Вещерът!

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Вещерът!

Post by Marfa » Mon Sep 06, 2021 11:21 am

Ми ше изгледам сезона и тогава ще погледна и линка. Добре де, толкова ли пък да им беше трудно да пишат примерно ПРЕДИ ПЕТДЕСЕТ ГОДИНИ, ДНЕС, ПРЕДИ ДЕСЕТ ГОДИНИ и прочее, както се прави в такива случаи? Единствено стана ясно, че странстването с Лютичето е дванайсет години, преди Сири да избяга от Цинтра. И толкова.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Вещерът!

Post by трубадур » Mon Sep 06, 2021 11:51 am

До моментите, в които се събират героите, спокойно може да се гледа като 3 отделни филма в едно, чак накрая става ясно наистина кой колко какво време и къде е прекарано. Малко тарантино стил са искали да го направят, то не че само неговото криминале е с непоследователен наратив, ама се съмнявам нашенците да са имали нещо друго предвид. Плюс, че и все пак правят дивотията да смесят кратки истории и тази на сири от романите (доколкото знам, ще зема най-после да ги прочета тия книги) и затва може да е малко мазало. Но йен и гералт + лютиче = десетилетия шматкане, почти напълно несвързани помежду си (освен га пряко се срещат), Сири = 2 дена в гората.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Вещерът!

Post by tiffany aching » Fri Sep 10, 2021 7:30 pm

Минавам да отбележа колко много ми се оправдаха очакванията (както никога :mrgreen: ), колко ми хареса недолюбвания осми епизод и колко много ми е антипатична актрисата, играеща Сири (освен тази на баба й) и колко удивително добра акртиса е това момиче!!! За мен тя, учудващо, се оказа най-изразителната (ама че слаба дума) от всички. Разчувства ме 'играта й', а това не се случва често. Но и на останалите (без Лютичето) - :yay:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Вещерът!

Post by Yan » Fri Oct 29, 2021 5:10 pm

Хайде на официалния трейлър, който с тая отвратителна рап музичка е малко щета...

Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Вещерът!

Post by Xellos » Fri Oct 29, 2021 6:45 pm

Леле мале, не съм виждал по-гигантско разминаване между картина и подбраната песен за фон. :shock:
Иначе кадрите изглеждат доста добре, явно го слушкат Кавил как се прави Уичер за втори сезон. :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Вещерът!

Post by Ambartanen » Thu Nov 04, 2021 11:22 am

На мен ми стои окей. Много странен избор на песен наистина, но успява много добре да се върже с ритъма на трейлъра някак си.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Вещерът!

Post by трубадур » Thu Nov 04, 2021 11:29 am

@Ambartanen мани ги, много буумър енергия има в постовете над тебе :spite: , тва е убийствено качествен ремикс на сигурно най-яката песен на каньето и даже вървеше с един от най-вдъхновените коплети, дето джей зи е писал през живота си, лудница е. Много здрав трейлър. Само цензурирането на думичките, докато хвърчи кръв беше лейм на кило.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Вещерът!

Post by Claymore » Thu Nov 04, 2021 7:31 pm

трубадуре ти честно ли ве :neutral: ся сериала не ме интересува, нит съм го гледал, нит ще го гледам, ама Монстър при все че е сигурно в топ 10 на Кание първо че хич не ми пасва на тоя трейлър, не щото е рап, а просто генерално. Второ к'во дишаш и може ли да ми дадеш и на мен, щото това ми е от най-омразните куплети на и без това не особено любимия Джей Зи, а ти го изкара сред най-добрите му, при положение че никакво усилие не влага.

Канье: Абе брат, ще правя песен Monster със заигравка между типичния генгста рап имидж и живота ми в момента, може ли да скалъпиш некви рими?
Джей Зи: А, да ей сега след тая гала вечеря ще насера рандъм препратки към филмови чудовиша и ще говоря как ще изнасилвам деца и майки :neutral:

Мега мързелив ритъм освен сичко друго, в тая песен като цяло Ники Минаж прави изпълнението на кариерата си и ги засенчва всичките.

/offtopic rant
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Вещерът!

Post by трубадур » Thu Nov 04, 2021 7:52 pm

За Ники съм съгласен, тя е звездата тука, ама за Джей не съм. Ептем ме не кефи пича ама тука доставя, има енергия, има всичко. И я слушах след некъв обстоен рефреш на Джей Зи миналия месец та си важи за мене.

Освен тва неска тествах с различни хора от различни поколения трейлъра и си е надъхвация в повечето случаи. Далеч не е щетата дето беше на world of Warcraft навремето рекламата. Там беше пипано калпаво, тук е премерено.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Вещерът!

Post by Xellos » Fri Nov 05, 2021 6:18 pm

Как ли пък не.
Който иска да види трейлъра без "осъвременен" кич да заповяда тука. :bigtongue:
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Вещерът!

Post by tigermaster » Thu Dec 16, 2021 11:49 am

Изтече първият епизод от новия сезон. Още нямам време да го гледам, ама да кажа.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Вещерът!

Post by Xellos » Fri Dec 17, 2021 3:05 pm

Два епизода боднах и определено нивото е бая добро. Особено първият епизод е на нивото на Уичър 3 як куест. :heart:
Кавил добре ги е строил там женорята как да го направят за да радват гииковете. :yay:
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Вещерът!

Post by tigermaster » Fri Dec 17, 2021 10:56 pm

Гледах първия епизод от новия сезон. "Зрънце истина" ми е любимият разказ за Гералт. Добре са го екранизирали. Аз - доволен. Единствено не ми хареса как са гримирали Цири. Изглеждаше на моята възраст. Не е правилно така.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Вещерът!

Post by Xellos » Sat Dec 18, 2021 11:07 am

Боднах 6 епизода, и съм доволен, добре че не следват книгите толкоз.
Сири са я докарали като мини Гералт както е идеята, стига е тичала кахърна из горите по цял епизод.
Иначе са оправили броните на нилфгардците и тук там осветлението изотзад прави косата на Трис червеникава. :mrgreen: Единствено не схващам що тъй трябваше с Ескил баш. Тва с прескоците във времето в първи сезон дет ме бъгваше тука поне го няма. Изобщо имам чувството, че Кавил го е правил тоя сезон. :heart:
Моментът на масата дето Йен разправя за Еднорога е баси фенсървиса. :heart: :mrgreen:
Фринджила си е зле и то не заради пребоядисването от Нетфликс, просто е дърво тази, ама поне Тисала (гласът на Анариета) е все така желязна.
Останаха ми 2 епизода и си ги кътам още, ма то ясно че ще има и 3-ти сезон.
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Вещерът!

Post by penzata » Sat Dec 18, 2021 12:51 pm

Xellos wrote:
Sat Dec 18, 2021 11:07 am
Изобщо имам чувството, че Кавил го е правил тоя сезон. :heart:
Доста си прав :mrgreen: :

The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Semrush [Bot] and 16 guests