Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu Apr 21, 2022 4:27 pm

Аз се обърках да гледам първия епизод вчера и той взе, че ми хареса. Дано не се развали по-натам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Thu Apr 21, 2022 5:07 pm

Better Call Saul дори като се дъни на някви моменти (най-вече картелските глупости, щото аман от картели и наркоманье) и спасяване къде с монтаж, къде с плот армор пак си остава най-добрата телевизия в момента... стига човек да не гледа новите неща на Атенбъроу - излишно е да се споменава каква мощ е The Green Planet, но във фикционалните глупотевини просто Гилиган + Гоулд, плюс целия екип около тях ся флексват.

Безупречни диалог и актьорска игра, дизайнът на всяко едно място е толкова жив и бъкан с атмосфера, движението на камерата, монтажа, звук. Полировката тука слага в малкия си джоб повечето големи филми, а за телевизионни продукции няма и място за мерене. Като свърши ще липсва.

Убачи - да видим как ще го приключат, то така или иначе първите 3 сезона са по-добри от целия брейкинг бед и това сега е големият проблем на сериала. Твърде много се акцентира на връзката между двете заглавия в последните си сезони, а от това качеството само спада. Щото на Джими + Ким историята вече мани, че не дели 50 процента от екранното време, а останалото да е разбито между Майк и Начо, ами сега е 1/4, и то ако има късмет. Дори не ни върнаха в настоящето му за тия 2 начални епизода. С тва на ум - Майк е просто бедес на кило, нищо че вече горкият актьор е баси съсухрената слива, човекът просто гази с присъствие. При Начо нещата са по-комбойски, както и при Лало, но пък около тях са най-технически изпипаните сцени, та поне се плакне окото, за съжаление там са и най-големите спадове на качество. Плот арморът е друга категория :mrgreen:

Джими си е джими, най-динамичните сцени с диалог и богати на характеризация моменти са винаги около него и неговите познати. И тук има няколко спънки, на като цяло като той или Ким са в кадър нещата драстично си качват кефометъра.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Fri Apr 22, 2022 1:14 am

tigermaster wrote:
Thu Apr 21, 2022 4:27 pm
Аз се обърках да гледам първия епизод вчера и той взе, че ми хареса. Дано не се развали по-натам.
Развали се още във втория епизод. Дроп.

И "Хейло" изскучня бясно в третия си епизод. Чак не знам искам ли да гледам по-натам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Fri Apr 22, 2022 11:12 am

Ние го дропихме още на 2-ри епизод хейлото, викат, че ся в 5-ти имало някакво движение и пр. ама кой има време и нерви за под средното ниво тъпотии. А като знаем само как можеше да бъде...



(тва е клипче, към играта, с очевадно бая прибран бюджет, макар Halo 3 да идваше с хайпа, дето е съизмерим само с неща като елден ринг или WoW, ама и 2009-та и подобно качество е размазващо като се вземе предвид каква му е функцията)

плюс, че за самия филм уиндолс директно се свързаха с хора и искаха да правят нещата като хората - пешо джаксън и фран уолш трябваше да са изпълнителни продуценти и то точно в силата си след пластелина, вместо сега стивън спилбърг, който го боли главата от доста време насам, а Alex Garland трябваше да надраска сценария, щото чичо Нийл колкото и да го бива с хората на снимачната площадка и в пост продукцията, ако трябва сам да си ниже историите резултатът често е болезнен. Въобще от всите провалени проекти, потенциалът тука беше толкова голям и не спира да ме е яд, че не се случи. По едно време и дел торо беше спряган за режисьор, ама май твърде много шефове в кухнята се получи накрая положението и тотален разпад.

Този сериал е потресаваща евтиния и некадърност

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu May 12, 2022 12:23 am

Гледах първите четири епизода на "Лонгмайър":
https://www.imdb.com/title/tt1836037/
Не знам защо има толкова висок рейтинг, ако трябва да съм честен. Освен дето Кейти Сакхоф носи тесни дънки, а режисьори и оператори непрекъснато намират начин определени части от тялото й, подчертани от тесните дънки, да влизат в кадър, деанам. Главният герой е симпатичен, поне като за бюджетен Харисън Форд/Клинт Истууд. Атмосферата, всъщност, бива. Идеята за модерен криминален уестърн - също, макар да не е особено оригинална. Сценариите обаче са тъпи до вдлъбнатост. Всичките образи се държат, все едно познанията на сценаристите за полицейската работа идват изцяло от процедурни криминалета от типа, дето по американските телевизии са по пет за левче. Постоянно правят някакви откровени глупости, а отношението им към доказателствата е като на петгодишни дечица, попаднали в надуваемия замък в "Макдоналдс". Четвъртият епизод пък нямаше и истинска развръзка, а уж са самостоятелни случаите...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Thu May 12, 2022 11:54 am

@Roland Heartstopper? Мнения?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Thu May 12, 2022 4:14 pm

Litz wrote:
Thu May 12, 2022 11:54 am
@Roland Heartstopper? Мнения?
Нулев интерес имам към това. Първо, на тоя етап бойкотирам M/M истории, писани от жени. Второ, в Щатите в момента се опитват да ни демонизират като педофили и честно казано тия диснифицирани евнухчета са ми тотално безинтересни като някакъв идеал за куиър история. Да, преди някоя и друга година такъв тип история беше нова и уникална. Сега е нормата, като всякакви малко по-edgy неща се цензурират.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Thu May 12, 2022 6:03 pm

И аз чакам мнения за Heartstopper :D Аз съм чел първите три тома на графичната новела и много харесвам историята, много е сладка. Но доста от очарованието й е типично комиксово и ми е любопитно ще могат ли да го предадат на екран. Но се радвам, че си е британски сериала и нетфликс ми го рекламира като "More from Europe Netflix". Мисля, че американска екранизация съвсем би го съсипал, ще видим британците как са се справили.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu May 12, 2022 6:57 pm

Тъп въпрос, ама за какво са ви мнения, като сезонът е осем епизода по двайсетина минути? Докато ги получите мненията, ще сте го изгледали.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Fri May 13, 2022 9:24 am

Ахахха, ами при мен ситуацията е следната: с цялото бълване на всякакъв контенд през последните няколко години, имам безкрайно море от сериали, които да гледам. Гледам сега Legacies, спрял съм някъде из Shameless, Casa De Papel, Хари Куин анимацията, Titans и още пет-шест неща. И към това имам списък с още десетина сериали, които не съм почнал, но искам. И тъй като избирам на напълно случаен принцип какво да си пусна днес, доста от нещата си остават пренебрегнати. А като стане във форума разговор около нещо, почнат да се обменят мнения и тн, това ще го отличи и шансът да си пусна точно него става по-голям.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri May 13, 2022 10:46 am

Roland wrote:
Thu May 12, 2022 4:14 pm
Litz wrote:
Thu May 12, 2022 11:54 am
@Roland Heartstopper? Мнения?
Нулев интерес имам към това. Първо, на тоя етап бойкотирам M/M истории, писани от жени. Второ, в Щатите в момента се опитват да ни демонизират като педофили и честно казано тия диснифицирани евнухчета са ми тотално безинтересни като някакъв идеал за куиър история. Да, преди някоя и друга година такъв тип история беше нова и уникална. Сега е нормата, като всякакви малко по-edgy неща се цензурират.
Аз го бях почнала преди да питам ш понеже не разбирах вселенския телешки възторг, трябваше да питам. Имам чувството, че чета self insert fanfic на жена. Честно казано навремето Кърт беше по-добре и по-интересно написан и по-плътен, а това е било преди повече от 10 години дееба и писано от Раян Мърфи.

Това ми напомня за това видео есе за репрезентацията.


User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Fri May 13, 2022 4:34 pm

Интересно, запазих си го това видео да го изгледам по-късно цялото.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Sat May 14, 2022 12:08 pm

Litz wrote:
Fri May 13, 2022 10:46 am

Това ми напомня за това видео есе за репрезентацията.

Изгледах го. Има някои хубави наблюдения, като например това, че репрезентацията в сериалите и филмите изобщо не води до никакъв социален напредък, а по-скоро следва тенденции, които ВЕЧЕ са отвърдени в обществото. И съответно значението й се надценява. Хората не стават по-толерантни защото виждат гей герои по сериалите, а обратното - виждат гей герои по сериалите, защото вече са развили определено ниво на толерантност към такива неща.

Но в някои неща изказаното мнение е силно субективно и аргументите не са добри. Казва, например - не искам съвършена репрезентация, която прийчва нещо, искам герои, за които ми пука. Това е важното, да ми пука за тях. Но... на различните хора им пука за различни неща. Специално Heartstopper е нещо, за които на много хора им пука. Пукаше им, когато беше неизвестен онлайн комикс, затова популярността му се вдигна. Издадоха го на хартия и на още повече хора започна да им пука. И сега е сериал и хората масово се вълнуват и го коментират - тоест им пука.
И ми стана малко смешно, когато казваше "ето транс филми, които хората помнят!!!" и цитира някакви напълно неизвестни заглавия, които никой не е чувал :D
Или пък това, че било ненужно авторите на Стар Трек да обявяват "спокойно, убитият гей герой ще се върне"!!! Ами нямаше да е нужно, ако интернет не беше пълен с безбройни стада "прогресивни активисти", които... вият на умряло при всеки починал лгбт герой.
И колко невинен бил авторът на текста "I Sexually Identify as an Attack Helicopter", който нямал туитър или никакъв директен начин да се свържеш с него, но все пак изтърпял много abuse в интерен. Ами никой не заслужава да търпи подобно нещо и някакви гадни орди да го нападат, факт. Но когато напишеш творба със заглавие "I Sexually Identify as an Attack Helicopter" ти каниш хората на такава дискусия, каниш ги на нещо гръмко и скандално, това е заглавие, което провокира бурност и емоция и вайръл дискусии. И ако половата му идентичност е толкова крехка, че се отказва от транзишъна защото непознати хора онлайн казват "ти си нацист", значи май не е лошо да си помисли още малко.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Sat May 14, 2022 5:11 pm

@Dr. Horrible не бъркай масовата популярност с това за какво им пука на различни групи хора. Авторът на това видео е в ТОТАЛНО различни кръгове от тия, които ти обитаваш, и това, че ти не си чувал за филмите, които за тях са голяма работа, не значи, че въпросните не са голяма работа във въпросните кръгове.

Също както в кръговете, в които се движа аз, стерилната ретро помийка Heartstopper никой не я консумира, щото тия истории сме ги гледали и сме ги чели вече от десетилетия и нищо интересно не ни казват. Както обикновено, най-популярният queer content е този, който е най-хетеро френдли, но това не значи, че всяка друга група го възприема по същия начин.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sat May 14, 2022 5:26 pm

Абе от по-комерсиалните лгбтк персонажи, на мен примерно Иан и Мики от Шеймлес винаги са ми били по-интересни от по-лигавите и размити такива.

Има нещо много неавтентично в Heartstopper. На мен ми седи като да е фенфик между Кърт и Сам от Глий от преди години. Даже май съм чела подобно нещо :ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 11 guests