Вещерът!

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Вещерът!

Post by Ambartanen » Sat Dec 28, 2019 4:28 pm

Като човек дето почти не е чел книгите и почти не е играл игрите (малко от първата книга с разкази и малко от първата игра), мога да кажа, че в първите три епизода имаше доста объркващи сцени, но успях да се досетя че различките истории са в тотално различни времеви периоди още във втори епизод. Най-малкото е доста очевидно, че историята на Сири се случва за дни, на Гералт за поне месеци но вероятно много години, а на Йенефер за десетилетия. Все пак за мен най-голямата слабост на сериала е значителната липса на connective tissue в историите на Йенефер и Гералт. Това прави доста от ранните сцени на Йенефер и Гералт досадно объркващи и ръшнати като най-слабата сцена в целия сериал е hands down разговора с елфския крал, който беше като изпаднал от някаква алтернативна история.

От друга страна се вдъхнових най-накрая да почна третия Уичър и трябва да споделя, че Сири в туториала беше яко uncanny valley. Все пак са направили актьорите супер много да приличат на тримата (Гералт, Йенефер и Сири-като-дете) от този туториъл, така че респект. Чух някакви слухове, че щели да взимат Марк Хамил за Весемир, но не разбрах дали са само спекулации.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Вещерът!

Post by coldie » Sat Dec 28, 2019 10:58 pm

AlDim wrote:
Thu Dec 26, 2019 12:46 am
Нетфликс и на топ качество има какво да се желае, дори с файбър.
Е, Замунда >>>>>> Нетфликс, това е ясно отвсякъде
Свалих си да зяпам повторно един торент да не се мешаме с другите хора в нетфликса, че шерваме 1 акаунт и wtf, нефликса на макс уж качество е бая по-зле от торент в замунда...


Това абсолютно не е вярно. Замунда откъде мислите, че са рипвали? :lol:
Качеството е 1:1 с Амазон, но ако гледате през комп трябва да ползвате или Netflix app-a, или Edge браузъра, защото само те поддържат copyright protection-а на Netflix. Ако пускате през който и да е друг браузър, гледате най-много със 720p (и Amazon правят същото бтв, но те просто не дават 4K, та повечето хора не забелязват; при тях е още по-голям проблемът всъщност - 4K е абсолютно невъзможно без Fire Stick 4K или Smart TV, т.е. на PC не дават въобще). Също ако комповете ви имат проблем с видеото по начало (примерно ако не ползвате видео карта, HDMI кабел И екран с поддръжка на HDCP), пак можете да си имате ядове. В тези случаи може да ползвате Chromecast, примерно.
Аз стриймвам 4K Ultra HD без никакъв проблем и сериалчето е мега glorious. Единствено е малко проблемна HDR поддръжката с моя телевизор и Windows 10, но аз затова ползвам директно през Chromecast-a или app-a на smart TV-то.

п.п. Естествено, важно е и нивото на Netflix, за което си плащате:
Basic: Netflix's basic plan doesn't provide high definition viewing and its programs can only be watched on one screen at a time.
Standard: The Netflix standard offers HD videos and allows for two simultaneous viewings.
Premium: The top tier offering includes the ability to watch four screens at the same time. It's also the only item on the Netflix that offers a 4K viewing option.
Еми то ако нямаш някакъв супер голям екран няма никаква разлика нито между xvid, не знам си какво p или 4к. То по торентите всичко е типвано от dvd/bluray в най-добрия случай. За торентите говорим.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Вещерът!

Post by Matrim » Sun Dec 29, 2019 1:36 am

Малко ми е неясно какво толкова ви харесва четвърти епизод, има си хубави моменти, но диалогът половината време беше ужасен, а Каланте тотална карикатура.
От друга страна се вдъхнових най-накрая да почна третия Уичър
Завиждам ти, това е една от игрите, за които на човек му се ще да има начин да ги забрави, за да може да ги изиграе отново все едно е за сефте.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Вещерът!

