Вещерът!

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Series Topic, Part III

Post by Matrim » Sat Sep 08, 2018 1:03 pm

Подцених ги явно. Сега очаквам и останалите им гениални дайвърсити идеи. Бисексуален Гералт, може би? :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by tigermaster » Sat Sep 08, 2018 1:55 pm

Гласувам за транс Йенефер. :)

Както и да е, всъщност подозирам, че за Цири ще вземат някоя white-passing полуазиатка като Клои Бенет, за да си запълнят дайвърсити квотата, но да не им се налага да променят драстично визията на образа - видя се масовото недоволство срещу Старфайър или каквато беше там в "Titans"...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by трубадур » Sat Sep 08, 2018 2:00 pm

Чей, чей чей… Ако Сири е нещо такова трябва да извърнат цялата Нилфгарска простотия или Синтра. Това са 2 отделни кралства, откъдето идват родителите на Сири. Нилфгардците са южно кралство, ама южно колкото да речем Полша е южна спрямо Норвегия, а самата им империя е нещо като средновековна версия на Римската. Т.е. юбер бела. Даже имат и елфическа кръв, щото не са достатъчно бели от воле.

Синтра от друга страна Е северно кралство. Донякъде азиатка може да мине метър, ако речем, че на вичеру корените не са мега европейски и даже не толкова общо европейски, а диво славянски. Къде е Сапковски в цялата тая простотия или пак си е продал правата като лумпен, вместо да действа като Мартин и сделката му с HBO?

бтв, бащата на Сири е озвучен от Чарлз Данс в третата игра, ебем тоя филмов кастинг дето ще успее да надскочи неговата класа... освен ако не го вземат обратно и некви произволни калъфи да ручат, че вещеру крадне от игра на тронове. С други думи баш Сири да ѝ бъркат в родословието е доста мех решение. При положение, че мацки като Трис или Йенефер подлежат на по-свободна интерпретация, щото произходът им не е толкова важен за цялостната картинка.

иначе квото мастъра вика, най-вероятно така ще решат несъществуващ проблем, ама винаги могат да счупят с гето сири :dunno:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Series Topic, Part III

Post by Matrim » Sat Sep 08, 2018 2:13 pm

Викам да направят всичките елфи черни, така и проблемът със Сири ще се реши веднага.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by penzata » Sat Sep 08, 2018 4:01 pm

Ако ги направят черни, трябва да вкарат на Салваторето Дризт-а и да стане хептен манджаляк. :lol:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by tigermaster » Sat Sep 08, 2018 8:09 pm

Естествено, 9gag просто експлодира заради евентуалната възможност Цири да е цветнокожа:
Image
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by Amelia » Sat Sep 08, 2018 8:50 pm

:shock:
Ще е много яко да гледаме чернокожа Сири с почти сребърно сива коса и изумрудено зелени очи... Азиатката ще е само една идея по-добре откъм цветови съчетания.

Надявам се интернет да се разсмърди достатъчно, че тоя запъртък да не се случи.

@трубадур То си е ясно поначало, че тея и да се насерат няма да могат да докарат и частица от великолепието на персонажите в Witcher игрите (или поне 3тата игра). След последните новини около кастинга тотално вече загубих надежда за тоя сериал.

@Matrim Бисексуалният Гералт би бил як всъщност. Но аз имам по-добра идея!!! Транссексуален Гералт!!!!! Естествено с транссексуален актьор нает за него, иначе репрезентацията на американското общество в този европейски средновековен сетинг ще пострада безмерно. Или още по-добре! Изцяло женски каст, само Вилгефорц ще е мъж и за него ще ползват Кавил! И понеже в така създалия се сетинг всички ще са лесбийки, трябва да се кастнат само актриси-лесбийки! Ще е прекрасна екранизация! 12/10, ревю от @Roland в Шадоуденс!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Series Topic, Part III

Post by Matrim » Sat Sep 08, 2018 10:09 pm

Четох обяснения, че на теория BAME значело всички без (гадните) бели англосаксонци и сигурно искали да кастнат славянка, но писали BAME да не се обидели PoC актрисите :lol: Което силно ме съмнява, но ако е вярно е също толкова нелепо и от това всички бели актриси да са аут по подразбиране. Или че било fake, защото преди месеци шоуранъррката била пуснала тоя туийт. Защото както знаем тия хора никога не лъжат. :P Може и да е фейк, но такива изявления нищо не значат обикновено.
Но аз имам по-добра идея!!! Транссексуален Гералт!!!!! Естествено с транссексуален актьор нает за него, иначе репрезентацията на американското общество в този европейски средновековен сетинг ще пострада безмерно. Или още по-добре! Изцяло женски каст, само Вилгефорц ще е мъж и за него ще ползват Кавил! И понеже в така създалия се сетинг всички ще са лесбийки, трябва да се кастнат само актриси-лесбийки! Ще е прекрасна екранизация! 12/10, ревю от @Roland в Шадоуденс!
:yay: :yay:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by Amelia » Sat Sep 08, 2018 11:46 pm

Аз да сложа туит-а, цитиран от @Matrim в малко контекст:

Image

Това с тея флуидни интерпретации на що е то малцинство на какво ви прилича?

Ма сичко е наред, щото Сапковски еди какво си казал... Бе ще го чуем и Сапковски - нямам никакви съмнения, че ще сере и по Нетфликс, така както сере по CDPR.

Абе, я някой мод да отцепи тея постове в отделна Уичър ТВ тема - явно има интерес, което не е странно като се има предвид, че тук има фенове и на книгите, и на игрите.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Series Topic, Part III

Post by Matrim » Sat Sep 08, 2018 11:55 pm

Хаха, мислех си, че на редит както обикновено прекаляват като изкараха тази особа SJW фанатик, но ако тия цитати са представителна извадка на мисленето й... майко мила. Оправданията със Сапковски пък съвсем избиха рибата, полски писатели от през деветдесетте години на миналия век е бил загрижен за скъпоценното им дайвърсити, да бе, да.

Абе въобще всички такива писачи и продуценти е най-добре въобще да не се изявяват по туитър, но от друга страна ако не ни дреме много-много за съответния сериал може добре да се смеем на бисерите им.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by Amelia » Sun Sep 09, 2018 5:34 am

За омразата са виновни тея, дето сипват омраза, а не създателите на сериала. При всички положения се надявам който не е доволен от сериала да се обърне към великата визионерка, която го прави, а не да сипва на разни актьори, които просто си гледат работата. Освен ако актьорите не лъхат и не насерат нещо, разбира се. Но дори тогава - има си начини да изразиш несъгласието си, без да изливаш заплахи за убийство и изнасилване из интернет.

Иначе за Сапковски и расите - имаме творба с хора, елфи, джуджета и квито там още идиотски свръхестествени твари се сетиш (дриади, шейпшифтъри, няколко вида вампири, етц.). Така че, да, естествено, че Континентът е дайвърс. Това обае не значи, че човешките кралски семейства в него са чернокожи и динамиката на етническите малцинства е като в модерния Ню Йорк. А за Сирила е ясно казано, че е светла с почти бяла коса и зелени очи, така че си нямам и идея откъде го извадиха това BAME.

Аз искам да знам, между другото, невръстната Сири ще я видим ли в лесбийска секс сцена? В книгата имаше, щото. Ще я видим ли да извършва бруталните убийства, които се предполага да извърши и да понася насилието, което ѝ се случва? Или egyness-a, смелостта и прогресивността пак са skin deep, както в досегашните велики SJW феномени на ДС, Марвел и Стар Уорс?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by трубадур » Sun Sep 09, 2018 9:39 am

Това е огромна продукция, защо въобще действат по тоя начин е извън пределите ми на разбиране. Амазон дадоха 1 милиард за 5 сезона сериал в света на Толкин и нищо не знаем за него. Преди Игра на тронове да почне знаехме единствено, че Мартин е на борда и ще е като Сопрано в средновековен сетинг (то не е, ма тва е друга тема, това им беше елевейтор пича). Плюс мега каста на Шон Бийн. Представяте ли си, ако в края на 90-те имахме туитър и Джаксън постоянно ни ъпдейтваше по време на три години пре продукция. Дори не го направи с Хобита, а там имахме 2-годишна неразрешена драма с дел Торо и чак като почнаха да снимат решиха да споделят с интернет какво се случва зад кадър.

Тук още не са написали и една страница и вече кочината е на лице. И то само дни след яката новина, че Кавил ще е Гералт. Ботове.

пп. Туй нещо трябва да е готово за следващата година :shock:
Или ще е ебаси ръша, или наистина работят по проекта от доста време и имат бая написан материал и чак сега са се спрели на кастинга след като са били сигурни, че написаното си струва (надеждата)

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: The Series Topic, Part III

Post by Claymore » Sun Sep 09, 2018 11:05 am

Wait what? :shock: Това че е за догодина не го бях разбрал. Тея не са в ред изобщо. И съм съгласен - нека работят каквото работят, накрая каквото и да сервират най-малкото една част от хейтърите на кастингите (мен включително) ще се излъжат да гледат някой друг епизод и евентуално може да си променят мнението, те от PR подбуди наакаха работата като обявяват ляво и дясно кое и що. Освен ако не са лийкове, разбира се.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by трубадур » Sun Sep 09, 2018 11:39 am

Това за кастинга е просто от кастинг кола, което трябва да е все пак лееекинко официално, след като е обявено, останалото идва от шоурънърката на предаването и е бая миш маш за съжаление. От друга страна, ако Марк Хамил наистина е Весемир това ще успокои малко страстите, но за това само самият Хамил си мечтае, няма как да знаем дали нетфликс са се свързали с него или имат друг актьор предвид, или ще има кастинг са всяка една роля (както би трябвало да е, ако трябва да сме честни).

Инак на мен основен проблем са ми жените. Най-вече главните, както и тия покрай певеца трябва да са до една 10/10. Специално Трис и Йен трябва да са путеси, дека не са се появявали на тиви екран и да карат супер модели да изглежда нелепо.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by Amelia » Sun Sep 09, 2018 11:42 am

Това за Сири май не е официално инфо - някой отнякъде изровил кастинг обява, публикувана в няква актьорска организация в Англия. Колко е вярно - не знам. Чакаме обяснително включване от г-жа Хисср... Лорен.

Ненам иначе защо толкова много инфо изтича за тая продукция, но определено не създава впечатление, че тея дето правят сериала знаят кво правят.

Независимо от това какво още насерат, ще гледам поне първи епизод. Достатъчно влюбена съм в Уичър света и персонажите, че да го направя. Засега тая някви надежди, че онова за Сири не е вярно, или ако е вярно - че поне ще подберат актриса, при която БАМЕ-то няма да ни вади много от филма. Или де да знам - може да направят БАМЕ елфи, за да пасне на историята и персонажа на Сири и така може и да сработи. Въпросната Лорен може и да се окаже кадърна писателка в крайна сметка - да видим.

Щеше да е по-лесно да направят малцинствен Гералт, честно казано.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests