Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Tue Jan 05, 2021 11:12 pm

Alice in Borderlands - значително по-добър сериал, отколкото заглавието загатва. Всъщност, не знам какво точно очаквах от заглавието и заглавната снимка в Netflix, но определено не беше това! Трима приятели се "събуждат" в съмнително обезлюден Токио и не след дълго огромен светещ надпис ги отдежда към The Game - игра-пъзел, в която губещите заплащат със живота си. Горе-долу всеки епизод се решава различен пъзел и повечето са интересни, макар и не супер оригинални. Имаше няколко plot holes и краят беше прекалено драматичен, но като цяло доста стабилно японско сериалче.

Отне ми изключително дълто време да осъзная, че главният герой Arisu e всъщност Алиса от заглавието!

User avatar
Валсо
Smallfolk
Posts: 21
Joined: Sun Nov 15, 2020 3:03 pm
Location: 192.168.0.1
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Валсо » Thu Jan 07, 2021 12:01 am

От една седмица зяпам Супергърл. Изгледах всичките налични 5 сезона за около 3 дни, но не ми стигна и го започнах отначало, докато чакам да излезе сезон 6, който ще е и последният. Просто не мога да се наситя на тази красавица с убийствена усмивка Мелиса Беноа. :oops:
Home is where root is!
Image

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Fri Jan 08, 2021 10:56 pm

Изгледах наличните епизоди на "Революцията":
https://www.imdb.com/title/tt13044528/
https://www.shadowdance.info/magazine/t ... evolution/
Както е писано и в ревюто, зверски красив сериал, страхотен саундтрак, готини актьори и някои доста симпатични герои. Плюс кръв, синя и червена, гнусотия на корем и брутален екшън от време на време. Все хубави неща. От сценария има още какво да се желае. В края на сезона има един особено дразнещ и идващ от нищото обрат. (Придружен от реплика, която твърде много напомня на "Игра на тронове".) На няколко пъти се обявява грандиозно събитие от светоизместващо за някой образ значение, само за да бъде въпросното деноминирано напълно най-късно в следващия епизод. Няма никаква завършеност, а дали и кога ще има втори сезон още не се знае.
Все пак по-скоро си заслужава да се види. Приятно хорър фентъзи е, а и не знам от кога не се бях радвал толкова на саундтрак на каквото и да е.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by coldie » Thu Jan 14, 2021 9:48 pm

Ваша чест ме зараиби, но си дадох почивка след втората серия, от една страна защото на фона на първата ми се стори безинтересна а и защото напоследък нямам почти никакво настроение за филми или сериали, но оттам-нататък само надграждат.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Sun Jan 24, 2021 9:16 pm

Walker с джаред падалеки е сериал, който не трябва да съществува, на моменти е по-зле от пародия, никой не се държи като реален човек и въобще е тотална щета... мисля да гледам всеки епизод :mrgreen:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Jan 24, 2021 9:17 pm

Поне бой и християнски ценности има ли?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Sun Jan 24, 2021 11:14 pm

За боя... трябва да се види. На "екшън" сцената в епизода се попиляхме от смях. Култ е. Но не и по бездарен, че да е смешно начин, просто е жалко, ама ако човек е в настроение, смех си пада въпреки всичко. Тва всеки друг ден щях да го намразя, ама ме хвана в настроение, а и на джаред всичко му прощавам. Дори и късата коса и изгубените килограми.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Mon Feb 01, 2021 11:57 am

Волкър, демек Walker продължава да е събитието на сезона. Начи нищо не помня от норис версията, май не я и гледах, ама едва ли е бил такъв сопол, който да е тъжен, с дебилни обаче напъни да е забавен и си излива историята на живота У ВСЯКА СЦЕНА, без значение с кой говори. Екшънът, всичките 12 секунди (не се ебавам) винаги обачи ни попилява от смях, щото тук случаи няма. Няма загадка, или полицейска работа. Има вместо това 2 сцени (3 със сет ъпа в началото) за разрешаване на конфликта, докато другото е семейна драма. А решенията на този конфликт идват от гъза и накрая със смешна престрелка, където кон надбяга джип, лошите пуцаха по нашите щом се появиха, ама то тексас, това там им е за поздрав, мацката скочи в джипа и наби лошите за 2 секунди и хепи енд, баце.

От друга Падалеки е безобразно привлекателен мъж, който остарява много правилно и дори нефелната ужасна брада не пречи. Освен това е толкова голям, че в сцената, де се би с брат си, монтирана от предрусала от сифилис жаба, беше трагедия, тъй като другият е с около три метра по-нисък. Но освен джаред всички са подбрани, ако не да са мега красиви, то поне симпатични, а и партньорката му (барабар с нейното гадже) слагат супер модели в малкия си джоб.

Децата са ад, особено дъщерята, типично синът често е забравен, а тийн пиклата е 10/10 реалността, демек непоносима глупост.

Ще се гледа, докато го кенсълнат. :metal:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Mon Feb 08, 2021 1:54 pm

Кратък обзор.
Понавлязох в сезон 2 на Doom Patrol. Още чакам тоя сериал да стане добър, ама не става. Май на това ниво ще си остане с изкуствените драмички и отвреме навреме по някоя готина идея, която после ще доят до скъсване. Доста underwhelming засега, особено на фона на страхотния втори сезон на The Boys.

След месеци влачене приключих със сезон 11 на Doctor Who. Без съмнение най-слабия сезон до момента. Боже дай ми сили, продължавам с 12-ти.

The Mandalorian сезон 2 ми хареса дори повече от първия. Този път се усещаше като свързана история без да разваля формулата на самостоятелните епизоди с чудовище на седмицата. Все пак голяма част ефекта Уау беше предизвикана от плеядата епични камеота, а този номер няма да мине два пъти. Много се надявам да го приключат скоро и да се почва със SWTVU-то, което са захванали, че мандо скоро ще се изчерпи откъм потенциал. Все пак ме зариби да изгледам някога анимационните сериали, и това не е малко.

Довърших сезон 3 на Ozark. Някак си е още по-добър от втори, въпреки че твърде почнаха да залитат в метафори, а и края беше леко слабичък (за нивото на този сериал разбира се, нищо общо с изпърдяния край на BB). Ако нещо много сериозно не се развали в очаквания тази година 4-ти (и последен) сезон, това ще ми влезе в листата на любими сериали директно след Daria, Sense8 и Skins.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Tue Feb 09, 2021 1:07 am

Firefly Lane взе че ми хареса. Сара Чалк е абсолютна богиня, която има нужда от повече признание. Удоволствие е да я гледа човек (и слуша де, но е пропиляна в рим) Прекрасна е. Катрин Хейгъл беше яка и тя, но косата ѝ беше все едно е боядисвана от Минчето във фризьорския салон, намиращ се в мазето на панелен блок в квартал Левски с боя за 3.50. Което беше доста не в тон с персонажа ѝ, който трябваше да е Опра 2.0.

Двете млади актриси също бяха доста добри. И дрехите. Дрехите и на двете плюс майката на Тъли бяха много готино подбрани.

И саундтракът радваше много, особено тва, че се бяха постарали с избора на песни.

Може би бих искала да бяха развили брата на Кейт повече, щото стоеше като кръпка.

Не разбирам хейта на критиците.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Tue Feb 09, 2021 9:48 am

Гледам първи сезон на Heroes. Едно време това тотално го пропуснах, въпреки че една приятелка го гледаше заради брат си (а щом бати казва, че е яко, значи е яко!). Пък аз будалата даже не погледнах за какво става въпрос. Нищо, сега си наваксвам, на средата на сезона съм и е доста радващ. Save the cheerleader, save the world! Жалко само, че се чуват все лоши неща за останалите сезони...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Tue Feb 09, 2021 10:53 am

Дааа, първи сезон е невероятен, аз толкова много го обичах и с такава дива страст го гледах!

Нататък вече не е същото. Личи си, че нямат идея какво да правят с тези герои, нямат план, измислят случайни работи, преповтарят едни и същи сюжети, но по по-слаб начин, хаос е. Въпреки това аз го догледах докрая и не съжалявам. Имаше и в по-късните сезони по някой и друг добър момент или обрат. Цялостното им качество е зле, но все пак като се привържеш към героите/актьорите, искаш да ги гледаш, дори сюжетите да са тотал щета.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Tue Feb 09, 2021 11:09 am

Лол



ако не беше уокър тва щеше да е сериалът на сезона

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Tue Feb 09, 2021 11:26 am

Куин Латифа за последните 20 години не е мръднала изобщо. Уоу

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Tue Feb 09, 2021 12:51 pm

Бе мръдна малко, като се опита да бяга от експлозията.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests