Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Ghibli » Sun Jun 28, 2020 5:50 pm

Като имате HBO, гледайте "What we do in the shadows", ако още не сте.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Sun Jun 28, 2020 5:54 pm

Ghibli wrote:
Sun Jun 28, 2020 5:50 pm
Като имате HBO, гледайте "What we do in the shadows", ако още не сте.
Почнах го, да! Много е силен!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Wed Jul 08, 2020 10:15 am

Kim's Convenience - много приятна, лека и забавна комедия без да е насилена, родителите-корейци-имигранти са един път, просто е прекрасен този сериал!! За сега има четири сезона, аз съм на трети и държи нивото много добре, изобщо не усещам кога минават. Силно препоръчвам!

Трейлър: https://www.youtube.com/watch?v=7_BT3jdkUPg

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by coldie » Thu Jul 16, 2020 4:59 pm

Май има вероятност този сериал въобще да не бъде направен. Но RIOT отново показват, че са "моите хора".
ARCANE

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Fri Jul 17, 2020 1:01 am

Догледах "Human Target". Все така си е едно от по-готините неща, ако човек иска разтоварваща екшън комедия. Хубави бойни сцени, страхотни герои, Джаки Ърл Хейли както е горе-долу с габаритите на Ноби Нобс, успява да е адски заплашителен само с присъствието си (може би черните колани в разни бойни изкуства помагат, бтв, макар че не се бие често в сериала), Марк Вали в главната роля си слага всичките Борнове и Бондове в малкото джобче, като опре до изпълнение на бойни сцени (този - актьорът - пък е професионален войник и е завършил математика в Уест Пойнт :shock: ), обаче за доста от другите каскади очевидно му трябва помощ на моменти. Чи Макбрайд е огромен и това е актьорска игра. Индира Варма и Джанет Монтгомъри, които се появяват във втория сезон, също радват.

Бтв, оказа се, че един от епизодите във втория сезон съм го фенсъбвал аз... преди десет години, когато тепърва прохождах в това хоби. Умрях от криндж, докато гледах какви съм ги вършил. :D
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Jul 17, 2020 11:25 am

izombie е много пристрастяващ сериал. Рави е любов. Главната е супер сладка и много ми харесва как играе Лив под влиянието на различни мозъци, много е сладка. Освен това, манджите, които си готви изглеждат що годе окей и са много интересно стилзирани.

Единствено ме притеснява, че ся са ми твърде много злодеите във втори сезон Макс Рейджър драмата, Бос драмата, Блейн драмата и се чудя каква е връзката.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Sun Jul 19, 2020 8:42 pm

Изгледах Love Life по HBO Go.
Нещо ми беше... мех. Първите няколко епизода бяха много добри - наистина реалистични, смислени, показваха хубаво нещата. Само хуморът беше малко тъпичък и рядко работеше, но като цяло ми харесваше. Нататък обаче нещо стана скучно и последните три епизода ги изгледах без желание, само за да го завърша. Не съм доволен от финала. Като цяло - интересен опит, много добра концепция, страхотно начало, но след средата нещо поувисна. Но Ана Кендрик е яка!

И после почнах нещо, което от много години исках да гледам, но все ме мързеше да си го изтегля от чуждестранен тракер, щото в замундата нямаше сийдъри - Big Love.
Сериал на HBO, от 2006-та до 2011-та, ако не се лъжа. Малко ми напомня на Six Feet Uner, не като тематика, а може би като стил, може би понеже са от една и съща телевизия и близко време.
Изгледах първи сезон, сега почвам втори. МНОГО Е ИНТЕРЕСЕН!!!! Става дума за едно полигамно семейство - един мъж с три съпруги. Образите са страхотни, и трите съпруги са много силни и чудесно изиграни, атмосферата е много плътна. Интересно е подходено към въпроса защо са полигмани, сложно са представени чувствата на всяка от съпругите към ситуацията... Има и много битови проблеми - съпругите се карат и се заяждат една с друга, издръжката на семейство с такива размери е много трудно, страничните хора имат различно мнение и отношение към случващото се, децата го изживяват по различни начини... Много е готино, наистина. И подхожда зряло към тази сложна тематика - не е някакво розовичко и малоумно "love is love, being different is great!", а е наистина сложно. Не искам да ставам чичко, който казва "Едно време какви неща правехааа, леле, няма ги вече!, но... Някак сериалите от първото десетилетие на века наистина са по-силни в редица отношения. Липсва ми тази нюансираност в сериалите, липсва ми този опит за представяне на нещата от човешкия живот по многопластов и нееднозначен начин. Queer as Folk, който е отпреди петнайсет-двайсет години, е много по-сложна и интересна гей драма от всички тийн бозици, които излизат сега. И в Big Love нещата са интересни, нужно е човек да помисли за тях, да изгледа повече, нищо не е in your face, нищо не се усеща като проповядване... Много го препоръчвам.

И тъй като не искам да става мрънкащ чичко, както казах, нека похваля и нещо съвременно - "Мисис Америка", налично, разбира се, в страхотното HBO Go :D
Е това е кеф!!!!!!!!!!!!!! Страхотен сериал за феминизма през 70-те. Много интригуваща история за борбата за една резолюция за равни права на половете. Неочакван лидер на съпротивата срещу тази резолюция е Филис Шлафли, играе я Кейт Бланшет - образована и изключително интелигентна жена, която настоява, че резолюцията отменя привилегиите на домакините. Срещу нея е известната феминистка Глория Стайнем, изиграна от Роуз Бърн. Този образ е невероятен, наистина интригуваща и страхотна е. В сериала са представени много други жени, истински и измислени, от онази епоха - показано е как са разположени по дименсията Шлафли - Стайнем, как са движат и какво мислят. И сериалът притежава тази сложност, която търся - наистина и двете страни са показани по интригуващ начин, показани са силните и слабите аргументи и на двата лагера, историите са разказани със съчувствие - сериалът не назидава, не поучава, просто разказва историята и оставя зрителите да преценят кое им се струва правилно. Малко е странно цялото нещо за нас, защото в същите години тук сме в соца, всяка жена е и труженичка, и е много странно, че в САЩ масово жените са домакини и искат издържка от мъжете си, но цялото нещо е наистина интригуващо. Политиката е страхотна, но и много тъжна на моменти - вижда как и двата лагера в един или друг критичен момент са предадени от партията, която уж защитава интересите им... Много е интригуващо. Жалко, че наистина по-рядко попадам на такива съвременни сериали. И освен това е всъщност мини-сериал - само 9 епизода, завършен. Иска ми се да намеря нещо с 40 или направо 50+ епизода с такава хубава концепция.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by coldie » Tue Jul 21, 2020 9:07 am

Това не знам дали е да секция анимация или за тук, обаче...нямам търпение
Talent Explorers | OFFICIAL TRAILER (2020) New animation Barça series!
https://www.youtube.com/watch?v=jt-UuFpxDT0

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Tue Jul 21, 2020 3:03 pm

Гледах първия епизод на "Philip Marlowe, Private Eye":
https://www.imdb.com/title/tt0096677/
От времето, когато HBO са знаели как да направят грамадна, добре пипната продукция, без да я натъпчат с голотия, псувни и екстремно насилие. Пауърс Буут е феноменален Марлоу, надминава и Хъмфри Богарт, и Робърт Мичъм, а и поне първият епизод е чудесно написан, с добре увъртяна история и много хумор.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Wed Jul 22, 2020 1:44 am

Аз продължавам с Big Love, към края на втори сезон съм и е просто великолепно, толкова много ми харесва, че чувствам нужда да го препоръчам отново!

Много хубаво е обрисувано това полигамно семейство. Сериалът много интересно разглежда полигамията. И като казвам "полигамия" имам предвид не в смисъла, в който би го казал стандартен софийски батка - да бройка разни мацки по дискотеките, щото "такава му е природата". Не всичко е просто до секс. Сексът присъства и е важен елемент, но връзката отива отвъд това - това е истинско семейство, в което, поне по концепция, хората си помагат, разчитат един на друг. Забавно е със съпругите, защото трите са много различни като характери, и доста често се карат :D Представете си "Женени с деца", но Ал Бънди да има три жени, с три комплекта деца, които живеят в три съседни къщи с общо дворче и непрекъснато някой да иска нещо от него - в много моменти ситуацията е направо инфарктна, не знам тоя мъж как не получава удар :D Показва се и чисто човешката страна на съпругите - дребнавата, егоистичната, недоволната страна - как всяка се сърди, ако някоя от другите намери пари да си претапицира мебелите, примерно, как трите си правят график за месеца - коя жена на коя дата получава мъжа и т.н. И изглеждат някак реално, защото все пак става дума за хора, а хората са такива. Но се вижда и другата страна - подкрепата, която си оказват, екипът, който изграждат, общият дом, който бранят от външния свят. И тази част може да не се усеща всеки ден, може обикновено да се удавя в битовизъм, но в критични моменти се проявява. Изобщо много е интересно.

И началните надписи са тооолкова яки! Не само, че не ги превъртам, а дори понякога ги връщам и ги гледам по два пъти преди епизода :D
https://youtu.be/K0ctwrC7MiA
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dark Cloud » Thu Jul 23, 2020 12:12 pm

Brave New World на NBC (Peacock, ебаси гениалното име за стрийминг платформа) беше доста различен от очакванията които имах. Съвсем естествено са се опитали да модернизират книгата, все пак е писана през 30-те на миналия век, и донякъде им се е получило. По принцип бих се разочаровал, когато не се прави директна адаптация на такава класика а просто се взима като основа за една нова история, но в случая ги разбирам. Особено депресарския край на книгата, някак си не го виждам да резонира с modern audiences...

Както и да е - сериалчето става. Актьорския състав ми хареса, както и играта им. Израдва ме как цивилизованите, щастливи хора са Brits, а "диваците" са остатъци от някогашните USA :D . Визуално и ефектите, и сетовете са на прилично ниво. Сравнително бързо свикваш да определяш нивото дори на преминаващи на заден фон хора "на око", както по нахаканост в походката така и по начина на обличане ясно се различава Алфа от Епсилон. Тук е и една от разбираемите промени от книгата: в нея Епсилоните направо бяха subhuman, което нямаше да се връзва с разширената им роля в сериала.
Оставиха си място за Season 2 ако се окаже достатъчно популярен. Бих го гледал, дори и само заради "OK, now what?" финала, с който приключиха.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Thu Jul 23, 2020 12:40 pm

Няколко неща, които гледах напоследък.

Kingdom - зомбита в Корея, ама в миналото! Някой май беше писал за него преди, на мен лично много ми хареса! Декорите, костюмите, бая беше пипнато, много радва окото, дори само затова си струва да се погледне. Иначе и историята не беше зле, и героите (макар че на никого не научих името, много ми се сливаха с останалата реч, и до последно си останаха с прякори :oops: ), нямаше нещо откровено дразнещо. Едната актриса е от Sense8 и Cloud Atlas. Втори сезон почти завърши историята, ама в последния момент сетъпнаха следващия сезон, така че го чакам да излезе.

Cursed - това беше много зле, едва изгледах първия епизод. Предполагам става за запълване на времето, ама на мен ми дойде в повече. Дори главната е някакъв псевдо-джон-сноу и му краде единствената реплика. Единствено ефетка при преминаване от сцена в сцена беше як, ама само затова няма да го гледам.

Brave New World - аз лично не съм чела книгата, но сериалът ми хареса. Мнението ми се припокрива горе-долу с горното. Отново, дрехи, декори и тн, много лицеприятен сериал. Актьорът, който играе Бернард, беше доста сполучлив избор, много е миличък и лесно ти става жал за него, въпреки че героят му е доста дразнещ типаж. Не знам дали ще гледам втори сезон, но първия си беше добър, въпреки че може би във втората половината на сезона историята леко заиздиша.

И гледам, че Litz е споменала izombie. Това наистина е много лека и приятна времегубка, ако не ти пречи, че случаите, които разследват, не са кой знае какво. Не знам дали това се оправя по-нататък, ама не ми изглежда да им е много фокус. За съжаление в повечето случаи или сериалът/книгата/каквото е там е добра криминална историа, или е фентъзи. В момента не се сещам за нещо, което е и двете..

Иначе това Mrs. America, което Dr. Horrible е споменал, изглежда интересно, май ще го пробвам.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Ghibli » Thu Jul 23, 2020 2:02 pm

Изгледах The Woods, след като прочетох похвала за него в интернет. Мини сериал на Нетфликс и някакви поляци (съответно действието се развива в Полша), екранизация на произведение на Харлан Коубън. Сюжетът се върти около разплитане на стара загадка с убийства. Похвалата се оказа малко заблуждаваща, на хартия звучеше една идея по-добре, отколкото всъщност е.

Какво ми хареса: младите поляци-актьори (линията в миналото, когато се случват убийствата) бяха един път всичките, и самите сцени там бяха по-... стегнати? и автентични, може би защото бяха и по-ограничени и нямаше какво толкова да звучи фалшиво. Съвременната част ми донесе доста силно усещане за механично пренасяне на американски реалии в централноевропейска страна. Поляците, колкото и да са далече от нас като манталитет, все пак са славяни, но това не си личи изобщо. Главният герой геройства по типично американски начин, като заобикаля всякакви процедури и естествено му се разминава; много лек спойлер:
Spoiler: show
бащата на "героинята" живее в старчески дом или по-скоро китен санаториум, въпреки че семейството не е особено богато.
, и множество такива дребни и не толкова неща просто закопаха надеждата ми за среща с полската култура.

"Героинята" е в кавички, защото е най-недомисленият персонаж, или по-точно - версията й от настоящето е най-недомисленият персонаж. Усещането ми беше, че е там, колкото да има някакво любовно напрежение (трудно може да се нарече любовна история), и самата тя нямаше нищо общо като характер с младата си красива и силна версия. От друга страна, на външен вид ги бяха докарали много да си приличат, на което не можех да не се възхитя. Всички останали герои освен главните са доста картонени. Въпреки това останах с много добро впечатление от асистентката на главния, страхотна е.

Основният проблем е темпото. Опитали са да го докарат на някакъв ноар, но аз го възприех като много развлачено, а музиката, призвана да създава напрежение, просто ми лазеше по нервите. В края част от сюжетните нишки се разплитат задоволително и повечето въпроси се изясняват, но все пак няколко мистерии остават без отговор, което е доста неприятно (от типа на "Защо му е притрябвало на лицето Х да направи това" и "Как точно се случи събитие У").

Което е донякъде причината да пиша този пост. Ако сте гледали сериала, ще се развам да обсъдим въпросите в спойлера :)
Spoiler: show
А именно: цялата история в наши дни започва с убийството на Артур, който изведнъж изниква след като се е укривал с години и от всички възможни действия решава да ходи да говори с бащата на Лаура, бившия директор. Въпросът е - защо? Изрезките в джоба му подсказват, че може би е имал намерение да се свърже с Павел - отново, защо? Каква беше ролята на китайката в схемата? Тя се оказа подставено лице на журналиста при номера, който той изигра на роднините на Павел с фондацията, но също така беше замесена и с Артур, което вече е супер странно. Най-мистериозно беше есето на студент, което не беше от студент, а продиктувано от "някакво момиче" - същата тази китайка или някой друг? Как изобщо някой освен двамата главни герои би могъл да напише този спомен? На теория някой може да ги е проследил и наблюдавал, но пак възниква въпросът - кой? Единственият по-вероятен кандидат е баща й. Защо му е да й праща този текст? Ако не е баща й, става още по-странно. Най-вече, който и да стои зад есето - какъв беше смисълът от него, защо изобщо намесиха героинята в историята от настоящето? Освен очевидния отговор "за да има любовна история".
Иначе плюс е, че все пак сериалът е достатъчно добре направен/заснет и освен това е само шест епизода (гледа се бързо).
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Ghibli » Sat Jul 25, 2020 11:06 pm

The Stranger - следващото похвалено нещо от същия тип - пак на Нетфликс и екранизация на същия автор Харлан Коубън, само че този път британско. Идиличната картинка в семейството на главния герой се оказва заплашена от тайна, разкрита му от мистериозна непозната. Криминалният елемент не закъснява да се появи. Доста добър сериал по отношение на всичко - темпо, актьори (участват Ричард Армитидж и Джайлс Антъни Хед, както и един куп друг народ, който сте гледали някъде, защото британските актьори се снимат във всичко), антураж от типа на музика и картинка. Единствен недостатък е, че е доста клиширан, но на мен това не ми пречеше. По принцип съм доста пасивен зрител, тоест не съм от хората, които обичат или умеят да отгатват какви изненади ще предложи сюжетът, но тук просто дотолкова по шаблон вървяха нещата, че дори аз доста често се сещах какво следва. Ако клишираността не ви е проблем - доста добро сериалче и е само 8 епизода :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by coldie » Mon Jul 27, 2020 9:43 am

Наскоро изгледах QUIZ на AMC. Бива, но като си направя ретроспекция ман най-запомнящият се момент беше когато
Spoiler: show
убиха кученцето

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests