Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Yan » Sat Aug 31, 2019 11:33 pm

Killua wrote:
Sat Aug 31, 2019 11:24 pm
В случая се шегувах, но принципно май има - да не се постват един след друг постове от един човек в рамките на някакви малки интервали от време, или нещо такова? Честно казано не знам дори къде ги пише тия неща сега като стана дума :oops:
Наскоро нещо подобно спретна Трип, май той правеше "лайв гледане" на финала на игра на тронове и постваше подобни коментари през някакви минути да фейспалмва, и беше надлежно скастрен :mrgreen:
Форумни правила :mrgreen:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Sat Aug 31, 2019 11:44 pm

А така, мерси Ян, значи @alshu в точка 2 било :mrgreen:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by alshu » Mon Sep 02, 2019 12:53 pm

Killua wrote:
Sat Aug 31, 2019 11:44 pm
А така, мерси Ян, значи @alshu в точка 2 било :mrgreen:
Не мисля да съм нанесъл, кой знае какви щети (освен обичайните свързани с това някой заблуден да пробва да чете мой текст).
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Mon Sep 02, 2019 1:23 pm

Да, както казах още в началото, само се пошегувах :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Mon Sep 02, 2019 1:52 pm

Изгледах втори сезон на Marvelous Mrs. Maisel и @Demandred Е прав, че фокусът е твърде много върху Еѝб. Твърде малко към Мидж и комедийната кариера. Дори Джоел и баща му са по-интересни.

Закари Леви беше разкошен както винаги и химията между Бенджамин и Мидж беше перфектна. Тва с финала беше супер тъпо. Аз лично харесвам Джоел и Мидж като разделена двойка, които са приятелски настроени и се подкрепят.

По ирония на съдбата епизодите писани от мъжа на Ейми са по-добрите. Телевизионният беше разкошен. Джейн Линч в добре написана комедийна роля е нещо много яко и ми напомни колко беше прекрасна в първи сезон на Глий. Та бих искала повече от нея, вместо Ейб.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by alshu » Tue Sep 03, 2019 12:30 am

The Dark Crystal Age Of Resistance на моменти става много добро, а някои от страничните идеи са гениални, но се чудя кой би харесал останалите неща...освен ако не е фен на всичко що е Хенсън естествено.
За хлапета ще е малко мрачно (особено, ако са гледали филма и знаят, какво предстои), за тийнейджъри леко наивно?

Аз естествено щях да го изгледам само заради дизайните, а всички хубави неща, които дойдоха по-късно са бонус (да кажем Еретикът и цялата "изненада" , мисля не само препратка към The World of Puppetry, но и неочаквано към Rosencrantz & Guildenstern Are Dead), но се чудя как средностатистическият зрител би реагирал на самоцелните сцени, които са сложени само за кеф на създателите (доста Мъпетски подход) и на някои от елементите, които не пасват съвсем.

Останаха ми още три серии.
Killua wrote:
Sat Aug 31, 2019 11:24 pm
Новият Кристал наведнъж ли излезе? Че ти май продължаваш да го гледаш, значи вероятно ще да е повече от 1 епизод (или е някакъв много дълъг епизод?)
Първият е малко по-дълъг. Останалите някъде по 50 минути.
Killua wrote:
Sat Aug 31, 2019 6:59 pm
Трябва да си припомня първо предния филм преди да хвана сериала.
Може и без филма, важната информация я вадят отново...а и нищо чудно да си го припомниш виждайки познати работи, като Огра (изпълняват я в стил Франк Оз) или мистиксите.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Tue Sep 03, 2019 9:06 am

Litz wrote:
Mon Sep 02, 2019 1:52 pm
Тва с финала беше супер тъпо. Аз лично харесвам Джоел и Мидж като разделена двойка, които са приятелски настроени и се подкрепят.
Spoiler: show
Доста хора са недоволни от края, понеже го приемат като Джоел vs Бен. Според мен изборът на Мидж беше всъщност между традиционното семейство и роля, които се очакват от нея, и кариера, която не е съвмистима с това. От тази гледна точка в последния епизод имахме 3 prepositions - това на Джоел, който трябваше едва ли не да я форсне да каже да; това на Бен, което се случи off screen, но последвалите събития с питането на бащата и тн са изключително традиционни и не особено exciting tbh; и това с предложението за работа, където Мидж изкрещя да и напълно забрави за мъжа си. Така поставено е ясно защо тя избира това, което избира - и имам предвид кариерата, а не Джоул, понеже не мисля, че тя избира него. Да, отива при него, но му казва, че е само за една нощ, и е по-скоро понеже търси нещо познато и сигурно, преди да почне новото нещо.

А с Бен беше пределно ясно, че нищо няма да стане, понеже отделиха супер малко време на връзката им и на мен така и не започна да ми пука за него.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by alshu » Wed Sep 04, 2019 8:53 am

The Dark Crystal Age Of Resistance - до края си остана миш-маш от добри и не толкова добри елементи.
Технически е перфектно заглавие, светът е интересен, черният хумор, странните хрумвания, изпълненията на кукловодите и озвучаващите актьори, музиката...но от друга страна не най-бляскавият сюжет, който на места е твърде нагласен, за да могат да се случат основните събития.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Thu Sep 05, 2019 10:20 am

Американо Офисът (поне първите два сезона) е също толкова култов като инглийцкио - по-различен, естествено, заради аудиторията, но е тотален фън - и в двата сериала, Гарет и Дуайт Шрут са отвъд дебилизма, а Дейвид Брент и Майкъл Скот са чудни психари. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Sun Sep 08, 2019 11:41 pm

Изгледах 16-те оригинални испански епизода на "La Casa De Papel" - сериалът е просто върховен. Феноменална история, чудесна реализация. Режисура, сценарий, актьорска игра, музика - всичко е просто страхотно. След това нетлфикс го купуват и правят още епизоди, въпреки първоначалния план на създателите историята да не се продължава. След време ще видя нетфликс частта, но за момента просто съм благодарен, че попаднах на нещо толкова страхотно.

Изгледах и първи сезон на "Killing Eve". Чувствата ми са смесени. От една страна имаме антагонистката - Виланел, изиграна от Джоди Комър, която е божествена. Така интересна, така откровено луда, инфантилна, психопатична, просто е велика!!! Всяка сцена с нея е откровение. Това е наистина най-необичайният женски персонаж, който някога съм виждал по американски сериал и не го казвам с лека ръка. Нереално е! За сметка на това протагонистката е супер скучна и елементарна и всяка сцена с нея си заслужава да се превърти. А актрисата играе точно като в Анатомията на Грей, нищичко не влага в персонажа, стои изкуствено и пресилено и тъпо. Но все пак заради Виланел си струва, толкова е сладка!!! https://www.youtube.com/watch?v=DH-nSBQ4dJc Ще изгледам скоро и втори сезон. Дано я залеят с награди!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Mon Sep 09, 2019 11:12 pm

На мен Виланел ми е често много пресилена. Харесва ми главно покрай интеракциите с Ийв.
А Ийв ми е интересен персонаж и актрисата доста ме кефи, но пак ми е най-интересно, когато нещата се въртят покрай Виланел.

Да видим какво ще кажеш след втори сезон. Мен краят на сезона ме поиздразни.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu Sep 12, 2019 3:34 pm

Стигнах до двайсет и първия епизод от втория сезон на "24" и си припомних защо едно време спрях да гледам сериала, като го даваха по телевизията. Ще додрапам до края на сезона от чисто любопитство до какви безумия ще стигнат, обаче по-натам май верно ще спра. Единственият, който се държи що-годе адекватно, е Тони Алмейда - а и актьорът му е готин, трябва да го видя и другаде. Кийфър Съдърланд е съвсем чудесен в ролята на Джак Бауър, обаче цялата ситуация около него е мани бегай. Аз харесвам абсурден екшън, ама не и като държи толкова сериозен тон, егати. Бауър верно се превърна в Бауър от меметата - тука по едно време го изтезаваха, рязаха парчета от него, гориха го с поялник, смачкаха го от бой, отровиха го с един куп лекарства, убиха го и после го съживиха с епинефрин и дефибрилатор - и някакви минути по-късно пичагата изтезаваше враговете за информация, биеше и стреляше лошите... Ааа...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Thu Sep 12, 2019 10:42 pm

Killua wrote:
Mon Sep 09, 2019 11:12 pm
На мен Виланел ми е често много пресилена. Харесва ми главно покрай интеракциите с Ийв.
А Ийв ми е интересен персонаж и актрисата доста ме кефи, но пак ми е най-интересно, когато нещата се въртят покрай Виланел.

Да видим какво ще кажеш след втори сезон. Мен краят на сезона ме поиздразни.
Вярно е, че Виланел е пресилена. И е най-балансирана, когато е с Ийв. А на мен Ийв наистина ми е твърде обикновена. Но и тя е най-интересна, когато е с Виланел, да. Двете някак наистина изкарват най-истинското една от друга. Скоро почвам втори сезон!

Междувременно изгледах Carnival Row. МНОГО МИ ХАРЕСА! Малко му е това 8.1 в imdb. Харесват ми героите, актьорите, сетинга, сюжета, всичко. Харесва ми, че си е оригинално произведение, е не адаптация на нещо си. И да, може да се види от колко много неща е вдъхновен - Лъвкрафт, комикса Сага, Корабите на Хоб, новините и т.н., но не е механично пресъздаване на едно нещо, а като любовно писмо към целия жанр. Декорите и костюмите са един път - всичко е толкова плътно, толкова убедително, че просто нито за миг не почувствах, че гледам филм. Героите са чудесни. Още по средата на втори епизод се замислих, че вече всички са ми влезли под кожата и искам да видя как ще се развият историите им. Орландо Блум е чудесен, Тамзин Мърчант също е страхотна. Само Кара не ми хареса чак толкова - не че разваля сериала, просто не му придава допълнителна стойност.

Изобщо, голямо попадение е. Нарочно се насилих да гледам само по два епизода на ден, за да си го имам за цели четири дни. Много, много ми хареса, нямам търпение за още!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Fri Sep 20, 2019 2:12 am

Гледах - и преведох - седмия епизод на "Wu Assassins". Честно казано, в момента съжалявам, че съм поел ангажимент да го превеждам това. С напредването на сезона затъпява дотолкова, че дори бойните сцени не могат да го спасят. Дано следващите епизоди стават повече.

Катрин Уиник радва пред камерата, обаче за режисьор не знам доколко става. В режисирания от нея седми епизод един връз друг са наплякани куп стилове, които на моменти просто си пречат. Единственото хубаво е едно кръчмарско (закусвалненско (?), по-скоро, всъщност) сбиване, което идва буквално от нищото - но пък е хубаво хореографирано. Двубоят с Кевин Дюранд накрая обаче ме накара да се зачудя защо изобщо за този сериал наемат хора, които нямат формален опит в бойните изкуства, да се бият с Ико Уваис, все едно са му равни. И с Байрън Ман беше същото - кадърен актьор, че и добър в екранния бой принципно, обаче няма как да изглежда адекватно срещу фурия като Уваис, затова битката става буквално походова и използването на дубльор е доста очевидно.
Last edited by tigermaster on Fri Sep 20, 2019 10:46 pm, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Fri Sep 20, 2019 10:11 pm

Derry Girls.. не знам кое точно е толкова хубаво на този сериал, но е чудесен. Група зальохани тинейджърки в Northern Ireland in the 1990s не звучи чак пък чудесно, но реално момичетата са големи образи и всичката тинейджърска драма е някак си истинска и точна, а комедията е on point. Може би това, че е доста кратко (6 епизода по 20 мин на сезон) също помага сериалът да е доста стегнат. Изгълтах първите два и сега чакам трети сезон.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests