Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Fri Jan 25, 2019 6:44 pm

А аз открих топлата вода, и с нея Brooklyn-99. Тоя сериал ме прави толкова щастлив в момента ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Claymore » Fri Jan 25, 2019 7:28 pm

Новият сезон почна ли?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Fri Jan 25, 2019 7:35 pm

Claymore wrote:
Fri Jan 25, 2019 7:28 pm
Новият сезон почна ли?
Помниш ли как преди време постнах за сериала и употребих думата "открих"? :mrgreen: Току що го почнах, естествено, че не съм стигнал до последния сезон.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Claymore » Fri Jan 25, 2019 9:57 pm

Е то едното не изключва знание за другото и мързела ми да потърся, поради което питам вместо да гугълвам :mrgreen:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Demandred » Fri Jan 25, 2019 11:44 pm

Почна миналата седмица новия сезон.
Spoiler: show
Но аз съм в траур, че най-забавната героиня Джина ще напусне сериала този сезон, язък...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Sat Jan 26, 2019 2:52 am

Скачайте на The Good Place - мега е. :mrgreen: На Бруклина, от миналия сезон (с уговорки и от по-миналия), бая му падна нивото.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sun Jan 27, 2019 2:07 am

Ruveal-a на сезон 11 беше рядко зле. Т'ва да вземеш basic ass, бездарен white twink, без никакъв awareness беше епичния фейл и не мога да си представя защо трябваше да е той. А можеха да вземат Ража.

Относно сезона, разгеле случи се. Отвратителен липсинк на супер легендарна песен, която исках да видя откак го гледам тва риалити. Освен тва лицемерието да не дадат на Манила да облече супер стилна рокля с превръзка, а да дадат на Тринити да е с тва, което беше толкова сексистко и показваше липса на добър вкус, че няма накъде. Самата Тринити има супер favorable едит, явно тва да спиш с продуцент помага, при все че доста от победите й ги намирам за съмнителни.

Твърдо съм за Манила, но имам странното предчувствие, че няма да спечели, което е тъжно, щото само заради липсинка на Уитни Хюстън трябваше да я коронясат.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Mon Jan 28, 2019 1:29 am

Litz wrote:
Sun Jan 27, 2019 2:07 am
Ruveal-a на сезон 11 беше рядко зле. Т'ва да вземеш basic ass, бездарен white twink, без никакъв awareness беше епичния фейл и не мога да си представя защо трябваше да е той. А можеха да вземат Ража.

Относно сезона, разгеле случи се. Отвратителен липсинк на супер легендарна песен, която исках да видя откак го гледам тва риалити. Освен тва лицемерието да не дадат на Манила да облече супер стилна рокля с превръзка, а да дадат на Тринити да е с тва, което беше толкова сексистко и показваше липса на добър вкус, че няма накъде. Самата Тринити има супер favorable едит, явно тва да спиш с продуцент помага, при все че доста от победите й ги намирам за съмнителни.

Твърдо съм за Манила, но имам странното предчувствие, че няма да спечели, което е тъжно, щото само заради липсинка на Уитни Хюстън трябваше да я коронясат.
Адам Рипон e бронзов медалист в зимните олимпийски игри. МНОГО странно ми е определението "бездарен"...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Mon Jan 28, 2019 10:07 am

Kingdom - зомби простотия в средновековна корея, дворцови интриги (от ранга на късните сезони на игра на тронове и всичките сезони на викинги, демек зле) и сблъсъци между ора и зомбета. И ясно демонстрира колко е голяма разликата между корейското кино и телевизия. Не знам дали поради влиянието на нетфликс или толкова си могат, ама е доста бозаво милото. Още не знам за чий разни продукции взимат зомбитата насериозно, особено при положение, че филми като braindead, the return of the living dead и shaun of the dead съществуват и е малко вероятно да не си гледал поне един от тях, ако ще зобаш ходещи трупове. Единственият начин да направиш зомбитата поне малко страшни е, ако са неразрушими като в предните 2 филма, които написах. Тук просто тичкат и има една врътка кога са безопасни. Останалото е по шаблона. Главният герой е аниме добряк, дека от келеш почва да се бори за справедливост и малките хора. Лошият е много лош бе, брааат, и си го развява как му дойде. Освен това разни хорица, у шибания дворец на краля, да ге, биват трепани като стой гледай без някой да обели и дума. Кралицата е безобразно яка корейска путеса, която не съблекоха, а даже вана й направиха, екшънът е средна работа, често отиващ и под посредствеността, пръдъкшън валюто, както може да се предположи, е на изключително ниво, кръвта обаче е твърде малко, а и свършва на тъп клифхенгър. Нещо ако двете кули беше приключила га грозните дойдоха пред шлемово усое. Само 6 епизода, явно да тестват водите или за толкова са имали пари. Ма се гледа. Първият епизод определено е най-слабият, натам е почти нон стоп действие.

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes - след изключително загубения истински детектив това е като ебаси дара (а и реалността винаги ще е по-скапана от произволни hbo излагации). 4 епизода документален филм, проследяващ живота на Тед Бънди, разговорите му с журналисти, полицаи, фбр, хората, които го познават, единствената мацка, оцеляла негово нападение, прокурори, адвокати, бе всички имали някакъв по-сериозен досег с него и тяхното участие в залавянето му и всичкото. Страшно добре направен и поднесен сериал, без да бърза, горе-долу следва ситуациите в хронологически ред, показва Тед като никога досега, развитието на журналистиката и полицейската работа от онова време, създаването на профайлърите във ФБР и какво ли още не. От този тип документални сериали, които са безупречни в изпълнението си, показват какво се е случило, оставят хората да говорят и не ти наливат акъл.

бруклин 99 е нещо като новите Приятели. Приятно, забавно, мега безобидно и нямаш чувството, че ти губи времето. Въпреки това забозяхме нейде из средата на първия сезон :lol:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Ghibli » Tue Jan 29, 2019 12:30 am

трубадур wrote:
Mon Jan 28, 2019 10:07 am
Освен това разни хорица, у шибания дворец на краля, да ге, биват трепани като стой гледай без някой да обели и дума.
Без да знам за какво става въпрос в сериала, ще отбележа, че това си е характерно за корейците, те така са си трепали хорица в действителност.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Tue Jan 29, 2019 9:47 am

Корейци, японци, китайци, монголци, всите са имали малко уважение към живота на по-нискостоящите. Това е тъй, но тук не става дума само за произволни селяци. В редуващи се сцени виждаме как високопоставени пичове биват заловявани, за бъдещ разпит, докато в следващата други от придворните на принца си взимат ей така. Просто е толкова преекспонирано и сложено, само за да покажат колко е зъл някой, че дразни. Но това ми е най-малкият проблем със сериала, пльоснах го там, щото съм меко говедо и се дразня като народът мре ей за тъй.

Американизацията на историята, посредствеността и предвидимостта са основните минуси на филмето. Другите проблеми са лесно пренебрежими, ако сериалът беше с типичното корейско качество, а не беше толкова опростен. А и става въпрос за зомбите в крайна сметка. Да го омешаш с дворцови интриги, борба за короната и т.н. в същото време да го доставиш като за три-годишни, плюс да вземеш ходещи трупове насериозно, някак си целият миш маш не ми се връзва. Не че няма да гледам втори сезон, де, този свърши с 50 кукички, барем една от тях ще ме накара да му хвърля око като се появи отново.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sat Feb 02, 2019 1:20 pm

Загледах "Госпожица Шерлок":
https://www.imdb.com/title/tt7755494/
Японска вариация на тема, повлияна твърде много от сериала с Къмбърбач. Актьорите са симпатични и визията радва, обаче чисто сценарно има още много да се желае. Тукашната Уотсън - Вато сан - е прекалено тъпа и неуравновесена за жена с лекарско образование и опит в работата във военна база, Шерлок е няколко идеи по-груба от нужното, а загадките са или прекалено елементарни, или прекалено лишени от логика. Не е прекалено зле, всъщност, но не е и достатъчно добре.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Wed Feb 06, 2019 1:58 am

@Roland, мнения за епизода?

Като цяло аз нямам нищо против решението на Наоми, смисъл ясно беше, че тва ще се случи в някой сезон на Ол Старс и Наоми показа, че има топките да е POC кралица и да елиминира фаворита на феновете въпреки тоновете хейт, които тоя токсичен фендъм ще излее по неин адрес.

Но да сложиш Манила в дъното, с тоя прекрасен грим, а Монет да ти е топ, при положение, че подплънките на партньора и бяха квадратни деева, и с тоя потресен грим тип Boyfriend does my make up, не знам кво да кажа. И критиките към Манила и Монет бяха безумни, щото точно тоя тип критики са супер вредни и в живота и в риалити. Начи към Манила е "Ти винаги имаш най-добрите аутфити, ма ся днеска си малко по-бейсик така, отивай на дъното", а към Монет е "Ти си винаги бейсик на тема аутфити и в сезона ти мейкоувъра ти беше трагичен, ма ся е малко по-добре, ти си топ" ВТФ?

Ся очаквам да наградят белият трансфоб.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Wed Feb 06, 2019 4:45 am

Litz wrote:
Wed Feb 06, 2019 1:58 am
@Roland, мнения за епизода?

Като цяло аз нямам нищо против решението на Наоми, смисъл ясно беше, че тва ще се случи в някой сезон на Ол Старс и Наоми показа, че има топките да е POC кралица и да елиминира фаворита на феновете въпреки тоновете хейт, които тоя токсичен фендъм ще излее по неин адрес.

Но да сложиш Манила в дъното, с тоя прекрасен грим, а Монет да ти е топ, при положение, че подплънките на партньора и бяха квадратни деева, и с тоя потресен грим тип Boyfriend does my make up, не знам кво да кажа. И критиките към Манила и Монет бяха безумни, щото точно тоя тип критики са супер вредни и в живота и в риалити. Начи към Манила е "Ти винаги имаш най-добрите аутфити, ма ся днеска си малко по-бейсик така, отивай на дъното", а към Монет е "Ти си винаги бейсик на тема аутфити и в сезона ти мейкоувъра ти беше трагичен, ма ся е малко по-добре, ти си топ" ВТФ?

Ся очаквам да наградят белият трансфоб.
Моето алтернативно четене е, че Наоми е боклук и това се надявам да й разруши кариерата, която без друго не е особено велика. Сори, но тоя наратив, че това били "топки", ми е не мога да ти опиша колко смешен, и ми променя мнението горе-долу толкова, колкото нон-стоп "то е просто игра" коментарите всеки път, когато някой посмее да каже колко е разочарован от нея.

Това, че форматът е тъп, не променя оптиката, а тя е ужасна. Наоми е талантлив лип-синкър, но посредствен състезател, и шансът й да спечели сезона, е нулев. Съответно единствената валута, която може да вземе от тоя сезон, е exposure. И при положение, че нормата от години е "ще се водим от критиките", това да разкараш най-явния фаворит, при това с толкова бездушна реч, е много грешна посока.

Това или е състезание, където качеството има значение, или не е. Изглежда Аляска във втори сезон беше случайност (благодарение на вградената защита на Роласкатокс) и форматът на АС е твърде хаотичен, за да позволи на наистина най-силните състезатели да спечелят.

И изобщо, искам да минем малко отвъд тоя тип лайнян саботаж. През последното десетилетие станахме свидетели на множество кариери на кралици, които разчитат не на долнопробни барови номерца, а на сериозна отдаденост и работна етика. Манила беше такава една кралица. И това некво лапе с НУЛА постижения да я неутрализира по тоя жалък начин, е пълна гавра с арт формата и трябва да бъде наказано. С което, разбира се, не казвам, че съм ок със заплахи и т.н., но извън токсичните ниваа, Наоми заслужава целия негативизъм, който получава.

----------------------
С останалата част от анализа ти съм напълно съгласен. Моне е най-надценената посредствена кралица в историята на това състезание, която, some-crazy-how, понастоящем има ТРИ топ-2 места в сезона. Тя не само не трябваше да победи, а трябваше да е на дъното с Латрис. Манила беше достатъчно по-ок и от двете, за да е сейф с Тринити, а Моник трябваше да е на върха с Наоми.

Въобще, в състезание, което изглежда все по-нагласено, това беше може би най-нагласеният епизод въобще, и честно казано все по-малко ми пука за бранда на РуПол...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Wed Feb 06, 2019 12:16 pm

И аз бях бясна, ма след като Манила е сложила Наоми в новото си видео, си викам, щом тям е окей, начи и аз ще съм.
Коменатари от типа "Има защо вашите да са те изоставили" и "Умри черна маймуно" са ми малко в повече и никой не ги заслужава, честно. Ру и Мишел са казвали, че са тоя формат бил с точно такава цел и били изненадани, че никой в първите два сезона не го ползвал, за да елиминира добрите кралици и да създава драма. Ся аз драма обичам, ама според мен драмата трябва да си остане в workrooma, а на сцената нещата да са честни, защото аз предпочитам да гледам най-добрите кралици.

Моне ми е малко като бездарен Боб, лоши тоалети, но не е дори наполовина толкова запомняща се, колкото Боб. И мотивацията й да избере Манила беше "Тя щеше да ме изгони, когато бях с по-добър рипорт кард от Латрис , затва трябва да е аут." Начи тогава Латрис ако е била за 3.50, Моне да е била за 3,75 макс и не разбирам защо как тва се сравнява с предня епизод където имаме рипорт кард 6, и 4 за Латрис? Несравнимо е.

Аз предполагах, че ще я елиминират Манила, щото кралица победител, няма да критикува предаването, защото не са й позволили да сложи тази рокля.

Моник е супер подценявана и е единствената кралица тоя сезон дето да не се е проваляла в чалъндж, нищо че е била в дъното. В групите я номинираха, заради якето???, а в роуста, заради туиста. Има адски яки идеи, които напомнят на тези на Манила доста често и няква супер genuine.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 15 guests