Вещерът!

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Вещерът!

Post by penzata » Thu Jan 02, 2020 2:00 pm

По откъслечни спомени, Трис в книгите не е червенокоса и, когато за първи път я видях в първата игра не я припознах. Пичовете още в начало са искали да покажат, че Трис в играта ще е различна от пърчоизточника - оттам и червената коса, която става толкова емблематична за нея във фендъма, че едва ли не е светотатство промяната на цвета ѝ. :mrgreen:

На Сапковски всички до един женски персонажи са абсолютни патки, а магьосничките му са краят. Разбирам защо някои хора негодуват от мрънкянето на Йенефер, тъй като не се вижда прехода в мисленето ѝ всичките тези десетилетия, но както каза @Killua , това си е класическо човешко качество да обвиняваш другите. Да, в сериала малко недодялано е показан този преход, но пък в книгите е направен още по-зле - Йенефер просто си бе наумила, че иска да става майка и цялата ѝ сюжетна линия в романите се въртеше около фанатичнито ѝ преследване на тази цел. В сериала бе представено значително по-добре цялото нещо и, колкото и мен да ме дразни мрънканьето ѝ, защото никой друг освен нея не е виновен за положението ѝ, го намирам за съвсем нормално нещо като част от характера ѝ.

п.п. драконът беше доста добре направен, още повече че се бяха постарали лицево (и визуално) да прилича на чиляка.

п.п.п. живи и дздрави всички шадоуденсъри.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Вещерът!

Post by Matrim » Thu Jan 02, 2020 2:19 pm

Да, самата система е идиотска. Магьосниците имат Братство, което съветва крале и се меси в политиката, но в същото време е задължително всяка магьосничка да изглежда като сексбомба, все едно така ще я уважават повече заради акъла й, а не заради някои други природни дадености, които камерата толкова много обича в случая на Йенефер. Ако бяха направили тази "пластична операция" избираема - нещо, което по-суетните правят на млади години и после съжаляват, терзанията на Йен щяха да са много по-интересни.

Що се отнася до Трис, лично на мен ми е все тая бяла ли е, черна ли е и каква коса има, но хич не пасва на ролята.
Е кой актьор е толкова зле в сериала? Аз мога само да се оплача от кралицата-баба, ама те на жената такива реплики й бяха дали, че не знам кой можеше да ги спаси.
Не само реплики, ами и кръвта по лицето й, с която искаха да покажат колко е badass, а се получи тотална комедия.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Вещерът!

Post by Moridin » Thu Jan 02, 2020 8:39 pm

Ъ, аз това някак го бях пропуснал, че всички трябва да минават през пластични операции. Звучи прекално втф, това от книгата ли е? Представях си, че тоя пичага просто ги подготвя с каквото там е нужно и пластична операция беше само случаят на Йенефер.
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Вещерът!

Post by Matrim » Thu Jan 02, 2020 9:23 pm

Не знам дали казаха изрично за всички, но съученичките на Йенефер получиха enchantments - "Fringilla and the others see
their ideal selves so clearly. They know exactly what they want for their enchantments". Само, че в техния случай Нетфликс са минали метър с грима, специалните ефекти и т.н. и особена разлика преди и след "пластичната операция" не се забелязва.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Вещерът!

Post by Claymore » Thu Jan 02, 2020 10:01 pm

Moridin wrote:
Thu Jan 02, 2020 8:39 pm
Ъ, аз това някак го бях пропуснал, че всички трябва да минават през пластични операции. Звучи прекално втф, това от книгата ли е? Представях си, че тоя пичага просто ги подготвя с каквото там е нужно и пластична операция беше само случаят на Йенефер.
И в книгите е така. Йенефер е гърбушка принципно. Иначе процедурите за разкрасяване и стерилизацията не съм сигурен че бяха свързани, стерилизацията май беше начин да не се разпространяват тия гени из общия генофонд, както и да не си отвличат вниманието от важните неща, тоест да служат интересите на международното магьосническо лоби и уж човечеството. Тва с генофонда става и сюжетно значимо по-нататък.

Иначе се радвам че и други хора отбелязват как Сапковски нарочно пише всички жени с някаква власт като досадни кози, защото бях спорил с някакви фенчета онлайн преди време и ми казаха че АЗ съм бил потенциалния сексист, понеже не позволявам на жени персонажи да са неприятни. Ми не, по-скоро имам усещането че Анджейката има един стереотип на "strong independent woman" с който е действал наум и е З Л Е. Йенефер става по-нюансирана в по-късните книги, и Цири си ме кефи, Милва също има моменти, ама те са изключенията, за мен. Ма дали ще се стигне до там или Нетфликс ще кенсълнат на 3-4 сезон, ще видим.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Вещерът!

Post by Amelia » Thu Jan 02, 2020 10:20 pm

От книгите съм останала с впечатлението, че магьосничките си набавят нови магьоснички като купуват някакви малформирани деца като Йенефер, дето родителите им не ги искат. Така че доста от магьосничките са били като Йенефер някога. Но стерилността им не е обяснена толкова нагледно като в сериала - става ясно, че магията дето ги променя ги стерилизира, ама как точно - ненам. Майката на Гералт е магьосница, но очевидно не е стерилна, т.е. не всички магьоснички са стерилни. Това с ваденето на некви матки и яйчници наживо докато някви цици висяха иначе си беше простотия, щото тря се прави еджи телевизия. Още не мога да кльопна секс сцената на Йенефер с оня нейния магьосник, дето се състоя пред некви зрители-призраци и приключи с ръкопляскане. Like, what the actual fuck?

По принцип в книгите много неща са ти пуснати нейде с по едно изречение в някоя поредна монологична логорея и от нас се очаква да схванем сами кво се случва в главата на персонажите или в света. Но Нетфликс бая са си измисляли, за да ни направят всичко по възможно най-очеизбождащия и наврян в носа начин. От това страда образа на Йенефер, която в книгите може и да иска деца и да съжалява, че е магьосница, но няма навика да обявява това на всеослушание по 16 пъти и да ходи да обвинява целия съвет, че са я преебали нещо. Тя си се кефи на властта, красотата и силите и ги ползва с желание за собствена изгода непрекъснато. Просто ѝ липсва това, че няма дете и си живее с травмите от детство, които я правят надменна и дръпната, дори в отношенията ѝ с Гералт. Отделно, понеже не сме я видяли как изрично сама взима решения за съдбата си, манталитетът ѝ на горка жертва на обстоятелствата изглежда по-логически издържан.

Относно Каланте и 4та серия, като четох това в книгата ми беше безкрайно ВТФ всичкото. Там диалозите са отвъд ужасни - Сапковски така се беше олял с приказките на Каланте, че изобщо не се разбира къв ѝ е шибания проблем и защо се държи по начина, по който се държи. И за Гералт не стана ясно защо след цялата кочина, на която стана свидетел, ни в клин, ни в ръкав реши и той да ползва Law of Surprise. За мен беше приятна изненада как го бяха направили в сериала - диалозите бяха по-търпими, поведението на Каланте изглеждаше по-смислено и изборът на Гералт също изглеждаше по-добре както Кавил го изигра с цинизма и сарказма - като един среден пръст вдигнат към суеверието на околните.

За битките - оня ден гледахме пак мелето при дракона, и, другари, мноо беше зле. Ма мноо. Зина левъл зле. А драконът продължава да ми прилича на кокатрис от играта и просто не мога да го взема насериозно.

Трис е с няква кестенява коса, не червена. На актрисата цветът на косата ѝ и цветът ѝ като цяло е последният проблем, честно. Някак си много ме дразни непрекъснато сбръчканото ѝ в гримаса на притеснение лице - прави я да изглежда като 40-годишна лелка, а тя реално се усеща в книгите като по-голяма сестра на Сири. Т.е. като по-млада от Йенефер (тя и като реална възраст е по-млада). Като глас също мечи някво неприятно такова. Абе изобщо, скомина ми става всеки път като излезе на екрана.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Вещерът!

Post by Matrim » Thu Jan 02, 2020 11:03 pm

Епизод 7: "The Queen (Calanthe) has done everything she can to keep her family safe from threats. Shut the walls. Fortified the gates."

Това е много хубаво, само че вече видяхме, че битката ще е в някакво рандъм поле и тия стени за нищо няма да послужат. :lol:
Това с ваденето на некви матки и яйчници наживо докато някви цици висяха иначе си беше простотия, щото тря се прави еджи телевизия.
Именно. В седми епизод пак беше споменато, че всички възпитанички на магическата академия минават през тази пластична операция, даже и флашбаци с Йен имаше, защото явно не може да има цял епизод без да й видим циците. Даже почнали да вземат и момичета без магическа сила for reasons? Комедия пълна. Праска Йенефер някакви тиради като обидена тийнейджърка, даже направи няква дрога от билките и всички се напушиха. Down with the establishment! Честно казано, ако съдех само по сериала, щях да се чудя защо не са направили да речем Тисая главна героиня вместо Йен, освен, за да привлекат тийн аудиторията.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Вещерът!

Post by penzata » Thu Jan 02, 2020 11:31 pm

Claymore wrote:
Thu Jan 02, 2020 10:01 pm
Ма дали ще се стигне до там или Нетфликс ще кенсълнат на 3-4 сезон, ще видим.
Не знам какъв им е планът за развитие на сериала на Нетфликс, но съдейки по текущия сезон, който покрива двете книги с разказите и първия роман, все си мисля, че би трябвало да има още два сезона най-много (за останалите четири книги от романа).

п.п. относно "козите", най-неприятното нещо от книгите беше сбирщината на магьосниците като решаваха съдбата на кралството - там, паткенските монолози нямаха край и се радвам колко умерено и бързо мина тази сцена в сериала.

п.п.п. не че нещо, но Ана Шейфър (Трис) се появява за 15-20 минути (даже няма и толкова) в целия сериал от 8 часа. Баси болката ви е на всички абсолютно второстепенен персонаж като нея. Преиграваме доста ми се струва.

п.п.п.п. както всичко друго по сериала и персонажът на Трис е базиран на книгите, и Шейфър се справя отлично с ролята си.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Вещерът!

Post by tigermaster » Fri Jan 03, 2020 12:21 am

Дали актрисата на Трис се справя отлично не знам, мен единственото, което ме бъгва, е, че като говори, звучи като тийнейджърка, а на моменти изглежда на 40+.

Както и да е, на мен сериалът ми дойде прекрасно. За разлика от практически цялото телевизионно фентъзи миналата година, освен "Добри поличби", "Вещерът" ми даде каквото исках и каквото очаквах, та съм доволен, че и отгоре.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Вещерът!

Post by tigermaster » Fri Jan 03, 2020 1:21 am

"Toss A Coin To Your Witcher" METAL COVER
https://www.youtube.com/watch?v=bS4Q-WWyl3Q
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Вещерът!

Post by Matrim » Fri Jan 03, 2020 2:21 am

Последният епизод горе-долу биваше с изключение на безумието Фрингила да е по РПГ терминологията нещо като 50 ниво магьосник, а всички други 5 ниво. Защото използвала "забранена магия", видите ли. И не ми стана хич ясно, защо почти 40 магьосника избягаха в началото, а Йенефер, която уж не искаше да идва без никакво колебание се би до края и изведнъж се оказа супер привързана към Тисая, Трис и разни други свои колеги, нищо, че в предишния епизод не можеше да ги понася и никога не е показала каквато и да е любов към Северните кралства. Най-забавно беше като се качи на кулата, а камерата нарочно я даваше отдолу, за да може да се насладим подобаващо на деколтето й за пореден път. Весело беше и как никой не беше сетил да сложи армия в супер ключовия чоук пойнт Содън Хил и трябваше магьосници и селяни да спасяват положението.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Вещерът!

Post by Killua » Fri Jan 03, 2020 9:46 am

Много ме забавляват миймчетата покрай Вещера :mrgreen:
Attachments
MxgvyGC.jpg
MxgvyGC.jpg (181.49 KiB) Viewed 3411 times
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Вещерът!

Post by Xellos » Fri Jan 03, 2020 10:35 am

tigermaster wrote:
Fri Jan 03, 2020 1:21 am
"Toss A Coin To Your Witcher" METAL COVER
https://www.youtube.com/watch?v=bS4Q-WWyl3Q
Много носи на метъл аранжименти тази песничка. Втората след тая от Хелблейд 2 на Хейлунг дето не мое си изкарам от главата с дни...
:yay: :metal:

За фъна се пробвах да я слушам на нетфликса с немски, турски и руски дублаж... покъртително е руското по някаква причина :mrgreen: За немския дублаж по-добре да не коментирам как звучи :mrgreen:

Хех, тази песничка е доста подходяща за репертоара на @Trip :mrgreen: :wink:
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Вещерът!

Post by Moridin » Fri Jan 03, 2020 11:51 am

Xellos wrote:
Fri Jan 03, 2020 10:35 am
Хех, тази песничка е доста подходяща за репертоара на @Trip :mrgreen: :wink:
Seconded. Смятам, че е задължителна оттук насетне :ninja: @Trip
This is it. Ground zero.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Вещерът!

Post by Claymore » Fri Jan 03, 2020 1:25 pm

penzata wrote:
Thu Jan 02, 2020 11:31 pm
Claymore wrote:
Thu Jan 02, 2020 10:01 pm
Ма дали ще се стигне до там или Нетфликс ще кенсълнат на 3-4 сезон, ще видим.
Не знам какъв им е планът за развитие на сериала на Нетфликс, но съдейки по текущия сезон, който покрива двете книги с разказите и първия роман, все си мисля, че би трябвало да има още два сезона най-много (за останалите четири книги от романа).

п.п. относно "козите", най-неприятното нещо от книгите беше сбирщината на магьосниците като решаваха съдбата на кралството - там, паткенските монолози нямаха край и се радвам колко умерено и бързо мина тази сцена в сериала.
Мани, все едно четеш треторазрядно копие на диалога в Mean Girls, само дето всяка от участничките има поне 80+ години, а едната е елфка на поне 300... Голяма е мъка.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests