Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Demandred » Wed Mar 24, 2021 5:56 pm

Killua wrote:
Wed Mar 24, 2021 3:14 pm
Крис беше общо два дни (като само вторият път беше сериозен, но беше под 24 часа цялото нещо)! Като се има предвид, че години минават със сезоните - Никол беше за няколко епизода (под половин сезон сигурно). Рейчъл беше сериозна работа, но буквално си тръгна заради Лорелай и му го и каза... Да, с Макс беше сериозно, но Лорелай и Люк си имаха достатъчно моменти и двамата да са без гаджета, но са такива бебета, че дори не се гледат многозначително :D А очевидно не е проблемът наличието на гадже, Лорелай заряза почти на олтара Макс просто защото не беше влюбена. Просто по някаква причина не искат не само пред приятелите и близките, но и пред себе си да си признаят, че харесват другия. Не мога да си обясня точно защо (сигурно да не се развали приятелството при евентуално неуспешна връзка или някакъв такъв шит).
Най-вероятно шоурънърката е една от многото в бранша, които считат, че като се съберат преди финала на сериала главните герои, които имат Unresolved Sexual Tension публиката ще загуби интерес и сериалът ще бъде преждевременно cancelled. Даже си има популярен термин за това - Moonlighting curse, името идва от популярен сериал през 80-те, в който се е случило точно това. Затова в една камара сериали се стига до подобни изсмукани от пръстите ситуации сезон след сезон.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Wed Mar 24, 2021 7:07 pm

Е, на "Съдружници по неволя" проблемът му, доколкото помня, беше, че от един момент нататък сценариите станаха толкова абсурдни, че просто не ставаха за гледане - даваха го по телевизията едно време и в началото кефеше безумно много, а после...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Delegat » Thu Mar 25, 2021 9:58 am

Джес винаги е бил най-подходящият за Рори, просто в началото беше тотално изгубен в себе си и не знаеше какво иска. Дийн бе страхотен като първо гадже, но беше на твърде различно интелектуално ниво от нея.
Spoiler: show
С Логан нещата бяха обречени от самото начало предвид факта, че семейството му не я одобряваше, а и тя е с прекалено силен дух, че да стане поредната корпоративна жена.
И стига с тая Дързост и Красота, ще вземете да наплашите Килуа и няма да довърши този иначе толкова прекрасен сериал :)

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Thu Mar 25, 2021 2:58 pm

Ох, знам, че това сте го установили още като е почвал Супернечъръл сигурно, ама ми беше много забавно, като изведнъж осъзнах, че в Гилмор Гърлс Сам е Дийн :mrgreen: Бавен Слоупоук съм, знам...

@Delegat - няма страшно, с @Matrim си знаем вкусовете и че аз си гледам (и обичам) чинно неща, които той намира за негледаеми що се отнася до късни сезони на сериали (кх кх Аферата кх кх Бъфи), та ще си го тествам и ще си преценя. Видях, че даже преди 6-7 години е имало реюниън, да видим ще стигна ли до него.

Това с Мунлайт кърс - ясно, не го знаех този термин. Но все пак човек очаква НЕЩО. Нали. Като в Касъл и други такива сериали - да, мотат ги, ама междувременно стават неща, напредват лека-полека. Люк и Лорелай са тоталното нищо, дотолкова, че аз и сексуално напрежение между тях не виждам. Абсурдно е :roll: Ей наскоро гледаха Казабланка заедно и ни-що!

Ох, сега ми стана още по-интересно за финала на четвърти сезон :Д Аз обаче ги следя епизодите и като минат 20 и почне следващ епизод, винаги поглеждам дали не е вече нов сезон. Не обичам да ме изненадват :Д
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu Apr 01, 2021 12:35 am

Изгледах "Тед Ласо":
https://www.imdb.com/title/tt10986410/
Ами, идеята е абсурдна, а аз принципно не харесвам отборни спортове - обаче сериалът е прекалено симпатичен, героите са готини, а Хана Уадингъм е за всичките награди, че и отгоре. Ролята на Антъни Хед ме изненада - не очаквах да го видя като такъв гнусен отпадък. Самият Тед Ласо е толкова заразителен, че просто няма накъде повече. Всеки епизод ме събаряше от смях, а помежду всичкото това има и доста човечна драма... Абе, готино е, гледайте го.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Thu Apr 08, 2021 1:42 am

Малко превантивно, ма тия дни по телевизията, която гледам по принуда, ми навират доста в очите реклама на Resident Alien, гледам че има 1 сезон качен на банана. Някой гледа ли го цялото, дали става, ся Алън Тюдик е симпатяга ама... SyFy деа.
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu Apr 08, 2021 1:58 am

Аз гледах първия епизод. Мисля, че по-назад писах за него. Горе-долу почти бива, обаче нямах желание да гледам по-натам. Иначе като за продукция на Сайфай изглежда грандиозно, но сценарно не ми допадна достатъчно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Thu Apr 08, 2021 10:05 am

За мен не струва, но го гледах на прескулки и по 20-тина минути от произволни епизоди и пак нищо не пропуснах. Освен алан и дъ биг блек останалото е неква леща, макар хлапетата също да са симпатяги. Залагалка сериалче, ама тва 8,4 в имдб, аре не. Много насилена драма на моменти, тъпи, скучни персонажи и въобще... Не е декстър, макар да се напъва да е. С интересен анти-социален персонаж, който се опитва да фитне с групата и да има саркастичен монолог зад кадър. Дори във финалните си безобразно малоумни сезони декстър беше много над това.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Thu Apr 08, 2021 11:14 am

Изгледах 6 епизода, да точно квото казваш. Странен сериал, дет не знае какво иска точно, ама ще го догледам. сайфай надали ще го продължат ако са верни на себе си. :roll:
:ninja:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Fri Apr 09, 2021 8:50 pm

Минавам да споделя, че минах пети сезон на Гилмор Гърлс и си беше много як, да не кажа, че ми е любим дотук! :metal:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Ghibli » Fri Apr 09, 2021 9:50 pm

И ние точно го изгледахме и също смятам, че е много як, особено ми хареса развитието на Рори като персонаж, както и отношенията й с Лорелай. Доста материал за разискване има там :) Иначе, продължих периодично да се изумявам какви чудовища са всичките "добри" - и Рори, и Лорелай, най-много ме впечатли моментът когато
Spoiler: show
Суки прати мъжа си под ножа без да го пита и той завалията не гъкна, и това трябваше да бъде забавно.

Между другото, какво ти е мнението за решението на Рори да напусне университета, на чия страна си в случая?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Sat Apr 10, 2021 11:08 am

Налии, много по-интересен и динамичен сезон. Логан определено засега ми е фаворит от гаджетата на Рори.
Аз бтв съм на 2-3 еп от 6 сезон и е възможно част от нещата, които коментирам, да са оттам. Предупреждавам, не че има кой знае какви спойлери, но все пак.

И аз се втрещих на това
Spoiler: show
със Суки... Без да го пита, час му запазила и той - хайде, отивам под ножа. При това обикновено мъжете нали се панират, питат дали е перманентно и т.н. А тук той - нищо... Стори ми се малко нетипично и за героя, той има доста повече плам. А жена му току-що е родила, не му ли хрумва, че такива решения може малко по-късно да се обсъдят спокойно и без хормоналната буря - а не е като Суки да е тай-трезвомислещата на света, особено бременна - и да се вземат на по-свежа глава. Крайно нереалистично беше. Не толкова това, което Суки направи (тя си е такава, пълна откачалка и крайно контролираща - помниш това с тестването на храната на Люк, като й помагаше в хана), тази нейна приумица не ме изненадва, ама Джаксън, че за 20 секунди ще се навие, при положение че очевидно иска още деца...

На въпроса ти - в случая според мен беше добре, че Рори направи пауза в ученето. Нямаше да има никаква мотивация и щеше сигурно да почне да изкарва лоши оценки, съвсем да се сдуха и окончателно да напусне Йейл. А според мен сега има по-голям шанс да се надъха и да се върне. Пък и с тия милиони часове обществено полезен труд няма и физическата възможност да се върне.

Само че беше кофти начинът, по който Гилмор старши уж щяха да подкрепят Лорелай, но после зад гърба на Лорелай директно се разбраха с Рори, без да го обсъдят с майка й. Тотално я разбирам Лорелай - изглежда на пръв поглед, че си искат Рори за себе си - дори това в случая да е по-доброто решение за самата Рори. Но тук гнева си Лорелай трябваше да го насочи повече към тях, а не и към Рори, при това за толкова дълго време. Да, чувства се предадена от нея, но според мен реагира твърде крайно и остро, самочувствието на Рори и целият смисъл на живота й бяха сринати и дори едва ли не я осъдиха, баси. А Лорелай вместо да я подкрепи, я изгони и тотално я отряза и не си говори с нея. Точно сега, когато Рори е на дъното, имаше най-голяма нужда от майка си. Тя и преди Лорелай беше супер странно драматична за Йейл vs Харвард и като цяло основната драма очевидно си идва от отношенията й с техните и го прехвърля към Рори. Но в случая трябваше да постъпи както когато Рори избра финално Йейл - ами да застане зад нея.

А относно това, което каза таткото на Логан - съвсем виждам резон в мнението му. Рори определено действаше като послушна асистентка. :) Но просто беше твърде краен и несъобразителен и трябваше да каже нещо от рода на - "за да се получи, трябва да направиш това и това". А не, "не ставаш, нямаш шанс". Тоест може би да е имал и някакви задни мотиви, за да ги скара с Логан и да я смачка, но мисля, че мнението му за нейните способности си беше искрено. Рори и според мен би станала съвсем приличен журналист, но нищо блестящо, а тя се стреми именно към това да стане страхотен професионалист. Прекалено е послушна и изпълнителна (помниш как й казаха - бъди по-остра и тя веднага трябваше да послуша Дойл и беше толкова груба в статията, че тотално смаза милата балерина, и после дори се едва ли не чудеше, че балерината й търси сметка в столовата), а не мисля, че това са баш най-честите качества сред топ журналистите. Затова и всъщност мисля, че общуването й с Логан й помага, дава й повече цвят и възможност за изследване.

Много ми беше забавно как на онова парти, като Рори обяви, че ще стане лентяй като Логан, и той й каза - да бе, няма да издържиш и месец. Според мен той я харесва именно заради тази й устременост, хъс и отдаденост на ученето, може би един вид с надеждата, че тя ще го вдъхнови и той да се стегне малко, изобщо не си представям да им се получи, ако тя се разхайти като него.
Но то и сигурно няма да им се получи, де, въпреки че могат доста да си влияят положително един на друг. Жалко за което.
Абе само на мен ли ми се струва, че Люк е някакъв вечно гневен мърморко? Смисъл няма сцена, в която да не се пени, да трие гневно с кърпа по масата и да роптае срещу някого. Ще стане ужасно досаден дядка :D Сега поне с Лорелай малко по-благ стана, дано задържи така.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Sat Apr 10, 2021 1:09 pm

Това развитие с Джаксън и Суки от спойлъра ще има продължение, подозирам, че то ще ви втрещи още повече. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Ghibli » Sat Apr 10, 2021 4:49 pm

Това, че Люк се пеняви е константа, то е в основата на мирозданието, светът ще свърши, ако Люк спре да се пеняви :lol:

@Killua Някои от нещата в спойлера май наистина са от по-нататък, ти ще го приключиш по-бързо от мен със сигурност :)

@Matrim Кой знае каква простотия ще измислят за Джаксън? Много ми е мил този човек, един от най-симпатичните герои е.
Spoiler: show
На мен ми беше интересно как Лорелай направи най-голямата грешка като родител - каза на дъщеря си да играе по нейните правила или не й се мярка вкъщи. Въпреки че цял живот се е старала да избегне точно този подход, накрая майка й - известна още като прероденият Сталин - се оказа по-разбираща и подкрепяща от нея.

Също ми хареса как Рорито реагира в цялата ситуация, като се изключи малкият инцидент с отвличането на чужда яхта (втф). Смятам, че решението да вземе пауза не е детински инат, а е доста премислено и показа добра степен на самоосъзнатост. Аз също като потенциалния свекър(тм) не я виждах да е бъдещ журналист-звезда, чисто като характер. На моменти цялото нейно представяне като отличничката и златното дете ми кънтеше на кухо, затова се радвам че показаха момент, в който има съмнения и проблеми с мотивацията да продължава.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Demandred » Sat Apr 10, 2021 5:22 pm

Това, че Рори си мисли, че може да стане успешен war correspondent и всички нейни близки са на същото мнение, е едно от най-нелепите неща в този сериал. Тя е тотално sheltered интроверт, израснала в супер идилично градче, където е местната принцеса, и има много богати баба и дядо, които я глезят във всяко отношение през целия сериал.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests