Amazon Studios

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Amazon Studios

Post by Litz » Fri Jul 26, 2019 3:36 pm

Аз се бойкотирам Амазон, но се оказва, че имам prime без да плащам :ninja:

Не знам 19годшното ми аз кво е правило да се докара дотук


И в Германия е крака :mrgreen:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Amazon Studios

Post by трубадур » Fri Jul 26, 2019 4:25 pm

Prim-а е предимно за държави с амазонски магазин и останалите 10, дето са наистина напред (финландия левел страници), при останалите селекцията, че и услугата като цяло е доста вгз.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Amazon Studios

Post by Ambartanen » Fri Jul 26, 2019 4:59 pm

Yan wrote:
Fri Jul 26, 2019 2:28 pm
От коя локация го ползваш праймът?
За България поне каталогът беше трагичен като съдържание (поне преди половин година) и не можеше и на малкия пръст на Нетфликс да стъпи.
Как така за България? Няма български амазон магазин. Праймът работи на който магазин си го купиш, в моя случай британския. За разлика от Нетфликс услугата ми, която ми дава различни каталози като помириша самолет, праймът мога да си го гледам от всякъде.

Пенза, това за HBOGO не го разбирам. Големите филми излизат по-рано от българския нетфликс (който е няколко ранга над американския им каталог в повечето отношения) с няколко месеца и количеството готини сериали... еми все пак е HBO, освен че купуват още доста други яки неща.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Amazon Studios

Post by Ghibli » Fri Jul 26, 2019 5:49 pm

HBOgo в България има огромно предимство пред Netflix (и ако правилно помня, Amazon Prime също) - има субтитри на български. Това е единствената платформа, на която майка ми може да гледа нещо. Селекцията им на филми също е доста по-качествена спрямо Нетфликс, но тук вече е въпрос на вкус. Освен това имат доста български филми, много по-спокойно е да можеш да се запознаеш с тях без да трябва да даваш пари за билет.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Amazon Studios

Post by penzata » Fri Jul 26, 2019 6:12 pm

Ambartanen wrote:
Fri Jul 26, 2019 4:59 pm
Пенза, това за HBOGO не го разбирам. Големите филми излизат по-рано от българския нетфликс (който е няколко ранга над американския им каталог в повечето отношения) с няколко месеца и количеството готини сериали... еми все пак е HBO, освен че купуват още доста други яки неща.
Трябваше да уточня, ма бед.

Нямах предвид за каталози - за нови филми гоуът е много напред от нетфликс, които махнаха и убитите бг събтайтълс и сега ги чакам, да видя ще турят ли изобщо нещо или гледат само да цоцат кинчи.

На хъбъотогоу не му харесвам платформата, която е адски бъгава и тромава, и на тивито (за разлика от компа) не ми позволява да сърчвам филмите с оригиналните им имена - откъде да знам беге диваците как се превели филма. А и като качество на видеото, Нетфликс са много, много над тях.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Amazon Studios

Post by Roland » Fri Jul 26, 2019 6:36 pm

Ghibli wrote:
Fri Jul 26, 2019 5:49 pm
HBOgo в България има огромно предимство пред Netflix (и ако правилно помня, Amazon Prime също) - има субтитри на български. Това е единствената платформа, на която майка ми може да гледа нещо. Селекцията им на филми също е доста по-качествена спрямо Нетфликс, но тук вече е въпрос на вкус. Освен това имат доста български филми, много по-спокойно е да можеш да се запознаеш с тях без да трябва да даваш пари за билет.
Това ми беше много разочароващо това лято като си бях в София, щото исках да зарибя майка ми с Нетфликс, но не знаех, че няма субтитри :/
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Amazon Studios

Post by tigermaster » Fri Jul 26, 2019 7:24 pm

По-добре, че няма, предвид това какво представляваха тия, които ги имаше :)

За повечето Нетфликсови продукции, за които се сещам в момента, има поне прилични фенски преводи - с програма като SubViewer може да се пуснат да текат само те и да се нагласят съответно към вървящ в браузъра филм - това, ако човек има принципни съображения срещу пиратството, де. (А и първите две-три-четири минути гледане по този начин задължително минават в паузиране и пускане на надписите и/или филма, докато започнат да съвпадат - ама е постижимо.)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Amazon Studios

Post by Xellos » Fri Jul 26, 2019 8:25 pm

Освен това немат и турски сериали :mrgreen:
:ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Amazon Studios

Post by coldie » Fri Jul 26, 2019 11:56 pm

Мирише на малка подигравка с Азмазон. Аз си ги харесвам. Какво ви е изобщо подразнило в Амазон Студиос?

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Amazon Studios

Post by Ambartanen » Sat Jul 27, 2019 12:01 am

Обратно на темата, изгледах първия епизод на The Boys и ми хареса. Актьорите са на ниво, завързаха бая истории като за един епизод и като цяло ще го гледам. CGI-a е малко евтин, но се ползва в ограничени количества и засега важните моменти изглеждат достатъчно добре.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Amazon Studios

Post by Xellos » Sat Jul 27, 2019 12:32 am

точа банана утре маратон :mrgreen:

edit...

Първи епизод кефи, ама то и Приичър-а почна яко. Повече Уочменско/The Reckoners ми е засега :heart: . Сигурен съм, че и annual shareholders meeting в Марвел протича така. :mrgreen: Старлайт е спот он. Слава богу са цензурирали оригинала достатъчно за да е гледаемо и евала на амазон, че е 18+ R. Камеото на Саймън Пег е якия фенсърфис, образа му е използван в комикса за Хюи, ама според него самия бил неподходящ за ролята и т.н. :roll: Джак Куейд е океен за ролята.
https://www.digitalspy.com/tv/ustv/a284 ... imon-pegg/

дано вкарат кучето им по-натам :mrgreen:
Spoiler: show
Image
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Amazon Studios

Post by penzata » Sat Jul 27, 2019 1:35 pm

Пуснах си прайма, 7 дни е трайъла, но поне следващите 6 месеца е 3 еврака на месец, тъй че чудно. Видеото е ултра ейчди - кристална чикия. :mrgreen: За справка - Нетфликс ми искат 2 пъти по-висока цена (а сега при 6 месеца промото е 4 пъти по-висока), за да имам ултра ейчди и да се пуска на 4 дивайса едновременно. При Прайма са 3.

Дори и само да изгледам Too Old To Die Young си заслужава. Има и Прийчър, който така и не изгледах, и дори и да забозява, другият месец излиза последния сезон, тъй че става. The Boys, Goliath, This is Us, хамериканскио Офис и Carnival Row - демек има м'трял за гледане. Аз и другите две платформи (Нетфликс и ХъбъоГоу) ги използвам главно за сериали, тъй че съм доволен.

Единственото, което засега ме дразни е, че не мога да подредя продукцията по години и няма опция за ризънтли адед стаф.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Amazon Studios

Post by coldie » Sat Jul 27, 2019 4:20 pm

alshu wrote:
Tue Jul 23, 2019 10:39 pm
Малко рекламни материали за The Expanse сезон 4.

https://www.youtube.com/watch?v=kNIim3xqsEU

https://www.youtube.com/watch?v=mOcTECzQVdM
Сравнявайки филма и книгите, във филма сюжета го карат малко разбъркано, макар да се придържат към книгата. Петата, която я има на български, когато я четох ми се стори доста неблагодатна за екранизирание и не резонира много с действието досега - т.е. развива се на една планета, ако съдя по трейлъра, новият сезон явно ще е съсредоточен върху това.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Amazon Studios

Post by penzata » Sat Jul 27, 2019 9:47 pm

Xellos wrote:
Sat Jul 27, 2019 12:32 am
Първи епизод кефи, ама то и Приичър-а почна яко. Повече Уочменско/The Reckoners ми е засега :heart: . Сигурен съм, че и annual shareholders meeting в Марвел протича така. :mrgreen: Старлайт е спот он.
Якото е, че Ерик Крипке е замесен в The Boys, така че не вярвам да му падне качеството.

Иначе, пет епизода до момента и сериалът е просто топ ноч. Кастинг директорът е избил рибата с актьорите. Много хумор (това го различава от Уочмен), много грити дарк шитс и много добро писане. Матрицата и Спайс Гърлс джоуковете ме съсипаха. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Amazon Studios

Post by Yan » Sun Jul 28, 2019 3:29 am

Ambartanen wrote:
Fri Jul 26, 2019 4:59 pm
Yan wrote:
Fri Jul 26, 2019 2:28 pm
От коя локация го ползваш праймът?
За България поне каталогът беше трагичен като съдържание (поне преди половин година) и не можеше и на малкия пръст на Нетфликс да стъпи.
Как така за България? Няма български амазон магазин. Праймът работи на който магазин си го купиш, в моя случай британския. За разлика от Нетфликс услугата ми, която ми дава различни каталози като помириша самолет, праймът мога да си го гледам от всякъде.
Праймът и съдържанието му работят спрямо билингът ти. Ако билинг адресът ти е в БГ, т.е. ползваш родна карта и каталогът с наличните неща е доста по-малък спрямо UK билинг или US билинг. Играл съм ги и двата филма затова коментирам :)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 24 guests