Amazon Studios

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Amazon Studios

Post by Martix » Sun Dec 08, 2019 4:30 pm

coldie wrote:
Sun Dec 08, 2019 2:27 pm
Така се опитвам да се сетя за някой, който стои неестествено, от главните до масовките и не се сещам.
Да не би като гледаш на мястото на Джеймс Холдън да има празно място. Той е доста неестествен, да не говорим че е твърде красив и млад за ролята си. С времето се свиква де.

На човекът във високия замък му гледах само първи сезон, но доколкото помня актьорите не бяха особено интересни, май затова и го дропнах.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Amazon Studios

Post by coldie » Mon Dec 09, 2019 11:42 am

За мен Холдън си стои много добре. А за другия филм, особено тези които играят Кидо и Тагоми са брилянтни. Както и Джон Смит, може би половин идейка под тях. И особено Кидо е брутален.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Amazon Studios

Post by coldie » Tue Dec 17, 2019 8:11 pm

Мъмх, пуф паф... Експанзията 4, очаквах повече. Макар, че очаквах заради по-различния сюжет на тази част от книгата да е по-труден за екранизиране. Повече ме разочароваха някои актьори. Има преиграване, и някои нови актьори не са добри.
Въобще последната част е повече мейнстрийм, което за мен е минус.

П.с. Най-слабия актьор за сезона, определено е докторката. Но, като цяло почти всички, дали нарочно или не, имаха преигравания. А пък Фред Джоинсън е толкова отслабнал, че в първата сцена с него не го познах. И с тази прическа - по ми замяза на Кулио.

Изглежда, че Амазон постепенно и методично завиват към комерса. Имаме и темата за КнВ...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Amazon Studios

Post by coldie » Sat Jan 04, 2020 4:34 pm

Амазон пак с нещо по-различно (поне така изглежда). И поне трейлъра е зарибяващ. Това с пианото ме изкъртва, хаха.
https://www.youtube.com/watch?v=HBGkjmfIzAw

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Amazon Studios

Post by coldie » Sat Jan 04, 2020 8:12 pm

Един от най-яките "моменти" от сезон 4 на Човекът от високия замък, който сезон като цяло е слаб на фона на предишните.
Видеото са го забранили, но сцените са в девети епизод последните 17-18 минути.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Amazon Studios

Post by Totenkopf » Sun Jan 05, 2020 8:41 pm

След невероятните "Тhe Boys", "Carnival Row", 1 сезон на "Goliath" ( втория сезон отстъпва много, третия съм го спрял след първите епизоди все пак сигурно ще го до изгледам на мъка) "The Expanse" 4 сезон ми донесе невероятно разочарование, изключително слабо представление всички са тотално неадекватни и се държат по възможно най малоумния начин без изключение. Все едно е друг сериал, няма го духа от предишните сезони, същите актьори, но явно новия екип зад кулисите не успява да се справи. То не бяха локуми, пълнежи то не бяха мега слаби мизан сцени( катастрофата на совалката в началото - нито една отломка не можех да си я представа, че е част от космически кораб, имаше даже някаква ръждясала желязна греда, все едно буквално бяха пуснали купчина скрап и кое както падне, както и видях обикновени дъски от дърво между барата в лагера).

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Amazon Studios

Post by coldie » Sun Jan 05, 2020 9:30 pm

Totenkopf wrote:
Sun Jan 05, 2020 8:41 pm
След невероятните "Тhe Boys", "Carnival Row", 1 сезон на "Goliath" ( втория сезон отстъпва много, третия съм го спрял след първите епизоди все пак сигурно ще го до изгледам на мъка) "The Expanse" 4 сезон ми донесе невероятно разочарование, изключително слабо представление всички са тотално неадекватни и се държат по възможно най малоумния начин без изключение. Все едно е друг сериал, няма го духа от предишните сезони, същите актьори, но явно новия екип зад кулисите не успява да се справи. То не бяха локуми, пълнежи то не бяха мега слаби мизан сцени( катастрофата на совалката в началото - нито една отломка не можех да си я представа, че е част от космически кораб, имаше даже някаква ръждясала желязна греда, все едно буквално бяха пуснали купчина скрап и кое както падне, както и видях обикновени дъски от дърво между барата в лагера).
Това е вярно донякъде, но книгата, по която е сезона е много различна от предишните. И все пак кой-е подобрия сай фай сериал? Доста по-труна е за екранизиране. Но за преиграването си абсолютно прав. Ако това си имал в предвид.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Amazon Studios

Post by Totenkopf » Mon Jan 06, 2020 7:15 pm

Преиграват и още как. В началото на темата са го споменали препоръчвам "Sneaky Pete" , доста свежо сериалче, а и Браян Кранстън си е както винаги чук. Буквално сезоните ги гледах за по един ден. " The Man in the High Castle" Изгледах първите 2 сезона почнах третия, ама нещо много на мъка ми вървя и го стопирах по средата честно казано нещо нямам желание поне засега да го догледам, че да почна четвъртия.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Amazon Studios

Post by coldie » Mon Jan 06, 2020 7:55 pm

Totenkopf wrote:
Mon Jan 06, 2020 7:15 pm
Преиграват и още как. В началото на темата са го споменали препоръчвам "Sneaky Pete" , доста свежо сериалче, а и Браян Кранстън си е както винаги чук. Буквално сезоните ги гледах за по един ден. " The Man in the High Castle" Изгледах първите 2 сезона почнах третия, ама нещо много на мъка ми вървя и го стопирах по средата честно казано нещо нямам желание поне засега да го догледам, че да почна четвъртия.
Човекът в замъка си заслужава да се гледа, дори само заради играта на Инспектор Кидо, Министър Тагоми и Джон Смит.
Последната Експанзия е очевидно, че преиграват, но пак е супер ниво. Просто е нива надолу спрямо предишните. Ами аз като превъртя в ума си сай фай сериали, се сещам само за Вавилон 5, Страгейт и донякъде Фаъйрфлай. За мен като средно аритметично Експанзията е над тях.
Има и някои други, но ако говорим за по-типични космическо сай фай са тези.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Amazon Studios

Post by alshu » Tue Jan 07, 2020 9:34 am

Инспектор Клузо ли каза?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Amazon Studios

Post by coldie » Mon Mar 09, 2020 7:42 pm

Малко по малко напредвам със сериалите на Амазон. Къде ми допадат, къде не, но определено показват нещо по-различно и ми се струва че раздвижиха цялата индустрия.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Amazon Studios

Post by coldie » Wed Jan 20, 2021 9:50 pm

Имах двоумене дали новия сезон на Експанзията е под нивото на сериала, като цяло или не. В крайна сметка мисля, че е на нивото. Не е противопоказно, макар и малко изтъркан похват да се акцентира цял сезон върху личностните драми на малко по-второстепенните герои. Предполагам, че и една от идеите е да подгреят публиката за завръщане на Холдън с гръм и трясък. Може и да греша. За мен Амазон, и не ме интересуват причините от няколко години правят сериали с по-различна история, които поне на мен ми допадат доста повече, а още има доста, който не съм гледал. Netflix направо не ги понасям, при тях почти всичко е окултизъм и разни такива. Абсолютно нищо не съм гледал на нетфликс повече от няколко минути.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Amazon Studios

Post by Xellos » Sat Sep 18, 2021 10:51 pm

:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Amazon Studios

Post by Xellos » Wed Nov 10, 2021 9:33 am

Ще придърпат малко Супернечъръл фенове с това. 8-) Така и така е свободни съчинения сериала, поне повечко от Кап Америка от алиекспрес да има тоя сезон. :D

:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Amazon Studios

Post by трубадур » Wed Nov 10, 2021 12:31 pm

А, наздраве

Image

Ако не друго поне чичо дийн изглежда чудесно, направо не ми се мисли каква кочина ще е, тотално ебаха майката на сериала и героите, и ако наистина не беше безупречният кастинг на хоумландера да държи интереса, едва ли щях да догледам втория сезон. Но след като и с него осраха пейзажа, наистина само супернатуралната носталгия може би ще ме накара да му дам шанс за трети път.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests