Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Wed Feb 05, 2020 4:19 pm

Аз Бриджит я харесвам от white collar, където беше повече от прекрасна.
Аз я харесвам от Agent Carter, един доста посредствен сериал (сори, Марто), запомних само с химията между нея и главната героиня.
Legend of the Seeker е як, един от последните, барабар с там Мерлин, сериали ала Зина/Херкулес, с нещо като смислен бюджет и добри актьори.
Едно време и Зина не успях да понеса, колкото и да радва Луси Лоулес, така че това не е много окуражително. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Wed Feb 05, 2020 5:07 pm

Аз повече визирам елементарни фентъзи сериали където всеки епизод е самостоятелна история. Специално мерлин, сийкъра, донякъде рибуута на робин худ и подобните са класи над зина, но по-зле от Ейнджъл/Бъфи например. Но главният в сийкъра има преса та се не знае, двете главни каки (втората се появява втори сезон) другата е Бриджит са явен секс на крака, ако не друго поне сексапилът е на стабилно ниво, та поне плакне очите.

От друга страна оня ден опитахме 100 и само след 10 минути бяхме аут, та ко знам и аз...

С тава на ум, все забравям да изгледам последния сезон на Ashe vs Evil Dead а това наистина е великолепен сериал, плюс може би най-здравата роля на Луси Лоулес, кат стана въпрос за нея барем ми дойде акълът и да изгледам нещо, към което наистина имам интерес. :dunno:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu Feb 06, 2020 1:31 pm

Загледах отново "Три поколения на школата "Ягю":
https://www.imdb.com/title/tt1360090/
Значи, твърде често сам се дразня на превода, който аз съм правил, и като си спомня колко зле бяха английските субтитри, които използвах за основа, ми става лошо направо.
Иначе все още радва стабилно, бойните сцени са страхотни, актьорите са готини и дори през недотам добрия превод на репликите се вижда, че зад писането е хвърлена доста мисъл. Личи му, че е правено преди почти трийсет години, де. След смъртта на Токугава Иеясу обаче част от очарованието на цялата история си отива. Този просто е толкова готин образ тук...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Sat Feb 08, 2020 9:06 pm

Трети сезон на stranger things тоя филм е няма такава отвратителна кочина, напълно негледаемо е това. А мислех че втори сезон е дъното. Нямат история дори за първите осем епизода, те го разточиха до три сезона...

Единствено стийв и дъстин имат химия и са забавни, останалото е загуба на време

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sat Feb 08, 2020 9:28 pm

Аз едва изтраях първия епизод от третия сезон и спрях дотам. Рядка тъпотия, да не говорим, че докато в първите сезони осемдесетарщината идваше малко по-органично някак, в последния епизод, който гледах, бяха някакви мемета, които бях виждал в 9гаг - примерно онова с ръцете от оня филм.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Feb 09, 2020 11:27 am

Гледах първите два епизода на "Mythic Quest: Raven's Banquet":
https://www.imdb.com/title/tt8879940/
Комедиен сериал от създателите на "It's Always Sunny in Philadelphia" за разработчиците на изключително популярно ММО. На моменти е адски смешно. Брат ми, като бая сериозен геймър, го попиля от критика заради разни неточности, обаче на мен ми допадна, макар че очевидно не е особено реалистично. Актьорите са готини, диалозите са скоростни и забавни, има някакъв четиринайсетгодишен известен ютубър, чиято глава всеки иска да отсече, и образите в сериала, и зрителите... Приятно нещо, поне засега.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Claymore » Sun Feb 09, 2020 12:12 pm

А, туй излезе ли? Иначе аз бях разбрал че само Роб МакЕлхени е замесен, щом и Чарли Дей участва значи съвсем ще му хвърля око. Иначе точността не знам дали е толкова важна, доколкото това ми изглеждаше от разни снипети и трейлъри, като пародия тип Sillicon Valley, само че насочена към гейм индустрията и типажите щъкащи там. Може и да греша де, ще се види.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Tue Feb 11, 2020 9:58 am

Бе изгледахме третия стрейнджър, въпреки всичкото. Дъстин, Стийв и Робин го носят тва на раменете, както и пичовете, анимирали сополивото чудовищие, което като дизайн е гепило къде от The thing, къде от The evil within/resident evil, в тоя сериал една оригинална идея няма, постоянно си съсипват хорър сцените (не знам дали е от неумение или не искат), клишета на кило, сцените се случват колкото да са там без никаква логическа последователност и след американските тайни служби руските успяха да ги бият по некомпетентност. И двете големи трагични кончини накрая, толкова да не ни дремеше, че беше плачевно. Много, ама много скапан сериал.

Narcos - бързите 4 епизода снощи и за пореден път сериал ме кара да уважавам брейкинг бед още повече. Тук буквално имахме 3 тъпи секс сцени във втория епизод една след друга, брат, напълно безсмислени и изкълчени, с минимум голотия и минимум стойност сами по себе си, кво остава в големия план. Нараторът също ме дразни, ама това си ми е проблем от край време. От друга страна страшно скъп и добре направен филм, много правилен каст, темпото е зверско, като не се занимават с ебане. Личи, че яко са се учили от Скорсезе как да си структурират историята, има яки намигания към киното на южна америка и въобще миксът от традиционен холивудски стандарт с темперамента на латино културата е доста приятно преживяване. Приятно е в скоби де, щото е депресиращо насилствен и с неприятна атмосфера, като гадостите са на лице, но гледките са красиви.

Toast of London - не е IT Crowd, то какво е, но отдавна британски сериал не е доставял с кофите толкова смях. Мат Бери е национално богатство и просто този сериал е много смешен. Типично кратък на сезон, за една вечер отнесхоме първия, с много качество и една пропиляна минута няма.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Wed Feb 12, 2020 10:12 pm

Едвам изтраях пилотния на Medical Police на Нетфликс; а е двадесетина минути някъде, но още по средата исках да се гръмна. Сериалът се опитва да е пародия тип Hot Shots, Airplane!, The Naked Gun, обаче използва и същия хумор, отпреди тридесет години. :shock: Да фук! Това нещо доставя адска болка.

п.п. но явно "болката" не ми пречи, защото след това изгледах още 5 епизода. мда, толкова съм го закръшил. :lol:



трубадур wrote:
Tue Feb 11, 2020 9:58 am
Toast of London - не е IT Crowd, то какво е, но отдавна британски сериал не е доставял с кофите толкова смях. Мат Бери е национално богатство и просто този сериал е много смешен. Типично кратък на сезон, за една вечер отнесхоме първия, с много качество и една пропиляна минута няма.
Баце, това обаче наистина няма гледане. След 10 минути го спрях. Нито е смешно, нито е никакво. Чесну, нивото му на хумор е типично за български сериал, с единствената разлика, че поне тук актьорите играят, а не са някакви картонени тумбаци.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Thu Feb 13, 2020 10:00 am

@penzata Баце, нищо не каза, на втори сезон сме вече и държи нивото. Хуморът е доста тоалетен, факт, ама това му е чарът, а като додоха некви прости дебилни биячи, които, като всички в тоя град, разбират от театър и нижеха речи, как пиесата на Тост е гавра с изкуството бех шах мат. И то ебаси разликата, същото като беге сериал, ама с добри актьори... именно те го правят гледаем. Филмето е доста нелепица, и на моменти бие на сюрреализъм поради причината, че иска винаги да е смешно, а да не е длибока комедия с уроци за живота, всичко е в услуга на ебавката.

Иначе почнахме да изриваме неща на Нетфликс. Наркос продължава да е топ, като основен проблем е колко на Wagner Moura му личи, че не е кретен, за разлика от реалния Ескобар, който е човек с ебаси тъпата аура. Тоя актьор просто е класа от километри, и демек хем доставя с тонове, хем качествата му го правят несъвместим с ролята. Въпреки това се радвам, че е той, щото без него сигурно щеше да е негледаемо. Много е чаровен просто. Агентите също са пичове. Освен това евала за темпото, като минаха първите 3 епизода, натам е юруш по правилния начин. Не е брейкинг бед ниво все още, а и кастът все пак е по-малък да се мери с The Wire, но разбирам хвалбите по него.

The Naked Director пък е японска секс "комедия" без хумора, но по японски кретенска за ранните години на секс търговията в държавата. Като наркос, влиза директно в културата на дадена държава и изглежда зашеметяващо. Декори, актьори, костюми, начин на заснемане, личи че и тук са вкарали яко пари и са оставили хората да вилнеят. Определено бие повече на драма, но ще видим как ще се развие. Темпото е завидно обаче, не тъпче на едно място, гази си през историята като пич, дано не го засерат. Въобще чуждестранните нетфликс продукции напоследък доста ми допадат. Минус оная тъпотия 3%, която първоначално ме караше да отбягвам платформата като цяло.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Wed Feb 19, 2020 4:07 pm

По някаква причина тези дни се хванах да доизгледам Mr. Robot, на който навремето изгледах само първи сезон и много ми беше харесал. До началото на 4-ти сезон съм и засега определено затъпява по всички показатели. Историята става все по-безсмислена, хакването остава на все по-заден план и е все по набързо сглобено, без внимателното планиране и social engineering на първи сезон, драмите на Елиът с г-н. Робот стават все по-изсмукани от пръстите.
Но пък се движи към планиран край, и явно е замислен така от началото. Сигурно толкова си могат, или им е орязан бюджета, ддз.
Засега от 9-ка рязко пада към 7-ца, ще видим как ще го завършат.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Thu Feb 20, 2020 10:16 pm

Claymore wrote:
Thu Dec 19, 2019 9:41 pm
Иначе аз минах двата налични сезони на Бари миналата седмица, доста е благ сериала. Не е съвсем постоянно, ама напипва от време на време абсурдисткия трагикомичен вайб на In Bruges. Самите екшън сцени и персонажите са супер добри, чакай само да стигнеш до втори сезон. Бил Хейдър е страхотен, ама актьора на НоХо Ханк още повече.
Първоначално, Barry даде заявка, че ще се опита да е някаква хомогенна сплав от "В Брюж" и "Матадорът", и въпреки че в повечето пъти тази смесица между гуповата комедия, черен хумор и драма не се получаваше като хората, се виждаше, че Хейдър и сериалът се опитват и беше готино, и гледаемо. Определено, второстепенните персонажи (освен русата мацка, която е отвратително себична по възможно най не смешния и дразнещ начин) са страхотни - да, НоХо Ханк е Дъ Мьен :metal: , все едно гледам ориджин стори на доктор Злобюл. :mrgreen:

За жалост, тъй като самият сериал, до края на първи сезон, все още не може да разбере какъв иска да бъде, последните два епизода избиват в доста крайности, които щяха да са супер, защото можеха да бъдат обвързани с персонажа на Бари, но уви няма никакви предпоставки и фабула за тях, и амбивалентността на Бари е използвана единствено като плот дивайс, който да тласка историята напред, която с текущото писане нямаше как да бъде раздута. И се стига до втори сезон, който е абсолютна каша. Изгледах 3 епизода и е просто ужасно - сериалът продължава да не желае да вземе решение какъв точно иска да бъде и епизодите са разпокъсани от внезапни сценарни решения, теглещи към своя полюс. Ще го догледам, но съм леко разочарован, защото Бари имаше потенциал да предложи нещо стойностно.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu Feb 20, 2020 10:39 pm

Гледах първия епизод на "Der Pass"/"Pagan Peak"/"Проходът":
https://www.imdb.com/title/tt6905756/
Сниман е много чудесно и е добре изигран, заради което и ще гледам поне още един, обаче е доста нагледен пример за същото, което дразнеше мексиканците в оная книга, дето я обсъждахме в темата за социалната справедливост. Поне засега нещото се върти около убийството на български трафикант на хора с прекрасното българско име Стоян Славейко без "В" накрая. Появи се братовчед му, Петко Славейко без "В" накрая, също трафикант на хора, който говореше на немски без забележим за мен акцент, но пък единствената дума, която каза на български, дето започва с "П" и завършва на "ТКА", я размаза, горкичката.
Човек ще си помисли, че като си центрират историята около човек от някаква конкретна националност, ще отделят две-три минути за гугълиране как се оформят поне имената на съответната националност. Смешно стоеше просто.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Feb 21, 2020 1:30 am

@tigermaster Имайки предвид, колко огромна е бг диаспората в Германия, това е супер странно. :mrgreen:

Аз си правя Teen Wolf rewatch и майко мила, Стайлс продължава да е най-якият персонаж и О Браян е най-дорбият актьор сред децата. Но омг, не знам дали е промяната у възрастта ми, но Скот е изключително очарователният персонаж, а Тейкър Пози е некво секси? Може би е от епизодичната роля в Джейн да Върджин, та оттам. Още, аз съм в шок, че в тийн сериал на МТВ за върколак, главният нема и една капчица toxic masculinity у себе си. И тоя сериал пасва Бехдел теста у почти всеки епизод. И тоя сериал, колко яки мъжки тела ни е дал.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Sun Feb 23, 2020 6:53 pm

Лол тая година Саша Коен щял да помага на Дейвид Уолямс за нов сезон на Little Britain, която си от най-тежката категория бритиш хумор и самоирония след Пайтъните насам и без това. :mrgreen: Не знам защо е толкоз неспоменаван точно в тоя форум сериала. :roll: Да видим с целия модерен шит за толерантност и Брекзит ква простотия ше сътворят тия изроди. :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=hR8KDDdssws


Мдаа, изхвърлям през прозореца без да гледам кой минава отдолу след 3-ти епизод October Faction, бле.

Забавлявам се поне в тясна специализация на The Chef Show в който Джон Фавро се учи да готви като хората и щъка из разни заведения и се мяркат разни познати хора от Марвел вселената и т.н.. Повечето рецепти може да те удавят в слюнка. :heart:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests