Вещерът!

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Вещерът!

Post by Amelia » Sat Dec 21, 2019 10:16 am

Абе нейде в трети епизод взех да свиквам с перуката и освен това се появи Лютичето, така че мелодрамата взе да понамалява и се почнаха веселите лиготии от книгите между него и Гералт. Хенриту всъщност пасва супер добре на книжния Гералт, който е в общи линии точно такъв асоциален киселяк като тоя в сериала. На 4ти епизод се хилихме като идиоти покрай кочината в Синтра - Каланте беше превъзходна там. Йенеферката е годли и измислената ѝ сюжетна линия всъщност ѝ пасва доста. Нямам търпение да се съберат с Гералт и да почнат да се джанкат по техния си начин. Сири е великолепна - супер добре са я кастнали. Триската обаче е голем демидж, нема се разберем с тая жена.

Това как са смесили индивидуалните разкази за Гералт с плота, дето се върти около Сири, е яко решение. Ненам обаче доколко незапознатите с книгите ще могат да схванат прескачането във времето насам-натам. Аз трябваше да обяснявам на Александър разни работи. Само че ми е някво странно с Лютичето при Каланте. На ква възраст ще е тоя в линията на Сири?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Вещерът!

Post by Dark Cloud » Sat Dec 21, 2019 10:36 am

Изгледах първи епизод, със смесени чувства съм.

Първо хубавото:
- Както трубадура вика - битката в Блавикен е като извадена от друг сериал, fight choreography е яка, Хенриту ги прави на лютеница. Ако всички Witcher-fights са на това ниво, ще съм доволен.
- Кастинга на Гералт/Цири/Каланте радва, че и Mousesack даже. Доколкото виждам от мненията Йен също ще ме изкефи, а Трис е греда. Roach също играе много добре, очаквам номинация за supporting actor/actress.
- Перуката не е толкова ужасна, колкото беше в първия reveal на Хенри като Гералт (това си е плюс)

Лошото:
- Много handholding бах го. Колко пъти в един епизод трябва да се каже, че 1) вещерите са чудовища 2) Гералт трябва да си купи нови дрехи 3) съдбата на света зависи от Цири. Нужно ли е Гералт да казва, че е ял сърнешко, за да се сетим за съдбата на животинката? Имаше и други подобни малки и големи неща, които леко дразнят. Все пак, първи епизод, трябва си експозиция, разбирам.
- Магическите ефекти не бяха нищо особено. Де са отишли парите, за анимация на кикимората ли?
- Битката-масовка, в сравнение с Блавикен, е смешна. От време на време зуумваме към смъртта на random рицар, който го колят или му сцепват каската по изключително фейк начин. Май колкото по-малко масовки има занапред, по-добре за сериала.

И в крайна сметка... Ще се изгледа, ебаси, то няма какво друго да се захване пък и толкоз време го чаках. Пък и ми е интересно да видя усеща ли се еволюция в по-късните епизоди: някъде имаше интервю за това как след един от брейковете в снимането, Хенри се върнал с много по-ясна идея какъв иска да е неговия Гералт.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Вещерът!

Post by Xellos » Sat Dec 21, 2019 10:41 am

То по-вероятно е запознати само с игриците ще го гледат масово, не толкоз от челите го, и аз така и не ги дочетох, то тегаво та тегаво стана.
Бе накуп изгледан доставя прилично. @Amelia - Кавил ще те очарова в един момент, неизбежно е :р :mrgreen: Барда, джънкането (цялата простотия в къщата на кмета :heart: ) и другите работи са на ниво :). Коня верно има по-силно актьорско присъствие от повечето каст. Са нетфликс и подбор на актьори и изнасилено диверсити си е класика за ебавка, тва дет се влачи със Сири е най дарк елфа евър. :mrgreen: Ама бюджета е отишъл явно за последните 1-2 епизода. :( Дано втори сезон се сетят, че дори игрите са с по красива графика и да отпуснат пари за ефекти. Драконите са на ниво Мортал комбат баси.
Мене тия хаотични флашбакове /скокове из времето ме бъгват само, другото ми надмина очакванията с лекота.

Иначе, въпреки тоновете трески за дялане са напипали някак зарибявката. :heart: :yay:
Last edited by Xellos on Sat Dec 21, 2019 11:08 am, edited 6 times in total.
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Вещерът!

Post by трубадур » Sat Dec 21, 2019 10:49 am

И аз бях така след първи епизод. Доста мех усещане. А перуката не се подобрява натам. Даже става по-зле. В първия поне косата е мазна и баш бяла, после е неква руса метла смех да става. Но натам нещата са по-добре. И след всеки епизод искам още, а това не знам откога не се беше случвало. Хенри е много правилен просто като Гералт, гласът, походката, личи че пичът е мислил бая за всеки един елемент на героя си, фак че не може сам да си прави косата :mrgreen: , а и фактът, че е толкова грамаден допълнително го прави да изглежда още по не на място сред останалите.

С тва на ум, знам че е канон, ама като си не могат... да му бяха оставили очите нормални, вместо с тия смешни лещи, все едно е прецицал пустиняк на рейв парти. Въобще лещите на всички са епохално падение. И ще си го кажа па, тоя разнороден каст, навсякъде, бая бърка в средновековна славянска естетика, кво ще да приказва народът. При вещици и магьосници става, а там всичко е бяло, ама некви произволни елф селяни или пичаци от гвардията, дето са бекграунд на бекграунд типа герои и са там само за цвят е отвъд токен начинание.

lightning peregrine
Farmer
Posts: 58
Joined: Sun Dec 17, 2017 10:53 pm
Location: Sofia

Re: Вещерът!

Post by lightning peregrine » Sat Dec 21, 2019 12:14 pm

Изгледах първите три епизода. Като цяло мнението ми е положително. Имайки предвид, че оригиналния материал не е нещо особено лесно за адаптиране и сравнено с някой други сериала, доста добре се е получило.
Актрисата на Трис видимо много се старае да се присъздаде образа, не и се получава особено добре, но предвид, че действието се развива в не особенно сериозна вселена това не ми пречи.
Spoiler: show
Малко страно ми беше как бяха решили да прекъснат битката със стригата с операцията на Йен.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Вещерът!

Post by alshu » Sat Dec 21, 2019 2:21 pm

Не долавям какво мрънкат 2/3 от персонажите (може и повече, ма само Хенрито и магьосника ги разбирам), затова гледам с включени английски субтитри. :shock:

ПП
Мечът на Хенрито много бутафорен бе!


ПППП
А и на други им се разбира, но говорят много и рязко сменят темите без пауза между тях.
По неясни причини на места актьорите играят добре, в други преиграват...режисьорът ли не е знаел какво иска?

ПППППП
Много, много приказват и понякога без никакъв смисъл и причина.

ПППППППП
48 минути навътре в първи епизод - ъъъ...това някаква дълбока трагедия ли трябваше да е? Тя дори и музиката беше използвана смехотворно.

ПППППППППП
52-ра, ааа това е като онази сцена в Doom филма, но значително по-кратка...

ПППППППППП
55-та, кво беше пък това? Земята се разцепи...

ПППППППППППП
58-ма, пиянски напеви на измислен език в музиката. :yay:


ППППППППППППП
Втора серия. Нищо не се разбира...може би така трябва. Неконсистентен грим.

ППППППППППППППП
12-та минута - най-противното бардско пеене, което съм чувал.

ППППППППППППППППП
19-та минута - some FMA stuff.

ППППППППППППППППП
20-та, не може да има такъв мост.

Буквална светкавица, в буквална бутилка. :yay: :yay: :yay:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Вещерът!

Post by трубадур » Sun Dec 22, 2019 12:17 am

До 5 епизод сме включително, резко задобре тва след първите два епизода. :spite:
Трис верно е щета, химията между гералдо и йенефер я заковаха от първата им среща. Лютичето е мвп у всека сцена.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Вещерът!

Post by tigermaster » Sun Dec 22, 2019 12:24 am

(Аз явно ще гледам по епизод на ден, ако и толкова, понеже изведнъж ми излезе професионален ангажимент буквално докато гледах първия...)

Сега гледах втория епизод и ми хареса твърде много. Рок песента на Лютичето накрая е веднъж просто. Човекът звучи като пауър метъл вокалист :shock:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Вещерът!

Post by Xellos » Sun Dec 22, 2019 12:33 am

То 5-ти епизод обръща палачинката, иначе 2/3 от сериала са си сайд куести :D Забавните лафове се стават около ваната... :mrgreen:
Мдаа, аз пак си инсталирах The Witcher 3 Wild Hunt, белким я довърша и нея. :lol: Друго си е да крафтиш омлетче за Йенефер :mrgreen: :heart: Бтв, мене нейни очи ме кефят лещите в лилаво, а дори и в началото с грима и простетиците дето мяза на налапала чупаччупс близалка докато кара заушка беше чаровна. Иначе на Гералт перуката и лещите верно са ги взели преоценени. Като гледам най-голямата греда е насилствения и самоцелен Нетфликс каст да имат някой герой с максимално грешен /за ролята/ актьор. :roll:
:ninja:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Вещерът!

Post by AlDim » Sun Dec 22, 2019 8:28 am

Добинджихме Witcher-a. До края на шести епизод ме кефеше на макс, 7-ми и 8-ми малко по-малко покрай разхвърляната и доста недоклатена масовка.
Общо му давам 8.5/10 заради тези два епизода, иначе е бижу.

Ако оправят следните неща във втори сезон, мисля че работата ще заспи на 100%:

- Ballsack armour must go
- Трябва да наемат някой, който знае как се режисират масовки. Сигурен съм, че има предостатъчно безработни люде след края на GoT, да ги вземат тях, моля.
- Лек рикаст на две-три роли ще им дойде много добре.
- Концепцията с мешането на историите е много добра, но реализацията е с променливо качество. Трябва малко повече яснота за хората, които не са чели книгите.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Вещерът!

Post by Amelia » Sun Dec 22, 2019 9:44 am

Последните 4 епа бяха тъповати като първите 2. Гералт и Йенефер, които поотделно са доста яки, но заедно нямат абсолютно никва химия, водиха некви диалози за бебета по кърове и по паланки ненам колко на брой пъти. Това в книгата беше направено по толкова приятен subtle начин, че чак е неверваемо, че Сапковски го е писал. Тука всичко трябва да ти се завре в носа и да ти се повтори 16 пъти, да не остане нещо недоразбрано. Пропиляха яките актьори - тея двамата щяха да изринат с добре написан скрипт.

В същото време, подскоците насам-натам във времето не бяха направени така че да се усеща това, че някво време е изтекло между разни сцени и някви важни неща са ставали извън кадър. Което шутира в чатала цялата романтика около Гералт и Йенефер, например.

Битките, отвъд онази яка сцена в Блавикен, са в гъзъ и колкото по-масови са, толкова по в гъзъ са. На Каир кастинга е много велик, но Вилгефорц не мога да го кльопна изобщо. Абе като цяло средниста работа неква, но реално очаквах да е доста по-зле.

Дължа извинения на Хенриту - великолепен беше и заживя като Гералт в главата ми, наравно с изумителната версия от игрите. Дано за следващия сезон да вземат някой адекватен писател да пише, вместо настоящите, щото те успяха да омажат доволно сценария и керъктър билдинга. Хуморът и драмата не се съвместяват добре - трябва да се поработи и по това. Хуморът като цяло стои като няква просташка ВТФ кръпка плякната между разни убердраматични сцени.

Цветнокожият каст всъщност не ми попречи по никакъв начин и си стоеше съвсем окейно там в тоя мешан фентъзи континент. Кефи ме как сякви цветове имаше из всичките раси - чернокожи джуджета и елфи не бях виждала до тоя момент и много им се зарадвах. Съвсем добре работи в сетинга.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Вещерът!

Post by Moridin » Sun Dec 22, 2019 10:05 am

Супер е сериалчето, както е казал поетът!

Винаги ще недоумявам как хора могат изобщо да коментират нещо толкова мега маловажно като перука, та половината разговор по-нагоре ме втрещява, ако трябва да съм честен. Хенри е чудесен във всички отношения, особено с драматичния глас.

Най-лошото нещо в цялата история са потресаващите реплики в първите два епизода, в които кринджът заплашва да те измете от екрана, но в третия нещата рязко и неочаквано се подобряват, та го продължаваме смело. А и песента на Лютичето наистина беше екстра. Нещата в Аретуза станаха прекалено бързо според мен, но пък мешането на таймлайни е готино и е супер, че успяват така да вкарат първата книга в историята, та им прощавам пейсинга.

Нямам никаква идея от Трис в книгите, но ви разбирам, тая е покъртителна.
Силно се надявам Ренфри да участва още много, я в спомени, я резъректче :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ама сигурно няма :cry: :cry: :cry:
This is it. Ground zero.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Вещерът!

Post by Amikae » Sun Dec 22, 2019 11:06 am

Готин е много! И Хенри е готин! И аз, като Моридин, не доумявам много проблема с перуките. Как ви дразнят тея работи бе хора? :lol:

Мазалото в Блавикен ме изкефи мега много! Не знам какъв проблем имат хората с пируетите, може би това са същите хора, които не харесват дуелите в прикуълите на SW. Реализъм аз не търся, едно нещо или е cool или не е, а това е as cool as it gets! :mrgreen:

Edit: Гледал съм само първи епизод и не знам какво е положението с Трис, но актрисата на Ренфри спокойно можеше да играе и Трис. Много беше готина!

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Вещерът!

Post by Matrim » Sun Dec 22, 2019 1:20 pm

Moridin wrote:
Sun Dec 22, 2019 10:05 am
Винаги ще недоумявам как хора могат изобщо да коментират нещо толкова мега маловажно като перука, та половината разговор по-нагоре ме втрещява, ако трябва да съм честен.
Коментираме, защото Хенриту прилича много повече на Леголас, отколкото на Гералт с таз перука.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Вещерът!

Post by Moridin » Sun Dec 22, 2019 1:29 pm

Лайк... защо е важно това?
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 76 guests