Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Thu Apr 16, 2020 12:28 pm

Ситкомски формат, не особено смешни шеги, леко насилен диалог и елементарна история, и въпреки това Brew Brothers е доста приятна гремегубка за двама братя пивовари. Поддържащият каст е приятен, като от него най-изпъква Чуи - абсолютно първокласен дебил, който не само че си няма представа какви са задълженията му в пивоварната, но и изобщо не знае в кой свят се намира. :mrgreen: Почва тегаво, но ако му се даде шанс, доста бързо се изгълтват епизодчетата.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sun Apr 26, 2020 1:02 am

@Roland не знам дали гледаш 12ти сезон на Руполс Драг Рейс, но циркът е пълен. Постоянно ни пробутват тва мамино синче Джиджи Гуд (което дори не е на нивото на фешън кралици от рода на Ража, Акуария и Вайалет), което непрекъснато се показва по гащи шити от маминка. В последния епизод маминото синче, се появи в ЧЕРВЕНА предателкса/британска униформа и вика "I am serving George Washington realness" Бахму, мислех че фактът, че британците са носели червени униформи, а американците сини, е знание за втори клас макс?

Освен това ме кефи, как бутат Лайняния Кетфиш Пай до финала, но тва същество е изключително противно и без скандалите около него и не разбирам как са си мислели, че на публиката това ще се хареса, ДОРИ и тва да не е изродът, който е всъщност.

Самият факт, че нито маминото синче, нито лайняният пай, липсинкваха този епизод, а трябваше, е покъртителен. Дори фактът, че Рейчъл и Джеф Голдблум бяха съдии не успя да поправи факта. Твърдо съм за Джейда/Хайди/Кристал, но силно предчувствам че Шити Пай и Джиджи Гууд ще са на финал.

Вайелет поне сама имаше визия за тоалетите. При Джиджи, всичко е майка й.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Sun Apr 26, 2020 10:48 am

Доста трудно минах през поста ти, ако трябва да съм честен. Естествено, че гледам сезона, това е сред последните източници на забавление, от които ще се откажа.

Джиджи е абсолютно разкошна и ПОРЯДЪЦИ по-добра от на практика всяка млада фешън кралица, която сме имали до момента. Не знам с какво те е наранила толкова лично и защо е проблем, че е в добри отношения с майка си и няма какво да изстрада като седнат пред the tragedy mirror...

Извън зловещите обстоятелства (които тя си призна публично), Шери е посредствена и има ЕДИН грим, но да, явно ще е топ 4. Поздравления на петото място за ъпгрейда!

Джан е може би най-бруталният случай на гаслайтинг в историята на всичките 17 сезона на това състезание. Вместо да се е засилила към топ 4 с минимум три победи в момента, те я набутаха в някакви тотално джазови сюжетни линии на “твърде много ентусиазъм” или whatever the fuck.

Ники Дол също си тръгна къде десетина епизода твърде рано.

Въобще, това е може би най-силният каст от шести сезон насам, и категорично най-насиленото и свръхпродуцирано журиране. Никога досега не съм се толкова кефел на почти всеки епизод, само за да си скубя косата от яд накрая. Ама това е като се опитваш насила да набуташ твърде много талант в твърде ограничени “сюжетни линии”...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Apr 26, 2020 10:52 pm

А четвъртият сезон на "Последното кралство" започна бая ударно. Липсата на Алфред обаче се усеща толкова силно, че даже един от образите в сериала го каза това. Крал Едуард е станал красавец - което, предвид факта, че става дума за нещо базирано на Бърнард Корнуел, означава, че е твърде вероятно да е тотално изпражнение по-натам. И в Шарповете е така, и в трилогията за Артур, и в предишните сезони на "Последното кралство"...
Клането в началото е кърваво, гнусно, хаотично, на нищо не прилича и ми хареса адски много. Беока е за аплодисменти. Елсуит се е стопила, горкичката. (Актрисата се оказа деветдесет и трети набор, ЗОМГ. А играе жена на възраст да има внуци вече и изглежда убедително :shock: Актрисата на Етелфлед, дъщерята на Елсуит, е на същата възраст...) Утред също е отслабнал, гаче ли, иначе все още се държи като Конан варварина и е възприел походката на рок звезда.
Продължавам сега.

Редакция:
И вторият епизод е готин, обаче много силно ми се иска това да не го превръщат в "Игра на тронове".
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Marfa » Mon Apr 27, 2020 12:03 pm

Аз искам да благодаря на Марто @Dr. Horrible, че ме запозна с Casa de papel (Money Heist), щото инак за срамотиите щях да го пропусна. Много ми харесва, макар последният сезон да е доста черен. :cry: Че и сега с тоя вирус не се знае кога ще видим продължение, щото както се закучи всичко, не си е работа.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by coldie » Mon Apr 27, 2020 2:04 pm

Като цяло не ми се коментираше, ама все пак... Последния епизод на Better call Saul направо изтриха всички добри впечатления от сезона, по-тъп епизод едва ли можеше да извадят.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Wed Apr 29, 2020 2:42 am

Гледах и третия епизод на новия сезон на "Последното кралство". Ако за пореден път подминат Александър Дреймон на разните глобуси, емита и други такива, ще им се не знае вече. Човекът беше феноменален тук. Имаше много за изиграване и си изнесе ролята чудесно.
От друга страна, заглождва ме подозрението, че са решили в този сезон да си наваксат с "горещите" сцени, каквито почти липсваха в предишните три, и това не знам доколко ми допада. Поне в първите си три епизода сезонът ми идва по-екстремен от миналите - по-кървав и по-брутален, повече голи сцени, повече емоция. Елфрич е много по-смрадлив отходен продукт, отколкото беше в малкото си епизоди преди. Говорим за ниво Джофри Баратеон вече. Не е толкова самоцелно зъл, обаче това само го прави още по-противен. Опитват се да направят Елсуит по-симпатична и донейде успяват, макар че християнският й фанатизъм все още ми лази по нервите. (С такъв кеф я мразех в първия сезон...)
Финан с тая броня обаче ми прилича на принц Ангъс Макфайф тринайсети. Иначе от предишния сезон насам оставам с впечатлението, че май се опитват да вкарат дизайна на дрехите в правия път - обаче трябва приемственост и с каквото беше преди това, и поне донейде с книгите, където в подробности е описано как и защо Утред си носи меча на гърба и как обича да влиза в битка без шлем.
Употребата на зелен екран в някои от сцените на корабчето беше прекалено видима, ама това да е проблемът.
Имаше една кратка сценка в поселище на датчаните, където просто се виждаше как жените изчакват да влязат в кадър, за да започнат да се правят, че работят нещо.

Готино е. Продължавам напред.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Wed Apr 29, 2020 10:05 am

tigermaster wrote:
Wed Apr 29, 2020 2:42 am
Гледах и третия епизод на новия сезон на "Последното кралство".
Тва последно на коя тв се води? У нетфликс са само 3 сезона. И уж те го бяха купили сега пък новите епизоди ги няма там, шашава работа :mrgreen:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Wed Apr 29, 2020 10:09 am

На Нетфликс е и си го има там. Обаче аз го пиратствам, понеже трябва да го превеждам за майка ми :mrgreen: И при предишния сезон беше подобна ситуацията - гледам го легално на Нетфликс, а после го тегля от някой тракер, за да го преведа :)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Wed Apr 29, 2020 11:14 am

Явно пак требе подскачам по vpn-те, на нашата територия още кибичи само на 3-ти сезон.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri May 01, 2020 4:45 pm

Never have I ever е разкошно забавен сериал, който е много дайвърс, но това "нЕ уБиВа ИзКусТвоТо"

Бен ми е може би любимият персонаж, някаква мъжка Ребека Бънч е и неговият епизод, с разказвач Анди Самбърг, ме зарадва най-много. Психоложката на Дейви малко ме дразни, защото идва малко като боклучива уолмарт бранд Доктор Акопиян с пайети и не говори като психоложка. Актрисата на Фабиола също е бая зле и мега дървена, но всички други са епично сладки.

Пакстън е някакво божество просто, епичната красота и чар има в тоя човек. Mixed-race хората са толкова красиви. Камала ми напомня на приятелките ми индийки, които са божествено красиви и са некви стем мастърки. Впрочем, неината история е най-интересна за мен от културна гледна точка. Принципно, знам от много индийци, че договорените бракове са булшит, много мои приятелки са много притеснени от това (особено една чийто приятел е от Пакистан, а семейството й не знае). Та идеята е, че ако проблематичността на това нещо бива разглеждана от автори/продуценти индийци, тия неща се получават адски добре.

Сериалът е леко подобен на Крейзи Екс и Sex Education. Не достига висините и на двата, но пак е доста добро.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Sun May 03, 2020 10:52 pm

Изгледах първи сезон на Wynonna Earp. Засега сериалът е много по-як отколкото човек би могъл да си представи ако прочете негово кратко описание и е наясно колко нискобюджетен е. Всички бандити, утрепани някога от Уайът Ърп са станали немъртви демони и тормозят градчето, където сега живеят потомците му, които разбира се са призвани да спасяват положението - с пищова на Уайът. Този откровено дебилен главен сюжет не би следвало да работи, но някак си успява да го стори засега. Най-вече защото главната героиня е невероятна, трепе вразите стилно и ефективно, на никого не цепи басма и постоянно пуска страхотни лафчета. Дано да продължава така.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6924
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Yan » Mon May 04, 2020 1:04 pm

Matrim wrote:
Sun May 03, 2020 10:52 pm
Изгледах първи сезон на Wynonna Earp. Засега сериалът е много по-як отколкото човек би могъл да си представи ако прочете негово кратко описание и е наясно колко нискобюджетен е. Всички бандити, утрепани някога от Уайът Ърп са станали немъртви демони и тормозят градчето, където сега живеят потомците му, които разбира се са призвани да спасяват положението - с пищова на Уайът. Този откровено дебилен главен сюжет не би следвало да работи, но някак си успява да го стори засега. Най-вече защото главната героиня е невероятна, трепе вразите стилно и ефективно, на никого не цепи басма и постоянно пуска страхотни лафчета. Дано да продължава така.
More of the same е нататък :) Крепи се най-вече на Wynonna и страхотната химия, която има с Док и Долс. Което ми напомня, че трябва да наваксам с трети сезон.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Mon May 04, 2020 4:03 pm

Продължавам с "Последното кралство". Все така яко. Четвъртият епизод от новия сезон е сигурно най-кървавият в сериала до момента, с някаква огромна и хаотична битка, в която от един момент нататък тактиката беше изтикана съвсем назад и остана просто едно клане, па макар и с доста героизъм. Интересното е, че този епизод е режисиран от жена, а насилието стига до нива, които и без това кървавият сериал не беше достигал преди. Нали преди време обсъждахме как жените режисьори вкарвали повече топлота в работата си? Верно, в сериал няма толкова място за собствен почерк, ама в четвъртия сезон тук, по който по сценариите и режисурата работят повече жени, отколкото в предишните три, имаме много повече бруталия и гадост. (И повече феминизъм де, обаче е вкаран добре в историята, та няма лошо.) Герой, когото харесвам, беше прегазен от кон и след това му смазаха главата с брадва за всеки случай, за да не си помислим, че е оцелял - пръсна се като зрял пъпеш и като го видях това, буквално крещях срещу екрана... Иначе, евала, успяха да постигнат усещането, че никой не е в безопасност в битката, включително и образите със сюжетна и/или осигурена от историческите събития броня.

В петия епизод пък екшън няма, а е бая напрегнат. Плетат се някакви интриги и заговори. Крал Едуард става все по-неприятен, обаче може и да излезе положителен герой от него, всъщност. Ще видим. Само дано започне да слуша собствения си глас най-после, понеже говори адекватно и не го е страх от битка, обаче се оставя на разни да го водят за носа. Новият злодей се очертава подобаващо противен, макар че поведението му е разбираемо поне засега. Малко ми идва като Steerpike от "Горменгаст" (от сериала, не съм чел книгите), доколкото е абсолютен боклук и интересчия, готов на абсолютно всичко, за да постигне целта си, обаче това е подковано достатъчно добре.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Mon May 04, 2020 4:19 pm

В сериалите количеството адълт глупости зависи от шоурънърите. Режисьорите са там да реализират виждането и да държат нещата в бюджет и време. С тва на ум, ся чекнах мацката и явно я бива в баталиите. Взели са я за новия сезон на Вичъра за 2 епизода, в новия проект на Франк Милър също. И въобще работи в много теве проекти и си е изградила стабилни връзки. Но и ся с тва на ум, а ми се струва, че и ти му се дразнеше преди (в други сериали) сега телевизионният похват е да си еджи до безобразие. И ако игра на тронове го развяваше щото е платена кабеларка, то Викинги и най-вече The Walking Dead направиха екстремното насилие доста приемливо за всички телевизии, Breaking Bad също, които са една от причините да има разграничение каква голота е допустима :mrgreen: (едно време и женски дупета позволяваха, ся не). И последните години просто е люта надпревара кой по-зверски горфест може да направи без значение дали е на платен канал или национална телевизия.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 63 guests