Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Feb 13, 2022 12:53 am

tigermaster wrote:
Sat Feb 12, 2022 1:14 am
Ъх. Очаквам сега в следващия епизод куршумите да отскачат от него.
Почти познах :)
Spoiler: show
Просто цяла фабрика експлодира, докато Ричър, беше вътре, а като излезе, даже не се беше задъхал.
Истината е, че последният епизод ми хареса доста, а и е някакво яко, че затвори историята изцяло. Повече сериали трябва да правят така.
Сериалът съвсем определено не е перфектен и не заслужава високите оценки по сайтове като ИМДб. Пълен е с глупости и поне първият филм за Ричър с Том Круз е доста по-добър, дори да е по-далеч от литературния първоизточник. При все това обаче ми хареса и ще се радвам и вторият сезон да е поне на това ниво.
Last edited by tigermaster on Wed Feb 16, 2022 12:33 pm, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Claymore » Wed Feb 16, 2022 11:52 am

https://www.avclub.com/bill-hader-barry ... 1848541867

Айда, Бари трети сезон иде
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Mon Feb 21, 2022 12:29 am

Гледна. inventing Anna и сериалът е като правен за 2007 с монтаж за реклами и епизодност. Историята с журналистката е криндж. Актрисата, която играе хотелската работничка е дъното на бездарието. Начи, фалшив диалект, абсолютно неадекватна интоция, некав Стоун фейс с нулев миманс. Баси. Джулия Гарнър е страхотна обаче.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Tue Feb 22, 2022 12:42 pm

Midnight Mass е бижу. За съжаление са нямали бюджета за баш квото са искали да направят и доста от гледките са моментално дейтнати като стой та гледай, на моменти положението е отвъд плачевно, но с този диалог и каст, много-много не ти дреме. Нетфликс като цяло е клоака и баш сред техните неща да се търси най-доброто е безмислено занимание, но това тук определено влиза в топ 3... барабар с другото на фланаган. Не е чак хил хаус, доста е по-евтино, но и по-интимно, занимава се с големите теми, монолозите са на кило, но не нихилистичното досадно жужене на тру детектив, ами доста по-обхващащо и даващо на различни гледни точки да дишат.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Tue Feb 22, 2022 8:12 pm

Някой може ли да ми обясни хайпа по Euphoria? Тва нещо освен естетика не знам какво може да предложи, освен това вони на сериозна шуробаджанащина, липсата на writer's room, и това че залагам, че до няколко години ще излязат некви metoo неща, за въпросния чичко шуробаджанак?

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Tue Feb 22, 2022 8:47 pm

Естетиката е доста естетична, саундтрака е супер, ии тука само налучквам, но може би наличието на транс репрезентация генерира много бонус точки и get out of jail карти.
Сезон 2 не е свършил още и не съм го гледал ама гледах скоро сезон 1 и писах следните писаници.
Spoiler: show
Martix wrote:
Mon Aug 02, 2021 5:05 pm
В този ред на мисли изгледах софтпорн опита на HBO да пресъздадат Skins - Euphoria, a.k.a гърдите на колко 18-годишни актриси сме готови да пожертваме, за да може Зендая да си остане pg13, а сериала все пак да се води mature по дефиницията на хбо (минимум 2.7 цици на епизод и поне 17 пишки на сезон). Доста съм раздвоен в мнението си - оценката е нещо между 5-ца и 7-ца ама със сигурност не е 6.
От една страна в типичен за тийн драмите стил е силно изигран, красиво заснет и отново имаме перфектен саундтрак.
От друга обаче не съм сигурен дали цялото нещо не е някаква ебавка. Целия сезон се носи в slow-motion и objectify-ва де що има да се обджектифайне за тези 16-17 годишни тийнейджъри, които иначе изглеждат като 25-годишни модели на бельо или все едно са гериои от Love Island и други подобни реалити шоута. Всички са красиви като мечта, слабо облечени, перманентно надрусани с няколко вида наркотици, и се праскат кой който хване на задна.
Цялото нещо дава вайб все едно създателят Sam Levinson си носи доста ментален багаж от детските години, и сега си го изкарва чрез изкуството си.
Плота е слабо съшит от някаква дебилна динамика между Нейт и останалите герои, която кара параноичната мистерия на 13RW да изглежда реалистична за ежедневието на американския ученик, а тука shenanigan-ите на Нейт са изиграни все едно всичко е напълно сериозно.
Зендая играе за оскар та се пръска, чак почва да опира в "never go full retard" територия - героинята й притежава малко повече психични проблеми, отколкото смятам за реалистично - има adhd, ocd, няколко вида наркотични зависимости, паник атаки и каквото там им трябва на сценаристите в конкретната сцена. Иначе играе доста добре на моменти и много се зарадвах като видях, че са я направили автентично unlike-able, чак със клишираното наркоманско неадекватно държане, крадене на пари от техните и каране със всички. Но всичкия нюанс е отишъл за нейната героиня и айде, от мен да мине, за Маккей, чиято драма също е добре измислена и не се движи по кексуалната линия. Останалите актьори се налага да работят с едноизмерни карикатури, които се захранват от по един личностен quirk. Едната мацка се влюбва във всеки младеж, който й направи мили очи, и след това въпросния младеж неминуемо я зарязва, след които пуска онлайн секс касетите, които са си правили. Другата мацка е толкова сексуално awkward, че решава да стане доминатрица по грешка, въпреки че всъщност е добро момиче и си търси истинската любоф. BF-ката на Зендая е manic pixie dreamgirl на втора степен. Нейт е гледал American Psycho като малък, и е решил, че този филм е алфата и омегата на човешките взаимоотношения.
Йееа, леко съм тригернат какво минава за качествена телевизия в днешно време. :<
Иначе понапреднах малко с проекта си за изглеждане на Joss Whedon беклога. Стигнах до бъфи s05 и ангел s02 и положението почна да забозва все повече. бъфи 1-3 беше супер, но откакто се разделиха сериалите и бъфи отиде в колеж качеството почна да пада стремглаво. Не помага и факта, че на Ангел се паднаха по-слабите актьори и по-слабия writing и него направо се насилвам да го гледам, почти нищо в тоя сериал не си заслужава, по 2-3 добри идеи на сезон и якия opening не стигат. В момента организирам залагания кое ще успея да завърша първо - бъфи/ангел, или Monster анимето, което влача от май станаха вече 5 години, или Glee, което съм зарязал по средата на първи сезон още откакто ходих прав под масата.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Wed Feb 23, 2022 11:32 am

Втори сезон на Space Force е толкова вяла и невдъхновена работа, че нямам думи. :<
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Wed Feb 23, 2022 12:23 pm

Xellos wrote:
Wed Feb 23, 2022 11:32 am
Втори сезон на Space Force е толкова вяла и невдъхновена работа, че нямам думи. :<
нас ни забавлява, толкова нямат никаква идея какво да правят и тотално си просраха потенциала за простотии на луната, ама явно като в сериала и на екипа са клъцнали бюджета и е просто на доизживяване. Обаче кастът е мега сладък и е някакво мило такова и разтоварва.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Wed Feb 23, 2022 12:55 pm

Ми след първи сезон и клифхенгъра нещата отидеха престъпно надолу, ама пари щом е нямало тегаво. ОБАЧЕ, това козче дето си го развъртаха в мазето явно е останало от сценаристите. Иначе каста си играе окей, Малкович си е Малкович, ама Карел го играе нещо насила блаблаблабла (тва препратка към хотел Трансилвания ли ще да е), щом тука мвп-то е Брад смятай. Има си некви моменти де, ама поне няма да чакам с нетърпение друг сезон, ако изкарат. Баси, един сериал дето не е блатантен римейк на нещо и да го утрепат. Догледа ми се Еврика пак ако не друго. :(
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Moridin » Wed Feb 23, 2022 9:31 pm

Еййййй Евриката!
This is it. Ground zero.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by alshu » Wed Feb 23, 2022 11:12 pm

Забавих гледането на последните два епизода на Peacemaker, но ето сега я свърших и тази работа. Шоуто дойде като доста приятно after party (това де, изродска карикатура с колекция от чудовища) на The Suicide Squad (2021).
По странна повеля на съдбата :shock: :shock: :shock: :lol: съдържаше дори и препратка към My Little Pony: Friendship Is Magic (е, по-точно към Brony Con). Някак постоянно попадам на такива в 70% от западните неща, които гледам, че дори в едно аниме.
Имаше и кратко камео от Justice League.

В заключение: за мен Peacemaker е най-добрият live action сериал на тема DC досега. Изключително болно чувство за хумор, а сюжетът колкото и хаотичен да изглежда се нарежда смислено. Добра продукция, каскади и специални ефекти. Повече актьори заковават сместа от комизъм и сериозност на персонажите си.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Mon Feb 28, 2022 12:26 pm

Дам, и аз ще довърша ся Peacemaker, бавя се малко щото това е първия и дано не последен сериал дето му гледам интрото ВСЕКИ път. :mrgreen: :metal: Това си е истинска пародия на супергероите, дъ бойс мое да плачат кротко в ъгъла. Джеймс Гън е болен мозък, в добрият смисъл тук. Все още не ме е накарал да посегна на филма дето уж е предисторията, така и така дадоха основното за 3 минути преди първи епизод, та нема и нужда. :twisted: John Cena тамън беше смъкнал рейтинга си покрай китайската простотия с извиненията, та добре му дойде тази роля.

:ninja:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Tue Mar 01, 2022 11:53 pm

Приключих Писсмейкъра и аз, доста е гледаем и минава бързо. Ама не е баш второто пришествие на комиксовия фронт (по-добре е от филма обаче, поне има причина да съществува за разлика от него). Оказва се най-добрия модерен DC сериал по стечение на обстоятелствата, а именно че е единствения добър такъв. 8-)
Не знам дали щото не съм най-големия фен на този тип тоалетен хумор, от който се състоеше половината от смешното, или щото не можех да спра да си представям другата половина от смешното (добродушни закачки с модерната кансел култура), казвано със самодоволен тон от самия Джеймс Гън. Според мен Гън все още е ужасно butthurt от канселирането си от Дисни, и не може да им го прости. А колкото до самия хумор, ами става - Марвел са твърде беззъби в опитите си за хумор, но Гън пък ходи в другата крайност и го кара все едно target аудиторията му се състои само от пияни колежани и просто е емулирал за модерни времена стила на Mystery Men.
Технически сериалът е компетентен, но среднобюджетен. За орелът са отишли всичките пари за CGI (и си личи, орелът е 11/10 орел), костюмите на супергероите, грима, локациите и всякакви други трудни неща са изпълнени пестеливо. Каскадите и хореографиите са доста добри (последната битка е по-добра от всичко, което се вижда във 200 милионния филм, на който това се явява продължение).
final verdict - приятен, но бързо забравим сериал, с неочаквано сполучливо завъртян сценарий, марвелските все още са много напред, а за the boys да не говорим.
8/10

пп. Opening-а наистина е нещо могъщо, гледах го сигурно 5 пъти вече и още не ми омръзва, всичко в него е чефс кис, дори лириките на песента пасват перфектно.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Wed Mar 02, 2022 10:48 am

И ние го догледахме пейсмейкъра и доволство. Явно само мен не ме кефи отварящата сцена, щото нарочно дебилно, все пак е дебилно и омръзва. С тва на ум - голям купон. То въобще не е по-трудно да си по-добро от дъ бойз, щото онова тотално си мисна пойнта, а тука имаме и бонус точки, щото тази пародия идва от човек, който все пак има вече 3 мега бюджетни комиксови тъпотии зад гърба си.

Личи му че е евтиняк на пустиняк, особено като прави грешката на няколко пъти да показва кадри от филма, точно като новата излагация с матрицата, и просто няма как да имаш полировката на 200 милки филм в ежедневно сериалче. Но извън орела са вложили кинчи и в екшън сцените, до една са изпипани, каскадьорите се раздават, клането е на шест, на финала пак прибягнаха до малоумното, щото главните са половин човек, цялата армада тъпанари ще тичат с голи ръце, вместо да ги застрелят моментално, ама поне е зрелищно.

С оглед на каквото е може да се каже, че е среден калибър сериал. Но като се вземе каква помия са комиксовите сериали по принцип и в същото време идиотската мания на холивуд да преобръща представи, само за да достави възможно най-лемавата развръзка, тук да имаме задоволителен финал, паметни герои и добре комплектована история от-до блъска точките нагоре като шампион.

Тоалетният хумор може да дойде нанагорно на някои, освен това доста често разчита на следната предпоставка да е смешно: по време на сериозен разговор някой ще каже монументална простотия и друг ще енгейджне и в следващите 2-3 минути ще се ръсят всевъзможни глупости. Това ще работи веднъж-дваж максимум, тук е нон-стоп. От друга страна диалогът е толкова пъргав и в едно изречение човек се препъва в култови фрази, че е простим минус. А пък като не разчита на тази предпоставка и просто лее вулгаризми е направо поезия. Като виджилантито насра нацистите беше оргазмично.

С други думи изненадващо качествен сериал, още повече, че идва по филм, който едва креташе, че последният му половин час да спаси положението.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sat Mar 05, 2022 11:49 pm

Гледах първия епизод на "Викинги: Валхала":
https://www.imdb.com/title/tt11311302/
Не ме смля от кеф като първите сезони на предишния сериал или "Последното кралство", обаче беше доста приятен. Надали има изобщо някаква достоверност. Един от ярловете е цветнокожа жена - бая готин образ, бтв. Двайсет пъти по-мащабно е от първите епизоди на "Викинги", и много по-шарено, което е яко, обаче брони и облекла са си типичен пауър метъл - доста от героите изглеждат като извадени от клип на Brothers of Metal. На мен ми харесва :) Няколкото бойни сцени радват. Да блъвна - ще ми се най-после да видя "сериозен" западен сериал, в който героите се колят и в който няма някоя главна героиня да я изнасилят. В конкретния случай даже не ми пречеше това, обаче изнасилванията са прекалено нормализирани в този тип забавление и това не ми харесва.
Като цяло обаче - Лейф Ериксон е направен да се пишат метъл песни за него. Екипажът на корабчето му също е готин. Супер много скандинавски актьори - и като заприказват с техните акценти, радват. Поне в първия епизод сериалът не се опитва да се прави на по-сериозен, отколкото е, държи се като героично фентъзи, в което от самото начало е ясно кои са добрите и кого се очаква да мразим. Тонът е различен от този на предишния сериал, може би защото този път шоурънър е Джеб Стюарт - известен най-вече като сценарист на "Умирай трудно" и други деветдесетарски екшъни. Майкъл Хърст, който направи предишния сериал, преди това беше работил по тежкареещи исторически драми като "Елизабет".
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests