нито едно от условията на пророчеството (защото такива няма).

Мен все пак тези странични истории със страдащи стражници, даркфрендки и свалката на Лан и Нинив супер много ми допадат. Може да не са част от първата книга, но са доста добре изпълнени. Също, @Moridin, не разбрах какъв е проблема с Фал Дара? Не помня как изглежда в книгите, но тук беше доста красива и отличаващо се от всичко друго.
Марфа го беше написала нагоре - вместо много на брой места с уникални и различни етноси и култури, сега имаме Н на брой мелтинг потс, каквито логиката следва да са само ТВ, Кемлин, Тийр и Иллиан. При Фал Дара е още по катастрофа, защото едновременно целият сетинг и мотиви са далекоизточни (до степен да сложиха Мин тук, а не в ТВ или по-рано, именно щото актрисата е азиатка), едновременно обаче горе долу 1/3 от населението са араби. Е така сложено, е мега странно и гъделичка някакво сюжетно обяснение, примерно миграция в миналото или преселници от Салдеа или нещо там да измислят. А то просто си върви.

Отделно, Агелмар беше абсурден - фъчка се и се ръчка и накрая: а, моя грешка, сори. Какъв беше смисълът от всичко това? Нито бута на някъде характеризацията и сюжета, нито нищо. Ей тоя тип промени "да има", които не са доразвити и дозипълнени, са напълно излишни.
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Sat Dec 18, 2021 9:05 pm

Moridin wrote:
Sat Dec 18, 2021 8:31 pm
Марфа го беше написала нагоре - вместо много на брой места с уникални и различни етноси и култури, сега имаме Н на брой мелтинг потс, каквито логиката следва да са само ТВ, Кемлин, Тийр и Иллиан. При Фал Дара е още по катастрофа, защото едновременно целият сетинг и мотиви са далекоизточни (до степен да сложиха Мин тук, а не в ТВ или по-рано, именно щото актрисата е азиатка), едновременно обаче горе долу 1/3 от населението са араби. Е така сложено, е мега странно и гъделичка някакво сюжетно обяснение, примерно миграция в миналото или преселници от Салдеа или нещо там да измислят. А то просто си върви.

Отделно, Агелмар беше абсурден - фъчка се и се ръчка и накрая: а, моя грешка, сори. Какъв беше смисълът от всичко това? Нито бута на някъде характеризацията и сюжета, нито нищо. Ей тоя тип промени "да има", които не са доразвити и дозипълнени, са напълно излишни.
Е, то идеята е, че още преди хиляди години е имало мелтинг пот и всички са се омешали (изключая айилците, защото те явно са расисти :)). Друг е въпросът, че тази смесица би следвало да е довела до това отделните хора да са mixed race, а не почти само индивиди от добре познатите на нас раси, разпределени по раси все едно някой е изчислявал квоти с цел по-малко обидени хора в туитър, На теория няма никакъв проблем културите са уникални и едновременно с това жителите да са смесица от раси, въпросът е, че в сериала почти никакви култури не сме видели, защото от една улица и един хан/бар трудно се вижда съответната култура. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Marfa » Sun Dec 19, 2021 9:05 pm

Аааааа, не се търпи това. Всичкото е някакъв пълен нонсенс от началото до края. Чак ми е неудобно да коментирам как раждащата Тигрейн стана на нинджа и изтреби половин армия. Мачин Шин всъщност се оказа не толкова опасен, Мин на нищо не прилича, Моаарейн все повече не знае за какво се бори... Изгледох го с омерзение, по едно време чак взех да си ровя в телефона. Бати тъпото.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests