Amazon Studios

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Amazon Studios

Post by Xellos » Sun Jul 28, 2019 9:08 am

penzata wrote:
Sat Jul 27, 2019 9:47 pm
Xellos wrote:
Sat Jul 27, 2019 12:32 am
Първи епизод кефи, ама то и Приичър-а почна яко. Повече Уочменско/The Reckoners ми е засега :heart: . Сигурен съм, че и annual shareholders meeting в Марвел протича така. :mrgreen: Старлайт е спот он.
Якото е, че Ерик Крипке е замесен в The Boys, така че не вярвам да му падне качеството.

Иначе, пет епизода до момента и сериалът е просто топ ноч. Кастинг директорът е избил рибата с актьорите. Много хумор (това го различава от Уочмен), много грити дарк шитс и много добро писане. Матрицата и Спайс Гърлс джоуковете ме съсипаха. :mrgreen:
Мдаа много силен първи сезон :heart: Повече ми мяза на повлияно от на Сандерсън книгите за The Reckoners, който като цяло са зле, ама имат добри идеи за злоупотребата със суперсилите.
Този път ми оправдаха очакванията, щото Приичъра е забавен, ама просто е друга бира.

Французина можеше и по-як да е, ма му се свиква на латино вайба. :heart:
The Female (Of The Species) също е перфектна и 1:1 просто.
Mother's Milk и той.
Слава богу грити дарк шитса в сравнение с оригинала е като клип в тубата на малки котенца играейки си с кълбо прежда, и дава шанс на сериала да е по-гледаема пародия на супергероите за масата хора. :mrgreen: Явно му дойде времето, особено като корпорации като Дисни и Марвел са буквално суперсила като Вог в момента. :ninja:
Дано втори сезон вкарат и други гениални герои, особено руснака с геройското име "Love Sausage" :mrgreen: .
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Amazon Studios

Post by penzata » Sun Jul 28, 2019 1:06 pm

Чуден сериал просто. Размазах се от кеф.
Яко се дзривих като се появи Боби от Супернатурално и освен това и името му беше същото - Робърт Сингър. :mrgreen:
Френчи е мега якия пичага; още в началото ме израдва. :heart:

Задълже отивам да си набавям комиксите. :yay:
Spoiler: show
Джанкарло Еспозото!!! :panic:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Amazon Studios

Post by Ambartanen » Mon Jul 29, 2019 10:00 am

И аз изгледах целия сезон на The Boys през уикенда и останах доста доволен. Много ми е странно как The Deep едновременно е най-големия задник, най-трагичния и най-смешен герой. Прилоша ми от смях на сцената с делфина, не знам дали е взета директно от комиксите ама беше страхотна. Сега нямам идея какво да очаквам от следващия сезон, но със сигурност ще го гледам.

Вдъхновен от The Boys, най-накрая подхванах Хана. Филмът със Сърша Ронан доста ме беше накефил и... бе не знам какво очкавах от шоуто, ама засега първите 3 от 7 епизода следват сценария на филма изненадващо близко. Ако продължава така ще се окаже че това е просто 280 минутна версия на сто минутния филм.

@Ян , това с билинг адреса не знам как работи. Аз имам няколко карти с различни билинг адреси вкарани в амазон и сменям от време на време коя е основната, но това не ми променя каталога. Специално пробвах да сменя от карта с британски на карта с български адрес и ми показва същия каталог.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Amazon Studios

Post by alshu » Mon Jul 29, 2019 11:55 am

coldie wrote:
Sat Jul 27, 2019 4:20 pm
новият сезон явно ще е съсредоточен върху това.
Между другото потвърдиха и 5-ти сезон - https://io9.gizmodo.com/the-expanse-is- ... 1836756866
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Amazon Studios

Post by Ambartanen » Mon Jul 29, 2019 1:34 pm

Това е добра новина. Дано да минат цялата четвърта книга за един сезон, защото в пета нещата стават много напечени. Не знам как ще е четвъртия сезон, но след четвъртата книга аз си дадох няколко години почивка от поредицата, така че бих казал че ми е най-малко интересната (и от нея помня най-малко може би).

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Amazon Studios

Post by coldie » Wed Jul 31, 2019 5:48 pm

Ambartanen wrote:
Mon Jul 29, 2019 1:34 pm
Това е добра новина. Дано да минат цялата четвърта книга за един сезон, защото в пета нещата стават много напечени. Не знам как ще е четвъртия сезон, но след четвъртата книга аз си дадох няколко години почивка от поредицата, така че бих казал че ми е най-малко интересната (и от нея помня най-малко може би).
Нормално е да се объркаш между книгата и сериала. Петата книга е всъщност (ако се съди по трейлъра) сезон четири. Те много ги мешат събитията.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Amazon Studios

Post by Ambartanen » Mon Aug 05, 2019 12:16 am

coldie wrote:
Wed Jul 31, 2019 5:48 pm
Ambartanen wrote:
Mon Jul 29, 2019 1:34 pm
Това е добра новина. Дано да минат цялата четвърта книга за един сезон, защото в пета нещата стават много напечени. Не знам как ще е четвъртия сезон, но след четвъртата книга аз си дадох няколко години почивка от поредицата, така че бих казал че ми е най-малко интересната (и от нея помня най-малко може би).
Нормално е да се объркаш между книгата и сериала. Петата книга е всъщност (ако се съди по трейлъра) сезон четири. Те много ги мешат събитията.
Явно се бъркаш коя книга коя е. Всичко в трейлъра е от четвъртата книга- планетата, рейл гъна, колонията, екипажа.
Spoiler: show
На Илус се развива цялото действие от четвъртата книга и никоя друга не се връща на тази планета, а планетата от трейлъра е със сигурност Илус.
Не може да е по-очевидно, че четвърти сезон ще е четвъртата книга и то всъщност няма как да пренаредят събитията, така че да не е така. Пета и шеста книга може да ги омешат както направиха с първа и втора, но трета и четвърта си получават по един self-contained сезон.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Amazon Studios

Post by coldie » Thu Aug 08, 2019 6:43 pm

Ambartanen wrote:
Mon Aug 05, 2019 12:16 am
coldie wrote:
Wed Jul 31, 2019 5:48 pm
Ambartanen wrote:
Mon Jul 29, 2019 1:34 pm
Това е добра новина. Дано да минат цялата четвърта книга за един сезон, защото в пета нещата стават много напечени. Не знам как ще е четвъртия сезон, но след четвъртата книга аз си дадох няколко години почивка от поредицата, така че бих казал че ми е най-малко интересната (и от нея помня най-малко може би).
Нормално е да се объркаш между книгата и сериала. Петата книга е всъщност (ако се съди по трейлъра) сезон четири. Те много ги мешат събитията.
Явно се бъркаш коя книга коя е. Всичко в трейлъра е от четвъртата книга- планетата, рейл гъна, колонията, екипажа.
Spoiler: show
На Илус се развива цялото действие от четвъртата книга и никоя друга не се връща на тази планета, а планетата от трейлъра е със сигурност Илус.
Не може да е по-очевидно, че четвърти сезон ще е четвъртата книга и то всъщност няма как да пренаредят събитията, така че да не е така. Пета и шеста книга може да ги омешат както направиха с първа и втора, но трета и четвърта си получават по един self-contained сезон.
Аз още когато го написах, т.е. няколко минути по-късно си дадох сметка, че аз бъркам. Но сезоните наистина ги мешат здраво с плота на книгата.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Amazon Studios

Post by трубадур » Mon Aug 26, 2019 11:10 am

Немаше как, имам смесени чувства относно комикса и трябваше да видя как са го адаптирали... и е точно това, дето си мислех, че ще е. The Boys в сериална форма е история с тия герои, ама правено за жени. Където оригиналът е тотална повърня върху всичко де що е супергерой, барабар с конспиративните теории на чича ти га обърне повече ракийки, сериалът е извърнат с хастара навънка и направен на сапунена опера. Където имахе нихилизъм, простотия, извращения и крайно незачитане на човешки живот (което добива дебилни висини, оти по едно време стотина супергерои си зимат в един панел и никога не е споменато повече) тук са по-рилейтъбъл нещата, по-приятелски настроени са, а половината персонажи са пренаписани от-до и имаме скрити семейства, мами ишуус и по-малък бюджет явно. Щото тая суперкорпорация, буустваща печалба от десетки милиарди, не може да наеме повече от 15 човека.

Има си силни страни сериалът, Хюи е по-ангажиран персонаж от самото начало, докато в комикса това отнема време. Хуморът е по-американски и достъпен. Насилието като се случва е гадно и оставя тежест, за разлика от първоизточника, където хем го има, хем се губи, щото искаме да утрепем някаква с вибратор или вече споменатото клане на отвинтващо количество супери. Фактът, че тук момчетата още са нормални хора и трябва да мислят повече за плановете си е плюс, добавено с това, че рядко и работят. Но проблемите са, че все пак сюжетът трябва да ги спаси и последните 2 епизода им се нареждат е тъпо. Почти всичките във великолепната седморка са само плах помен от това, което са в действителност, а и приятелството на кралицата с новото момиче е (както казах) за женки. Самата тя е доста леесно преебана от Дъ Дийп в началото, докато в оригинал има да смуче доста повече и идва от най-високото място. Но за да го спестят това е трябвало да пренапишат и Хоумлендера и са го натоварили с мамините проблеми и доста повече човещина в действителност. Това си има своите позитиви, а и актьорът е безупречен, от друга страна напълно преебава един от основните проблеми в историята и кара новото момиче да е просто тъпо. А тя не е.

От друга страна добре, че я нямаше девствената сцена, където Хюи я олиза, докато тя е в мензис и ни един от двамата не осъзна тоя факт до сутринта при положение, че не се бяха накъркали до несвяст, е хубаво нещо, а сцената в комикса само показва колко точно му връзва на бате Гарет. Как да е, няма да съм аз, ако не ме бъгне това, ама на картинки рисуват путки, докато във филма събличат само мъжете. Та да, това не е толкова адаптация, колкото детски фен фикшън с тия герои за домакини. А и тоя напикан зелен филтър връз повечето сцени е грозен. Обаче на повечето хора сигурно ще им дойде по-нанагорно, ако се кефят по принцип на супер герои. Донякъде ми се гледа втори сезон, но
Spoiler: show
детето на хоумландер ми дойде нанагорно, в оригинал Бъчър е до жена си, когато бебето я изкормва и трябва да го утрепе, да не говорим, че цялата история с изнасилването е по-засукана и финалът й по трагичен, което нямам как да се случи в шоуто вече.
Кастът обаче е безупречен като Хюу, франсето и хоумлендъра са тотални попадения.


Приключихме и Comrade Detective което буквално си е сериал, заснет с румънци на румънска почва и отгоре се гаврят с дублажа произволни А-листъри. Замаскирано като пропаганден сериал от 80-те години, възхваляващ партията и плюещ по капиталистическия начин на живот на моменти докарва твърде добра актьорска игра и заснемане. Все едно е сниман у Младост, познатите панелни блокчета, бобена чорба бидейки символ на изискана храна и бой за дънки, определено е нещо, което балканите ще могат да оценят повече от западните зрители. Наистина е странно съществуването му, като се вземе предвид колко се стреми да изкривена балканска реалност и не се поддава на изкушението да е елементарно, че да го разберат хамериканците.

Като цяло всеки вика, че нетфликс е свободия, но амазон наливат пари в доста по-дивашки проекти

Следващото на радара ми от тях е Too Old to Die Young

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Amazon Studios

Post by Xellos » Mon Aug 26, 2019 12:50 pm

Еми те вече са избичили 1-2 епизода от втори сезон и нещо като трейлърче/флашбак има даже за него https://www.youtube.com/watch?v=ovsct8lg36A&t= Докат се натуткам да напиша материала, ти си сипал баси ревюто тука. :< Ще има повече кинти да стане пълна лудница втори сезон, дори и още от същото да е ще е ок, за малко епизоди. :yay: . По липса на нещо по-добро или Дедпул 3 ще се чака и тва ;)
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Amazon Studios

Post by Litz » Sun Sep 08, 2019 4:40 pm

Fleabag е мега якото нещо. Olivia Colman е толкова добра, че през цялото време ми се искаше да я убия по няколко имключително мъчителни начини.
Целият касп е гениален.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Amazon Studios

Post by coldie » Fri Sep 13, 2019 6:59 pm

Амазон извадиха още едно бижу - This is football.

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Amazon Studios

Post by Dark Cloud » Tue Oct 22, 2019 10:39 am

Явно чичо Бенджен ще е Big Bad в LOTR сериала
https://variety.com/2019/tv/news/lord-o ... 203378172/

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Amazon Studios

Post by coldie » Fri Nov 29, 2019 5:56 pm

Няколко дни се въздържах да коментирам впечатленията ми от може би най-любимият ми скай-фай сериал Човекът от високия замък, за да отлежат малко:) и по специално сезон 4-ти и последен.
Като цяло сезон 4-ти не е лош. Но има някои сюжетни линии, които са се опитали да наложат или продължат като основни, който не стават за нищо. Въобще плота на съпротивата, начело с ЧКБ, с Джулиана и сие и т.н. абсолютно могат да се пропуснат. Своеобразна дупка без никаква инфлуенция. Особено закриващият епизод срина всички добри впечатления от сезона до земята.
Но все пак трябва да отбележа, че сериала си заслужа заради сюжетните линии на инспектор Кидо и Джон Смит.
След като Тагоми го убиха в края на сезон 3, и след като Джулияна се изчерпа, това остава.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Amazon Studios

Post by coldie » Sun Dec 08, 2019 2:27 pm

Вярно, че каста на Експанзията не е заслуга на Амазон, и все пак се чудя как успяха да съберат толкова добри актьори и то сравнително неизвестни в една продукция. Така се опитвам да се сетя за някой, който стои неестествено, от главните до масовките и не се сещам. Човекът от високия замък не всички са много добри, но няколко са уникални.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests