Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Fri Dec 20, 2019 10:29 am

penzata wrote:
Fri Dec 20, 2019 9:36 am
Claymore wrote:
Thu Dec 19, 2019 9:41 pm
Иначе аз минах двата налични сезони на Бари миналата седмица, доста е благ сериала. Не е съвсем постоянно, ама напипва от време на време абсурдисткия трагикомичен вайб на In Bruges.
Мда, блъска ми на някаква смесица между Въ Брюж и Матадорът с Пиърс Броснан. На Хейдър фейса в този сериал е един път. И тъй като изцедих де що се сетих 20-30 минутки, ще си гледкам Барито. :mrgreen:
Аз изгледах с умерен до нисък интерес първи сезон, ама при втори нещо не можах да го почна дори, май някъде на първи епизод още го дропнах. Имаше яки неща в сериала, но просто цялостно ми беше скучен и дори заради Бил Хейдър не можах да го харесам.

Хаус мога да го гледам много и аз :oops:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Sat Dec 21, 2019 1:30 pm

Приключих с Twice Upon a Time - 4 епизода, френска продукция, плащана от нетфликс и като нищо може да е сериалът на годината. Тва е нящо, на което скучни хора ще кажат магически реализъм, оти фентъзи извиква други картинки в главата. Но един пич минава през дървен куб и се връща няколко месеца назад.

само че нещото бидейки европейско... и добре написано, означава, че хвърля всички реални простотии, които биха ти скапали ежедневието, щото имаш само 24 часа на ден да си живееш живота, барабар със спането, кво остава, ако трябва да го правиш на две места едновременно. Но е доста човечен филм, с интелигентни персонажи, не се напъва, занимава се с ежедневни работи. И е от типа, който хем с кеф да препоръчаш, хем знаеш, че много народ самата идея би им била скучна. Но въпреки това е доста добре направено, ритъмът е увлекателен, няма една сцена, дето да бави или влачи историята, обратите накрая са готини. Има малко ненужности и леки напъни да се прави на умно, но в крайна сметка по-цели да си разкаже добре сюжета и изгради нормални човешки персонажи, с които дори да не се отъжествяваш, ще се сетиш, че познаваш.

Довйката главни са много красиви и показват всичко (франция все пак), а главният чиляк го носи цялото това нещо на гърба си без да се напряга и го играе доста обрано, напълно карайки те да забравиш, че гледаш актьор. С присъствие, харизма, никакво театралничене и много фина игра. Страхотен е просто. Момата е с по-драматичната роля и при нея опасността от преиграване винаги е на лице, но и тя си владее сцените като майстор. Липсата на гласове и средната оценка в imdb са обида.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Marfa » Sat Dec 21, 2019 7:54 pm

Много тегаво завърши Касъл Рок 2 :( И не съм убедена дали ми се гледа трети сезон :?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Sun Dec 22, 2019 2:40 am

Ozark продължи да набира скорост до края на втори сезон, който завърши със няма такова дърпане на килимчета. Нямам търпение за третия, който уж излиза догодина. Такъв каст от relatable човеци, принудени от обстоятелствата да показват най-лошото у себе си, не се беше появявал отдавна. Историята се движи малко предвидимо, обаче финеса, с който всички актьори си правят ролите отплаща времето, вложено в този slow burner.
9/10 дотука.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Jan 05, 2020 7:09 pm

Някой заглеждал ли е новия сериал за Дракула на Стивън Мофат? Дали си струва да си губя времето с него?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Fri Jan 10, 2020 1:41 pm

Излезе трейлърът на Сабрина, 3 сезон (аз все още съм някъде в началото на първи, не ме впечатлиха нещо първите епизоди). Забавното е, че е музикален видеоклип.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Jan 10, 2020 2:05 pm

Killua wrote:
Fri Jan 10, 2020 1:41 pm
Излезе трейлърът на Сабрина, 3 сезон (аз все още съм някъде в началото на първи, не ме впечатлиха нещо първите епизоди). Забавното е, че е музикален видеоклип.

Оффф открай време създателят на Сабрина и Ривердейл бясно се мъчи да бъде Раян Мърфи. Чак е плашещо.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Fri Jan 10, 2020 2:13 pm

Което е много странно, се едно да се вдъхновяваш някой ден да си Джей Джей Ейбрамс (като пари може, ама не и като реноме).

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Jan 10, 2020 2:33 pm

трубадур wrote:
Fri Jan 10, 2020 2:13 pm
Което е много странно, се едно да се вдъхновяваш някой ден да си Джей Джей Ейбрамс (като пари може, ама не и като реноме).
Раян Мърфи пише много добри пилотни епизоди. Наистина. То после става мазалото. Освен това малко са хората, които могат да вкарат музикално изпълнение толкова добре. колкото Мърфи и Мърфи, все пак си избира некви хора дето могат да пея.. Тоя Роберто Агире намсико иска да направи с пръдня боя и кара някакви супер бездарни деца да пеят ултра сложни песни, въпреки че горките са толко зле, че детска песничка не могат да изпеят. Стига се до там вкарва кавъри на няколко песни използвани от Мърфи.

За съпоставяне как Мърфи и Роберто Агире намсикъв поставят една и съща песен Maybe this time

Раян Мърфи https://www.youtube.com/watch?v=XAEcmdso-PY
Роберто Намсикото https://www.youtube.com/watch?v=ByBu14WJPYU - предупреждавам много е болезнено.

Тоя трейлър на Сабрина е толкова wannabe Раян Мърфи, че се тригърнах.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Fri Jan 10, 2020 3:03 pm

Аз на мърфи му знам само хорър историята, и там мога да кажа, музикалните номера не минават, така се бият с всичко останало, но то и цялата поредица е такава каша, че е трудно за описване. Така и не тествах глий или другите му работи. С тва на ум, едва ли в неговите сериали нещата в музикално отношение се получават по-добре от Крейзиту гирлфренда. Или теб те кефи как подбира музика да пънчва сцените повече встрани от вече сцени, които са музикални номера?

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Jan 10, 2020 3:06 pm

Не точно просто има комън сенса да дава истински сложните песни на истински талантливи изпълнители.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Fri Jan 10, 2020 9:56 pm

Killua wrote:
Fri Jan 10, 2020 1:41 pm
Излезе трейлърът на Сабрина, 3 сезон (аз все още съм някъде в началото на първи, не ме впечатлиха нещо първите епизоди). Забавното е, че е музикален видеоклип.
Трейлърът ми е скучен, но аз си чакам Сабрината с нетърпение!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Sat Jan 11, 2020 5:37 pm

Четири епизода на втория сезон на You - въпреки няколкото хубави момента и неща (текущата главна актриса е адски яка и има най-"кривата" прекрасна уста :mrgreen: ), това нещо не се гледа. Най-големият кусур на първи сезон бе, че чилякът мяза на сериен убиец, но никой не вижда това. Второстепенният каст на втори сезон е по-готин от предходния, но историята е яко в гъза. Като цяло е мъка.

Само три епизода на Ozark и се псовам, защо съм го бавил толкова време - страхотни, пълнокръвни персонажи с великолепни кастинг решения зад тях и размазваща Джулия Гарнър (която ми направи впечатление още първия път, когато се появи в Maniac); сценарий, история, диалози, визия и режисура (от страна на Бейтман, също), всичко е топ-ноч.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Sat Jan 11, 2020 6:32 pm

Йес бе, аз откога разправям, че Ozark е сила :!:

А този You толкова да не трябваше да има втори сезон... Ще го хейтуачна някой ден, но не очаквам да става ако смятат да ми продължават по същата формула още X сезона.
От друга страна, нетфликс пуснаха басе якото рекламно клипче, което показва, че поне се забавляват със сериала:
You Season 2 without voice overs.
https://www.youtube.com/watch?v=5XWfTQHKucY
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Sat Jan 11, 2020 6:49 pm

Martix wrote:
Sat Jan 11, 2020 6:32 pm
От друга страна, нетфликс пуснаха басе якото рекламно клипче, което показва, че поне се забавляват със сериала:
You Season 2 without voice overs.
https://www.youtube.com/watch?v=5XWfTQHKucY
:rofl: :rofl: :rofl:
Най-крийпи дюдът, евър. Енд ноубади кен сий ит. :lol:

Не искам да спойля изобщо - виждам смисъла от втория сезон и това, което се опитват да направят, обаче изобщо не им се получава. И до момента, тотали съкззз.


Няма спор, дюд - отдавна не съм гледал подобен (цялостен) каст, какъвто притежава Озарк. Гаврътнах още един епизод, а не искам да си го "насилвам" този сериал - искам бавничко-бавничко да ги изгледам епизодите, както при Майндхънтъра.
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 6 guests