Post by coldie » Wed Jan 01, 2020 7:21 pm

Ambartanen wrote:
Sat Dec 28, 2019 4:28 pm
Като човек дето почти не е чел книгите и почти не е играл игрите (малко от първата книга с разкази и малко от първата игра), мога да кажа, че в първите три епизода имаше доста объркващи сцени, но успях да се досетя че различките истории са в тотално различни времеви периоди още във втори епизод. Най-малкото е доста очевидно, че историята на Сири се случва за дни, на Гералт за поне месеци но вероятно много години, а на Йенефер за десетилетия. Все пак за мен най-голямата слабост на сериала е значителната липса на connective tissue в историите на Йенефер и Гералт. Това прави доста от ранните сцени на Йенефер и Гералт досадно объркващи и ръшнати като най-слабата сцена в целия сериал е hands down разговора с елфския крал, който беше като изпаднал от някаква алтернативна история.

От друга страна се вдъхнових най-накрая да почна третия Уичър и трябва да споделя, че Сири в туториала беше яко uncanny valley. Все пак са направили актьорите супер много да приличат на тримата (Гералт, Йенефер и Сири-като-дете) от този туториъл, така че респект. Чух някакви слухове, че щели да взимат Марк Хамил за Весемир, но не разбрах дали са само спекулации.
Аз не съм чел книгите но съм запознат с историята. Игрите повечето съм ги играл. Тотален хаос са. Имат силна история. Знам, че историята на играта е по-добра.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Вещерът!

Post by Matrim » Wed Jan 01, 2020 8:34 pm

Гледах още два епизода. Пети горе-долу ставаше макар и да беше доста ръшнат и да разчиташе твърде много на гърдите на Йенефер за замазване на пробойните в сюжета, шести обаче е доста зле. Може би не трябваше да играя WItcher 3 тъкмо преди да го гледам, разликата в нивото на диалозите е астрономическа. Не знам защо Йен реве, че й били отнели избора да има деца като тя не само сама поиска да се подложи на магическа пластична хирургия, ами го направи и напук на желанията на Братството. Можеха просто да кажат, че заниманията с магия прави хората стерилни, но не, трябваше да го направят по този начин и в резултат на това Йенефер изглежда като пълен идиот.
Гералт се държи супер дръпнато с Яскиер, в играта колкото и да е досаден на моменти, никога няма съмнение, че с Гералт са близки приятели. Драконът беше много бутафорен, а битката твърде зле. Йенефер владее и фехтовка, но въпреки това тя, Гералт и още разни хора се затрудниха с дузина рандъмляци? Сценаристите да си бяха спомнили за първия епизод където Гералт сам изби почти толкова без да се изпоти даже. Нилфгардците са ги направили религиозни фанатици по някаква причина. Знам, че е по-лесно да го направят във видеоигра, но светът на сериала е някак празен. Само кръчми, дворци и гори. Няма рандъм селяни/граждани, казват там някакви имена на държави и местности, но те нямат никакво реално отражение в наратива.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Вещерът!

Post by Amikae » Thu Jan 02, 2020 12:02 am

Bruh. Стабилен nit-pick. Събитията в сериала се развиват в рамките на десетилетия. Конкретно с Йен, от момента, в който заеба всичко за да стане яка мацка, до момента, в който я гледаме да циври, реално са минали десетилетия на хедонизъм. Едни и същи неща ли гледаме? Съвсем очевидно е колко и е писнало от магьосническия курволък, жената иска нещо повече, ама вече не може да го има.

А Гералт и Лютичето не е справедливо да ги сравняваш с версиите им в играта. Първо това са различни интерпретации и второ, в играта събията се развиват кажи едно 10-15 години напред във времето спрямо събитията в първи сезон на този сериал. Време, в което Гералт се е тръшкал и вайкал, и му е минавало, и са се сдобрявали.

А драконът беше окей и не виждам каква битка си гледал, но Гералт, Йен, и двете мацки, заклаха сигурно 30 човека без да им падне косъмче от главата. Гералт му хвърлиха малко пръст в очите, това беше всичкия демидж, дето взеха нашите.

The fuck are you talking about? :mrgreen:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Вещерът!

Post by Matrim » Thu Jan 02, 2020 12:33 am

Конкретно с Йен, от момента, в който заеба всичко за да стане яка мацка, до момента, в който я гледаме да циври, реално са минали десетилетия на хедонизъм.
Е, и? Ако ще милиардолетия да са минали, тя сама избра да стане стерилна, даже и трябваше да убеждава хирурга, който се дърпаше. Няма лошо да си промени мнението, но е добре да не се тюхка, че някой друг й е сторил това, което сама реши да направи. Опитаха се да направят паралел с Гералт, само че той първо наистина не е имал избор, и второ целта не е била да ги направят по-хубав. Това би била чудесна сюжетна линия ако само с Йенефер и други магьоснички с физически недъзи е ставало това не, но не, Сапковски си има явно фетиш към секси магьоснички, а трактовката в сериала направи нещата още по-глупави.
А Гералт и Лютичето не е справедливо да ги сравняваш с версиите им в играта. Първо това са различни интерпретации и второ, в играта събията се развиват кажи едно 10-15 години напред във времето спрямо събитията в първи сезон на този сериал. Време, в което Гералт се е тръшкал и вайкал, и му е минавало, и са се сдобрявали.
И в сериала са минали години от първата им среща, а Гералт все още през повечето време се държи все едно Лютичето е някакъв натрапник.
А драконът беше окей и не виждам каква битка си гледал, но Гералт, Йен, и двете мацки, заклаха сигурно 30 човека без да им падне косъмче от главата. Гералт му хвърлиха малко пръст в очите, това беше всичкия демидж, дето взеха нашите.
Къде ги видя тия трийсет човека? И много ясно, че ще спечелят, но за едната бройка да си го вземат ако Йенефер изведнъж не беше станала Зина. :lol:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Вещерът!

Post by Killua » Thu Jan 02, 2020 10:01 am

Matrim wrote:
Thu Jan 02, 2020 12:33 am
Е, и? Ако ще милиардолетия да са минали, тя сама избра да стане стерилна, даже и трябваше да убеждава хирурга, който се дърпаше. Няма лошо да си промени мнението, но е добре да не се тюхка, че някой друг й е сторил това, което сама реши да направи. Опитаха се да направят паралел с Гералт, само че той първо наистина не е имал избор, и второ целта не е била да ги направят по-хубав. Това би била чудесна сюжетна линия ако само с Йенефер и други магьоснички с физически недъзи е ставало това не, но не, Сапковски си има явно фетиш към секси магьоснички, а трактовката в сериала направи нещата още по-глупави.
Да, и на мен ми направи впечатление това, но не се и изненадах особено. Това е толкова класическо човешко качество, да обвиняваш другите за собствените си решения, че няма накъде. Иначе единственото, за което убеждаваше хирурга, беше това за упойката, доколкото помня. Той за без упойката се дърпаше.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Вещерът!

Post by Ambartanen » Thu Jan 02, 2020 10:25 am

Не, там с хирурга имаше някаква драма, където тя пропусна шанса си да получи операцията и го накара след това да я промени. Честно казано не разбрах каква беше идеята на тази драма, освен че някак си благодарение на това(?) отиде в кралството, което искаше.

Аз не намирам нищо странно в това Йенефер да е ядосана на магьосниците за операцията, въпреки че технически е неин избор. Те буквално я купуват после изолират в тяхното си училище, където или успяваш, или биваш превърнат в змиорка и използван като батерия. Успеха има само една форма- операцията и после голямата награда да бъдеш пратен като личен съветник на крал, позиция от която можеш да промениш света. Петдесет+ години по-късно е съвсем нормално да оцениш, че липсата на деца е много по-важно отколкото си си мислил като тийнейджър, а поколения крале наред са демонстрирали, че са некадърни, егоистични и незаинтересовани да следват мъдрите съвети на магьосничките си. Един вид наградата е много по-малка от очакваното, а цената е много по-тежка отколкото си можел да оцениш, особено след като се намеква, че процедурата премахва възможността да имаш деца нарочно (т.е. е още една форма на контрол). В крайна сметка институцията те е използвала и никога не е имала твоето добро на ум.

CGI-а на дракона беше отвратителен и хореографията на битката беше малко смешна, но аз в никакъв момент не забелязах Гералт или Йенефер да са в реална опасност. Трудността там беше четири човека да спрат 20+ врага без някой да се промъкне до яйцето.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Вещерът!

Post by Xellos » Thu Jan 02, 2020 10:39 am

То на Йен се некой и е виновен, я креват, я червени косми по чаршафа :mrgreen: . Иначе не знам защо изобщо се прави сравнение с игрите, женицата е писала фенфика за сериала като изрично е стояла далеч от тях, което е ок щото екипът досътворил света в wild hunt е трудно достижим. Аз цяла седмица цикля на игрицата и нема такъв кеф, та разбирам тия дето реват за недомислиците на сериала. Нетфликс не са толкова дашни като Амазон и държат да се каства поне един wtf актьор за ролята в екранизациите си, та ся евтиниите са очаквани. Единственото дето май всички сме ОК е зора дето си е дал за ролята Кавил. (бтв, изгледах най -сетне прословутият му Мустак в Мисията невъзможна :ninja: , добре че Гералт не беше брадясал ся барабар с перуката) :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Вещерът!

Post by Ambartanen » Thu Jan 02, 2020 10:57 am

Е кой актьор е толкова зле в сериала? Аз мога само да се оплача от кралицата-баба, ама те на жената такива реплики й бяха дали, че не знам кой можеше да ги спаси.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Вещерът!

Post by Xellos » Thu Jan 02, 2020 11:17 am

Никой не е зле, пер се, просто и Нетфликс имат навика да кастват за роли дето имат подробно визуално описание в книги, комикси, игри и т.н. хора, които не отговарят на очакванията. Просто щото им е криворазбрано и самоцелно цялото диверсити как трябва да се случва. Хем да е под Познато Заглавие, което да привлича зрителите и феновете, хем да е пълен произвол с оригинала. Същото е почти като за реални личности да кастваш, разминаването в Очакваният има по-скоро обратен ефект, еле при фенбаза. Говоря за фрапиращи разлики при грима на главен герой познат на всеки - Трис в случая, не за качествата на актрисата. Ся целия гримьорски състав е работел по перуките на Гералт денонощно, ма колко е трудно, еле па в киното една жена да стане с червена коса, примерно? :< Не може ей така да отнемеш на геймъра червенокосата магьосница, това само жена сценарист може да го направи, щото хабер си няма от тънкостите на тази пикантна връзка. :wink:
:ninja:

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Вещерът!

Post by Ambartanen » Thu Jan 02, 2020 1:09 pm

Ъм, актрисата има червена коса и лунички или айде поне червени оттенъци на косата. Ся не е извънземния цвят на някой от компютърна игра, ама дори най-червенокосите ирландци не могат да го докарат тоя цвят. Роуз Лезли, примерно, имаше съвсем малко по-светла коса, но не съм видял някой да каже, че не става за Игрит.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Вещерът!

Post by Ghibli » Thu Jan 02, 2020 1:26 pm

Трис в сериала изглежда като мулатка, аз определено мислех, че е черна.
Matrim wrote:
Thu Jan 02, 2020 12:33 am
Няма лошо да си промени мнението, но е добре да не се тюхка, че някой друг й е сторил това, което сама реши да направи.
Абсолютно и моето мнение :yay:

Проблемът е, че се опитват да вкарат някакви задължителни програмно-идейни моменти в образа на Йенифер, и логично не им се получава. Тя хем е силната жена (тм), хем се опитват да я представят като жертва на системата (тм). Цялостният ефект от комбинацията е много втф.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Вещерът!

Post by трубадур » Thu Jan 02, 2020 1:50 pm

бтв, сигурно поредното такова мнение, ама Трис си пасва много повече на книгите първообраза, тва че сиди проджект фанаха дребна героиня и я направиха топ левел секс богиня нема общо.

Иначе
Image


пп. за много години

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests