Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sat Jan 21, 2023 2:03 am

@tigermaster Дааа, звукът е много зле. И на мен оцветяването не ми хареса, не е атмосферично. И това жълто не отива на Средновековие. Ясно е, че бгто е по-слънчево, нооооо не си пасва.

Баян наистина е бюджетен Орландо Блум.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Shamajotsi » Sun Jan 29, 2023 2:20 pm

Наскоро догледах последния епизод на Уилоу и от всички фентъзи сериали, които видях тази зима (поне четири, така като се замисля) този е от по-добрите. За разлика от Dragon Age Абсълюшъна, авторите тук са се постарали да направят нещо уникално и изпъкващо. За малкото епизоди обикаляме с героите различни нови различни фантастични места, които все пак се чувстват като нещо цяло; нещо, което принадлежи на света, познат ни от филма. Героите са интересни, изиграни са и добре. Макар хуморът понякога да е леко офф и в последните епизоди да се прекалява с глупостите от типа на "само трябва да вярваш в себе си", вече чакам с нетърпение следващия сезон.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Mon Jan 30, 2023 9:10 am

Тъкмо излезе Lockwood & Co. по съответната поредица книги. Книгата е бонбон, а първите две серии се придържат доста плътно по нея, така че за момента е доста обещаващо.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Totenkopf » Tue Jan 31, 2023 9:01 am

След 3 еп. За тези, които не са разбрали: в България първо имаше хибридни атаки от тролове и зелени човечета, а в последните месеци се разрази мащабна гражданска културна война с патрЕотичен, т.е. про-руски залог. Въпросът е далеч не е само дали ще успеем да събудим гражданския патриотизъм, а дали войната ще премине в реална.
На този фон филмите и сериалите и пр. имат единствено помощна функция, те са предварителна пропагандно-артилерийска подготовка, показваща, че обществените медии са на страната на агресора и използват наши пари за това. Ниското естетическо качество на тази продукция не е случайно, те по дефиниция трябва да бъдат "за масовия вкус", в неговата вече е манипулирана патрЕотарска форма. Т.е. това е продукция, която е просто в услуга на национал-популизма и неговата русофилска "естетика". Обслужват се краткосрочни и дългосрочни кремълски интереси.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Wed Feb 01, 2023 8:59 am

Ох гледай трети и втори епизод на Войната на Буквите и е толкова евтино, личи си отново найлоновия материал на дрехите. Не знам защо Петър, който е по-малкия син изглежда с 40 години по-стар от Орландо Блум от аликекспрес, който е големият му брат и много по-стар от Духовникова.

Впрочем, като контраст Вина като паралелен сериал на Войната е вселени над него. Топ кастинг, химия, режисура, Билалов, който е разкошен както винаги Ма Виктор Божинов знае как да прави неща, които се правят с цел някой да ги гледа и да ги хареса. @tigermaster пробвай го ако искаш, щото видях, че харесвах Божинов.

Единственото, което не издразни е това за работните магарета Асен и Кирчо и това как Зомбори казва на двете дебели ченгета, как в Америка нямало как те да бъдат ченгета. Пич ми, идеални са за там :ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Thu Feb 02, 2023 11:09 am

Не съм се хили така от Борат насам на тоя тип дебилен хумор и мокюментъри.
Diane Morgan я заглеждам още от Death to 2020.

Philomena Cunk идиотщините ся и по Нетфликс. Слава богу и краля не е тяхно, а на BBC.
:ninja:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Tue Feb 07, 2023 8:20 pm

Какво не ви харесва във "Войната на буквите"? 15-хилядна родна армия стига до Константинопол преди мръсните византийци да се усетят, че и завзема куп градове пътьом. Византийският император се панира тотално, все едно не царува в град устоял на куп обсади и напълно непревземаем ако противникът няма флот. Направо за едната бройка да почна да се тупам в гърдите и да викам "Булгар, булгар!", такъв патриотизъм се лее на талази.

Другата весела сценка беше като някакви придворни бяха навиквани от цар Симеон, защото били по-загрижени селяните да имат какво да ядат, а не да ги учат да четат. Единият даже си говореше на ти с царя, все едно са в кръчмата.

Това след петминутно превъртане на два епизода, не е като да съм гледал всичко, сигурно има още куп такива трагикомични моменти.

Но черешката на тортата беше новина от вчера - "Копия от излъчените епизоди са поискани от MGM и Amazon Studios и двата гиганта обмислят предложения към продуцента." Sounds legit. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Tue Feb 07, 2023 8:37 pm

Matrim wrote:
Tue Feb 07, 2023 8:20 pm
Но черешката на тортата беше новина от вчера - "Копия от излъчените епизоди са поискани от MGM и Amazon Studios и двата гиганта обмислят предложения към продуцента." Sounds legit. :P
И двете платформи искат кънтент. Ебе ги реално колко става за нещо. След всите италиански, испански, гръцки и квито там падне исторически сериали, голяма част, от които безпардонна простотия, ама с яко голотии (щото чули, че ГоТ бил популярен), важното е да има историческа екзотична тематика, че алгоритъмът да може да предлага повече заглавия и да не изглежда празна платформата.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Thu Feb 09, 2023 6:51 pm

Lockwood & Co, не съм го изгледал още цялото, дори и до средата, но ми харесва до тук та да пусна 5 стинки.
YA дет не е типичното училищно клише, или някой си е водил бележки как върви Wednesday. :ninja: 8-)

:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu Feb 09, 2023 7:21 pm

Първият епизод е готин, ама вкъщи го гледаме с излизането на фенския превод, че нямам време аз да го подхвана. Дано задържи нивото.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Fri Feb 17, 2023 1:47 am

Загледах "Терапия":
https://www.imdb.com/title/tt15677150/
Най-вече защото ми беше странно какво ще е Харисън Форд в ролята на психотерапевт :metal:
Форд е великолепен в роля, която е страшно далеч от обичайното му амплоа, но пък е изпълнена с неговия почерк - а и тук май псува повече, отколкото в цялата си актьорска кариера преди това. Джейсън Сегел като баш главния герой е страхотен. И другите са колоритни.
Има драма в обилни количества, но пък в достатъчно моменти разбива от смях. На моменти е върло нереалистично откъм диалог, обаче е приятно за слушане.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Tue Feb 21, 2023 11:55 pm

Буквално всичко живо около мен се скъса да ми препоръчва "Cunk on Earth" и аз взех, че гледах първия епизод:
https://www.imdb.com/title/tt16867040/
Просто е попиляващ. Не знам откога не се бях хилил толкова. Израженията на експертите, които Филомена интервюира, на моменти са безценни.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Wed Feb 22, 2023 11:00 am

Гениална си е, не бях гледал толкова хора die inside от Борат насам, само дето това е интелигентно направено. Трябват си повече такива мокюментари. Има за Острова един сезон. :mrgreen:
https://www.imdb.com/title/tt8232636/

"на Шекспир му е било лесно в училище, не му се е налагало да учи Шекспир" :mrgreen: :D
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Mon Mar 13, 2023 10:22 pm

Носи неколко кабеларки на гърба си тоя човек... :yay: :mrgreen:
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Apr 30, 2023 12:31 am

Гледах първите два епизода на "Мисис Дейвис":
https://www.imdb.com/title/tt14759574/
Харесаха ми, обаче очаквам скоро цялото нещо да се сгромоляса зрелищно. Каквото и да пише в ИМДб, не е комедия. Има лафчета и абсурдни ситуации на корем, обаче поддържа сериозен тон, със сюжетни обрати и други такива. Има я и "любимата" ми тъпотия - някой в прав текст да каже колко е клиширано някакво парче от сюжета - все едно така клишираността намалява. Общо взето - една монахиня, с помощта на бившия си приятел, тръгва на куест, за да намери Свещения Граал и да победи всесилен изкуствен интелект - социална мрежа, възприела ролята на бог, за да държи потребителите си в подчинение.
За щастие обаче Бети Гилпин е доста добра актриса и изнася цялата идиотщина безупречно, поне засега.
В началото има бой с мечове през четиринайсети век във Франция. Както повелява холивудската традиция, броните за нищо ги нямат. Поне е кърваво, та не се оплаквам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests