Disney+

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Disney+

Post by Amelia » Wed May 22, 2019 12:28 am

Ненам на кого тук са му изтрябвали български субтитри - всичките в тоя форум владеем английски, вероятно по-добре от нейтив говорящите го, които масово са ужасно неграмотни. 20 кинта на месец за българските заплати наистина е грозна цена - ние плащаме под 20 канадски долара и с VPN гледаме и американската селекция. Английските им субтитри са на ниво.

А като стана дума за бойкот - мисля, че е съвсем ясно, че това е нещо различно от "нямам интерес към техните неща и следователно просто не ги купувам". Има и някакъв активен компонент на целенасочено идеологическо противопоставяне. В моя случай съм против сладникавата и безопасна формула на Дисни, която е във всичките им шибани филми и сериали, дори такива като Пънишъра. И против корпоративната алчност и монопола на Дисни, защото като всяка корпоративна алчност и монопол съсипват всичко около себе си и водят до липса на пазарни алтернативи, и от там - до ниско качество за крайния потребител като мен. И на трето място съм против нахалния им и много фалшив SJW булшит, който се ползва основно за маркетинг и реално почти липсва от боклучавите им продукти.

За Амазон знам, че са много зла корпорация на злото и обмислям да прекъснем Амазон Прайм абонамента си и да се опитаме да купуваме локално от разни магазини и т.н. Проблемът е, че канадският пазар винаги е бил по-беден от американския и доста продукти просто не се внасят. Александър постоянно купува някви авточасти и те често са от third parties търговци извън Канада, които ползват амазонската платформа.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Disney+

Post by Ambartanen » Wed May 22, 2019 8:11 am

Ми за да отговоря на реалния въпрос на доктора, нищо от рекламираните им досега неща не ми се струва особено интересно. Както казах като излиза нов сериал, ще чакам да видя какво казват хората и ако има позитивни отзиви, тогава може би ще го тествам. Което ми напомня, че вторият сезон на Кобра Кай май излезе наскоро...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Disney+

Post by Moridin » Wed May 22, 2019 8:16 am

Ох, не ми се ще да хайджаквам темата ама може ли формулировка кое прави Амазон "империя на злото" повече от примерно Билла и Фантастико.
This is it. Ground zero.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Disney+

Post by penzata » Wed May 22, 2019 9:12 am

Amelia wrote:
Wed May 22, 2019 12:28 am
Ненам на кого тук са му изтрябвали български субтитри - всичките в тоя форум владеем английски, вероятно по-добре от нейтив говорящите го, които масово са ужасно неграмотни. 20 кинта на месец за българските заплати наистина е грозна цена - ние плащаме под 20 канадски долара и с VPN гледаме и американската селекция. Английските им субтитри са на ниво.
Дюд, няма значение какво е нивото ти (ни) на владеене на английски. Хората искат да гледат нещата с български субтитри и познавам достатъчно, които не желаят да ползват Нетфликс, точно поради тази причина. Доктора е прав, предлагат услуга на беге пазара, без изобщо да ги е еня за беге потребителя.

Ултра ейч ди пакетът им е 24 марки и селекцията им на неоригинална продукция е доста постна, но за сметка на това за оригиналната им, която мен ме интересува, не може да ти стигне времето на света, за да я изгледаш, което ме устройва. Платформата им е чудна, стриймингът също, за разлика от счупената на хъбъо.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Disney+

Post by трубадур » Wed May 22, 2019 9:27 am

Moridin wrote:
Wed May 22, 2019 8:16 am
Ох, не ми се ще да хайджаквам темата ама може ли формулировка кое прави Амазон "империя на злото" повече от примерно Билла и Фантастико.
Отношението към работниците, така де робите, неплащане на данъци. От друга страна, бидейки сигурно най-голямото нещо на планетата, което предвижва стоки, демек доста енергия консумират и правят отпадъци, почнаха сериозно да се променят и искат имиджа на зелена компания. Амазон е твърде, твърде огромна империя. Подобрява се в дадени сектори, но робовладелието вътре е абсолютно неприемливо.


пп. Нетфликс да е недостъпен за беге пазара по тоя малоумен начин е баси ташака. После що всичко кибичи в замунда или арена. Не знаех тва за субтитрите. Щото английските им по принцип са на доста високо ниво. Тъпото е, че почнаха да се борят с vpn прескачането, а например само в канада го има it comes at night и се ебава, докато със US сървърите няма ядове.


ппп. фак дисни и тъпите им сериали, грам нямам желание да ги гледам.
Last edited by трубадур on Wed May 22, 2019 9:29 am, edited 1 time in total.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Disney+

Post by Amelia » Wed May 22, 2019 9:29 am

@Moridin

Примерно това:
https://www.businessinsider.com/amazon- ... eak-2019-2

Цялото Амазон избива на някъв дистопичен, неверваем суетшоп. Към това се наслагва и безпрецедентния пазарен монопол, заради който няма никакви реални техни алтернативи в момента на западния пазар. Амазон в момента убиват retail-a в Северна Америка, което значи загуба на десетки хиляди работни места в скоро време. И междувременно гледат да автоматизират колкото се може повече от работните си процеси, т.е., няма да компенсират за загубените работни места. Турете върху това скатаването от федерални данъци и това, че изискват някакви безбожни incentives, за да си строят headquarters еди къде си. Неслучайно наскоро ги изгониха от Ню Йорк:
https://www.nytimes.com/2019/02/14/nyre ... ueens.html

@penzata , ясно ми е, че липсата на свестни бг субс ще е проблем за болшинството хора в България, но не считам, че на @Dr. Horrible това би му било проблем, отвъд някви принципни причини. Което прави поведението му точно бойкот, бтв.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Disney+

Post by penzata » Wed May 22, 2019 9:44 am

Е, той каза, че ги бойкотира, защото те бойкотират Дрисни и му спряха марвелщината. Но е ок да ходи при Дисни, само защото същите ще му пуснат нещата, за които изначално са виновни, че ги спряха. :ninja: Итц ъ мейз!

Нетфликс бих ги бойкотирал, заради титрите, но нямам достатъчно воля. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Disney+

Post by Ambartanen » Wed May 22, 2019 10:14 am

Бе това за субтитрите може би е важен фактор за малък брой хора, ама в България като цяло масово хората си пиратсват, просто щото могат лесно да го правят и нищо не коства. После обяснявай що гледаш сериалите на еди кой си, ама отказваш да им даваш пари от принципа.

Иначе Амазон може да са зли, ама не заради самите себе си, просто са логичната точка на своята функция в капиталистически общество с отворени пазари и недостатъчно силна регулация- вертикална интеграция, автоматизация и други агресивни законни начини да свалят разходите, за да максимизират печалбата. Тук решението не е бойкот (щото в най-добрия случай ще ги смени Бамазон), ами някакво държавно действие. Иначе Дисни са ми по-неприятни в това отношение, защото подхода им към интелектуалните права някак си повече ми бърка в здравето и ми е по-очевидно как може да се оправи.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Disney+

Post by AlDim » Wed May 22, 2019 10:15 am

Dr. Horrible wrote:
Tue May 21, 2019 10:25 pm
Пак не разбрах каква е разликата между "бойкотирам" и "не ползвам тази услуга", ама нейсе.
Сериозно ли го задаваш този въпрос?

Ето ти една бърза Уикипедия:
"A boycott is an act of voluntary and intentional abstention from using, buying, or dealing with a person, organization, or country as an expression of protest, usually for moral, social, political, or environmental reasons. The purpose of a boycott is to inflict some economic loss on the target, or to indicate a moral outrage, to try to compel the target to alter an objectionable behavior."

Примерно не ползвам Google Play Movies, защото считам бизнес модела, в който даваш 4.99, за да наемеш един филм за загуба на пари. Бойкотирам iTunes (и всички останали продукти на Apple), защото съм против гадната корпоративна политика на Apple и целия им имидж.

Crave TV на Bell имат ексклузивни права да разпространяват HBO, защото са си платили. Покрай тази ексклузивност Bell смятат, че е абсолютно OK да пласират стрийминг услугата си с най-скапания и бъгав плейър на планетата, не поддържат повече от 720p за PC потребители и въобще се държат като супер гнусни кабеларки. Покрай това нарочно не им плащаме и си пиратстваме HBO. Или с други думи - бойкотираме ги.



Относно Амазон - аз имам две мнения:
1. Амазон са невероятни:
- Бизнес модела им в техническо отношение е гениален. Организацията, дистрибуцията и въобще целия им бек енд е смазващо добре замислен. Пратките се организират изключително ефикасно и доставки има дори уикенда.
- Системата им за нагаждане на цени е изключително силна, за да им докарва максимален бизнес. Откъм IT са някакви светлинни години напред спрямо всичките си конкуренти.
- Преди години 3rd party seller-ите бяха пълна дупка спрямо eBay, но откакто Amazon им позволи да си държат стоката в местни центрове за дистрибуция, нещата се промениха много.
- Резултатът е, че клиентите, които си плащят за Prime получават стоката невероятно бързо. Има случаи, в които поръчвам нещо вечерта и го получавам следващата сутрин. Освен това общата им селекция от продукти е гигантска. Има какви ли не иначе доста трудни за намиране продукти, за които обикновено трябва да чакаш поне месец да дойдат, но през Amazon ги получаваш веднага.
- Amazon Prime стриймингът е перфектен. Техният 4k HDR буквално обезсмисля 4K Blu Ray-ките.
- Kindle, Echo и т.н. са доста добри продукти, въпреки че са прекалено Amazon-centric за моите вкусове.

2. Амазон са империя на злото:
- Съвсем целенасочено се опитват да унищожат retail сектора с въпросното нагаждане на цени в реално време. Това обаче работи най-вече, защото конкурентите им още са в каменната ера. Amazon е IT компания, която продава продукти, а не магазин с IT отдел. В края на краищата ефектът е много негативен и намалява избора на клиентите, но политиците отказват да обвинят Amazon в монопол, защото твърдят, че Джеф Безос и компания са добри за клиентите, защото им дават възможно най-ниски цени (или да го кажем по друг начин - дават и добри парички на политиците в САЩ).
- Всички знаят, че докато Безос е фрашкан с пари и има разни космически въжделения, работниците му работят в лоши условия и не получават добри пари. Тези проблеми с "робите" на Amazon, които нашумяха в Европа, не отговярят дотолкова на реалността в Северна Америка, но фактът е, че Безос е тотално в облаците и не мисля, че дори си прави сметка какво всъщност причинява на работната си ръка. Поне целият шум доведе до значително покачване на минималната заплата на работниците в складовете на Амазон в САЩ.
- Както Амелия спомена, Амазон на практика вече са извън данъчната система и това, че разни политици са готови да си продадат родните места за жълти стотинки само и само, за да има Амазон при тях (което въобще не е манна небесна), е крайно негативно за обществото.

Аз лично не бойкотирам Амазон, защото не считам, че проблемът е само в Амазон. Фактът е, че от страна на потребителя те предлагат най-добрата възможна услуга в сектора си. Проблемът е в безгръбначните политици в САЩ, които не смеят да им наложат каквито и да е иначе съвсем нормални ограничения що се отнася до монопол и третиране на работна ръка.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Disney+

Post by Dr. Horrible » Wed May 22, 2019 10:27 am

@Amelia аз живея в България. Което означава, че когато гледам филми и сериали, често го правя с българи - роднини, приятели, половинката и т.н. и т.н. И малка част от тези българи около мен - например Жоро и Мели - разбират перфектно английски и дори предпочитат английски субтитри. Но по-голямата част нямат нужното ниво и разчитат на преводи. И изпадаме в някаква абсурдна ситуация, в която платена услуга, която официално се предлага на нашия пазар, не предлага субтитри за родните потребители, а за сметка на това пиратските сайтове предлагат субтитри, преведени от хора напълно доброволно. И дори да искам да гледам легално Марвелските филми с братовчедките ми (има ги в нетфликс) или Флаш с приятели (има го в Нетфликс) или Добрата съпруга с нашите (има го в Нетфликс) или Джесика Джоунс, 13 причини защо или Protector (все продукции на Нетфликс) с половинката, просто НЕ МОГА, щото нетфликс не вършат работа. Съответно да, смятам, че принципно си заслужават бойкот, щото поведението им на българския пазар е нагло, но пък аз лично не разглеждам собствените си действия към тях като бойкот, просто не ползвам услугите, щото като условия не ми изнасят.

@penzata достатъчно много хора, работещи в Деърдевил, казаха, че вината е на Нетфликс и решението е било тяхно. Не обвинявай Дисни за това конкретно нещо, щото те си имат немалко реални грехове. Просто Нетфликс не искат да плащат за продукции, които носят пари и на тях, и на Марвел, тъй като могат да правят продукции, които носят пари само на тях :D Но аз пък нямам интерес да им гледам безбройните сериали, които все повече спадат откъм качество.

Иначе аз редовно пазарувам от амазон маркетплейса, не знам това носи ли им пари.

@Ambartanen, какъв е подходът на Дисни към интелектуалните права? Знам, че те в кината действат доста подличко - примерно карат малките киносалони да обещаят, че ще излъчват филмите им определен брой пъти, иначе не ги дават въобще. И някое салонче с две-три зали трябва да се съгласи да пуска Endgame десет пъти на ден, тоест няма да му остане зала за друг филм, щото в противен случай няма да имат шанса да пускат Endgame въобще. И това е гадно от страна на Дисни. И все пак те са достигнали до това поведение постепенно и вече го използват само когато са сигурни, че хората наистина ще им гледат нещата, не го правят за всеки филм. Ама си е гадничко. Какъв е подходът им към интелектуалните права?
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Disney+

Post by трубадур » Wed May 22, 2019 10:39 am

Че искат да ги направят вечни и да не ги оставят да идат в публичния домейн. Т.е. да доят до края на света и то само те, без други да имат шанс да ги ползват. При положение, че са си изградили името върху неща от публичния домейн. Яко.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Disney+

Post by tigermaster » Wed May 22, 2019 10:48 am

Dr. Horrible wrote:
Wed May 22, 2019 10:27 am
@Amelia аз живея в България. Което означава, че когато гледам филми и сериали, често го правя с българи - роднини, приятели, половинката и т.н. и т.н. И малка част от тези българи около мен - например Жоро и Мели - разбират перфектно английски и дори предпочитат английски субтитри. Но по-голямата част нямат нужното ниво и разчитат на преводи. И изпадаме в някаква абсурдна ситуация, в която платена услуга, която официално се предлага на нашия пазар, не предлага субтитри за родните потребители, а за сметка на това пиратските сайтове предлагат субтитри, преведени от хора напълно доброволно. И дори да искам да гледам легално Марвелските филми с братовчедките ми (има ги в нетфликс) или Флаш с приятели (има го в Нетфликс) или Добрата съпруга с нашите (има го в Нетфликс) или Джесика Джоунс, 13 причини защо или Protector (все продукции на Нетфликс) с половинката, просто НЕ МОГА, щото нетфликс не вършат работа.
Това е доста вярно. Около третия сезон на "Последното кралство" бях попаднал в леко абсурдната ситуация да гледам епизодите легално сам, докато ги тегля, за да ги преведа за родителите си, понеже това им е любимият сериал в момента.
(Що се отнася до бойкотите - имам си лични причини да бойкотирам гледани български телевизии, обаче това просто да не гледам телевизия изобщо не знам дали се брои за бойкот.)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Disney+

Post by AlDim » Wed May 22, 2019 10:49 am

Dr. Horrible wrote:
Wed May 22, 2019 10:27 am
Иначе аз редовно пазарувам от амазон маркетплейса, не знам това носи ли им пари.
Не, не им носи. :hihi:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Disney+

Post by penzata » Wed May 22, 2019 11:12 am

tigermaster wrote:
Wed May 22, 2019 10:48 am
(Що се отнася до бойкотите - имам си лични причини да бойкотирам гледани български телевизии, обаче това просто да не гледам телевизия изобщо не знам дали се брои за бойкот.)
Брои се за бойкот. Аз бойкотирам всички български телевизии, които сведоха цялата си продукция до дъвков риалити формат. Следях "Библиотеката", но откакто този сезон (септември-октомври) го няма Георги Ангелов, предаването е някакво клоакно дъно. Виждам, че от известно време подритват и "История БГ"; явно изцяло искат да шитнат Ангелов от бенетету.

Телевизия, гледам единствено спорт, приятелката - Диско-вери и Нат Джио Уайлд, и туйто.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Disney+

Post by Litz » Wed May 22, 2019 11:33 am

Малко офтопик, но няма по голяма болка от това да плащаш 18 евро на месец данък за радио и телевизия и да гледаш как с парите ти спонсорират филм за уайт треш дебели селяни германци, фенове на 50 нюанса и ги дават как се камшикосват и се въргалят голи. Тежко е и дори не можеш да се измъкнеш от плащането на тия пари.

Тва със субтитрите е проблем не само на български. Има много неанглийски продукции, които имат само немски субтитри и съм наясно, че те изостават. Особена мъка е да гледаш нещо испанско с немски субтитри. Я си получил 60 % от информацията, я не.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests