Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Mon Apr 06, 2020 12:09 am

Стигнах до средата на четвърти сезон на "Малки сладки лъжкини" и наистина се влачи ужасно всичко. Героите супер се размиха, мистерията ужасно се разми, изобщо много прохабен потенциал... Гледам сигурно по два-три епизода на две седмици, просто от навик и от инат. Спенсър още си е чаровна, Ашли също, но просто наистина не са вложили усиля в сценария...

Сега почнах "Готъм"! На 16-ти епизод съм и всъщност доста ми харесва. Има си идиотии и глупости, но в ситуация на пандемия ме разведрява :D Някои от сюжетите са много хубави, а главната линия е много интересна. И наскоро се появи Морена Бакарин, която има силата да придава невероятна класа на всичко, в което участва. Малкият Брус и малката Селина Кайл са смешнички, ама какво да се прави :D
И по някаква причина много ме кефи, че сериалът е точно 100 епизода. Винаги знам точно колко процента съм изгледал :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Mon Apr 06, 2020 12:27 am

А пък четвъртият сезон на "Последното кралство" ще излезе този месец. Бях чел някъде, че ще е чак през ноември, та се позарадвах сега.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Mon Apr 06, 2020 9:29 am

tigermaster wrote:
Mon Apr 06, 2020 12:27 am
А пък четвъртият сезон на "Последното кралство" ще излезе този месец. Бях чел някъде, че ще е чак през ноември, та се позарадвах сега.
И аз го видях това и се присетих за мн якия начин, по който бяха обявили, че ще има четвърти сезон :P

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by coldie » Thu Apr 09, 2020 5:01 pm

Като изключим фантастиката, която ми е предпочитан жанр и донякъде фентъзи, ми се струва че "Bettel call Saul" е най-добрия сериал поне в последните 10 години.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Thu Apr 09, 2020 5:15 pm

coldie wrote:
Thu Apr 09, 2020 5:01 pm
Като изключим фантастиката, която ми е предпочитан жанр и донякъде фентъзи, ми се струва че "Bettel call Saul" е най-добрия сериал поне в последните 10 години.
не знам как го направи, ама това ти мнение е 10/10 и само истина има в него


Бтв, изгледахме и 2-та наркоса, много кадърни сериали, страхотни актьори, скъпи, мащабни, Наркос: Мексико определено е по-ощетен откъм бюджет и му отнема повече от оригиналния Наркос да си влезе в релсите, но след това е бетон. От гледна точка на чисти екшън/гангстерки сериали трудно можеш да искаш повече. Единствено Наркос: Мексико посвети повечето си време на картела и тъпанарите, вместо на агентите, но какво да се прави.

Не знам дали е минус или плюс, но и в двата го няма баш чувството на абсолютна гнус, която бразилците успяват да вкарат в крими филмите си. Едното е за Колумбия, другото за Мексико (имахме си даже уестърн забежки :metal: ), но онова чувсто на кенефна смърт и мизерна безисходица липсваше, макар да имаше сцени, които трябваше да отидат в хорър сферата, но никога не го направиха. А имаме разчленяване на хора и трупане на чаркове като подарък, убиване на невинни, мъчения, дори газене с валяк. И не съдя по себе си, дори на жената не й подействаха, не се задълбочиха в наистина ужаса на насилието, а баш точно тия истории го изискваха.

А и драматизацията на реалността означава, че дариха огромно количество боклуци с ебаси рамбовските и героични изпълнения. Без които можеше да минем.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Claymore » Fri Apr 10, 2020 2:01 am

Аз свърших вчера първи сезон на Ozark. Има хляб в тоя сериал, ама леко мухлясал и сух, понеже МНОГО му се иска да е Breaking Bad, че даже и въртят същия номер с евтина снимачна локация, поради която Breaking Bad се развива в Ню Мексико, а този - в Мисури. Джейсън Бейтман не е Кранстън, но играе сравнително добре, ама като цяло по-яките образи са селяндурите Снел, и Рут Лангмор. Уенди също, като се замисля. Но ми хареса целия момент с прането на пари и финансова измама. Образите на децата са доста недоразвити и дразнещи обаче. Ама все пак го изгледах целия и имам достатъчно интерес, че да почна втори сезон и да видя там как ще са нещата.

Втори сезон на Фарго скипнах след три ужасно скучни епизода, трети се оказа топа на топа, много повече ми хареса от първи, въпреки че той не е лош в никакъв случай. Дейвид Тюлис просто МАЖЕ тук, толкова е гнясен, ама и Юън МакГрегър и Мери Уинстед не си поплюват. Централния мотив на сериала за това кое е е реалност, истинска ИСТОРИЯ или ИСТИНСКА история и мета-заигравките много ми харесаха, както и включването на глухонемия главорез от първи сезон. Ебахти якият сезон беше това честно. Обявеният четвърти сезон ми звучи малко съмнително и ще ми липсват среднозападняшките акценти, ама пък Крис Рок може и да извади неочаквани умения.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Apr 10, 2020 11:23 am

Tiger King се оказала бруталната документалка, която се надявам да изрине всички награди. Обаче честно си казвам, това е ултра мега скандално. Тъкмо си казваш "Е това е дъното повече надолу не може" и БААААААААААААААМ, се случва нещо още по-брутално и гадно. А най-скандалното е, че толкова много скандални неща са спестени от тая документалка, като например това, че изгорелите крокодили/алигатори са принадлежали на Майкъл Джексън, както и бруталният расизъм ни е спестен

Единственото, което не разбрах е дали последният съпруг на Джо Екзотик е гей или не? Защото нали другите двама не бяха.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Sat Apr 11, 2020 9:38 am

Ние на едно сядане изринахме 4 епизода от Тайгър Кинг. Why are Americans like this? :cry: :cry: :cry:

Сериозно, гледайте го.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Sat Apr 11, 2020 12:39 pm

Amelia wrote:
Sat Apr 11, 2020 9:38 am
Ние на едно сядане изринахме 4 епизода от Тайгър Кинг. Why are Americans like this? :cry: :cry: :cry:

Сериозно, гледайте го.
лол тва е номер 2 в нетфликс топ 10 са за гледано в България. Аз го поизгледах наскоро заради оня мим с лицето на Тръмп върху тоя да видя що е то, в 10-ката се оказа :mrgreen: . абе Murika :( :facepalm: :facepalm:
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sat Apr 11, 2020 12:46 pm

Доста брутално е. Бтв, като се появи федералната агентка се притесних, че нещо нетфликса прескача, щото бях свикнала на това просташко, дрогирано, реднек говорене, и изведнъж да ти говори някакъв интелигентен човек ме хвърли в тъча.

Абе на вас кой ви е най-неприятен? Аз се колебая между Карол Баскин. Джо и Док Антъл, както и Джеф Лоу. Но то извергите в това нещо са много. Като че ли единствените хора в това са мацката без ръката, пичът без крака, и русият пич, дето се дрогира?

Кросбрийдването на тигри с лъвове ми дойде малко в повече.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Sat Apr 11, 2020 1:51 pm

Що, лигърите са доказателство, че всички котки са си котки и близка рода, само размера е опция. :D Трудно е да се определи по-неприятен в случая. Разчитам на теб да ги разкостиш :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sat Apr 11, 2020 2:00 pm

Предвид колко малко тигри и лъвове са останали на тая земя, да хабим ресурси за некви кросбрийдс, мъжките от които са некомпетентни ми идва малко в повече. Иначе аз като че ли Док Антъл най-много ме дразни. Педофил, лидер на култ, мистикал мъмбо джъмбо, измъчване на животни. Тоя трябва да мре.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Sun Apr 12, 2020 7:51 pm

Аз не мога да реша. Всички са ужасни.Толкова много уайт траш на едно място... Тва е некъв Shameless USA in real life сичкото.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Sun Apr 12, 2020 11:47 pm

Umbrella Academy - се оказа готин сериал. Историята им е дошла малко прекалено амбициозна, и на моменти сценария се пропуква, но като цяло се държи добре - прегледах след това какво са променили спрямо комикса, и съм доста доволен от изборите на сценаристите. Като адаптация сериалчето определено е пълен успех. Актьорската игра обаче се движи по променлива крива. Поддържащите роли са изиграни чудесно. Mary J. Blige и Cameron Britton (Cha Cha и Hazel) правят страхотен дует и общо взето изнесоха сезона на гърба си. John Magaro също си изигра ролята на creepy любезен абюзър като пич. Главните роли обаче се провалят по една или друга причина. Robert Sheehan(The Seance) буквално си изигра същата роля, която имаше в Misfits и съответно не стоеше толкова добре в доста по-сериозната история на Чадърестата Академия. Emmy Raver-Lampman (The Rumor) се опитваше да играе най-много от групата, но химията й с останалите актьори просто не се получаваше достатъчно често. Aidan Gallagher (Number 5) е машина, но неговата роля на дете, държащо се като възрастен, беше най-лесна. David Castañeda и Tom Hopper (Number 1 and 2) са дървета и по-скоро дразнеха с присъствието си, отколкото да допринасят с нещо към историята. Ellen Page прави най-скучната роля в кариерата си (казва човек, който я е гледал в 4 филма) и въобще не се справя с трудната си задача да ни вкара в главата на Ваня, отритнатото дете на семейство Харгрийвс.
Ефектите също се лашкат между доста добри за TV нива и късен Бъфи. Пого е красота и заслужава спинофф с младия Реджиналд Харгрийвс. Мускулите на Лутър са адски неубедителни. Екшън ефектите са скука, и нататък нивото не се вдига особено.
Бойните сцени са доста добри, но нищо близко до Daredevil (но пък е светло и се виждат).
Историята е интересна, но болезнено клиширана и предвидима. Дори не се стараят да скрият какво ще се случи и съответно оставят зрителя в ролята на наблюдател на бавна влакова катастрофа, неспособен да промени хода на събитията. В това отношение сериала е доста сапунест и не е случайно, че въпреки множеството фантастични технологии, с които работят чадърковците, мобилния телефон не е една от тях.
Саунтракът е сила. Затварящия трак с рок цигулката е просто оргазмичен, а подборът на песните няма хлабаво.
Финална оценка - 8/10 със склонност да падне на 7-ца след втори сезон.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Wed Apr 15, 2020 10:35 pm

Rewatch-вам комюнити и колко е як тоя сериал и колко е яко да схващаш ебавките и препратките. Определено е по-добрият Дан Хармън сериал и е поредното доказателството, че могат да се правят дайвърс неща, които да са в пъти по-качествени от тези, които са не дайвърс. Джеф го виждам като в пъти по-умерен, по-емпатичен Рик а това с агностицизма и Пол Ръд съм толкова аз :heart:

И като стана въпрос за Джоел Макхейл, има нов епизод на Тайгър Кинг с него и някви интервюта с каста, русият пич, който мрази Мотли Крю много ме израдва, харесва ми че адресираха това с транс пича, и пичът без краката бяха много яки. Либертарианеца ми е леко противен, но честно казано не мога да си представя какво е някой да се застреля пред теб и е хубаво, че сам признава, че има нужда от терапия. Иронията е, че му трябва пари за тва, което в нормалните държави ти се покрива без данъци, но бидейки либертарианец, не знам дали ще го разбере.

Джеф Лоу беше много противен.

Но Джоел Макхейл имаше много дилфи излъчване тоя епизод, пък и се справи с интервютата по-добре от маса интервюиращи.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests