Добри поличби

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Добри поличби

Post by Marfa » Tue May 28, 2019 1:52 pm

Да, знам, че филмът още го няма, както го няма и скапаният Апокалипсис, ама поне има някакъв вариант поне филмът да дойде, докато второто продължава да се бави по незнайни причини. Освен ако не наблюдаваме най-бавния и нескопосан апокалипсис в историята де.

За начало слагам трейлъра:

https://www.youtube.com/watch?v=hUJoR4vlIIs

Много съм се надъхала, пък да видим.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Veritas
Scholar
Posts: 128
Joined: Fri Dec 12, 2008 11:38 am

Re: Добри поличби

Post by Veritas » Tue May 28, 2019 2:53 pm

И аз и аз и аз

От снимките май нищо не клашва с мойте представи, така че съм с разумно оптимистични очаквания :D
The truth shall make ye fret.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Добри поличби

Post by tigermaster » Tue May 28, 2019 4:07 pm

И аз го чакам това. Дано си струва.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Добри поличби

Post by tigermaster » Fri May 31, 2019 12:06 pm

Току-що гледах първия епизод. Страхотен е, друго няма какво да кажа засега.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Добри поличби

Post by Xellos » Sat Jun 01, 2019 7:39 am

Хаха, тамън видях в бананаленда, че ще мъчиш субтитрите. :yay: Доста 1:1 с книгата е текста. :heart:
Пускам го, че вчера след 14 часа работен ден реших да не си развалям кефа. :metal:
Ебаси маратона ще е тоя уикенд ако качеството е като на първи епизод и натам. :heart:
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Добри поличби

Post by tigermaster » Sat Jun 01, 2019 1:11 pm

Вторият епизод също е много як. В момента го превеждам него.

Учудвам се, че @Amelia още не е налазила сериала, бтв, както е сигурно най-големият фен на Дейвид Тенант и Джон Хам във форума. А и двамата са толкова яки тука...

Направо ми е трудно да повярвам, че за първи път видях Майкъл Шийн в ролята на върколашки воин/вожд в "Подземен свят".
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Добри поличби

Post by Xellos » Sat Jun 01, 2019 2:08 pm

Направих си маратона днес, от край до край е перфектно! :yay: :heart: :heart: Джон Хам е идеалка, нищо че такъв герой няма в книгата, ама е станало още по-добре. Само, ако не бяха кредитите и некви интервюта из нета преди да излезе сериала нямаше да обърна внимание кой се озвучава от Бенедикт Къмбърбач. :devil:

На моменти имах усещане, че гледам части от доктор ху от добрите му времена с Тенант :).
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Добри поличби

Post by Amelia » Sat Jun 01, 2019 7:48 pm

tigermaster wrote:
Sat Jun 01, 2019 1:11 pm
Вторият епизод също е много як. В момента го превеждам него.

Учудвам се, че @Amelia още не е налазила сериала, бтв, както е сигурно най-големият фен на Дейвид Тенант и Джон Хам във форума. А и двамата са толкова яки тука...

Направо ми е трудно да повярвам, че за първи път видях Майкъл Шийн в ролята на върколашки воин/вожд в "Подземен свят".
:cry:

Не мога да стигна до него - ебало си е капаците при мен, но при първа възможност ще го опукам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Добри поличби

Post by Matrim » Sat Jun 01, 2019 11:30 pm

Изгледах две трети от сериала. Знам, че ще прозвуча като досаден мърморко, но сцените, в които са се придържали към книгата са от страхотни до доста добри, а това което са си дописвали са от средна работа до много зле. Героят на Джон Хам е тотално излишен, някои от флашбаците с Азирафел и Кроули са доволно тъпи, например този от периода на френската революция. Децата засега имат твърде малко екранно време, ясно е, че трудно се работи с деца актьори, но все пак...

Като цяло съм доволен, но дразни как страхотни сцени се редуват с посредствени такива.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Добри поличби

Post by Ambartanen » Mon Jun 03, 2019 9:35 am

На базата на два епизода и половина, засега ми харесва страшно много. Книгата съм я чел за последно преди 16 години та на практика нищо не помня и въобще не разпознавам кои сцени са от нея и кои са добавени за шоуто. Това с френската революция и колко англоцентричен е ангела наистина ми направи лошо впечатление за момент, но пък това бяха някакви секунди.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Добри поличби

Post by Killua » Mon Jun 03, 2019 1:02 pm

Изгледах първи епизод, книгата ми е доста прясна. Засега е супер плътно по книгата, с някои директни цитати (доколкото помня адекватно де, че аз, уви, съм си на принципа "гледай и забравяй, че заема място"). На места леко ми доскучаваше и някои сцени ми драгваха леко, честно казано, но като цяло доста доста добро ниво. Хрътката беше ужасна в злия си вид и баш тази сцена не бяха я направили толкова забавна, колкото в книгата сякаш. Жалко ако наистина няма повечко сцени с децата, аз тях много ги харесвах.
Сцената в болницата със сестрите и подмяната на бебетата беше много яка :Д

Точно вчера ми излезе в ютюб и това:
https://youtu.be/m97q218djYU
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Добри поличби

Post by Matrim » Mon Jun 03, 2019 2:18 pm

Догледах го. Много съм възмутен, че не са включили the Other Four Bikers of the Apocalypse. И че кучето на R. P. Tyler е дакел, а не пудел. Мда, явно съм чел книгата твърде много пъти. :P Чак сега разбрах, че Геймън бил сценарист, повечето шеги в новия материал ми се видяха много зле, така че продължавам да си мисля, че Пратчет е отговорен за огромната част от хумора в книгата.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Добри поличби

Post by Martix » Mon Jun 03, 2019 2:35 pm

Чел съм я преди 10-тина години, така че може паметта да ми изневерява, но книгата не беше чак толкова смешна (по стандартите на Пратчет), нито толкова поглъщаща (по стандартите на Геймън). И двамата са писали много по-добри неща самостоятелно.

Сериалът ще го гледам тези дни, но на база трейлърите му, не очаквам да ми събере погледа с качество.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Добри поличби

Post by tiffany aching » Mon Jun 03, 2019 3:12 pm

Точно "Добри поличби" бе първият ми досег с Тери Пратчет и за мен има голяма сантиментална стойност. Преди доста години като че беше... сигурно съм забравила един куп неща и с радост ще си ги припомня.
Спорадично подхващах някои от книгите на Геймън, обаче така и не са финилализирани към днешна дата. Виж, Пратчет е съвсем "друга бира", даже не знам колко пъти съм препрочитала историите от Света на Диска. :)
Разбрали сме се с един човек да гледаме заедно сериала и го чакам да се освободи от ангажименти. Както и да остави за малко една игра. :lol: Дотогава се чудя дали да не си припомня книгата...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Добри поличби

Post by Marfa » Tue Jun 04, 2019 10:21 am

Няма ги Другите четири конници на апокалипсиса???????? :cry: Не съм стигнала дотам! :( Нищо, поне ще съм подготвена.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests