Вещерът!

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Вещерът!

Post by Killua » Mon Jan 13, 2020 6:24 pm

Спретнали са интерактивен таймлайн на Вещера за неориентираните: https://www.tor.com/2020/01/13/the-witc ... -timeline/
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Вещерът!

Post by Killua » Wed Jan 22, 2020 7:16 pm

Nearly Half of All Netflix Subscribers Tossed a Coin to Their Witcher

46% от нетфликс потребителите са гледали (или поне загледали) Вещерът.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Вещерът!

Post by RRSunknown » Thu Jan 23, 2020 7:22 pm

Вчера го загледах - не е моя Вещер, от нивото на Меча на истината е за мен. Гледаемо но с фейспалмове.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Вещерът!

Post by alshu » Fri Jan 24, 2020 9:22 am

Единственото, което ми доказаха с тези два епизода които гледах - "А, Хенри Кавил можел да играе!". Значи вината за Супермен е изцяло на Зак Снайдер.

Останалото беше...и аз не знам какво. Уж казва нещо, но някак с недомлъвки, а и чисто географски не се връзва логично. Това с магическото училище ми изглеждаше, като изплагиатствано от творчеството на Урсула Ле Гуин.
Вече месец нямам желание да подхвана трети епизод, та зарязвам цялата поредица.


Апропо, щяло да има и някакъв анимиран филм по темата, който Нетфликс упорито наричат аниме, но естествено не е рисуван или анимиран в Япония.
Ще пропусна и него.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Вещерът!

Post by Moridin » Fri Jan 24, 2020 12:15 pm

Бих те посъветвал да изгледаш и третия - епизодите 3-6 са горе-долу върха на сериала.
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Вещерът!

Post by Xellos » Fri Jan 24, 2020 5:49 pm

Moridin wrote:
Fri Jan 24, 2020 12:15 pm
Бих те посъветвал да изгледаш и третия - епизодите 3-6 са горе-долу върха на сериала.
WORD!


На всички ни се драйфа вече от песента, ама това е без звук и е гениално като за фен на Тенейшъс Ди :mrgreen:
https://9gag.com/gag/aWE21B3
:ninja:

lightning peregrine
Farmer
Posts: 58
Joined: Sun Dec 17, 2017 10:53 pm
Location: Sofia

Re: Вещерът!

Post by lightning peregrine » Sat Jan 25, 2020 12:57 pm

alshu wrote:
Fri Jan 24, 2020 9:22 am
Апропо, щяло да има и някакъв анимиран филм по темата, който Нетфликс упорито наричат аниме, но естествено не е рисуван или анимиран в Япония.
Ще пропусна и него.
Анимиране в Япония не е гаранция за качество. Ако вещера го адаптираха японците не ми се мисли как биха го осакатили- вероятно щеше да е исекай или да се казва My Yokai-cher Academy.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Вещерът!

Post by Xellos » Sat Jan 25, 2020 4:12 pm

Аххахах добро.
или Monsutā Hantā Sutōrīzu
Има неква истина, а Вещерът ако не е исекай с харем не знам кое е :mrgreen:
:ninja:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Вещерът!

Post by alshu » Sat Jan 25, 2020 5:31 pm

lightning peregrine wrote:
Sat Jan 25, 2020 12:57 pm
Анимиране в Япония не е гаранция за качество.
То по-голямата част от анимето не се анимира Япония, а в Южна Корея, Китай, Малайзия и пр.
Въобще идеята е, че да трябва да има някакъв креативен японски приток в даденото заглавие, че да може да се нарече аниме.
В случая просто се дразня от брандирането на Нетфликс, които водят западна и китайска (и на креативно ниво) анимация пак аниме.

Аз не бих гледал Вещера дори като същинско аниме спонсорирано от Нетфликс.

lightning peregrine wrote:
Sat Jan 25, 2020 12:57 pm
Ако вещера го адаптираха японците не ми се мисли как биха го осакатили- вероятно щеше да е исекай или да се казва My Yokai-cher Academy.
Чекай малко, това са промени на ниво сюжет, защо отваряш дума за анимация?

Нещо забелязвам и твърде стеснени представи - да, исекай и батъл шонен са модният треш в момента, но има и доста друг популярен боклук - спорт + юри/яои бейт, дарк махо шоджо + юри бейт (дъъъ) и фъри.
Мисля, че Вещерът става за съчетаване и с тези.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

lightning peregrine
Farmer
Posts: 58
Joined: Sun Dec 17, 2017 10:53 pm
Location: Sofia

Re: Вещерът!

Post by lightning peregrine » Sat Jan 25, 2020 8:40 pm

alshu wrote:
Sat Jan 25, 2020 5:31 pm

lightning peregrine wrote:
Sat Jan 25, 2020 12:57 pm
Ако вещера го адаптираха японците не ми се мисли как биха го осакатили- вероятно щеше да е исекай или да се казва My Yokai-cher Academy.
Чекай малко, това са промени на ниво сюжет, защо отваряш дума за анимация?

Нещо забелязвам и твърде стеснени представи - да, исекай и батъл шонен са модният треш в момента, но има и доста друг популярен боклук - спорт + юри/яои бейт, дарк махо шоджо + юри бейт (дъъъ) и фъри.
Мисля, че Вещерът става за съчетаване и с тези.
Това беше шега.
А напоследък наистина има мнооого исекаи, жарн който не ми е особено интересен.
Аххахах добро.
или Monsutā Hantā Sutōrīzu
:D :D :D
На мен имената които ми минаха през главата - That time I got reincarnated as a drowner/Do you love your sorceresses GF and her unicorn fetish/ In another world with my silver katana/ That time I killed some dudes in Blaviken/ Gwent the anime

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Вещерът!

Post by Amelia » Sat Jan 25, 2020 8:57 pm

Do go on, насирам се от смях докато ви чета!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Вещерът!

Post by Xellos » Sat Jan 25, 2020 9:53 pm

Ох Алшу ако не вкара академичен тон... :) Те ако го правят ще е от производителите на Legend of Korra та мое и да е сносно нарисувана анимация поне.

като ше е ебавка да е масивна...
pony-the-witcher-3-wild-hunt-geralt-of-rivia-twilight-sparkle-witcher-png-clip-art-thumbnail.png
pony-the-witcher-3-wild-hunt-geralt-of-rivia-twilight-sparkle-witcher-png-clip-art-thumbnail.png (26.04 KiB) Viewed 3461 times
Тва по-скоро към играта, ма така и така съм отворил поста тук
една много сладурска колекция драсканици.
https://www.deviantart.com/ayej/art/The ... -590558394
:ninja:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Вещерът!

Post by alshu » Sun Jan 26, 2020 2:58 am

lightning peregrine wrote:
Sat Jan 25, 2020 8:40 pm
А напоследък наистина има мнооого исекаи, жарн който не ми е особено интересен.
- Не е жанр.
- Като не беше популярен сетниг ги правеха по-добри Juuni Kokuki, Escaflowne...сега кьораво и сакато се опитва да пише такива.
- Таня Злобното всъщност е нелош исекай и относително нов от 2017, имаше и филм в 2019 (напрактика втори сезон).
- Ако японците тръгнат да правят такова нещо, може би ще сработи в анимационен проект от типа на Vinland Saga или първия сезон на Shingeki no Bahamut.
Xellos wrote:
Sat Jan 25, 2020 9:53 pm
Те ако го правят ще е от производителите на Legend of Korra та мое и да е сносно нарисувана анимация поне.
Шаренията добре, ма то сценарият ще е в джаза при всички положения...дето уж и в live action-а се очакваше да е по-сериозно изпипан.
Xellos wrote:
Sat Jan 25, 2020 9:53 pm
като ше е ебавка да е масивна...
Equestria Daily бълва на тема MLP:FIM дори до ден днешен безброй пародии и преработки...нищо, че шоуто приключи. Дори може да се каже, че много персонажи от там бяха адаптирани в реалния сериал, като примерно The Big Lebovski понитата или Doctor Whooves.

MPL Geralt не ме изненадва никак. Имаше на тема всякакви популярни игри и дори фенфикшън истории в техните светове, но с понита.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Вещерът!

Post by Xellos » Mon Feb 03, 2020 12:13 pm

Йе йе, знам че я претъркахме темата и повечето са били фетуси по онова време и не им дреме, ама тоя трейлър стил 90-те ме върна у Херкулес на Кевин Сорбо и и Зина :mrgreen: :mrgreen: :yay:

https://www.youtube.com/watch?v=ZiH2HBlAr8E
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Вещерът!

Post by penzata » Mon Feb 03, 2020 1:23 pm

Xellos wrote:
Mon Feb 03, 2020 12:13 pm
Йе йе, знам че я претъркахме темата и повечето са били фетуси по онова време и не им дреме, ама тоя трейлър стил 90-те ме върна у Херкулес на Кевин Сорбо и и Зина :mrgreen: :mrgreen: :yay:

https://www.youtube.com/watch?v=ZiH2HBlAr8E
:rofl: :bow: :beer:
Жистоко е! :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests