Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by alshu » Thu Dec 19, 2019 9:26 am

Amelia wrote:
Thu Dec 19, 2019 9:03 am
Опитах се да гледам The Expanse и Jack Ryan и запсах и на двете. Плз, препоръчайте ми нещо, на което няма да заспя.
Rick&Morty?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Thu Dec 19, 2019 10:31 am

Бе не съм убеден, че съществува такова при толкоз разнебитеност вечер. Аз лично релаксирам/приспивам с нетфликсовите The good place и Brooklyn 9-9, на които поне човек се разтоварва и мое да заспи без угризения. :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Delegat » Thu Dec 19, 2019 10:34 am

The Expanse в началото е леко скучен, докато разбереш кой кой е и за какво се бори, но после адски много се разгръща, тъкмо излезе 4ти сезон и нивото се вдига със всеки нов сезон. Джак Райън и на мен ми е скучен, въпреки, че изгледах и двата му сезона. Очаквах че поне малко ще използват книги, но уви.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Thu Dec 19, 2019 10:41 am

Tidelands - голема тъпотия, ама със секси австралийци (русалки, сирени, кретени).

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Thu Dec 19, 2019 10:49 am

На мин Fleabag ми харесва наистина много, ама да ми го изкарват като топ 3 сершал на десетилетието с тоя ултра бял и хетеро както и правен от мега богата баронеса, която мисли че да си бедене сладко и куирки ми е доста нелепо.


Аз почнах ,rewatch на ,Malcolm in the Middle. Тоя сериал и толкова модерен за времето си ш и брутален социален коментар.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Thu Dec 19, 2019 10:57 am

@Litz де го виде па тва, дай класация да се смеем

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Thu Dec 19, 2019 12:08 pm


User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu Dec 19, 2019 12:24 pm

“The Legend of Korra” (Nickelodeon, 2012 – 2014)
“The Legend of Korra” isn’t the most consistent show — that second season where the bad man wants to use the evil spirit to cover the world in darkness or whatever is not exactly inspiring — but it’s a minor issue, given everything the series does right. While the series made headlines for its unprecedented LGTBQ representation in a youth-oriented show, “The Legend of Korra” also fearlessly addresses other heavy social issues such as classism and death. Those topics are handled with poise and grace, but beyond that, “The Legend of Korra” is full of entertaining characters, interesting plot threads and humor that challenge the typical notions of what young adult television can offer. —TH
Ха-ха-ха!
Как да я вземеш тая статия насериозно после...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Thu Dec 19, 2019 5:58 pm

Claymore wrote:
Thu Dec 19, 2019 2:42 am
Чисто в комедиен смисъл съм съгласен... но въпреки че сериала никога не е имал за цел да е съвсем реалистичен, все си мисля че ако това се беше случило реално с такава неврална мрежа, на никой не би му хрумнало дори да се лиши от милиардите долари, пък майната му на последиците. Особено в Силиконовата долина. Но иначе се смях с глас, и въпреки че персонажите са се доказали като задници в голяма част от случаите, ще ми липсват. И естествено че Лори Брийм е в затвора и е станала тартор :mrgreen:
Да, за комедийната част говорех. Изобщо не говорим за реалността; но предвид реалността в сериала, всеки един от персонажите реагира абсолютно естествено и адекватно на ситуацията, на база развитието му през всичките сезони - ето, това адски ми хареса.

Много яко е, че
Spoiler: show
през цялото това време бъхтеха, за да пръкнат Скайнет :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Готиното е, че не го тупнаха изведнъж, градиха го постепенно, а последният сезон го започнаха с на Гилфойл саморазвиващия се изкуствен интелект и се очакваше подобен завършек на шоуто и, въпреки това, финалният епизод беше :panic: .
Като показаха за първи път Лори Брийм в епизода се съсипах от смях, а интервюто ѝ беше гениално. :lol:


п.п. и на мен ще ми липсват тия чиляци.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Thu Dec 19, 2019 6:03 pm

@Amelia , отново си врътнах трите сезона на Bored to Death и в моята вселена не е мръднал и на йота. :mrgreen:

Иначе, вчера гледах пилотния на Barry - доста яко почва и има бая лебец в него.

п.п. обаче в дългия (четиридесетминутен) формат не мога да ти препоръчам нищо; там се разминаваме драстично. :lol:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Claymore » Thu Dec 19, 2019 9:41 pm

Мда, с оглед на характерите на персонажите си беше съвсем изпипан финала. За ИИ ъгъла подозирах но до 6ти епизод не бях сигурен дали точно там ще забият.

Иначе аз минах двата налични сезони на Бари миналата седмица, доста е благ сериала. Не е съвсем постоянно, ама напипва от време на време абсурдисткия трагикомичен вайб на In Bruges. Самите екшън сцени и персонажите са супер добри, чакай само да стигнеш до втори сезон. Бил Хейдър е страхотен, ама актьора на НоХо Ханк още повече. Иначе аз по някакво стечение на обстоятелствата изгледах напоследък някакви "комедии" по 40 минути - Barry, Sex Education, по-бавничко и нарядко Crazy Ex-Girlfriend. И като цяло установявам че с това времетраене, никой от тия сериали не е главно и само комедия. То би било непосилно ако бяха, но ми подкрепя тезата че комедията е най-добре като е кратка, независимо от използвания медиум. Crazy Ex признавам и че ми върви по-бавно заради мюзикъл частта, просто си трябва да съм в особено настроение.
Amelia wrote:
Thu Dec 19, 2019 9:03 am
Опитах се да гледам The Expanse и Jack Ryan и запсах и на двете. Плз, препоръчайте ми нещо, на което няма да заспя.
Utopia, както май съм казвал и преди 😀
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Fri Dec 20, 2019 12:57 am

Мерси за предложенията - аз зациклих на House MD за десетнайсти път... :neutral:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Alexis » Fri Dec 20, 2019 9:13 am

House MD е правилен сериал, който и аз често си преповтарям, особено първите 3-4 сезона.

Аз като предпожение да си кажа Rake оргиналната австралийска версия. Не се взема насериозно, а и ти би оценила простащината на главния пич. Серилът не е за хора с деликатна конституция или лесна обидчивост, защото главният герой е откровен простак. Също така, американската версия е обида за оригинала.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Fri Dec 20, 2019 9:36 am

Claymore wrote:
Thu Dec 19, 2019 9:41 pm
Иначе аз минах двата налични сезони на Бари миналата седмица, доста е благ сериала. Не е съвсем постоянно, ама напипва от време на време абсурдисткия трагикомичен вайб на In Bruges.
Мда, блъска ми на някаква смесица между Въ Брюж и Матадорът с Пиърс Броснан. На Хейдър фейса в този сериал е един път. И тъй като изцедих де що се сетих 20-30 минутки, ще си гледкам Барито. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Fri Dec 20, 2019 9:56 am

Man Seeking Woman е невероятна и за съжаление също като Crazy Ex Girlfriend много underrated комедия. Трейлърът е доста тъп, та може и за това, но препоръмвам с две ръце. Само три сезона, ще ми се да имаше още, но историята е завършена, така че..

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests