Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Sat May 16, 2020 4:34 am

The Expanse Season 4
9/10 - никога няма да ми омръзне да хваля този сериал. Адски е добър, хванали са най-тъпата книга от поредицата, и са направили от нея един от най-добрите си сезони (чрез тактическо ограничаване на глупостите на Холдън), и то по перфектен начин сетъпващ събитията в книга 5, която е най-добрата досега. Започва малко бавно и изглежда, че ще ни занимава твърде дълго с безинтересните драми на планетата, но нещата бързо загрубяват на всички фронтове и до финала напрежението се покачва нонстоп достигайки до точка на кипене във финалните два епизода. Дори Мъртри са успели да направят интересен персонаж, а той горкия в книгите е гола вода. Нямам търпение да видя как ще развият нещата в 5-ти сезон, драмите на Наоми, драмите на Еймъс (само каква последна сцена му дадоха, чакам този момент от години)...

Минусите са малко и незначителни, на две три места се чува звук в космоса, герои постъпват нелогично на едно-две места. ЕДин елемент в недрата на планетата малко издишаше визуално (самата планета обаче е красота), финалните сцени на планетата включваха малки дози телепортация на главни герои, рампата на рогчето, wtf.

Преди сравнявах експанзията с любимите си стабилни sci fi сериали като Fringe, Star Trek(само някои от тях), Farscape и други, но те всичките имат доста слаби епизоди, и дори цели слаби сезони. Експанзията досега няма хлабаво. Такова равномерно градиращо качество във всеки аспект на продукцията съм виждал само в минисерии и в Sense8, а дори той имаше слаб финал.

Пожелавам още много сезони от същия екип и студио.
Spoiler: show
RIP Miller
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Mon May 18, 2020 10:00 am

Снощи бинджнах първия сезон на Into the Night на Нетфликс и беше много добър! Да, ако се замислиш, има доста проблеми от гледна точна на "science"-a и че реално не биха имали времето да свършат всички неща, които вършат, и тн. Но са нацелили много точен баланс на suspense, така че нямаш много време и желание да се замисляш прекалено много и гледаш нататък.

Напоследък забелязвам, че ми е много приятно да слушам нещо, което не е на английски, въпреки че нищо не разбирам, а в случая имаме шанса да чуем даже няколко различни езика. Дори имахме коментар по въпроса от рода на: "белгийски самолет с френски екипаж, защо да говорим на англиски". България също се споменава, което винаги си е малка радост, и дори имаше една табела, която беше написана вярно (което си е друга малка радост на фона на какво сме свикнали от американските филми).

Не знам до колко бих гледала втори сезон, има доста да се почака дотогава, но краят на този ми стоеше добре и като отворен край. Като цяло, солидно развлечение за няколко часа.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Wed May 20, 2020 8:49 am

ОМГ, Руби Роуз напуска Батуомън, ще я рикастват за втори сезон :lol:
Това е направо сюрреалистично. Но се радвам, ще тръгне тоя сериал. Вече и Батман имат кастнат (тотално мижав и посредствен, но все пак... CW), за следващата година имат обявен кросоувър с предстоящия сериал "Супермен и Лоиз", изобщо ще тръгнат нещата.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Wed May 20, 2020 9:49 am

Dr. Horrible wrote:
Wed May 20, 2020 8:49 am
ОМГ, Руби Роуз напуска Батуомън, ще я рикастват за втори сезон :lol:
Това е направо сюрреалистично. Но се радвам, ще тръгне тоя сериал. Вече и Батман имат кастнат (тотално мижав и посредствен, но все пак... CW), за следващата година имат обявен кросоувър с предстоящия сериал "Супермен и Лоиз", изобщо ще тръгнат нещата.
Смисъл тя напуска или я напускат?
Доста зле беше тя, уви, дам, както и цялото нещо. Така и не го догледах между другото. Кросовърният епизод ме отказа напълно. Изненадана съм, че са го подновили за втори сезон.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6924
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Yan » Wed May 20, 2020 10:37 am

Напуска сама.
Тъкмо и свикнах на Руби-то, но няма какво да се лъжем, страшно бездарна е, дори по стандартите на arrowverse, които по начало са по-ниски от температурата в Сибир в разгара на зимата.
Иначе в тоя сериал, единственото ставащо за гледане е Алис, която практически им го изнесе целия и е на светлинни години като изпълнение от всички останали в това число и Дъгри Скот, а той нявгаш минаваше за приличен актьор.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Ghibli » Wed May 20, 2020 12:11 pm

И студиото вече е обявило, че няма търпение да направи кастинг сред ЛГБТ-общността за нова актриса... :dash: :dash: :dash:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Wed May 20, 2020 12:45 pm

netg.JPG
netg.JPG (44.95 KiB) Viewed 2850 times

След известен запек от месеци с втори епизод на Limitless ("Високо напрежение", ОМГ бе!, е на български) взех че бинджнах 10-тина епизода вчера ей така. Не знам що е останал само с 1 сезон предвид , че не е НАЙ-голямата боза излизала някога. :ninja: Ся видях, че има и некъф филм /предистория явно/ с Брадли Купър пак и... Де Ниро. Хъх, ще се скива.
:ninja:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Wed May 20, 2020 12:57 pm

Наистина Алис е това, което прави сериала гледаем. Рейчъл Скарстен е страхотна, тя е в Reign направи страхотна Елизабет, пак с много посредствен сценарий.
Малко от малко акъл да имаха, щяха направо да я вземат и нея за Батуомън.
Spoiler: show
Все пак са близначки :lol:
И за Дъгри Скот съм съгласен - доста е пропаднал... Едно време го обожавах в "Очаяни съпруги", макар да го имаше само в един сезон.

Ако можех да избирам без ограничения, перфектната ми Батуомън би била Евън Рейчъл Ууд - Долорес от Westworld. Тя има точното излъчване, може да докара глас, поза, свирепост, топлина, всичко. Освен това е би, така че влиза в стандартите им... Но няма абсолютно никакъв шанс тя да се навие да участва в продукция на CW.

Изобщо, сега им е шанса да вземат някой, който е маааалко по-талантлив, като за тяхната черга. Но ще видим.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Ghibli » Wed May 20, 2020 1:22 pm

На мен пък единственото нещо, което малко ми разведрява скуката от всичките драми в този сериал, е сестрата-азиатка, Мери май се казваше? На първи сблъсък с нея си казах "няма такава кифла", но по-нататък тя ми стана единственият светъл лъч. Другите го раздават много сериозно и драматично без да им се удава особено, а тя се справя добре в ролята на комичния персонаж и същевременно има повече гръбнак и характер от повечето главни герои.

(Не съм най-внмателнят зрител на този сериал точно, дотук съм хвърляла едно око на няколко серии за компания.)

Нямам много вяра, че само с нова актриса ще прокопсат, трябва им и свестен сценарий. Направо ме уби серията с младата лесбийка-престъпничка, на която проблемът й беше, че не се чувствала репрезентирана и го заяви в пряка реч точно с тези думи, и после като се почувства репрезентирана всичките й проблеми се решиха, нищо че семейството й продължаваше да не я приема, защото, мили деца, репрезентацията е къде-къде по-важна за личното ви светоусещане от отношенията с родителите ви. Не става само с програмни изявления, или поне на мен ми трябва нещо повече.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Wed May 20, 2020 1:55 pm

Да, и аз Мери доста я харесвам. Много симпатичен персонаж, и актрисата е готина.
Алис ми идваше една идея прекалена, но и тя ме кефеше, да.
Абе ще кажете, ако вторият сезон е драстично по-добър!
shadow dance nikoga ne luje

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amikae » Wed May 20, 2020 2:19 pm

Yan wrote:
Wed May 20, 2020 10:37 am
Напуска сама.
Тъкмо и свикнах на Руби-то, но няма какво да се лъжем, страшно бездарна е, дори по стандартите на arrowverse, които по начало са по-ниски от температурата в Сибир в разгара на зимата.
Иначе в тоя сериал, единственото ставащо за гледане е Алис, която практически им го изнесе целия и е на светлинни години като изпълнение от всички останали в това число и Дъгри Скот, а той нявгаш минаваше за приличен актьор.
Сори ама с такива сценаристи и Мерил Стрийп да беше щеше да изглежда бездарно. Руби Роуз беше много правилен каст, но сценаристите си играеха на Тиндър симулатор с нея. Бат героите не са от най-лесните за филмиране и нишата, в която псевдо драскачите на CW могат да навигират е много тясна, ако искат да имат един силен герой, който аудиторията уважава. Който и да кастнат в ролята, ако не си вземат поуки от грешките на първи сезон, резултата ще е същия.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Moridin » Wed May 20, 2020 5:09 pm

Минавам да кажа, че който не е гледал Британия, бърка ужасно много.
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Wed May 20, 2020 6:01 pm

^Първият сезон е готин, обаче вторият е тотална леш и ретроактивно съсипва целия сериал. Доста жалко.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Moridin » Wed May 20, 2020 6:05 pm

Тотално напротив - втори сезон избухва много мощно и дига супер много летвата, първият е малко така-така :mrgreen:
(има много мъничко ретконване, да, но не дразни)
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Wed May 20, 2020 9:11 pm

TV Line сега твърдят, че напускането на Руби Роуз не е било изцяло нейно решение, както изглеждаше от официалните прес-съобщения. Казват, че решението е било поне взаимно.
Ролята се е оказала прекалено изискваща и Руби не е била щастлива - това е главната роля в екшън сериал с 22 епизода на година, снимките продължават много дълго, допълнителни часове, физически тренировки ала-бала... Преди време тя претърпя гръбначна контузия на снимачната площадка, около която се вдигна шум, което уж не било фактор в решението ѝ да напусне, но е възможно да е допринесло. Освен това според някои Руби не е била щастлива от това, че трябва да живее във Ванкувър (Канада), където се снима сериала. И цялото ѝ недоволство от всички тези фактори я е направило тегава на снимачната площадка. И продуцентите са работели трудно с нея, виждайки нежеланието ѝ да е в това положение... И накрая са решили, че ще е по-добре за всички да рикастнат.

Аз съм доволен. Независимо с кого ще я сменят, ще се радвам да видя друга актриса. Руби не беше избрана заради таланта / визията / работната си етика, а защото е queer celebrity. И съответно, ако продуцентите са имали по-значима роля в напускането ѝ, е логично да търсят друга LGBT актриса (по-специално L или B, де :lol: ), ако не искат след пет години тя да почне да дава интервюта тип "I was fired for being genderfluid." А и едва ли в близкото десетилетие ще видим Батуомън в друг проект - не искам героинята да остава в историята единствено в интерпретацията на Руби Роуз, нека някой друг опита да направи нещо различно.

И аз бях спрял до 8-ми епизод, точно преди крос-оувъра. Днес почнах отново. Този път ми харесва доста повече - просто ги няма очакванията, че ще видя един от най-любимите си персонажи по готин начин. Знам, че гледам глупост. И съответно успявам да се зарадвам на хубавите моменти. И все пак - Алис :heart: :heart: :heart:
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 65 guests