Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Sat May 28, 2022 11:46 am

Аха, ами донякъде имаш право, доста от тези избори на продуцентите са по-скоро естетически. Но все пак не виждам сериозни фалове (имаше един де, онова със странника с ножа в апартамента), повечето неща са дребни заяждания. Хората масово си живееха в сгради например. Остатъци от технологията бяха навсякъде около тях, възрастните не бяха забравили преди-то, само малките деца, родени след апокалипсиса не познаваха смартфона и тн (книгата се занимава по-подробно с тези проблеми, и особено разликите в отношението на поколенията, родени преди и след случката).
А и нека не забравяме, че това е от по-крайните версии на апокалипсис, в който няма шансове за бързо възстановяване на цивилизацията, заради големия удар по популацията.
Това е нещо, на което например много от другите постапокалиптични творби не обръщат никакво внимание и handwave-ват технологичното си ниво, докато в станция 11 е натъртено, че човечеството е изгубило над 99.9% от членовете си, и просто няма достатъчно хора на километър, за да може да се правят неща в мащаб. Знанието е там, поне през първите години преди книгите да почнат да гният, но няма кой да го приложи на практика. Съответно повечето хора се затварят в малки community-та селски тип и живеят така, или бродят самостоятелно и виждат човек веднъж на няколко месеца. Всъщност е доста свежо, как сериалът (и книгата в по-голяма степен) демонстрират че мирен живот в село е доста по-viable от обичайното за този тип произведения мародерство и животински конфликти, заместващи човешките взаимоотношения. Просто хора, които се разбират и живеят заедно се пазят и си помагат, докато еджлорд препърите си измират сами. :metal:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Jun 05, 2022 12:57 am

Гледах първия епизод на "Only Murders in the Building":
https://www.imdb.com/title/tt12851524/
Няма повече.
Не бях гледал дори трейлър. Знаех само, че група фенове на тру крайм подкасти разкриват убийство. Едно време харесвах Стив Мартин и Мартин Шорт. Единствената роля на Селена Гомес, която съм гледал, е в "Хотел "Трансилвания" - и там е ОК. И тримата се справят добре с ролите си в този сериал, обаче образите им не ми харесват. Вместо да обърнем повече внимание на криминалния случай, дълбаем в жалкия животец на тъжни хорица, които си имат своя драма и... Предвид високите оценки на сериала навсякъде, явно на доста хора им е харесал. За мен обаче това е просто скучно. От този тип комедия, който повече депресира, отколкото забавлява. Трийсетината минути на първия епизод ги усетих като час и половина. В един или два момента почти се усмихнах, обаче през останалото време се чудех защо гледам това нещо, което нито ме забавлява, нито нищо. В една от първите сцени случаен минувач спира героя на Стив Мартин на улицата и без всякакъв повод започва да му разказва за склерозата на баща си и как иска баща му да умре най-после. Буквално. Да им имам и комедията.
Може би е просто несъвпадение между мен и сериала, обаче просто съжалявам, че си пропилях времето по това.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Sun Jun 05, 2022 1:54 pm

Няколко години по-късно, но изгледах финалето на The big bang theory. Много е добре - силни последни сезони, чудесно завършване на арките на основните герои, перфектен финал и behind the scenes видео на финала, на което cast-а се късат да реват. Така се приключва дълго продължаващ ситком. :metal:
9/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Delegat » Mon Jun 06, 2022 3:16 pm

Излишно дълго продължаващ ситком, можеше да не го милкват 13 сезона и да го спрат по-навреме.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Mon Jun 06, 2022 3:56 pm

12 сезона - искали са да са 15, но Джим Парсън им е извъртял номер накарал ги е да му дадат железен договор за Young Sheldon и след това е обявил че напуска главния сериал. По принцип съм напълно съгласен, че сериалите трябва да се планират предварително и да се приключват овреме, на пръсти се броят сериали отишли след 4-ти сезон, които да не са станали пародия на себе си.
Но специално в случай на tbbt съм доволен че го развлачиха още повече, даже нямаше да се разсърдя да се изпълни първоначалния план за 15 сезона. Успехът на сериала и последвалото развлачване даде възможност на героите (и по-точно, на актьорите им) да се развият и да добият нужната химия помежду си.
Сезони 4-8 са low point-а на хумора и креативността, тогава се появяват и кръпките Ейми и Бернадет в най-лошите си версии, а в първите 3 сезона макар да са най-обичани, и да са с най смешните смешки, Шелдън е робот, Хауърд е крийп, а Раж е криндж.
Последните сезони е където всичко си идва на мястото, химията между актьорите е на световно ниво, парасоциалното им приятелство със зрителя също. Момичетата се развиват като характери и придават нужната плънка на отношенията. Ейми вече не е женски Шелдън и тн. Писането е доста по-зряло и relatable. Изобщо, дъ гууд стъф.
Единствено geekiness-а и фендъм-а така и не го схванаха за 12 сезона и отношението си остана на ниво манджа с грозде от интереси, играем Хало, 4д шах, ходим в comic book shop-а и носим тениски на Флаш.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Tue Jun 07, 2022 2:20 am

Гледах първите два епизода на "Орвил":
https://www.imdb.com/title/tt5691552/
Горе-долу ми харесаха, но, честно казано, надявах се на повече. Хубавото - рисува бъдеще, от което не ме е страх. Природа и технология вървят ръка за ръка, всичко е светло и спретнато, човеци и извънземни раси са в преобладаващо добри отношения... Горе-долу каквото знам за старите сериали "Стар Трек". Другото хубаво - визуално е яко.
Лошото обаче са наивните сценарии. През по-голямата част не са пародия, дори да са замислени като такава - просто са си наивна приключенска фантастика като отпреди десетилетия. Това си има своя чар, обаче, за жалост, понякога трябва да ни се припомни, че нещото е писано от Сет Макфарлън. Тоалетният хумор не ми е по вкуса, съжалявам.
А и Сет Макфарлън е комплексна личност... Комплексар, тоест. За какво е взел за екранна партньорка Ейдриън Палики, която е по-висока от него, като във всичките им общи сцени той или носи по-високи обувки, или двамата са показани под странен ъгъл, само и само да изглежда по-висок? Не че е кой знае какъв проблем, обаче е странно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Tue Jun 07, 2022 9:19 am

Орвил почва по един начин, продължава по друг и не знам как свършва щото не ми се пуска втори сезон нещо. :mrgreen: Ма за Макфарлънска комедия бива, сериалите по стартрек дет излизат не са по-добре от това последните. :ninja:

Дъ бойс 3 си е обещаната простотия, ма нямам време да го изгледам още 3 епизод. :mrgreen:
:ninja:

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Shamajotsi » Fri Jun 10, 2022 9:17 pm

Брях, очаквах, че някой вече ще е писал за новия сезон на Stranger Things, но явно е моя честта да го спомена първи. Критиците се изказаха за него, че бил "formulaic but fabulous" и аз не бих могъл да го кажа по-добре.

Да спомена първо нещата, които не ми допаднаха - опитите за хумор и цялата сюжетна нишка на Джойс и тези, които ѝ пратиха колет. Нещата, които ми допаднаха - всичко останало!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Sat Jun 11, 2022 3:55 pm

Новият Queer as Folk е ако не друго, определено амбициозен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Wed Jun 15, 2022 3:36 pm

Stranger Things продължава да няма една оригинална идея, но бидейки миш-маш от изпитани такива с приятен каст, все пак е гледаемо и предполагам на много хора доста комфортно филме, именно заради познатите моменти. Клиширано е до болка и буквално се съсипват сцени, за да може да вкараме реплики за трейлър и бутаме сюжета към следващата сцена, вместо... нале, да имаме хубава история и истински моменти с героите, ама тва е за други продукции. А и за сериала, който явно държи нетфликс да не се сгромоляса не бива да изглежда чак толкова зле, някой е време да каже на холивуд, че тежка визия не означава нагърмяни на макс цветове и много видими боклуци хвърчащи във въздуха.

Като цяло съм ок с него, де, беззъбо и безвредно е, наистина не е чак отровно и обидно глупаво, а просто предвидимо и явен продукт, от който поне ако ще доят пари си правят кефа. А и въобще не личи, че е снимано по време на ковид, та поздравления и за това.

User avatar
филмов критик
Farmer
Posts: 50
Joined: Mon Feb 14, 2022 5:49 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by филмов критик » Sun Jun 19, 2022 4:47 am

Tokyo Vice
https://m.imdb.com/title/tt2887954/
Сериалът показва взаимоотношенията между полицията в Токио , Якуза и вестникарската преса.
Актьорската игра е на високо ниво като по-известни лица са Кен Утанабе и Енсъл Егорт.Историята е интересна , а сериалът има много добра атмосфера.
Първият епизод ме зариби веднага.
Сериалът има 8 епизода и се очаква да има втори сезон.
Силно препоръчвам.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Totenkopf » Tue Jun 21, 2022 10:15 pm

И мен ме изкефи, въпреки че доста свободно си играе с книгата му, доколкото съм чувал, Аделстайн работи 14 г. в Япония
Tokyo Vice

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Vash » Wed Jun 22, 2022 7:49 pm

Totenkopf wrote:
Tue Jun 21, 2022 10:15 pm
И мен ме изкефи, въпреки че доста свободно си играе с книгата му, доколкото съм чувал, Аделстайн работи 14 г. в Япония
Tokyo Vice
То и книгата му си играе с реалната му история, ако се вярва на някои хора, които са работили с него. Все тая де. В сериала повечето главни играят доста дървено (без Кен Уатанабе естествено, той си е върха както винаги), но са достатъчно харизматични, че да си оправдаят присъствието. Както и сюжета не е кой знае какво, но е някво просто приятно за гледане с японската атмосфера. Не е повече от 7/10 сериал, но ми беше доста приятен и един сезон не ми стигна.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Thu Jun 23, 2022 3:54 pm

Какво гледах наскоро:

Heartstopper - след многото дискусии, най-после го изгледах :D Нищо особено не е, приятно сериалче. Първите няколко епизода обаче са невероятно добре заснети - операторската работа е просто разкошна, цялото нещо е невероятно красиво и уютно. Иначе като история не е кой знае какво, героите са си сравнително елементарни. Актьорите са естествени и придават на персонажите повече плътност, отколкото имат по сценарий.

Love, Victor - сезон 3 - Тук съм много раздвоен. Втори сезон беше страхотен. И когато обявиха, че този ще им е последен, се надявах да го завършат добре. Е, завършили са го, но всичко е супер ръшнато. За осем епизода разказват сюжети, които биха стигнали за поне три сезона. Много, много наблъскано. Иначе историите са добри, но просто нямат време да дишат.

Obi-wan - сериалът е много добър, изпипан. И много безсмислен :D Тоя конфликт на учителя, който е провалил ученика си, е нещо, с което се занимавахме още в Епизод 3. Всичко е хубаво направено, но просто е излишно. Когато Оби се бие с Дарт Вейдър "на живот и смърт" знам, че няма да стане нищо и никой няма да умре. Когато малките Люк и Лея са в опасност, знаем, че ще се измъкнат и ще са добре. Но е яко заснето и приятно. Чернокожата актриса, която обрала голям хейт онлайн, всъщност е най-доброто попадение на сериала. И ми е малко тъжно за тая вселена, как толкова много истории в нея - включително добри истории като този сериал, играта Star Wars Jedi: Fallen Order и комикса Doctor Aphra се опират прекалено силно на филми, излезли преди 40 години и не си позволяват истински да излязат от сянката на Дарт Вейдър и бунтовниците и да направят различна история в тази галактика.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Thu Jun 23, 2022 4:00 pm

Dr. Horrible wrote:
Thu Jun 23, 2022 3:54 pm
Obi-wan - сериалът е много добър, изпипан. И много безсмислен :D Тоя конфликт на учителя, който е провалил ученика си, е нещо, с което се занимавахме още в Епизод 3. Всичко е хубаво направено, но просто е излишно. Когато Оби се бие с Дарт Вейдър "на живот и смърт" знам, че няма да стане нищо и никой няма да умре. Когато малките Люк и Лея са в опасност, знаем, че ще се измъкнат и ще са добре. Но е яко заснето и приятно. Чернокожата актриса, която обрала голям хейт онлайн, всъщност е най-доброто попадение на сериала. И ми е малко тъжно за тая вселена, как толкова много истории в нея - включително добри истории като този сериал, играта Star Wars Jedi: Fallen Order и комикса Doctor Aphra се опират прекалено силно на филми, излезли преди 40 години и не си позволяват истински да излязат от сянката на Дарт Вейдър и бунтовниците и да направят различна история в тази галактика.
This, pretty much.

Кенеди а толкова блокирана от собствения си опит в Холивуд, че тотално не позволява нищо ново да се направи в тая вселена в по-голям мащаб. Всичко е или спин-оф, или някаква мизерно никаква история някъде сред пущинака. В момента тая вселена е паразит на собственото си IP.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests