Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Fri Sep 04, 2020 1:38 pm

трубадур wrote:
Fri Sep 04, 2020 11:36 am
Първите епизоди на втория сезон на ДЪ БОЙЗ са вънка по-рано от очакваното. За съжаление не е целио сезон, то се знаеше, де, ама пак. 3 епа са вънка.
Както и първите три на Raised by Wolves. :wink:


п.п. мен пък ме радва, че ще ги пускат по един на седмица - липсва ми чакането на епизодите; последно това чувство го изпитах с Fringe и (първите 5 сезона на) Супернатурално. :mrgreen: Айм туу олд фор дис биндж шит.

п.п.п. Твин Пикс Дъ Ритърн не го броя, защото лимитед. :lol:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Fri Sep 04, 2020 2:16 pm

Верно че и вълците са неска. Заборавих ги бех, якости демек. Къ не глеам сериали йок и ся изведнъж 2 дето реално имам интерес към тях.

пп. хайпът е голема работа, ама вълците имат 8.7 брааат, иваси. Но опр. първо ше чекна ко са направили от дъ бойз (надеждата е бая да са вдигнали нивото, макар че и да си е кат първия сезон, хоумландера е такова безупречно попадение, че прощавам всичко).

инак то и аз съм много антибиндж... макар да участвах в поредното такова на аватара, ма с времето просто забравям ко кво гледам, де излиза, коги и си е бало грозгьето

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by coldie » Fri Sep 04, 2020 6:24 pm

coldie wrote:
Wed Sep 02, 2020 6:17 pm
"Модерно Смейство", когато излезе първия сезон от няколко кратки реклами съвсем предубедено реших, че това е някакъв пореден рамкиран ситком с гес стар Ал Бънди и ще е някако падение за Ед. А на мен "Женени с деца" ми е абсолютно номер 1 комедиен сериал.

Реално това си го пуснах след като излезе 7-ми сезон и всички тези седем сезона ги "изядох" буквално за няколко дни. Доколкото помня след края на 8-ми сезон бях останал с впечатление, че това е последния сезон. Едва преди няколко дни видях, че са изкарали още два сезона.

Има някакъв интересен баланс в "Модерно семейство" и не смятам че въобще има слаби актьори вътре. Вкарана е някаква абсурдност от "Женени с деца", но с много по-голяма позитивност и впечатленията ми са, че са търсели сериозен контраст във всяка серия, и май всеки финал на всеки епизод завършва позитивно. За разлика от "Женени с деца", където по-скоро серията протичаше с някакви надежди и очаквания на героите и накрая завършваше на обратно.
Много общо казано си го...написал - сапунка е "Докато свят светува". А и в случая говорим за комедийни сериали. Ал Бънди, а и изобщо целия екип и състав са великани, единствено не ми харесва грубия хумор спрямо пълните жени, което не го одобрявах още когато сериала можеше да се гледа само по тв каналите. Грабва ме пинг-понга, който го има и в "Модерно семейство", но втория е доста по-далеч от ситком и доста по-позитивен.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Fri Sep 04, 2020 8:31 pm

Даже ги опуках вече, определено ще изчакам да го видя целия, че и с първия сезон имах доста трески особено в началото, ама в крайна сметка ми остави чувство на задоволство и даже от тяхно име ми стана неудобно, че не е номиниран в ни една категория за еми, а такова нещо като хоумлендъра не се появява всеки ден. Като цяло може да се гледа като ебем ти и увода от над 3 часа, но им трябва време да си заложат сюжетните линии, щото гледат по-глобално и такива неща като кво направи Хоуми с бъчър са некви маловажни проблеми. Което приветствам.

Но и с тва на ум пак си е едно от доста по-интересните неща на теве хоризонта, темпото е на шест, диалогът кърти, малко мета ебавките ми идват нанагорно, но пък компенсират с героите, които бяха оставили на втора линия предишния сезон. Дават им сега повече поле на изява и въобще не разочароват.

Проблемите ми са сюжетни, щото както казах добре си поситлат, ама не съм сигурен, че ще ги доведе до яки неща, ама се надявам да съм в грешка и да ме оправдаят. И затва ще си чакам до края. Поне проблем с това да ти държат интереса нямат. Една излишна сцена няма, а насилието е доста по-малко... но точно толкова касапско колко беше преди и като се стигне до него си е бало капаците от простотия.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Sat Sep 05, 2020 5:39 pm

След сичкия хайп който изсипах за първи сезон преди време у статийте ся ме е бъзе да пусна втория сезон, а и само три епизода още не е биндж уърти. Ся няма паралел с комиксите вече, та ще е интересно. Хоумлендъра мое се доразвихри. Изгаврили са се и с Деърдевил поне, на тая му презентация Нетфликс мое си изядат чорапите с кило сол как се прави ПР за дивърсити), да не говорим за Стормфронт колко е далече от идиотията на оригинала и сичко е у джаза. Дано го има и булдога.

наче тука си иска субтитри ама... И
Spoiler: show
Screenshot_20200905-172937~2.png
Screenshot_20200905-172937~2.png (275.84 KiB) Viewed 2977 times
Хаха, почнах го нема кво да му се мая, ся 3 часа дарк кеф.

Зема да отцепя нова тема, тва ше един от силните сериали на годината така или иначе. :roll:
:ninja:

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Totenkopf » Sun Sep 06, 2020 5:41 am

"Raised by Wolves" Изгледах трите епизода, видях големи Шашкънии, но и Мега яки неща, за съжаление визията ще трябва да компенсира сценария, при все че уж всички се стараят дори тия с 1 -2 реплики, че и тия които даже и това нямат. Г-н Ридли е напълно изкукал отдавна, но сякаш си личи разликата при неговата режисура, от това на сина си( да живее Непотизма). Колкото повече мислите, толкова повече неудобни въпроси излизат, та това не е препоръчително.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Wed Sep 09, 2020 10:20 pm

Забравих да драсна, но и трите епа на Raised by Wolves радват доста. Най-вече с безупречната си визия на локалиите... екшънът, особено сцената от елфен лийд определено не са им приоритет и е явно претупването там. Главните са много фън, дечурлигата да не повярваш също, без да се стараят да са модерни и рилейтабъл, а са просто готини персонажи.

Определено не ми хареса врътката с главната двойка при човеците обаче. И се съмнявам, че "обратът" ще има голяма тежест, а не е само за изграждането на света, но дано ме опровергаят, че въобще не са ми симпатични.

Типичните за ридли блождения по религия са на лице и засрамват дори прометей на моменти, но и тук, както там, си е супер централен мотив, а и не сере върху пришълеца, та лошо няма. Въобще много доволен старт за сериала. Андроидите са страшни попадения и са безупречно кастнати.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu Sep 10, 2020 12:18 am

^Сега му гледах първия епизод на този сериал и толкова ми хареса, че следващите ще си ги спестя. Честно казано, не знам какво очаквах, обаче не беше това. Не съм гледал "Прометей", обаче тук религиозните глупости са тотален криндж всичките - а това е горе-долу целият епизод. Екшънът накрая беше повече смешен, отколкото потрисащ, с всичката самоцелна жестокост - а и при положение че досега хората са се пръскали на кървави облаци и само хвърчащи черва са оставали от тях, защо после имаше трупове?
Май само Рагнар дето ми хареса истински от всичките образи, обаче той не стига.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Totenkopf » Thu Sep 10, 2020 5:16 am

а и при положение че досега хората са се пръскали на кървави облаци и само хвърчащи черва са оставали от тях, защо после имаше трупове?
Не, на първите двама, а и след това на някои пръскаше само главите.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Thu Sep 10, 2020 4:30 pm

Необяснимо ще остане за мен защо по-рано не захапах Community с цялата плеяда комици в него, да не говорим че е интелигентно и разтоварващо и дало материал за половината мемета в нета. :heart: :mrgreen:

Има нещо монументално яко в сериал в който в един и същи епизод
Spoiler: show
Клайв Оуен отмъква Джак Блек, докато другите хвалят M*A*S*H и свършва с музиката от него накрая с надписите... :yay: :heart:
:ninja:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Sat Sep 12, 2020 4:14 pm

Umbrella Academy season 2 си остана доста як до края, но вече почти са изоставили всякакви претенции за sci-fi история и логически връзки между събитията и вече всичко се движи на american tv logic. Мотивацията на повечето събития в сезона въобще не търпи по близко разглеждане, а правилата на пътуванията във времето и броя скокове, които номер 5 може да прави са въпрос на четност на деня или ддз. Поне вкараха солидно количество fart jokes във primetime prestige TV шоу, не мога да не им се поклоня, евала пичове... :roll:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sun Sep 13, 2020 6:30 pm

На мен втори сезон на Ъмбрелата ми хареса повече от първия, защото имаше душа дет се вика. Имам чувството, че тва Клаус да има толкова много екранно време изведнъж тоя сезон, въпреки че чисто сюжетно е доста маловажен, а култовостта на Роб Шийн? (ирландските имена неам представа как се четат). Костюмите на дъ Хендлър бяха разкошни до един всичките просто.

Не знам обаче как бъдещите сезон биха се справили с 5. Смисъл не е и като преди да не сме гледали филми/сериали с подрастващи де. та ще поживеем и ще видим.

Алисън и Лутър са доста приятни, когато не историите им не са свързани.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Sun Sep 13, 2020 10:13 pm

Martix wrote:
Sat Sep 12, 2020 4:14 pm
Поне вкараха солидно количество fart jokes във primetime prestige TV шоу, не мога да не им се поклоня, евала пичове... :roll:
Да не се изхвърляме - правено е с претенции и е заснето с пари, да, но това не е primetime prestige TV шоу. Това си е скъпо уеб сериалче в платформа, която бълва такива с кофи всеки месец :twisted:

Аз гледах преди време първи епизод на Doom Patrol и макар да ми се стори доста интересно, осъзнах, че все още имам пост-травматичен стрес от тъпотията на Ъбрелата и не мога да го понеса. Дано след някой и друг месец ми мине.

Иначе пробвам сега да гледам "Спартак", само три епизода минах. Все още не мога да се запаля, но има надежда!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Mon Sep 14, 2020 10:18 am

The Boys определено не е достатъчно качествен да се гледа епизод на седмица. Особено тия междинните, като 4-ти, макар да се случиха неща, беше твърде дълъг и точно това, което си мислех, че ще стане със сериала се случва. За мое съжаление. Чисто наративно се дъни почти навсякъде, а и явното му желание да е дива мета, да казва важни неща и въобще да си вири носа толкова нависоко при положение, че е пародия в крайна сметка ми иде нанагорно. Въобще не му е там силата и как са се засилили да го правят суперхиро драма, ептем ще се насерат. Квото ще да се говори за комикса, там винаги се поддържаше ниво на безобразна кретения и никога не се опитваше да се взима насериозно. Героите да, ама не и самата история, свят и т.н. Ясна е бутафорията и с какво се ебават. Все още има надежда всичко да е само предпоставка да се изгаврят по-натам, ама зася мяза да искат да правят престижен сериал, а тва от пичът зад Супернатурално нема как да стане. Особено с тоя материал. Плюс всичките типични клишета, с които би трябвало да се ебават и най-дразнещото
Spoiler: show
няма да убие главен, а ще утрепен нов персонаж, който се появи за две сцени, ама ще накара един от главните да има арка, тоз похват може да умре, особено в предаване, което си прави ебавки с трансформърс и марвел, на същото ниво си, като нямаш смелостта да отидеш, където сам си постиляш - тва се случи в трети, но последствията в четвърти бяха никакви освен няколко яростни погледа и отново полагане на основите за нещо в бъдеще. Поне с Бъчър и жена му май затвориха главата и повече няма да се занимават, поне и не по тоя сапунен начин. Не случайно в комикса мацката не е жива и води историята в много, ама много мрачно място.
raised by wolves става все по-тъпо, прометей и ковенънт ряпа да ядат, а тук и няма фаснебендър да спасява положението. Красиво на вид, ама много загубено, 4-ти епизод беше безкрайно глупав, добре че пети малко бутна нещата напред... с флашбак, ама поне там имаше някакви интересни неща да се случват, мизерията на планетата продължава с пълна сила, поне са само 8 епизода общо, та ще се добута, ама много слаба ракия горкото.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Tue Sep 15, 2020 1:05 am

Докъм шестия епизод на новия си сезон "Луцифер" все така върви поносимо, но, честно казано, сериалът се изчерпа още с втория си сезон, ако не и преди това, и сега само преливат от пусто в празно и обратно. В момента го крепи единствено Том Елис (и донейде Лесли-Ан Брант като Мейз, която е прекрасна, обаче сценарият й дава твърде малко шансове да блесне). Лорън Джърман като Клоуи обаче е напълно ужасна - образът й е написан просто кошмарно на моменти, а дори когато не е, актрисата дава всичко от себе си, за да го съсипе. Честно, имам чувството, че го прави нарочно. И докога точно ще й дават екшън сцени? Едно отсечено и добре изсъхнало дърво ще се справи по-добре от нея в това отношение. Съвсем сериозно. Да не говорим пък за любовната връзка между Клоуи и Луцифер... (Надали има някой, който да не е знаел за нея...) На кого му хрумна гениалната идея, че един буквален потомък на боговете, безсмъртен, господар на Ада, владеещ копнежите на всяко живо същество във вселената, ще хлътне толкова по някаква невротичка, която непрекъснато му се злоби за всичко и, при все че е попреминала четирийсетака, се фръцка като абитуриентка всеки път, когато нещо не е на нейното. Толкова па да е сляпа любовта... Изключая Клоуи, останалите горе-долу радват, обаче тая е като някаква черна дупка, която поглъща всичко хубаво, което се случва около нея в този сезон. Единствената причина да не се надявам в следващите епизоди да разследват нейното убийство е, че знам, че няма да ме огрее.
Last edited by tigermaster on Wed Sep 23, 2020 1:18 am, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests