Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by coldie » Tue Oct 08, 2019 7:12 pm

Аз наистина се наслаждавам на последния сезон (засега) на Модерно Семейство. Има един такъв малко скрит и странен хумор. Ал Бънди е ВЕЛИКАН.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by coldie » Tue Oct 08, 2019 7:26 pm

Гледа ми се нещо смислено, но без тъпите психариите като на Нетфликс. Експанзията и Човекът ще излизат следващия месец. Ако можете да препоръчате нещо.
Иначе мисля са страйкна последния сезон на Into the bad lands.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Tue Oct 08, 2019 9:42 pm

Аз гледах първия епизод на Batwoman, единственият излязъл до момента.
Ами... не очаквах нищо, но пак съм разочарован :lol:

Шегувам се, де, не е толкова зле. Просто си е стандартен си е за Arrowverse на CW, супер посредствен, но не нещо по-лошо. Аз си се ядосвам на това как някои иконични визуални характеристики на героинята са променени, как историята ѝ е променена и т.н., ама това щото съм много запален... Руби Роуз е яка на външен вид, но не може да играе особено. Обаче сценаристите явно се опитват да напаснат героинята по нея, в което постигат известен успех, така че в бъдеще, като посвикнат с нея, има надежда да стане. Рейчъл Скарстен (кралица Елизабет от Reign) е яка, тя е злодейката Mad Alice и ѝ се получава добре, а се надявам с времето да ѝ се получи още по-добре. Баща ѝ също е яко направен. Иначе пак ѝ бутат поддържащ каст като на всички сериали от Arrowverse, но дано с времето ги обикна.

Обаче, въпреки всичко оценката в imdb е напълно нагла - 3.4/10. Щом Arrow има 7,6 а Supergirl - 6,4, значи и Батуомънката не заслужава по-малко от 6. Ама нали е не само жена, но и лесбийка, затова вече не е герой, а само пропаганда, и не заслужава нищо. И вече в ревютата гледам някакви "анализи" на засегнати момченца - "There are 6 white males in the show. 2 are evil and 4 are incompetent ;) "..... Бащата на Кейт съвсем не е зъл или некомпетентен, много си е свестен човека.
И заради ей такива оценки ми се ще сериалът да има успех и ще стискам палци да стане една идея по-добър, защото все пак има потенциал.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Tue Oct 08, 2019 11:10 pm

Така става, като рекламната кампания на нещото не просто го прави да изглежда абсолютно малоумно, ами е и лесно да бъде изтълкувана като директна обида по адрес на огромната част от хората, които би трябвало да го харесат, и идва с тежкото политизиране в и без това нажежена политически обстановка. Не че нещо, обаче Атомната блодинка, която също е "не само жена, но и лесбийка", далеч не беше наказана по този начин в ИМДб - а точно увлечението й по друга главна героиня изобщо не беше крито в трейлърите. Само дето рекламната кампания на "Атомна блондинка" обеща развинтен екшън и забавление (и комедиен тон, който във филма на практика липсваше, де), докато трейлърът на "Батуоман" ни показа една пропаднала крадла да краде постиженията и тайната самоличност на Брус Уейн и после да обяснява как нямало да позволи на мъж да си припише заслугите на жена - което е тотален абсурд.

Редакция:
Както и да е, гледах последния епизод на "South Park". Не съм никакъв фен на сериала принципно, най-вече заради кенефния хумор, обаче нещо такова отдавна ми се щеше да видя - а именно, популярна американска продукция, която директно и в прав текст казва нещо очевидно, което обаче никой в Холивуд не смее да каже - че западът си продава изкуството на Китай и китайската цензура за пари. Дисни и Марвел бяха направени на нищо, а епизодът се оказа една-две идеи по-брутален от това, което принципно очаквам от сериала.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amikae » Wed Oct 09, 2019 8:42 am

И аз гледах Batwoman и мисля, че има потенциал за нещо повече. Доста теснички са 40-те минути за всичкото инфо и неща, които се изляха в него и темпото страдаше много от това. Иначе съм приятно изненадан от сериозния тон, защото рекламната кампания друго животно рекламираше сякаш, пък и Arrowverse си е пълна лиготия от години.

Руби Роуз не знам дали е добра актриса, но нещо и беше тегавко в първия епизод, аз си мисля, че е по-скоро заради пейсинга, отколкото заради липса на талант. За сметка на това обаче изглежда страхотно в костюм. Лицето и има перфектните пропорции за Батмаската! Болният фен на костюми и наметала в мен се изкефи драстично!

В IMDB оценката е смешна наистина. Аз направих грешката да цъкна и на юзър ревютата... Крайно време е този сайт да си ъпдейтне алгоритъма за да елиминира ревю бомбинга. Цяла тумба олигофрени са му сложили единичка на тоя сериал, половината без да са го гледали дори сигурно.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Wed Oct 09, 2019 9:44 am

tigermaster wrote:
Tue Oct 08, 2019 11:10 pm
Редакция:
Както и да е, гледах последния епизод на "South Park". Не съм никакъв фен на сериала принципно, най-вече заради кенефния хумор, обаче нещо такова отдавна ми се щеше да видя - а именно, популярна американска продукция, която директно и в прав текст казва нещо очевидно, което обаче никой в Холивуд не смее да каже - че западът си продава изкуството на Китай и китайската цензура за пари. Дисни и Марвел бяха направени на нищо, а епизодът се оказа една-две идеи по-брутален от това, което принципно очаквам от сериала.
За метъл феновете, в тоя епизод са включени песни на death decline (фестивала) и Dying Fetus (в обора). Много добър епизод, както може да се очаква. Мики Маус и ранди имат нужда от бъди коп филме.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by coldie » Wed Oct 09, 2019 6:06 pm

Англетата нещо са обсебени от Русия. HBO пуска сериал за Екатерина Велика. Не, че нещо ама в Русия не я наричат така.
Дори няма нищо общо с Екатерина, която всъщност е била малко обемна.
https://www.youtube.com/watch?v=bNSacMPj1tE

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Alexis » Wed Oct 09, 2019 11:16 pm

Човече, не знам откъде ти е инфото за това как руснаците наричали Екатерина II Велика, но като човек, пишещ в момента от Русия, те уверявам, че си в грешка. Макар често да казват само Екатерина II или (доста рядко в нейния случай) както е прието в Русия на име и бащино, почти винаги уточняват, че е една от само 2ма техни монарси, останали в историята като Велики. Иначе верно е била прилично пухкава в средните и напредналите си години, но мога да простя всичко, ако ролята се изпълнява от Хелън Мирън. Като се е женила Екатерина, талията на сватбената й рокля е била около 45-50 см в корсет (на 16 г), ако не ме лъжат очите. Коронационната ѝ рокля не е много по-голяма.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Ambartanen » Thu Oct 10, 2019 10:00 am

Изгледах Carnival Row и идвам тук да го препоръчам. Нямам кой знае колко да добавя към много доброто ревю на Марто от списанието освен да кажа, че Делавин все пак е значително по-добра тук от другите неща, в които съм я гледал. Мисля, че просто всички други актьори са толкова страхотни и арките на героите им са толкова по-нюансирани, че Виньет леко издиша на техен фон.

Абе като цяло последната година от Амазон излязоха редица много добри сериали и в добавка към силния им каталог вече бих казал, че са ми любимата стрийминг платформа. Поне в посоката на фантастични и драма сериали залагат много повече на качество отколкото количество за разлика от Нетфликс и Дисни+.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by coldie » Thu Oct 10, 2019 6:16 pm

Alexis wrote:
Wed Oct 09, 2019 11:16 pm
Човече, не знам откъде ти е инфото за това как руснаците наричали Екатерина II Велика, но като човек, пишещ в момента от Русия, те уверявам, че си в грешка. Макар често да казват само Екатерина II или (доста рядко в нейния случай) както е прието в Русия на име и бащино, почти винаги уточняват, че е една от само 2ма техни монарси, останали в историята като Велики. Иначе верно е била прилично пухкава в средните и напредналите си години, но мога да простя всичко, ако ролята се изпълнява от Хелън Мирън. Като се е женила Екатерина, талията на сватбената й рокля е била около 45-50 см в корсет (на 16 г), ако не ме лъжат очите. Коронационната ѝ рокля не е много по-голяма.
Екатерина на тези години, на които я изиграва Хелън Мирън си е откровено дебела. Как можаха пък точно такава сламка да изберат за ролята?
Не ми харесват тези своеволия, както писах и в темата за Колелото, нека да се придържаме към историята. А освен това тук се претендира за исторически сериал.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Oct 11, 2019 1:28 am

Много ми е чудно, как дори в най-некадърно написаните сериали, ин мемориам епизодите за някой от каста винаги са гениални. Ето на Riverdale епизода за Люк Пери беше доста добър. И много истински. Но дори в този епизод ги имаше плочките на Арчи.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Sun Oct 13, 2019 11:42 am

Тъкмо завърших Еуфория. Страхотен сериал, много ми хареса. Изключително яко беше направен, а Зендая е абсолютно бижу. Но много много интензивен, направо не можеш да си поемеш дъх. Финалната сцена и песен :heart: Браво :yay:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Mon Oct 14, 2019 11:33 am

Мен голотиите в много ме дразнят в Еуфория и у всички сериали на ХБО. Твърде много ми е. Не е като у Скинс, дето да е леко премерено, а ми е еджинес for the sake of edginess. :mrgreen:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Mon Oct 14, 2019 7:24 pm

На мен вече не ми правят впечатление особено, да си кажа. При това то голотии, ама само на определени актьори, нали. На Зендая и една гърда не й показаха!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Mon Oct 14, 2019 8:04 pm

Нема как да пропусна да се включа, щото ми е болна тема и ми е писнало. Първо, ако ще има голотии, уговори го със "звездите", тъй като с актьори/актриси в малки роли като ми ги изтапанчиш по тоя начин, а главните все са прикрити в сенки, ъгли на заснемане, зад лампи и т.н. мяза на дива експлоатация на тия, които не могат да кажат не. Освен това в тия моменти просто виждам договори, тази актриса не дава, този се е съгласил да покаже толкова, ще блокваме сцената така, че да се вижда тука еди кво си... еби му и креативността. По-добре напълно скипвай сцени на голотии и секс, че е трагедия.

Другата ми жалейка е бръснати мъже, до кокал как се вика, без значение за какъв сетинг става въпрос, добре осветено да се види всичко, ама модерни жени са изтипосани с ебаси дебелия брадясал междубедреник, барабар с по-висок ъгъл на заснемане и дълбоко в сенките. Което отново води до договори, коя телевизия или студио колко са склонни да покажат и ала бала. Има заглавия, които не следват това, и тук-таме се мярват срамни устни, ама са доста далеч от смелото демонстриране на мъдета. И всичко това почти винаги за ненужни сцени.

пп. еуфория нямам идея какво е :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests